Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@hasbelkader bahsettiğin olayı herkes gözden kaçırıyor western union - moneygram mesela. Paranı geçmesini hemen mi istiyorsun yoksa günler sonra mı geçsin seçenek var. Dediğin gibi günler sonra dersen kesintiler minimum seviye iniyor.

• @ayvalik10 O donemde Cap One gelen paraya ucret almiyordu. Degisti mi bilmiyorum.

• merhabalar kısmetse şubat ta ABD 'ye ailemle geleceğim. Malum çoğumuzda olduğu gibi Türkiye de farklı bankalarda hesaplarım var ve hepsinin de mobil bankacılığını kullanıyorum. ABD'ye geldiğimde bilindiği üzere Türkiye deki cep numaramı kullanamayacağım. Türkiye deki banka hesaplarıma mobil bankacılık kanalı ile ulaşabilme imkanım olacak mı bilgisi olan varsa bilgilendirirse sevinirim.

• ⭐⭐⭐⭐

@kadasi Türkiye’deki hattınızı kapatmayınız . Kesinlikle gerekiyor. Boşuna para vereceksiniz . Ancak bunu yapmanız gerekiyor.Ben Türkiye’den gelen sesli aramaları açmıyorum. Ancak Sms gönderilerinin ve şifre doğrulamaları için ücretsiz /açık . Ayrıca Wi-Fi olan yerde Türk hattınızın data kısmını kullanabilirsiniz. En düşük ücret kademesinden Türk hattını kullanmaya devam ediniz.şahsi Banka Müşteri temsilcisini Yurt dışında uzun kalış için uyarınız . Haberleşme için email ile irtibat kuracaksınız .

• teşekkürler bilgilendirme için artık açık bırakacağız malum Türkiyedede banka işlemlerim olacak

• Amerikaya ilk gelişimde SSN ve Greencard olmadan hesap açma ile ilgili tecrübelerimi paylaşmak istiyorum.

Öncelikle bir çok kişinin yönlendirmesi ile Bank of America’da hesap açmaya karar verdim. (SSN ve greencard henüz elimde yokken en rahat burada açabileceğimi söylediler). Bunun için önce sitesinden randevu aldım. Adresini kullandığım arkadaşım New Jersey’de yaşadığı için yine buradaki bir banka şubesine aldım randevuyu. Randevuya gittiğimde direkt durumumu anlattım ve hesap açıp açamayacağımı sordum. Açabileceğimizi iletti. Belge olarak pasaport, türk ehliyeti ve türk kimlik kartımı kullandı sadece. Ben ayrıca türk kredi kartımı da verdim ama onunla ilgilenmedi. Bana sadece checking değil, yanında saving account açmamı da önerdi ve kabul ettim. Ayrıca kredi kartı istersen başvurabiliriz dedi ve ben de hemen kabut ettim. Ardından secured card hakkında bazı şeyler okuduğumu ve normal kredi kartı yerine başvurmak yerine buna başvurmam daha iyi olur mu diye sordum. Cevabı ise beni şaşırttı çünkü daha önce böyle bir bilgiden haberim yoktu. Bana, normal karta başvurmayı deneyerek başlamamızı önerdi. Eğer sistem alamayacağınızı düşünürse counter offer sunar zaten dedi. Tamam dedim ve devam ettik. Dediği gibi de oldu. Sistem secured card önerdi ve öyle devam ettik. Limit olarak da 1000$ belirledim. Çünkü kredi skorunun oluşmasında kredi kartı ile maksimum limitin %10’u kadar harcama yapmak olumsuz etki etmiyormuş. Ben kendi kafamda onu %5’i aşmamak olarak kodlayıp her ay yaklaşık 50$ harcama yapayım diye bu limiti seçtim. Son olarak telefon numarası gerekiyordu ama henüz almamıştım. Onun için de arkadaşımın numarasını girdik ama iletişim tercihi olarak mail adresini belirledik. Bu yüzden de her şifre gerektiğinde telefon numarasına değil de mail adresine kod gelecekmiş.

Özetle; SSN ve Greencard olmadan checking ve saving account açıp bir de secured credit card alabildim.

• @neutrinos süper bilgi.
    ben wells fargodan açmıştım turist vizesiyle, lakin secured credit card vermiyordu.
    Bank of americayi deneyeceğim.

• selamlar,
    Bank of America'da sadece checking account açmak ve debit card almak istiyorum.debit cardı hemen orada teslim ediyorlar mı yoksa ev adresine mi göderiyorlar,eğer adrese gönderiyorlarsa ne kadar sürede geliyor?

• ⭐⭐⭐⭐

@samet-tr ev adresine geliyor hem debit hem de kredi kartı. ondan adres istiyorlar zaten

• @denizci10 cevabınız için çok teşekkürler,debit card ve kredi kartı üstünde ismimiz yazıyor mu yoksa isimsiz card mı yolluyorlar?

• ⭐⭐⭐⭐

@samet-tr Bofa da isim ve kart bilgileri arkada yazar. Kart üstünde bilgi bulunmaz. Size geleceklerde de arkasında ad soyad yazacaktır mutlaka

• @denizci10 çok teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐

@samet-tr rica ederim kolay gelsin

• Merhabalar, amerikan vatandasiyim. Turkiyede yasiyorum, Amerikada hesap actirmak istiyorum gitmeden once. En kolay hangi banka aciyor. Benim internetten acmaya denediklerim subeye gelmemi istiyorlar calismadigim icin sanirsam. Nasil bir yol izleyebilirim? En kolay hangi bankalar var

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@istanbullover, içinde söyledi: Bankacılık Sistemi ve Banka Hesap Çeşitleri

Merhabalar, amerikan vatandasiyim. Turkiyede yasiyorum, Amerikada hesap actirmak istiyorum gitmeden once. En kolay hangi banka aciyor. Benim internetten acmaya denediklerim subeye gelmemi istiyorlar calismadigim icin sanirsam. Nasil bir yol izleyebilirim? En kolay hangi bankalar var

Aşağıda benim bildiğim bankalar ve hesap türleri internet üzerinden açılabiliyor.

Capital One 360
    Sofi

Şurada da benzer hesapların olduğu bir liste: https://www.nerdwallet.com/best/banking/best-online-banks

Hesap açmak için genelde bir ABD telefon numarası olması gerekebiliyor.

• @knnrn tesekkurler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

bu bankalarda hesapları olanlar yoktur umarım

• @ayvalik10 Haberlere bakilirsa, genelde SF daki startup tech sirketlerinin mevduatlari bulunuyor. Ozellikle SVB de. FED ve Hazine Bakanligi bugun batan bankalari kurtarmayacaklarini ama mevduat sahiplerinin paralarini alabileceklerini acikladi.

• Demek ki banka batma vakasi sadece cumhuriyetcilerin iktidarinda olmuyormus.

• ....amerikada bankalarin batmasi iyi haber degil,bir soz vardir amerika hapsirirsa digerleri nezle olurmus.bizim burdada bankalar subelerini azaltiyorlar,buyuk belli merkezlerde sube tutuyorlar, musterilerine banka islemlerini on-line ve digital olarak yaptirmak istiyorlar...

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

38

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.0k

| | | |