Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Teşekkür ederim. Umarım siz de en kısa zamanda aynı duyguları yaşarsınız. Adres vermeniz zorunlu, zaten DS-260 ve AIS formunda bu adresleri belirtiyorsunuz. Mülakattan önce evrak tesliminde de bu adresi soruyorlar. Ben bir kağıda yazmıştım, o kağıdı verdim. İlave olarak telefon numarası da sordular. Açıkçası bu soruya hazırlıklı değildim. Belki de deneyimlerde çok dikkat etmediğim bir ayrıntıydı. Amerika numaram yok şu anda dedim. Türkiye numaramı versem olur mu dedim, hayır Amerika numarası olması gerekiyor dediler. Zorunlu değil dilerseniz boş bırakabiliriz dediler. Boş bırakalım o zaman dedim.

• Merhaba Arkadaşlar,
    Birkaç hafta önceki Mülakat deneyimimi ancak paylaşma fırsatı buluyorum. Görüşme gününde geç kalmamak için 1.5 saat önceden taksi ile konsolosluğa doğru yola çıktım, taksici yeni açılan Büyükelçiliğin yerini bilmez diye JW Marriott oteline taksi ile gidip oradan Büyükelçiliğe kendim yürüdüm. Mülakat saatimden ortalama 1 saat önce Büyükelçiliğin önüne vardım. Malzemesini (telefon, çanta vb) bırakmak isteyen arkadaşlar varsa ben elçiliğin önündeki köfteciye bıraktım (50tl karşılığında çanta bırakabiliyorsunuz). Sırada bekleyenlerin söylediğine göre yandaki otoparkta da bir araba aynı şekilde belli bir ücret karşılığında emanet alabiliyor. Ben 1 saat erken gitmeme rağmen sıra çok uzun olduğu için içeri girmem hayli uzun sürdü. Hiçbir yerde saat olmadığından bilemiyorum ancak ortalama 45 dakika sonra içeri girebilmişimdir. Üzerimde kolye, yüzük ve küpe vardı ve hiçbiri sorun olmadı. Hepsini çıkartıp güvenlikten geçtikten sonra tekrar alabiliyorsunuz. Bahçeden yürüyüp ana binaya giriş yaptım. Vize ücreti ödemesi ve dosya teslimimi yapıp beklemeye başladım. Bu süreçte etraftaki insanlarla konuşarak heyecanımı bir nebze yenmiştim. İçerideki görevlilerden, güvenliklere kadar herkes çok nazikti ve yardımcı oldular. Nihayet ekranda numaram yandı ve numaramın yandığı vezneye gittim.
    Merhabalaştıktan sonra konuşma tamamen İngilizce bir şekilde devam etti. İngilizce bilip bilmediğimi sordu. Deneyebileceğimi söyledim, deneyebiliriz gibi görünüyor dedi. Amerika'daki planlarından bahseder misin, Orada iş olarak ne iş yapmayı planlıyorsun gibi genel soruları sordu. Detaylı bir şekilde anlattım. Belgelerimi gösterip tek tek teyit etmemi istedi. Vizenizi onaylıyorum dedi. Gayet sempatik bir görevliydi ve konuşma sohbet havasında geçti. Gerçekten denildiği gibi stres yapmaya hiç gerek yokmuş. Bu süreçte sorularıma sabırla cevap veren yöneticilere ve üyelere teşekkürler. Umarım isteyen herkes bu mutluluğu yaşar.

• @Halit-kızoğlu hayırlı olsun vizeniz yeni hayatınızda yeni yeriniz de başarılar diliyorum 🙏

• @cebrailoz teşekkürler abi desteğin için .

• @FreeMen inanın nj dedik ama bakiniyoruz kısmet olursa inş haziranda geleceğiz. Çok teşekkür ederiz.

• @Halit-kızoğlu hayırlı olsun,aynı otellde kalmişiz ama rezalet otel 7 çok iyi puan 😱

• Merhabalar. Benim aslında 2 tane çok merak ettiğin bir şey var.

1. Si benim arkadaşım ocakta mülakata girdi ve sıralaması beş binlerdeydi. Bazı CN lar beş binden daha düşük olmasına rağmen daha yeni giriyorlar mülaka. Bunun nedeni ne olabilir? Bana mantıklı gelmiyor.
    2. si bunu çok okuyorum forumda. Diyorlar ki ankara çok yavaş ilerliyor. Bir bilene sordum acaba ankara diğer ülkelere göre daha mı yavaş bu sebeple daha mı az mülakat veriyor? Böyle düşünüyorsan hiç gitme abd ye abd nin çalışma prensibi bu olabilir mi sence dedi. KCC veriyor sonuçta bu mülakat tarihlerini. Ankaraya dese bu ay 10 bine kadar olan kişilerden şu şu numaralar sende onlara mülakat veriyorum. Ankara bunu yavaştan alabilir mi sizce? Bu konuda aydınlatan olırsa çok memnun olurım.
  • ⭐⭐⭐

@Ozan-D, içinde söyledi: DV2023 Mülakat Deneyimleri

Merhabalar. Benim aslında 2 tane çok merak ettiğin bir şey var.

1. Si benim arkadaşım ocakta mülakata girdi ve sıralaması beş binlerdeydi. Bazı CN lar beş binden daha düşük olmasına rağmen daha yeni giriyorlar mülaka. Bunun nedeni ne olabilir? Bana mantıklı gelmiyor.
    2. si bunu çok okuyorum forumda. Diyorlar ki ankara çok yavaş ilerliyor. Bir bilene sordum acaba ankara diğer ülkelere göre daha mı yavaş bu sebeple daha mı az mülakat veriyor? Böyle düşünüyorsan hiç gitme abd ye abd nin çalışma prensibi bu olabilir mi sence dedi. KCC veriyor sonuçta bu mülakat tarihlerini. Ankaraya dese bu ay 10 bine kadar olan kişilerden şu şu numaralar sende onlara mülakat veriyorum. Ankara bunu yavaştan alabilir mi sizce? Bu konuda aydınlatan olırsa çok memnun olurım.

Merhaba

1. DS formlarını geç submit ettikleri için daha sonradan mülakat alıyorlar
    2. O sorduğunuz bilen çok bir şey bilmiyor anlaşılan, Ankara KCCye sayıyı ve tarihleri verir bana şu kadar kişinin dosyasını yolla der ve mülakat dağıtılır yani kaç kişi olacağına Ankara karar verir

Ek olarak sorularınızı lütfen ilgili konu başlıklarında sorunuz.

• @Emre-Kurtulmuş çok teşekkür ederim cevap verdiğiniz için. Peki son bir şey sormak istiyorum. 2. Cevabınıza istinaden. Peki bu dediğiniz gibi olduğunu siz nasıl biliyorsunuz? Kime güveneceğimi bilmek için soruyorum.

• @soyerelma teşekkürler kahvaltısı iyiydi açık büfe bide sakindi biz gittiğimizde temizlik iyi değildi .

• Sevindirdiniz vallaha bizi - hafta sonu 2 mülakat deneyimi yaşayan ve vizeyi hak eden 2 talihli arkadaşlarımızın süreçlerini dinlemek gerçekten çok zevkli idi .
    Sizlerle beraber bizde bu süreci yaşamış gibi oluyoruz inanın.
    Şansınız bol kalan hayatlarınızda Amerika da mutlu ve kazançlı bir yaşam diliyorum .

• @Halit-kızoğlu vizeniz hayırlı olsun.Bol şans yeni hayatınızda

• @alberty Tebrik ederim.Yeni yaşantınızda başarılar dilerim.Darısı bizim başımıza 🙂

• Mülakatımız çok rahat geçti, vizemiz onaylandı. Adminlere teşekkür ederim.

• Vizelerini alan herkese hayırlı uğurlu olsun burada bunları okumak çok güzel darısı biz talihli olmayı bekleyenlerin de başına inşallah :))

• 04.03.2023 Unganlar Randevusu
    09:45 te olan randevuma 08:50 gibi giriş yaptım 9’da açıldığı için biraz bekledim . Sonra içeriye giriş yaptık önce aşı belgem , pasaportum ve ds260 belgesini verdim. Sonra hemen orda fotoğrafımı çekip beni beklemeye aldılar . Sonra beni elime bir kağıt be pasaportumu vererek 3. Kata yönlendirdiler. Orada kan alıp 5. Kata gidip röntgen çektirmemi söylediler . Bu işlemler için 47,5 Usd ödedim . Sonra tekrar 4. Kata geçtim ve odaya aldılar beni . Sonra doktor hanım geldi ve 5 adet aşı yaptı . Bu arada aşılar beni çok zorladı kollarım hala şiş ama tabiki orada sesimi çıkarmadım . Sonra odadan ayrıldıktan sonra 7.000 TL de orada karttan ödeme yaptım . Hangi aşılarım vurulduğunu öğrenmek istediğimde rapordan görürsünüz dedi orada ki hanımefendi. Genel olarak sıkıntısız geçti kollarımın inanılmaz ağrıması ve şişmesi dışında . 🙂 Yarın da gidip raporu alacağım . Bekleyen herkes bir an önce aşılardan nasibini alır inşallahhh:)

• @Buse-Esen, içinde söyledi: DV2023 Mülakat Deneyimleri

04.03.2023 Unganlar Randevusu
    09:45 te olan randevuma 08:50 gibi giriş yaptım 9’da açıldığı için biraz bekledim . Sonra içeriye giriş yaptık önce aşı belgem , pasaportum ve ds260 belgesini verdim. Sonra hemen orda fotoğrafımı çekip beni beklemeye aldılar . Sonra beni elime bir kağıt be pasaportumu vererek 3. Kata yönlendirdiler. Orada kan alıp 5. Kata gidip röntgen çektirmemi söylediler . Bu işlemler için 47,5 Usd ödedim . Sonra tekrar 4. Kata geçtim ve odaya aldılar beni . Sonra doktor hanım geldi ve 5 adet aşı yaptı . Bu arada aşılar beni çok zorladı kollarım hala şiş ama tabiki orada sesimi çıkarmadım . Sonra odadan ayrıldıktan sonra 7.000 TL de orada karttan ödeme yaptım . Hangi aşılarım vurulduğunu öğrenmek istediğimde rapordan görürsünüz dedi orada ki hanımefendi. Genel olarak sıkıntısız geçti kollarımın inanılmaz ağrıması ve şişmesi dışında . 🙂 Yarın da gidip raporu alacağım . Bekleyen herkes bir an önce aşılardan nasibini alır inşallahhh:)

Geçmiş olsun Buse Hanım 🙂 Vize mülakatınızı da olumlu sonuçla okuruz inşallah 🙂

• LETONYA MULAKAT DENEYIMI
    Herkese merhabalar,elimden geldigince ayrintili anlatmaya calisacagim. Cunku letonya vize mulakati ile ilgili sadece 1 entry var umarim bu entry diger adaylara yardimci olur.
    Yaklasik 2 seneden beri ogrenci olarak Letonya Riga da yasiyroum.Mulakat yerimi Ankara secmistim.Interview daha kolay gecebilecegini dusundugum icin ama tamamen hataymis.Surecimi uzatmis oldum sadece.Tavsiyem yurtdisi icin firsatiniz var ise mulakata yurtdisinda girmeniz.(DOSYA TASIMA)Ilk yaptigim sey dosyami Riga ya tasimak icin ugrastim yaklasik 4 mailden sonra dosyami yasadigim ulkeye tasiyabildim(yaklasik 2 ayimi aldi).Mulakat mailini aldiktan sonra ilk isim saglik muayenesi icin randevu almak oldu unganlar gibi 3 veya 4 gun oncesinden randevu alma sansim olmadi 27subat a randevu verdiler.Sonuclari 6 mart yani mulakat saatinden 2 saat once alabildim.NOT:Randevu icin ilgili doktora mail atiyorsunuz ve size mail yoluyla bir form doldurmanizi istiyor.(GIDERKEN YANINIZ DA 2 FOTOGRAF MULAKAT MAIL CIKTISI VE PASAPORT,ASI KARTLARINIZ ILE GIDIYORSUNUZ.)SKOLAS IELA 5 ARS KLINIGI. RIGA MERKEZ DE.Saglik muayenesi icin odedigim para 3 euro kan testi-52 euro gogus rontgeni-117 euro 4 adet asi(8,50 euro difteri ve tetanoz)-(kizamik,kabakulak-29,50)-(Su cicegi 52 euro)-(hepatit b 27 euro),-191 euro doktora verilen para toplam da 363 euro odedim.Konsolosluk mulakat maili attigi zaman letonyo da yasiyorsaniz police certificate almaniz icin 4 yol sunuyor ben elektronik almayi tercih ettim.Mulakat gunu tavsiyem yaklasik 30-45 dakika once gitmeniz.Ozel araciniz varsa merkezden konsolosluk 7 dakika.App dan taksi cagirisaniz cok guvenmeyin 5 dk diye 10 dk da gelebiliyor..Otobus ile(53 Zolitūdes iela yazan) ile 15dk suruyor.9:30 da olan randevuma 8:50 de giris yaptim evrak tesliminin tamami 9:30 da bitti.(Sira vs 3 kisi vardi toplamda).Giris yaptiktan sonra sira numarasi aliyorsunuz.daha sonra numaraniz yandiktan sonra evrak teslimi yapiyorsunuz.Evrak teslimin de leton guleryuzlu elinde tek tek notlari olan gorevliye evraklari teslim ettim.Istenmeyen 2 evrak vardi sadece banka dokumu ve ds 260 confirmation son sayfasi.Daha sonra yaklasik 30 dk bekledim.Yabanci olarak tek ben oldugum icin stresden tirnaklarini yiyen tek kisiydim :).tum gorusmeler yaklasik 2 dakika surdu surmedi,sira bana geldi 3 dosyaya da ayni gorevli bakti.Sordugu sorular;
    Guler yuzle merhaba sir(uzuldum acikcasi):)
    hey
    Turkiye de ne is yapiyordunuz?
    Amerika da nerede kalacaksiniz?
    Tanidiginiz var mi?
    Nereden tanisiyorusunuz? 4 soru ile ugurladi beni hersey harika evraklariniz tam vizenizi onayliyorum dedi ve 3 gune passaportunuz gelir dedi:)
    NOT:Ozellikle sevgili gucarslan Ugur Bey e cok cok tesekkur ederim ardindan Gokce Hanim a 🙂 Emre,Ogun ve diger adminlerimize ve grup uyelerine ayri ayri tesekkur ederim.Umarim herkes hayallerine kavusur.(YARIN YENI HAYATLARINIZIN ILK GUNU... SUNU UNUTMAYIN,DV MULAKATI HAYATINIZ DA ALABILECEGINIZ EN KOLAY VIZE ICIN YAPILIR.SIZDEN BEKLENEN DOGRU,NET,KISA VE SAMIMI CEVAPLAR VERMENIZDIR.-UGUR BEY)Ben de ise yaradi umarim sizde de ise yarar sevgiler saygilar...

• MÜLAKAT DENEYİMİM

hatırlayabildiğim kadarıyla deneyinimi anlatmaya çalışacağım Sabah 10 mülakatım için erkenden çıktım herkesi randevu saatine göre aldıkları için aslında erken gitmenin avantajı yoktu ama arkadaşım erken gel demesinin bir yararı olmuştu çünkü evden çıkarken sağlık belgemi unutmuştum neyse ki randevu vaktime kadar taksiyle bana yetiştirdirler, telefonumu arkadaşıma emanet etmiştim kesinlikle çanta telefon gibi şeyleri kabul etmiyorlar görevli pasaport kontrol ettikten sonra yürüyerek bir yerden başka binaya geçtik oradaki bizi karşılayanlar önce pasaportumuzu kontrol ettiler ve sonra ödeme ve sıra numaramızı almak için bankoya yönlendirdiler pasaportumu ve 330 dolar ödedikten sonra ödediğinize dair fiş ve sıra numarası verdiler fişleri bankoda belgelerinizi teslim etmek için numaranız gözükünce vermeniz gerekiyor , sırasıyla sizden belgelerinizi istiyorlar adli sicil nüfus kaydı fotoğraflar lise diplomasının orjinalı ve fotokopisi öğrenci belgem askerlik belgesi ödeme fişinizi banka hesap döküm ve tapu tapunun orijinali ve fotokopisi ve endeksa raporu değeri ve sağlık belgesini verdim tapu değeri 1 milyon tl ve bankada 17 bin dolar gösterdim Türkçe mi ingilizce mi yapacaksınız dediler Türkçeyi seçti m bu esnada green card adresinizi değiştirebiliyorsunuz ve bana tekrar hatırlatma olarakta ülkeye giriş yaparkende değiştirebilirsiniz dediler ayrıca evli misiniz nerede yaşıyorsun ve daha önce yurtdışında yaşadınız mı diye sordu en sonunda tüm evraklarınız eksiksiz diyerek beni bir sonraki sırama yönlendirdiler en son asıl mülakat için sıram gözüktü yaklaşık 15 dakikada geldi sıram,
    bir beyfendi ve tercümanı ile elimi kaldırtıp söylediklerinin doğruluğuna yemin ettirdi ve parmak izimi aldı ve sorular sormaya başladı gayet hoşgörülü ve nazik biriydi konsolos sorular sorarken bana lise diplomasının orjinalı tapunun orijinalini geri verdi,

ne zaman mevzun oldun

hatırlamıyorum dedim tercüman diplomama bakarak 2014 dedim

hangi okuldan mezun oldun (burada biraz heyecanla okulumun adı aklımdan çıktı ve
    diplomama bakarak okulun adını söyledim )

bölümün ne

bilgisayar istatistik

nereye gitmek istiyorsun

önce new York daha sonradan North Carolina gitmek istiyorum

orada tanıdığınız var mı

evet orada 2 kişi tanıyorum

onlar nerede yaşıyorsun

ikiside new York'ta yaşıyor

önce Newyork gitmenin sebebi tanıdığınız yanına gitmek için mi

evet

orada ne iş yapacaksın

önce hizmet sektörü daha sonradan bilgisayar programcılığı yapacağın dedim

evli misiniz daha önce evlendiniz mi

hayır dedim

daha sonra vizenizi onaylıyorum dedi bende çok teşekkür ederek oradan ayrıldım

• ⭐⭐⭐

@uvvbay yeni hayatınızda başalarılar dilerim

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

148

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.6k

| | | |