Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@dearosemary DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

sağlık raporu için randevu alacağım, greencard için başvuru kategorisinde diversity mi seçmeliyim immigrant mı?

diversity var onu secmelisiniz, kategorinizin ismi bu.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@met DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

Merhaba,

Konsolosluktan biraz önce bir mail aldık ve içerisinde hazırlamamız gereken belgeler, görüşme tarihi vs gibi detaylar yer alıyor. Belgeler içinde şöyle bir cümle dikkatimizi çekti:

high scool or university diploma(original and english translation with copy)

Burada Original and English diyor. Fakat üniversite diplomamız Türkçe. Diplomayı İngilizce'ye de çevirtmemize gerek var mı yoksa dikkate almayabilir miyiz bu cümleyi?

tercumeye gerek yok.

• @crazycells DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

sağlık raporu için randevu alacağım, greencard için başvuru kategorisinde diversity mi seçmeliyim immigrant mı?

bir de intended US address belli değil tanıdığımız birinin adresi var onu yazsak olur mu?

• mumkun yazabilirsiniz , ssn ve green cardınız o adrese gelecektir. isterseniz gidince uscis e ugrayıp adresinizi guncellersiniz , istediğiniz adrese gelir

• @knnrn @crazycells Teşekkür ederim bilgilendirme için.

@aytac59 Kasım'da görüşme.

• @sash sağlık raporu randevusunda istenilmiş bu intended US address bilgisi ne alaka anlam veremedim

• @met DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

@aytac59 Kasım'da görüşme.

Lütfen merakımı maruz görün , bugünlerde biz de mail bekliyoruz 🧐
    o zaman bu almış olduğunuz 2. mail doğrumu? yani kasım da olacak mülakatınızı yeni öğrenmiyorsunuz değil mi?

• Biz de mail bekliyoruz 5 binler olarak😁 ama sanirim onumuzdeki ay gelicek.tam cozemedim o kismi. Kesin aralikta mi mulakata alinicaz? @aytac59

• @helsinki benim bildiğim bu ay sonuna kadar bir mail gelmesi gerektiği ama bu mailde mülakat tarihi değil, dvlottary sayfasında bir değişilik olduğu yazıyormuş...🤔
    Hal böyle olunca günde 9545848613515 kez mail ve dvlottary sayfasını kontrol ediyorum :DD

• @aytac59 ne demek, sorabilirsiniz tabiki 🙂 Evet, bu aldığımız 2. mail. İlk mailde mülakat tarihimizi öğrendik. Bu mailde de mülakata gireceklerin isimleriyle birlikte yönergeler yer alıyor.

@helsinki sizin ilk mailiniz bu aralar gelir diye tahmin ediyorum.

• Merhaba, Yaşayan topluma yük olmama şartında 3 seçenek verilmiş. Mevcut para/mal varlığı, Amerika'da sponsor ve gitmeden iş bulma.
    Daha önce gitmeden iş bulma seçeneğini kullanan veya bilgisi olan var mı? İş mektubunun noter onaylı olmasını istiyor. Bu şarta gerçekten bakıyorlar mı?

Case Number: 2019EU00003xxx
    Ds-260 Submit: 17.05.2018
    Sağlık Kontrolü: 15.10.2018
    Vize Mülakatı: 02.11.2018
    Vize Onayı:
    Pasaport Teslimi:
    ABD'ye İlk Giriş:

• O zaman soyle: bu ay sonu 1 mail. Heralde kasim basinda 1 mail.aralik ilk 2 haftasi icinde gorusme gibi... hadi hayirlisi hepimiz icin.guzel gunler olsun isallah

• arkadaşlar bu ikinci mail ne oluyor tam anlayamadım bana bir mail geldi o da mülakat tarihinize bakın diye bir mail başka birşey gelicek miydi ?

• ⭐⭐⭐⭐

@isag evet normalde 2 mail geliyor bir tanesi 10 gun -1hafta kala diğeri ise 2 gun kala geliyor. Tecrübelilerden öğrendiğimiz kadarıyla bazen bu 2 ve 3 mail gelmiyor endişe etmeyin

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

bir de intended US address belli değil tanıdığımız birinin adresi var onu yazsak olur mu?

en gec mulakat zamani bir adres verebilmeniz lazim, mulakatiniz yaklastiysa adres konusunda daha ciddi dusunmenizi tavsiye ederim.

Su an icin saglik raporuna dediginiz sekilde tanidiginizin adresini verebilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@aytac59 DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

@helsinki benim bildiğim bu ay sonuna kadar bir mail gelmesi gerektiği ama bu mailde mülakat tarihi değil, dvlottary sayfasında bir değişilik olduğu yazıyormuş...🤔
    Hal böyle olunca günde 9545848613515 kez mail ve dvlottary sayfasını kontrol ediyorum :DD

haftada 1 kontrol etmeniz yeterli 🙂 1 hafta once ogrenmekle, 1 hafta sonra ogrenmek arasinda hicbir fark olmayacak 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@endyilmaz DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

Merhaba, Yaşayan topluma yük olmama şartında 3 seçenek verilmiş. Mevcut para/mal varlığı, Amerika'da sponsor ve gitmeden iş bulma.
    Daha önce gitmeden iş bulma seçeneğini kullanan veya bilgisi olan var mı? İş mektubunun noter onaylı olmasını istiyor. Bu şarta gerçekten bakıyorlar mı?

Case Number: 2019EU00003xxx
    Ds-260 Submit: 17.05.2018
    Sağlık Kontrolü: 15.10.2018
    Vize Mülakatı: 02.11.2018
    Vize Onayı:
    Pasaport Teslimi:
    ABD'ye İlk Giriş:

Evet, ABD'de yasama baslamak icin dediginiz yollardan birini gostermeniz lazim.

Is mektubunun noter onayli olmasina gerek yok, klasik bir "job offer letter" yazip altina bilgilerini yazmalari ve imzalamalari yeterli.

• @crazycells DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

en gec mulakat zamani bir adres verebilmeniz lazim, mulakatiniz yaklastiysa adres konusunda daha ciddi dusunmenizi tavsiye ederim.

Su an icin saglik raporuna dediginiz sekilde tanidiginizin adresini verebilirsiniz.

peki teşekkürler ama şunu anlayamadım, ds260 formuna zaten oradaki yakınımızın adresini yazmıştık, gidersek de onlarda kalmayı planlıyoruz bir süre, mülakat sırasında yine sorarlarsa verdiğimiz adres geçerli olur mu?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

peki teşekkürler ama şunu anlayamadım, ds260 formuna zaten oradaki yakınımızın adresini yazmıştık, gidersek de onlarda kalmayı planlıyoruz bir süre, mülakat sırasında yine sorarlarsa verdiğimiz adres geçerli olur mu?

Eger Ds260'da o soru bos degilse ayrica sormazlar zaten. Siz yukariya "belli degil" diye yazdiginiz icin o sekilde soyledim.

• mülakat için greencard talihlisi babamın emekli olduğunu kanıtlayan bir belge gerekli olur mu? hem de maddi kaynak gösterimi açısından çok etkilemese de. bir de adli sicil kaydı e devletten mi alınıyor?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

74

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |