Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

• 2022 7 ay da eşim ABD den başvurdu newjerset den 20 ay oldu tabi ben tr de yaşıyorum burada evlendik 5 yıldır evliyiz 2023 te ek belge istendi gönderdik fakat:: El 08 de Julio de 2022, estamos revisando de forma activa su Formulario I-130, Petición de Familiar Extranjero, Número de Recibo IOExxxxxxxxxx. Nuestros registros demostraron que no hay nada pendiente en este momento. Le comunicaremos si necesitamos algo de usted. Si cambia de domicilio, visite www.uscis.gov/addresschange para notificarnos su nueva dirección posta bu yazı çıkıyor halen daha ne kadar zaman gerekli olabilir teşekkürler

• Merhabalar eşim Amerika'da bulunurken başvuruyu yaptı. Başvuru tarihimiz 28.02.2023 idi. 26.03.2024 tarihinde uscısden onay mektubu geldi. Fakat mektupta ''The above petition has been approved. However, you indicated on the petition that the beneficiary intends to apply for an immigrant visa abroad at a U.S. Embassy or a U.S. Consulate and will also apply for adjustment of status in the United States. Since you have indicated both options, USCIS has retained the petition.'' şeklinde bir durum yazıyor. ı-824 formunu doldurmamız gerektiğini söylüyor. Böyle bir durumla karşılaşan birileri var mı ? Formu posta ile gönderilip 460 dolara yakında bir ücret istiyorlar

• @D-K hocam sizin yıllık gelir sınırdamıydı düşükmüydü ? Ondan mı acaba

• Arkadaşlar merhaba. Ayın 2 sinde görüşmeye gitmeden önce belgelerin hepsini sistemde yenilemek istiyorum. Nasıl yapacağım acaba yardımcı olur musunuz?

• Hepinize merhaba. Bu mesajım özellikle Amerika’ya giriş yaptıktan sonraki süreçleri merak edenler için.
    Ben Aralık 31 tarihinde Los Angeles’tan giriş yaptım.
    Şubat 12 tarihinde SSN kartım adresime teslim edildi.
    Ve bugün Mart 27 tarihinde nihayet Green Card’ımı teslim aldım.
    Süreçlerinin tamamlanması bekleyen tüm forum kullanıcılarına bol sabır ve kolaylıklar dilerim.

• @cufer hocam teşekkürler aydınlatmanız için, bir sorum olacaktı sizin açıklama kısmındaki tarihlere baktığımızda interview date ile passport teslimi arasında 2 ay mı geçti? Normalde hemen interview'dan sonra passoportnuz gelmiyor mu?

• @Busra-Akdag belki bizim düşüktü olabilir ama join sponsorun değildir

• @ygmbx merhaba sinovac asisi 1 adet mi gerekiyor yoksa 2 adetmi ?
    Teşekkürler

• Arkadaslar herkese selamlar. DQ"dan sonra interview tarihi asagi yukari ne zaman geliyor? Siz ne kadar beklediniz bir sonraki mail icin? I130 surecini hizlandirmistik biz. Bu durum bir degisiklik yaratir mi? Esenlikler

• @Raybay1971 USCIS sitesindeki bilgi şu:

"You must complete the COVID-19 vaccine primary series (for example, 1 or 2 doses, depending on which vaccine, in adults; 2 or 3 doses, depending on age and which vaccine, in children) and provide documentation of vaccination to the civil surgeon in person before completion of the medical examination."

Aşı serisini tamamlamış olmanız gerektiği söyleniyor. Sinovac için bu 2 doz. Buna ek olarak, önceden aşı serisini tamamlamış olsanız bile, son 1 yıl içinde aşı olmadıysanız, en az 1 doz daha aşı olmanız gerekiyor. En iyi bilgiyi yine sağlık raporunuzu verecek olan DoctorUn'dan alırsınız. İsterseniz iletişime geçin.

• @Onur-Karaca Rica ederim. 2 ay değil, 2 gün geçti. Sanırım yanlış okudunuz.

• @xylz24 i-130 aşaması kaç ayda sonuçlandı ?

• @xylz24 Merhabalar bizim de i-130 sürecimiz 5 ayda sonuçlandı. Hızlandırma yapmamıştık ama. 9 ocak'ta da dq oldum ama şimdiki yollanacak mail beni es geçer mi diye korkuyorum🫣 Normalde sıra ocak dq'larda olması lazım

• @Alfa-Centauri 5 ay bekledikten sonra hızlandırdık ve iki ay sonra aldık. Yani toplam 7 ay sürdü i130

• @beyza890 Merhaba Beyza Hanım. 5 ayda I130 tamamlandıysa çok şanslıymışsınız. Eminim size çok yakında ileti gelir

• @xylz24 Merhabalar. sabırlı günler 🙂 bizim dq 29 aralıkta geldi. hala ses seda yok. umarım yakında bir cevap gelir.

• @adnanbatu Size de gerçekten bol sabır diliyorum. Zorluk süreçte değil, aksine sürecin aldığı zamanda

• Selamlar 26 aralıkta dq oldum o günden beri ses seda yok randevu maili hala gelmedi tarihimiz yakın olup gelen arkadaşlar varmı veya gelmeyen ? Bende mi bir sorun var diye düşünmeye başladım

• eşim Türkiye'de yaşıyor ama Ürdünlü uyruklu , CR -1 , 17 Kasım 2022'de başvuru yaptık, DQ tarihimiz 30 Kasım 2023, mulakat tarihimiz yok. Acaba Türk vatandaşlarına “beneficiary ”ya daha hızlı mülakat süreci süreleri veriliyor mu? ne zaman bir tarih bekleyebiliriz

• Merhaba Arkadaşlar yarın mülakatı olan arkadaşlar evrak olarak ne hazırladı paylaşırsa bizim icinde eksiğimiz var mi yokmu kontrol etmek açısından iyi olur şimdiden bol şanslar herkese

Benzer Başlıklar

• 2
  • 1
  • 58
  • 57
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

95

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |