Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

• @Berkan-Duru merhaba hocam bizde şubat 2022 başvuruda bulunduk sadece evlilik cüzdanı ikametgah gibi şeyleri yükledik bekliyoruz bakalım. umarım iyi haberleri tez zamanda alırız

• @Canan-Biçer evet götürülür valizle gurbetçiler neler götürüyor bir bilsen Türkiyede uygun diye 😁porselen takımı götüren gördüm kıyafetlerinin arasına koyup

• @yasmin982 Forumda gördüğüm en mantıklı mesajlardan biri olabilir 😄😄 Yazdıklarınıza katılıyorum ama bir şey eklemek istiyorum. Bu ilaçları gidip hekiminize toptan yazmasını istemeyin. yasal ve etik olmaz. piyasada ilaç kıtlığı var. Yapabileceğiniz en güzel şey, bağlı bulunduğunuz aile sağlığı merkezine gidip diğer hastaların kullanmayıp boşa gitmesin diye sağlık ocağına getirdikleri ilaçlardan almak. Böylece hem sizin işinize yarar, hem ücretsiz, hem de başkasının hakkına girmemiş olursunuz.

• @drserdar Serdar bey sizin pasaportunuz geldimi

• @drserdar aynen öyle,ilaç bırakıyor mı sağlık ocağına biz eczaneye bırakıyorduk ihtiyacı olana verin diye

• @cokbekledik86 orman genel müdürlüğünün misafirhanesi var dışardan sivil alıyorlar mı bilmiyorum birde teiaşın misafirhanesi var ora sivil alıyor yazıyor Google mapsda elçiliğe yakın kamu misafirhaneleri ve öğretmenevleri uygulama otelleri diğerlerinden ucuz olacağını düşünüyorum.Mülakat ve sağlık muayenesini günler arasında alanlar varsa bu gibi kamu alanlarında kalanlar varsa size yardımcı olacaktır.

• Herkese merhabalar ☺️ bugün mülakatım vardı saat:9:15’te vizem onaylandı arkadaşlar 🤩 herkese çok teşekkür ediyorum sorularıma cevap veren yazdıklarıyla tecrübe kazandığım herkese emek veren herkese çok teşekkürler olmasaydınız bu platform olmasaydı çok zor olurdu 🙏🙏 son sorum pasaport kaç günde elime ulaşır 😅

• @cokbekledik86 Henüz değil. Bugün case update oldu ancak hala "refused" statüsünde. bekliyoruz

• @Damla-D 1-2 iş gününe ulaşıyor genelde. Hayırlı olsun 🙂

• ⭐⭐⭐

@Damla-D tebrik ederim en geç 1 hafta içinde elinize ulaşır mülakat deneyimlerinizi de yazarsanız diğerlerine ışık tutarsınız.

• @Damla-D 9.15de hemen onay aldığınıza göre pek uzun bir soru süreci olmadı diğerleri hariç 3lü gişe
    Belge kontrol memur mülakat kısmını anlatırmısınız?

• @drserdar inşaallah kısa sürer

• @Damla-D gözünüZ aydın maceranız bitti artık çok geçmiş olsun yeni hayatınızda mutluluklar

• @yasmin982 9:15 te hemen onay almadım tabiki 🥲 3 lü süreci yaşadım ve 12:00 de konsolosluktan çıktım.
    Sabah saat:9:00 da aldılar içeriye. Güvenlikten geçiyorsunuz sadece evraklarla girebiliyorsunuz içeri su, poşet vardı evraklarım için onları almadılar. Sonra konsolosluk binasına doğru yürüyorsunuz. İlk olarak kapıdan içeri giriyorsunuz danışma sizi birinci adım olarak sıra numarası almanız için yönlendirme yapıyor pasaportunuzu istiyor ve sıra numaranızı veriyor. Ben yarım saat bekledikten sonra İkinci adım olarak sıra numaranız yandığında evraklarınızı istiyor benden; pasaport, 1 adet biyometrik resim , evlilik cüzdanı, adli sicil, vukuatlı nüfus kayıt örneği, evlilik kanıtı için yazışmalar ve fotoğraflar istediler verdim. Tekrar aynı sıra numaranızla mülakat için beklemeye başlıyorsunuz. 2 saate yakın bekledim sıramın gelmesi için. Çok sempatik çok sıcakkanlı konsolosluk görevlisiyle mülakatımızı yaptık 2 dakika sürdü sanırım herkesin de yazdığı gibi ne kadar süredir birbirimizi tanıdığımızı, nasıl tanıştığımızı, eşimin ne iş yaptığını, nerede yaşadığını sordu. Tebrikler iyi uçuşlar diledi evraklarımı teslim etti pasaportu aldı ☺️ sizin yazınıza istinaden süreci de yaZmış oldum. Benim görüşüm ise; stres olmaya hiç gerek yok size sizin bilmediğiniz hiç bişey sorulmuyor. Dışarı da 3 saat soğuktan donmuş, ağlayarak beni bekleyen ailem vardı gözlerindeki meraklı, sorgulayan gözlerini uzaktan görerek o yolda ilerlemek mutlulukla karışık hüzün yaşattı bana. 3 yılım 2 dakika da son buldu işte öyle..

• @drserdar çok teşekkür ederim ☺

• @waterman çok teşekkürler ☺️ evet yazdım 🙏

• @cokbekledik86 çok teşekkür ederim darısı başınıza olsun inşallah 🙏🙏

• @yasmin982 bu sekilde ilac dolabi gibi gelmenize gerek yok. Antibiyotik ve ventolin haric tum ilac ve vitaminleri hatta Turkiye'den cok daha kalitelilerini burada bulabilirsiniz. Hele ki bal zencefil tarcin falan cok guldum. Yapmayin arkadaslar. 27 senedir ABD da yasiyorum TR ye her sene giderim. Sadece bepanten getiririm bazen. Burada ilac kitligida yok. Gereksiz antibiyotik kullanimida yaygin degil. Covid icin hic ilac vermiyorlar burada riskli olmayan grupta iseniz. Zaten asidan dolayi Covid cok hafif geciyor. Ve ben CA da yasiyorum oyle ciddi bir Covid patlamasi yok. Christmas sezonu oldugu icin Noel partileri fazla oluyor. Bundan oturu salgin biraz artmis olabilir. Maske takarak indirgersiniz riski. Rahat olun arkadaslar. Ayrica fazla ilac getirirseniz gumrukte sorun cikar recete isterler. Basina boyle durumlar gelen insanlar biliyorum.

• @oğuzhan-adıyaman sizin case status ne diyor? Being Actively Reviewed By USCIS mi?

• Arkadaşlar 2 sorum var;

1.si diyelim görüşme günü eşim de burada ve benimle birlikte görüşmeye katılmak istiyor bu mümkün mü? Mümkünse ne yapılmalı?

2.si ise, eşim burada değilse kendisini de görüşmeye çağırıyorlar mi ABD'de?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

103

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.4k

| | | |