Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Amerika'dan aldığım blokeli telefon hattını Türkiye'de kullanabilir miyim?

• Merhaba
    Annem Amerika’nın MiAMİ eyaletine gezmek maksadı ile gitti.
    Buna istinaden kendisine gelirken yanında getirmesi için Iphone 14 Pro Max Telefon almasını talep ettim.
    Gittiği yerdeki ev sahibi eniştem hızlı gelmesi için T-Mobile hattı üzerinden bu telefonu aldı.
    Ancak, telefonu aldıktan sonra ben burada kayıt işlemini yaptım. BTK tarafından telefonun kullanımı konusunda sıkıntı bulunmuyor.
    Eniştem telefonu aldıktan sonra hattını girerek telefonu uluslararası ulaşıma açması gerektiğini söyledi. Ben telefonu kullanamayacağımı söyleyerek
    Cihazı açmasına müsaade etmedim. Telefon bana geldiği zaman da benim E-Sim i tanımadı. Telefon Sim Kilitli görünüyor.
    Cihazın geri gitmesine ihtiyaç olmadan buradan çözülmesi mümkün müdür?
    Desteğinizi rica ederiz.

• @OkanSokullu t-Mobile tarz şirketler Sim-Lock cihaz satarlar
    Aslından Apple Storeden Un*Lock Cihaz Alınması gerekiyor. Apple Müşteri hizmetleri ile görüşün
    Yada ABD gidecek ve T-Mobile hat alacak kişiye satın

• @OkanSokullu Telefon tarifeye ek olarak alındıysa, bütün bedeli ödenmeden telefon sim kilidi açılmaz. Telefon bedeli ödendikten sonra ilgili servis sağlayıcısının müşteri hizmetleri ile görüşülerek sim kilidini açabilirsiniz.

Birde telefonun sim kilidini açtıklarını iddia eden siteler vs. var. Ne kadar güvenilir bilmiyorum.

• Merhaba
    T mobile cihazları sim kilitli satıyormuş ama talebe göre de Uluslararası ulaşıma açılacak dendiği zaman da ilgili işlemi yaptırarak açtırıyormuş.
    Ama ben öyle bir işlem yapılırsa ben burada kullanamam diye düşündüğüm için o işleme müsaade etmemiştim. burada sistemi bilmiyor oldugum için benim de yanlış yönlendirmem söz konusu. Tarifeye ek olarak bütün ödemesi yapıldı cihaz alınırken.
    Geçen akşam kuzenim oradan bir E-Sim hattını tanımlamasını yaptırdı. Ona 24 saat içerisinde aktif olacak dediler ama henüz olan bişey yok.
    sonra da cihazı alan kişi tarafından hattın tanımlanmasına istinaden 1 ay beklemek gerektiğini söyledi. Ben cihazı göndermek üzere pilot buldum.
    ama oradakiler cihazın gelmesine gerek kalmadan çözülecek dediler bu sebeple de cihazı göndermeyeceğim.
    anladıgım kadarıyla bu konuda çok bir çözüm yolu yok.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@OkanSokullu, içinde söyledi: Amerika'dan aldığım blokeli telefon hattını Türkiye'de kullanabilir miyim?

Merhaba
    T mobile cihazları sim kilitli satıyormuş ama talebe göre de Uluslararası ulaşıma açılacak dendiği zaman da ilgili işlemi yaptırarak açtırıyormuş.
    Ama ben öyle bir işlem yapılırsa ben burada kullanamam diye düşündüğüm için o işleme müsaade etmemiştim. burada sistemi bilmiyor oldugum için benim de yanlış yönlendirmem söz konusu. Tarifeye ek olarak bütün ödemesi yapıldı cihaz alınırken.
    Geçen akşam kuzenim oradan bir E-Sim hattını tanımlamasını yaptırdı. Ona 24 saat içerisinde aktif olacak dediler ama henüz olan bişey yok.
    sonra da cihazı alan kişi tarafından hattın tanımlanmasına istinaden 1 ay beklemek gerektiğini söyledi. Ben cihazı göndermek üzere pilot buldum.
    ama oradakiler cihazın gelmesine gerek kalmadan çözülecek dediler bu sebeple de cihazı göndermeyeceğim.
    anladıgım kadarıyla bu konuda çok bir çözüm yolu yok.

Apple Store'dan ayni fiyata alsaydiniz unlock bir sekilde alabilirdiniz, daha iyi olurdu.

T-mobile cihazi acmak icin en az 40 gun T-mobile sebekesinde kalmasini gerektiriyor: https://www.t-mobile.com/responsibility/consumer-info/policies/sim-unlock-policy

The device must have been active on the T‑Mobile network for at least 40 days on the requesting line.

Bir de tabii ki cihazin tum ucreti odenmis olmali, eger taksitleri devam ediyorsa acmazlar.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@OkanSokullu Size soyle bir oneride bulunabilirim... Enisteniz bir hafta sonra T-mobile'i arayip bu telefon ile yurtdisina cikacagini ve yerel bir SIM kart kullanmak istedigini (e-SIM olmali) bu nedenle 1 ay sure ile gecici olarak cihazi "unlock" etmelerini rica etsin.

Buyuk ihtimal cihazi acacaklar ve odenmemis ucreti olmadigi icin bir daha kapatmayacaklar. Ama kapatsalar bile 40 gun gecmis olacagi icin bir daha arayip tamamen actirabilir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@gamefry, içinde söyledi: Amerika'dan aldığım blokeli telefon hattını Türkiye'de kullanabilir miyim?

Birde telefonun sim kilidini açtıklarını iddia eden siteler vs. var. Ne kadar güvenilir bilmiyorum.

Evet, ebay.com 'da "unlock service" diye arayinca pek cok yer bulmak mumkun, ama mumkun oldugu kadar bu tur servislerden uzak durulmali diye dusunuyorum. T-mobile'in kendisi acabilirken, baska yere guvenmeye gerek yok.

• desteğiniz için çok teşekkür ederim

Amerikada I phone 14 Pro Max Derin Mor model cihazı bulmak çok sıkıntılı olduğundan cihazın bulunmasını hızlandırmak adına eniştem firması için kullanacağını söyleyerek cihazın daha hızlı sürede gelmesini sağlamak için böyle bir yol izlemiş.
    söylediğinizden anladıgım kadarıyla cihazın açılması 40 gün sonra olacak ama süreci hızlandırmak için cihaz ile yurtdışına gideceğim için cihazın kullanımını sağlamak için telefonu kullanıma açın demesi gerekiyor. borcu da olmayacagı için bir daha kapanmaz diyorsunuz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@OkanSokullu, içinde söyledi: Amerika'dan aldığım blokeli telefon hattını Türkiye'de kullanabilir miyim?

desteğiniz için çok teşekkür ederim

Amerikada I phone 14 Pro Max Derin Mor model cihazı bulmak çok sıkıntılı olduğundan cihazın bulunmasını hızlandırmak adına eniştem firması için kullanacağını söyleyerek cihazın daha hızlı sürede gelmesini sağlamak için böyle bir yol izlemiş.
    söylediğinizden anladıgım kadarıyla cihazın açılması 40 gün sonra olacak ama süreci hızlandırmak için cihaz ile yurtdışına gideceğim için cihazın kullanımını sağlamak için telefonu kullanıma açın demesi gerekiyor. borcu da olmayacagı için bir daha kapanmaz diyorsunuz.

Evet, bu sekilde olacagini tahmin ediyorum. Enisteniz T-mobile kullaniyorsa call center'la kesinlikle vakit harcamasin, kendisine tavsiyem T-force'a ulassin (T-mobile'in facebook ve twitter uzerinden hizmet veren calisanlari) hem saatlerce beklemek zorunda kalmaz, hem de uzun uzun 3-4 kisiye durumu anlatmak zorunda kalmaz...

• sizin verdiğiniz tavsiyleri ve yönlendirmeleri kendilerine ilettim, miami ile aramızda 8 ssat fark oldugundan bizde akşam oldugunda onlar güne yeni başlıyorlar,
    umarım en kısa zamanda bu işi çözerim, sizlere de sonucu en kısa zamanda bildiririm, değerli destekleriniz verdiğiniz fikirler için teşekkür ederim.

• peki arkadaşlar buradaki konuşmalara istinaden izlememi söylediğiniz önerilere istinaden sizce telefonu oraya göndermek konusunda ne söylersiniz?
    cihazın oraya gitmesi işi daha hızlı çözer mi? yoksa göndermeye gerek kalmadan da cihazın kilit işlemi çözülebilir mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

peki arkadaşlar buradaki konuşmalara istinaden izlememi söylediğiniz önerilere istinaden sizce telefonu oraya göndermek konusunda ne söylersiniz?
    cihazın oraya gitmesi işi daha hızlı çözer mi? yoksa göndermeye gerek kalmadan da cihazın kilit işlemi çözülebilir mi?

kilidin acilmasi icin cihazin ABD'de olmasi gerektigini sanmiyorum. Her sey T-mobile'in T-force'i ile olan konusmaniza bagli diye dusunuyorum...

• Merhaba, bende AT&T den sim kilitli cihaz var. Sözleşme sonunda bu cihaz otomatik olarak sim free ye dönüşüyor mu? Yoksa başvuru mu yapmak lazım?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Kef14, içinde söyledi: Amerika'dan aldığım blokeli telefon hattını Türkiye'de kullanabilir miyim?

Merhaba, bende AT&T den sim kilitli cihaz var. Sözleşme sonunda bu cihaz otomatik olarak sim free ye dönüşüyor mu? Yoksa başvuru mu yapmak lazım?

Sözleşmenin bitmesine gerek olmadan çağrı merkezini arayıp yurt dışına seyahat edeceğim derseniz sim kilidini hemen açıyorlar.

• Selam Arkadaşlar, Amerikadan Sim kilitli Verizon veya AT&T telefon almak istiyorum. Fiyatları daha uygun. Bu Telefonu Türkiyede Sim Kilidi açık kullanma sansım var mı ? Veya Sim Kilidini açmak için nasıl bir yol izlemeliyim ?

Teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@pilgrimage, içinde söyledi: Amerika'dan aldığım blokeli telefon hattını Türkiye'de kullanabilir miyim?

Selam Arkadaşlar, Amerikadan Sim kilitli Verizon veya AT&T telefon almak istiyorum. Fiyatları daha uygun. Bu Telefonu Türkiyede Sim Kilidi açık kullanma sansım var mı ? Veya Sim Kilidini açmak için nasıl bir yol izlemeliyim ?

Teşekkürler.

Verizon sadece 60 gün kilitli tutuyor. Ondan sonra otomatik olarak açılıyor. Diğer operatörler de benzerdir diye düşünüyorum.

Beginning on 7/23/2019, devices purchased from Verizon are locked for 60 days from the date of purchase.

Benzer Başlıklar

• 38
  • 25
  • 11
  • 6
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

114

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

419.9k

| | | |