Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Herkes umut dolu, herkes işlerinin şansa bağlı olmasının ufak burukluğu içinde, herkes hayal kuruyor, herkes "kurtulmanın" peşinde , herkes tedirgin, herkes umut var, ama herkese bu şans gülmeyecek bu durum şimdiden bazılarını incitiyor. İçinden çıkmak istediğimiz bu düzenin değişmesi ise zannediyorum tek ortak dilek. Selam olsun.

• @Emrah-Borazan, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

1. Yıldızı da taktık. Vatana millete hayırlı olsun 🙂

@Emrah-Borazan bu yıldız sana G.C ve düşük C.N getirsin 🗽🥳🥳🥳

• @ibrahimasar, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@Simge-Kutlu, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@ibrahimasar, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Herkese iyi akşamlaaar. Sizlere bı şey sormak istiyorum belki de saçma bı soru olucak ama ben araştırdım tam bı cevap bulamadım. Şimdi sorum şu Amerika'da tuhafiye işi yapılır mı ? daha doğrusu böyle bir sektör var mı ? Yani araştırmalarımda hobi dükkanlarının olduğunu gördüm fakat bizim bildiğimiz tuhafiye mantığında değil hiç biri. O yüzden de bı sormak istedim belki bı bilgisi olan vardir ☺

Yarn store yarn shop gibi yerler var. NE o Tuafiyeci mi olcan 🙂

@ibrahimasar yok yok ben degil halihazirda kocam bey tuhafiyeci 😄

Çok Tuhaf 🙂

@ibrahimasar acaba nedir nedir nedir (tuhaf olan) ☺️ anlayamadim 🙈

• @sytahmt, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

I000. sayfa hayırlı olsun o zaman 🗽

@sytahmt Allah çenemize zeval vermesin fjdksksl

1. Sayfa şerefine küççük bi istatistik...
      DV2023 de 9 mayısta 1000 sayfa olmuş. Tamamı 1050 sayfa
      DV2022 de 8 mayısta 1000 sayfa olmuş. Tamamı 1110 sayfa
      DV2021 de 6 haziranda 1000 sayfa olmuş. Tamamı 1120 sayfa (çekiliş 6 hazirana ertelenmişti)
      DV2020 de Tamamı 495 sayfa. Pandemik olmuşuz o sene
      DV2019 da Tamamı 384 sayfa
      DV2018 de Sadece 1 Sayfa...
      Ben eski yıllarda da oldukça fazla konuştuğumuzu hatırlıyorum ama ya başka başlıklar altında konuşmuşuz. Ya da güncellemelerde bir şeyler değişip silinmiş olabilir.
      Oda başlığı bir kaç yıldır Bekleme Odası iken son 2 yıldır Sohbet Odası olarak evrilmiş durumda.
      Yıldan yıla artan sayfa sayısına bakarak, ülkeden gitmek isteyenlerin sayısı artmış da diyebiliriz, forum nüfusu artmış da...
      Nice bin sayfalara inşallah. Tek maksat gitmek değil. Benzer görüşlerde, benzer felsefede, benzer hayat tarzı değişikliği arayışında olan kişilerle burada buluşmak ve sohbet edebilmek de çok güzel. 17-80 yaş aralığında binlerce arkadaş bir araya geldik. Belki bizim gibi nice milyonlarcası çoğalır, büyür.. Bir yere gitmemize gerek kalmaz.
      Bu dünya görüşünü, bu hayat tarzını, bu olanakları farkedip özümsemiş bir ulus ortaya çıkar ve bu ülke, amerika, kanada, avrupa kalitesinde yaşanacak bir yer olur. Bizler ve çocuklarımız torunlarımız bu zengin ve güzel ülkenin binlerce yıl daha sahibi ve sakini olarak kalmaya devam edebiliriz.

@ibrahimasar imzayı nereye atıyoruz 👏 👏

• ⭐⭐⭐⭐

Herkese iyi akşamlaaar. Sizlere bı şey sormak istiyorum belki de saçma bı soru olucak ama ben araştırdım tam bı cevap bulamadım. Şimdi sorum şu Amerika'da tuhafiye işi yapılır mı ? daha doğrusu böyle bir sektör var mı ? Yani araştırmalarımda hobi dükkanlarının olduğunu gördüm fakat bizim bildiğimiz tuhafiye mantığında değil hiç biri. O yüzden de bı sormak istedim belki bı bilgisi olan vardir ☺

Çok Tuhaf 🙂

Yaw Tuafiyeci ya, aklımca kelime espirisi yapayım dedim.. Aaa tuafiyeci mi ne kadar tuhaf... falan gibi.. Yaşlıyız kızım biz. Espirimiz böyle oluyo. Rahmetli babamın da ''Ispanak gazetesi böyle yazıyordu'' diye bi espirisi vardı. Şu manaya geliyor : sen olmayacak bir şey istiyorsun... tabi tabi öyle san... falan gibi.. İdare edin yaşlıları.. 🙂

Çok Tuhaf 🙂

Yaw Tuafiyeci ya, aklımca kelime espirisi yapayım dedim.. Aaa tuafiyeci mi ne kadar tuhaf... falan gibi.. Yaşlıyız kızım biz. Espirimiz böyle oluyo. Rahmetli babamın da ''Ispanak gazetesi böyle yazıyordu'' diye bi espirisi vardı. Şu manaya geliyor : sen olmayacak bir şey istiyorsun... tabi tabi öyle san... falan gibi.. İdare edin yaşlıları.. 🙂

@ibrahimasar estağfurullah benim yaşım yetmedi cahilliğime ver abi 🙈

• ⭐⭐

@enginozzkan, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Herkes umut dolu, herkes işlerinin şansa bağlı olmasının ufak burukluğu içinde, herkes hayal kuruyor, herkes "kurtulmanın" peşinde , herkes tedirgin, herkes umut var, ama herkese bu şans gülmeyecek bu durum şimdiden bazılarını incitiyor. İçinden çıkmak istediğimiz bu düzenin değişmesi ise zannediyorum tek ortak dilek. Selam olsun.

Kesinlikle doğru. Tabi ki bu bir şans, bazı gerçekler acıdır ki %1'in altında, bir ihtimalli çekilişin umudu işte. olumlu, pozitif mesajlar her zaman olumsuz mesajlardan iyidir. kötüyü bir kenara bırakalım.
    kazanma ihtimali düşük olsa da, öyle ya da böyle çıkıyor.

• ⭐⭐

@Simge-Kutlu amin inşallah 🙂

• çekilişe kadar 1500 görürüz diye düşünüyorum 1000 olmuşuz

• ⭐⭐

@Umut-Berkay-Ünal o biraz zor 🙂

• @ibrahimasar Çok güzel bir noktaya değinmişsin ama imkansız kelimesi bu durum için ortaya çıkmış gibi. Böyle düşünmek ya da söylemek istemezdim, maalesef.

• ⭐⭐⭐⭐

Eski amerikan arabaları trenleri makinaları uçakları caddeleri gibi resimlerin, siyah beyazdan renklendirip paylaşan bir hesap. Bakmak isteyen saatlerin nasıl geçtiğini anlamayabilir.

• Arkadaslar bu cidden bir kura ise neden 8 ay bekleniyor hic dusundunuz mu? Kura dedigin basvuru bittigi an basarsin dugemeye saniyesinde sonuc ortaya cikar. 8 ay ya. 8 gun olsa neyse diyecegim o bile cok aslinda.

• ⭐⭐

@new_life Eskiden fiziksel olarak form doldurup mektup ile başvuru gönderildiği için amerikaya ulaşana kadar bir süre geçtiğinden ötürü 8 ay bekleniyordu. Dijital ortama geçtiklerinde bu beklenen zamanı değiştirmediler ve böyle kaldı.

• Tsklr hocam. Ama vakit gecmiyor 🙂

• @hadi-BE burada burger yemek için sabırsızlanıyorummmm

• @new_life 180 gündür bekliyoruz 41 gün kaldı
    Geceleri Saymazsan 20
    Cumartesi Pazar tatil
    23 Nisan 1 Mayıs Tatil
    3 gün de Bayram Tatili Birşey Kalmadı Ya Nasip
    ✅🤲😎

• ⭐⭐⭐

@new_life bu kura adı üstünde belli dinamiklerin olması lazım 2023te başvuran 2024te sonuç alırken 2024te başvuran 2025te sonuç alıyor. Bu sırada mülakatlar dağıtılıyor vs vs..

• ⭐⭐⭐

@iremgk, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@hadi-BE burada burger yemek için sabırsızlanıyorummmm

Ben de ben de! "Vay arkadaş şimdiye kadar ne yiyormuşuz?" dedirticeğine inanıyorum 😁

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

100

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |