Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Sarhoş araba kullandığınız için kenara çekilirseniz yapmanız ve bilmeniz gerekenler

• Avukat,trafik polisi durdugunda zarar gormememiz icin nasil davranmamiz gerektigini cok guzel anlatmis.

DUI: Driving under the influence of alcohol or drug (alkol veya uyusturucu madde etkisi altinda arac surmek)

4 Things You Should Do When Pulled Over For A DUI (And 4 Things You Must NEVER Do)

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hasbelkader yıllarca amerikada polislik yapmış kişi çekmişti

• @ayvalik10 tesekkurler. evet bunu seyretmistim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hasbelkader elinize saglik, baslikta duzenleme yaptim...

tabii ki ilk cumlemiz sarhosken insanlarin araba kullanmamasi gerektigi olmali 🙂 ama bu baslik zaten sizin sarhosken araba surmekten ziyade, polisin bu supheyle durdurmasi uzerine... bunu vurgulamak istedim...

Video'daki bilgileri yaziya dokmek gerekirse...

Polis tarafindan DUI (driving under influence) suphesiyle durdurulursaniz yapmaniz gerekenler:

1. arabayi hemen durdurmak yerine, arabanizi cevredeki guvenli bir yerde durdurmak (yakin bir park alaninda veya ana yoldaysaniz genis bir alanda) - bu bilgi daha sonra avukatiniz tarafinizdan lehinize kullanilabilir, cunku sarhos biri gibi degil ayik biri gibi hareket ettiniz
    2. arabanin icinde kalin ve arabadan cikip polisle tartismayin
    3. polise karsi kibar olun - bu bilgi daha sonra avukatiniz tarafindan mahkemede lehinize kullanilabilir
    4. ehliyet ve ruhsatinizi polise sunun, ehliyeti vermemek icin direnmeyin veya bahane yaratmayin

Kacinmaniz gerekenler:

1. konusmayin (polis bir soru sordugunda cevap vermeyin, ne kadar hizda gittiginizi sorarsa cevaplamayin, eger isminizi sorarsa ehliyetinizi uzatin) - fifth amendment right
    2. polisin uflemeli alkol testini yapmayin (bilgi eyaletten eyalete degisebilir)
    3. polisin sarhosluk testini yapmayin (bilgi eyaletten eyalete degisebilir)
    4. polisin arabanizi aramasina izin vermeyin

tabii, bu bilgiler belki sizin o gun nezarethaneye gitmenizi engellemeyecek, ozellikle de polisin alkolu koklamasi sizi tutuklamasi icin yeterli olacaktir; ama bu sekilde akillica hareket etmek daha sonraki mahkeme gununuzde alacaginiz cezayi ciddi sekilde azaltabilir, hatta duruma gore ceza almamanizi bile saglayabilir.

• Ickiliyken, sarhosken veya baska tabirle cakirkeyifliyken bile arac kullanmayiniz! Ne kendinizin, ne yaninizdakilerin nede baskalarinin hayatlarini tehlikeye atmayin!

Eger icmek icin bir yere gidiyorsaniz, yaninizda designated driver goturun, yani icki icmayacak ve arac kullanabilecek birisini. Veya Uber/Lyft gibi alternatifleri kullanin!

Delaware de ickili arac kullanmanin cezasi misdemeanor offense'dir ve tutuklanma/mahkeme ile sonuclanir. Hapis cezasina veya community service gibi cezalara kadar bu olay gidebilir.

• @crazycells duzenleme ve video ozeti gayet guzel olmus 🙂 kusura bakmayin ben uzun uzadiya yazmak icin firsat bulamiyorum. Elinize saglik.

Benzer Başlıklar

• 29
  • 2
  • 103
  • 17
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

96

40.8k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.3k

| | | |