DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

• @Busra-Akdag sizin sorununuz burda başlıyor sistem 2. dozuda biontech istiyor ama Türkiye de sadece sinovac asisi mevcut biontech randevu versede gittiğiniz hicbiryerde bulamazsınız.Sinovacta var ama vurmuyorlar sistem 2. dozu biontech isteyip sinovaca izin vermediği için.Ankara’da eski numune hastanesi var orada asi birimleri bölümüne gidip durumunuzu anlatacaksınız ve onlar sistemden düzeltecekler.Benim aninda duzeldi bazen bir saati bulabiliyor sisteme düşmesi.Ondan sonra randevu sisteminden baktığınızda çoğu ozel hastane bile randevu veriyordu Ankarada anında saatinden once bile gitseniz randevu alip yinede vuruyorlar.Ben erkenden gitmistim Ankaraya 11 de sağlık muayenem vardi yetistirmistim asi kağıdımı biraz yordu ama halledebildim

• Birde arastirmak lazim bu islemler İstanbul’da da yapılıyor olmasi lazim asi konusunda bisey diyemem 1 ay once sancaktepe Feriha oz hastanesinde asi vardi fakat böyle bir sorun olduğu icin vuramadilar

• @MyLife-0 peki sağlık muayenesinden sonra yaptırsam kabul ediliyor mu? Çünkü ankaraya gittiğimde önce unganlara yetişiyorum

• @Busra-Akdag Evet gun içerisinde teslim edebiliyorsunuz muayene olduktan sonrada sorun yok

• @MyLife-0 çok yardımcı oldunu gerçekten çok teşekkür ederim

• @Busra-Akdag Rica ederim isterseniz İstanbul il sağlık müdürlüğü asi programları birimine ulasmaya çalışın sorunu İstanbulda çözmek sizin icin daha iyi olur sonrasında randevu veren hastaneleri arayip asi birimine baglanicam diyin ve asinin olup olmadığını sorun ona göre hareket edersiniz

• @Busra-Akdag Merhabalar ben aşımı nisan ayının başında İstanbul'da Ümraniye devlette oldum. Geçen hafta Unganlarda muayenedeyken orada çalışan arkadaşlar herkesi Ankara Bilkent Şehir Hastanesine randevusuz aşı olmaları için yönlendirdiler. Başka yerde aşı kalmadı dediler. Bahsettiğim iki hastanede de aşı mevcut.

• @MyLife-0 sizin sayenizde istanbul fatih ilçe sağlık müdürlüğüne gittim sistemden hemen düzelttiler sinovac olarak şimdi herhangi bir hastanede aşımı olacagım bilgisi olmayanlarada yardımcı olur bu ileti umarım tekrar çok teşekkür ederim

• @Busra-Akdag Rica ederim bol şanslar

• @tolgicaki Merhabalar, vatandaş olduktan sonra süreciniz nasıl ilerledi, ne kadar sürdü? Aynı süreci yaşıyoruz bizimle paylaşabilir misiniz?

• @Yasen-Erbil merhaba bizde uscis başvurusu yapalı 4 ay olmuşken eşim vatandaş oldu hemen durumumuzu güncelledik ve 6 ay sonra uscis aşamasından onay aldık 2 mayısta mülakatım var yani toplamda 14 ay sürdü sürecimiz

• Merhaba. Greencardım var ama Türkiye de yaşıyorum ve şu an yerleşik olarak taşınmayı düşünmüyorum. Seneye sevgilimle evlilik sürecine girmeyi planlıyoruz. Evlenmeden önce sevgilim turist vizesi alsa evlendikten sonra Amerika’ya giriş yapmak istediğimiz de ben greencardlı olduğum için eşimin turist vizesi iptal edilir mi yoksa sıkıntısız bir şekilde turist vizesi bitene kadar ülkeye giriş çıkış yapabilir mi?

• @pinkycsm Sanıyorum konu başlığı olarak çok doğru bir başlık değil ama benzer bir şekilde Amerika’ya giriş yapmış birisi olarak turist vizesinin iptal edilmediğini söyleyebilirim. Ancak girişte gelebilecek sorulara hazırlıklı olmakta fayda var. Kendinizi düzgün ve doğru ifade edebildiğiniz sürece sorun olacağını düşünmüyorum.

• @pinkycsm Eşiniz göçmen vizesi başvurusu yapmamış ise turist vizesi iptal olmaz. Vize geçerlidir, yalnız ülkeye girişte biraz sıkabilirler. ABD'de kalmayacağına ve döneceğine ikna etmeniz gerekir görevlileri. Göçmen vizesi başvurusu yapmışsa, normal prosedür turist vizesinin iptalidir. Ben göçmen vizesi mülakatına gittiğimde turist vizemin olduğu eski pasaportumu da teslim ettim ve turist vizeme iptal damgası vuruldu.

• Herkese merhabalar;

esim amerikada dogmus bir amerikan vatandasi. 2019dan beri turkiyede yasiyor. biz 2022 yilinda turkiyede evlendik ve spouse green carda yani cr1 vizesine basvurduk. ds260 formunda bir soru vardi. "Is your spouse immigrating to the U.S.with you?" ben bu soruyu YES olarak isaretledim ama sanirim bunu NO olarak girmem gerekiyormus. su anda ds260 formunu guncelleyemiyorum. sizcec bununla alakali nasil bir yol izlemeliyim. yardimci olacak arkadaslara simdiden cok tesekkurler.

not: konsolosluk randevu tarihimiz 7 mayis 2024

• Merhabalar; Nihayet 3 yılın ardından ABD'ye IR vizesi ile giriş yaptım. İstanbuldan direk THY Miami airporta indim yaklaşık uçuş 13 saat sürmüştü. Kedim ve ben pert olduk tabii ama değdi sonunda kavuştuk ailemize... Benim sizlere tekrar sorum olacak Green card ödemesini online olarak USCİS'e yaptım-

ve- Başka bir form doldurmam gerekirmi ? I-845 formu nedir?

bilgilendiriseniz size dua ederim :)) hepinizin şansı bol yolu açık olsun.

• @D-K, içinde söyledi: IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

Merhabalar; Nihayet 3 yılın ardından ABD'ye IR vizesi ile giriş yaptım. İstanbuldan direk THY Miami airporta indim yaklaşık uçuş 13 saat sürmüştü. Kedim ve ben pert olduk tabii ama değdi sonunda kavuştuk ailemize... Benim sizlere tekrar sorum olacak Green card ödemesini online olarak UCİS'e yaptım-

ve- Başka bir form doldurmam gerekirmi ? I-845 formu nedir?

bilgilendiriseniz size dua ederim :)) hepinizin şansı bol yolu açık olsun.

Meryem merhaba 🥰 ben Türklyede ödemiştim ama ekstra evrak doldurmadık, benim de sorum olacak Amerikaya girdikten kaç gün sonra Greencard geliyor acaba

• @MnAtac3106 Bende girince USCİS'e ödeme yaptım ama kaç günde gelir bilmiyorum.

• Herkese merhaba;
    CR1 vizesi hakkında genel olarak kısaca bilgi verebilecek olan arkadaşlar varsa çok mutlu olurum. Nedir buCR1? internette araştırdım ama tam olarak kesin bir bilgiye ulaşamadım. Şimdiden çok teşekkür ederim.

• @teoder bu başlığın ilk sayfasını okursanız tüm detaylar mevcut.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

122

41.3k
Kullanıcı

4.4k
Konu

427.9k

| | | |