Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

Bu da ilginc bir karsilikli konusma... "Ulkedeki hukumet ne ise yariyor acaba?" diye sorgulatiyor...

• @baran-bozdogan şimdi biraz araştırıyordum bir kaç uzman da dediğiniz gibi cevap vermiş cevabınız için teşekkür ederim

• @crazycells Bu adam deprem bilimci değildir 8 in üzerinde depremler olacak da demişti defalarca ama olmadı tutmayan deprem listesi sayfalarca gider. Gezegen diziliminden tahmin yapıyormus böyle bir şey olamaz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@baran-bozdogan, içinde söyledi: 6 Şubat 2023 Gaziantep - Kahramanmaraş Depremi

@crazycells Bu adam deprem bilimci değildir 8 in üzerinde depremler olacak da demişti defalarca ama olmadı tutmayan deprem listesi sayfalarca gider. Gezegen diziliminden tahmin yapıyormus böyle bir şey olamaz.

bilgilendirme icin tesekkurler, tweet'i kaldirdim... ben gezegen derken dunyayi kastettigini sanmistim, ama siz dedikten sonra daha detayli inceleyince merkur, venus ve aya dair veriler paylasmis...

bunlar sanirim astrologlar gibi calisiyorlar, 10 tane tahmin yazip, bir tanesini tutturuyorlar... tutturunca da "bildiler" oluyor...

• @crazycells Aynen öyle sürekli yazarlar bir tane tutunca tuttu derler 2011 senesinde beklenen İstanbul depremi hakkında rahmetli Ahmet Mete Işıkara bize sunum yaparken adaların güneyinde deprem olacak demişti bunu herkes bilir ama zaman tahmini yapamayız ne yazıkki. Ülkemiz deprem bölgesinde yer alıyor böyle bir deprem en son 500-510 sene önce oldu güneydoğuda beklediğimiz bir şeydi. Japonyayı örnek alıp sağlam binalar ve hazırlıklar yapmalıyız.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Bu kişinin kaçıncı paylaşımı doğru çıkıyor.

• Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐⭐

Cok ama çok kötüydü. Bir an hersey bitti dedim. Uzun da sürdü. Sadece Antep'te 581 bina yıkıldı. Enkaz altında kalanlara Rabbim yardım eylesin. Ölenlere de Allah rahmet eylesin.
    Hava çok soğuk. Kar var. İyi yağmur yağıyor. Arabası olmayan arkadaşlarımız kötü durumda.
    Son söz Rabbım bir daha yaşatmasın. Psikoloji bozuk. Küçük bir titreme bile korkutuyor.

• ⭐⭐

Maraş

• @ayvalik10 3 sene önce A habere cıkıp büyüklüğü 7-8 civarı Ankarayı etkileyecek deprem olabılır demişti. Bunlar tamamen astrolog gibi egede deprem olacak 1-5 arasında demiş her gün oluyor zaten. Kendisi gökbilimci bu arada kendi alanında iyidir ama depremde tamamen loto oynuyor.

• @Programmer çok geçmiş olsun can kaydınız yoktur inşallah

• ⭐⭐⭐

@Programmer çok geçmiş olsun, umarım tüm aileniz ile birlikte iyisinizdir.

• ⭐⭐⭐

Türk Kızılayı Kan Bağışı Çağrısında bulunmuş. belki doğrudan bir desteğimiz olamaz ama kan bağışı ile bir faydamız olur belki. WhatsApp Image 2023-02-06 at 09.11.52.jpeg

• ⭐⭐⭐

@tolgasatir daha az önce verdim herkes lütfen birbirine destek olsun yönlendirmeleri takip edelim elimizden geleni yapalım..

• ⭐⭐⭐

@Lossantosdy @çakıl @Erkan-Gürsoy Adana’da olanlar ses verin bakalım durumlarınız nasıl

• Urfa'dan @Sabri-FT geçmiş olsun kardeşim

• Herkese selamlar hepinize şanliurfada son 10 saate yaşanan ve yaşadığım olayları paylaşmak istedim

bağlantı metni

bağlantı metni

bağlantı metni

bağlantı metni

bağlantı metni

bağlantı metni

bağlantı metni

bağlantı metni

bağlantı metni

bağlantı metni

bağlantı metni

Ömrüm boyunca unatamayacigim kötü bir deneyim yaşadım son 8 saate deprem öyle şiddetliydi ki bir an öleceğimi zannettim bina yerinden oynuyordu
    komşu binaların çoğu ya yıkıldı ya hasarlı her tarafta ağlama ve çığlıklarla doldu yardım edin diye enkaz altında kalanlar ağlayanlar birde bunlar yetmezmiş gibi sağanak yağmur,sis ve elektirikler yok hiç bir yerde o anki atmosferde insan ne yapacağını bilmiyor enkaz altındakilere yardım edelim diyorsunuz başka bina yıkılıyor üst üste böyle yıkılmaya başladı binalar etraf toz duman yardım edin diye bağiranlar. Herkese De bir umutsuzluk kimse ne yapacağını bilmiyor herkes birbirine bakıyor yardım gelsin birşey yapsın diyorsun ama görevliler sıkıntılı Şanlıurfa'da ki afad görevlilerini hiç söylemiyorum adamlar daha ne yaptığını bilmiyor 10 kişilik ekip geliyor içlerinden sadece bir tanesi biliyor işi o da zaten anlatıyor diğerlerine nasıl yapılır diye o dokuzu gelmese daha iyidir yani bizde yapardık o kadarını .

Gideyim güvenli bir yer bulalım diyorsun şehrin her yeri aynı risk bir yere de gidemiyorusun akşam deprem oluyor binalara hasar veriyor tabi sabahta üst üste artçı depremler olunca onlarda yıkılıyor az önce bir tanesine şahit olduk.

Allah herkesin yardımcısı olsun kimse böyle bir deneyim sağlatmasin

Edit: saat 12.30 Urfa'da tekrara deprem oldu arabadayken bina üstümüze düşüyordu 2 saniyeler kurtulduk yeni binalar yıkıldı

• kelimelerle tarifi olmayan acılar bunlar, görünüyor ki acı büyüyerek devam edecek (enkaz altındakiler sebebiyle), ölenlere rahmet, kalanlara sabır ve güç dilerim.

• Sabah işe kalktığımda hep korktuğum haber ile karşılaştım, yıkılan bina sayısı çok fazla, umarım yaralamızı çabuk sararız umarım...

• @cdzdcd inş hocam

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

99

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |