Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @baranpeltek_ imzanizdakj mülakat yılı yanlış sanırım 2023 olacak

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   Programmer Programmer 

• @RDVN merhaba bende 30 binlerdeyim sıranın geleceği düşüncesindeyim 40 bin küsür kişiye çıktığını biliyoruz bu yüzden imkansız rakamlar değil. siz ds 260 formunu oldukça geç göndermişsiniz sıkıntı çıkarsa ondan çıkabilir submit tarihini de baz aldıkları için ama yine de ümit var olamakta fayda var pozitif düşünelim iyi olsun 🙂

• @ogzylmz benim yanlışım pasaport kullanım tarihi bitiyor diye yeni pasaport a müracaat ettim o gec geldi ins olur.

• @ogzylmz ds260 from u gonderme tarihine gore mi çağıracaklar yoksa case numarasına goremi.

• ⭐⭐⭐

@RDVN Bugüne kadar çağrılanlar DS-260 submit tarihine göre çağrıldı.

• @RDVN şimdilik bülten içinde submite göre gidiyorlar. Eğer oturum alıp dosyanı taşıyabiliyorsan bi ülkeye kesinlikle yap, ama onun dışında zaten cn ine göre mülakat alsan bile en erken haziran temmuzda alabileceksin. Dosya taşımayı düşünmüyosan cut off olana kadar çok kafa yorma kendi kendini stres topuna çevirirsin yoksa

• @RDVN Hiç mail attınız mı dosya durumunu sorgulamak için?

Fifo dedikleri "first in" 4. tipe göre oluyorsa cut-off'a girmeden dosyanın işlenmiş olması önemli olabilir. Yani 4. tipi ilk alan "ilk giren" oluyorsa dosyanın cut-off olmadan 3. tipe gelmesi lazım ki, sizden yüksek numaraların gerisine kalmayın.

Mülakatlar submit'e göre gitmiyor. Bir tarih var. O tarihi aşmadan, o tarihten öncekileri cn'e göre çağırıyorlar. Şimdilik 23 Mayıs'ı aşmadılar.

Geçen seneki konuyu baştan sona okuyarak neler olduğunu biraz anlamaya çalıştım. Süreç, o zamana kadar önce düşük cn'den başlamak üzere evrak isteme şeklinde ilerlediği için, evrak isteme ilk önce yüksek cn de olsa erken submit'lilere gelince, ilk defa o zaman submit'e göre gidiyor sözü edilmiş. Dosya işleme evet submit'e göre gidiyor ve aslında mantıklısı da bu, çünkü beklemiyorlar önce düşük cn'ler submit etsin diye. Evrak isteme de olmayınca belki de iş yükü azalmış oluyor.

Ama mülakatlar tamamen submit'e göre gidiyor diyebilmek için, dosya numarası farketmeksizin cut-off içindeki en erken submit'ten başlaması lazım. Ama all current olduğunda bile mülakatlar (3 bin cn üzeri 3 Haziran'ı aşmayacak şekilde) cn'e göre verilmiş. İmzalardan anladığım kadarıyla bu sınır içindekiler 2 Aralık'a kadar dosya onayı alan kişiler. Bunlar Ağustos submit de olsa (3 bin altı) dosya onayı sonrası mülakatını cn'e göre ilk almış.

Geçen sene çok daha geç submit etmiş yüksek numaralara da mülakat gelmişti. Opsiyonları açık tutup sona kadar beklemekten başka yapacak bir şey yok.

• "Merhabalar, bir sorum olacaktı benim de benim mail durumum 3. tip mail durumundaydı, en son sorgulama yaptığım da. ocak ayı bülteni açıklanmadan önce. ocak ayı ile birlikte numaram current oldu ve Case number 10xxx civarın da, ds260 formunu da 11.05.22 tarihinde gönderdim ortalama ne zaman mülakat maili almış olurum tahmini olarak diye sormak istedim, şimdiden herkese teşekkürler..

• @ahmet_ Cutof olanlar içerisinde, dosya işleme tarih sırasına göre gidiyor, süreç...

• @sanaldeniz Dosya işleme submite göre gidiyor mu, evet. Cut-off olsun veya olmasın.

Mülakat submite göre gidiyor mu, tam olarak değil. Sadece aşılmayan bir submit tarihi var. Onun içindekiler cn'e göre mülakat alıyor. Aksi olsa 20.05 4xxx, 8-9.05 6xxx'ten önce almazdı.

• @ahmet_ başta 16-17 mayıs sonrası ilk 2 dagıtımda alamıyordu sonra tarihi esnettiler, en son 29 uydu sanırım tarihleri yakın soyluyorum excele su an bakamıyorum. Cn sırasına göre tarih limitli su an ama yine esnetebilirler.

• @baran-bozdogan evet şimdilik böyle bir tablo var. Aklımda kaldığı kadarıyla:

Ekim-Kasım-Ocak (ilk dağıtım) max 16.05
    Aralık max 19 veya 20.05
    Ocak (2. dağıtım) max 23.05

• Merhabalar, Randevu tarihim belirlendi ancak mülakata gideceğim yeni pasaportum henüz elime ulaşmadığı için henüz AİS kaydı oluşturmadım. Bu kaydın mülakattan önce olması yeterli mi? Ne kadar hızlı o kadar iyi mi ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@baranpeltek_ mülakattan bir gün önce de yapabilirsiniz, acelesi yok.
    bu arada eğer basıldıysa e-devletten numarasını öğrenebilrisiniz, elinize ulaşmasına gerek yok.

• ⭐⭐⭐

@fthsnmz1 Merhaba, ilk önce süreci imzanıza taşıyın sonrasında sorularınıza net cevaplar alabilirsiniz.

Ayrıca Buradan lütfen excel e kayıt olun. Süreci takip etmeniz için faydalı olacaktır.

• Yeni bülten ve cut off yayınlandı mı acaba arkadaşlar ?

• ⭐⭐⭐

@Gökhan-Öz, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Yeni bülten ve cut off yayınlandı mı acaba arkadaşlar ?

Hayır yayınlanmadı hala cutt-off 15.000de..

• ⭐⭐⭐

@Gökhan-Öz DV23 kazananı olarak sorularınızı ilgili konu başlığında sorunuz lütfen DV2023 Aşamaları

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   Emre Kurtulmuş Emre Kurtulmuş 

• Merhabalar,
    Uzun bir süre foruma giremedim. En son bu sayfada dosya taşıma işlemi için bir ülkede oturum alınması gerektiğini okudum.
    Ben şu an ziyaret için Amerika'dayım. En geç mart gibi dönmeyi planlıyorum. Dosya numaram 35 binlerde.
    Bana tavsiyede bulunmak isteyen olursa çok memnum olurum.
    Eksik bilgilerim için şimdiden kusura bakmayın.
    Kolay gelsin.

• ⭐⭐⭐

@emekligc Mart gibi dönmek istemenizin nedeni vizenizin geçerliliği mi yoksa kişisel tercih mi bilemiyorum tabii ama AOS yapmayı kesinlikle değerlendirin derim. AOS nedir ve yapabilmeniz için gereken adımları incelemeniz için AOS ile Green Card Almak

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

141

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.7k

| | | |