Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

ABD'ye uçak bileti (Hangi ulkeler transit vize gerektiriyor?)

• @hathor merhaba, aynı şekilde ilk girişimiz için amsterdam ya da paris aktarmalı bilet almayı düşünüyorum. 1 aralıkta hollanda'nın çıkardığı kural ve 3 temmuzda fransa'nın çıkardığı kural aslında aynı gorunuyor. paris aktarmalı olarak son 1 ayda abd'ye sorunsuz giris yapan kisilerin mesajlarını da okudum telegram grubunda. fakat amsterdam icin de aynı durum soz konusu olur mu soru isaretlerim var. dv vizesi pasaportta 6 aylık görünüyor ve dv vizesinin içeriğini bilmeyen bir memura/calısana denk gelmek akabinde kabul edilmemek gibi bir ihtimal var mıdır diye endiseleniyorum acıkcası

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@holley Günaydın İngilizce iyi değilse translate kullanıp okursan oturum izni olanlar muaf

• Merhabalar, LUFTHANSA'dan Ankara'dan Atlanta'ya Frankfurt aktarmalı uçağımız var. Frankfurt'a indikten sonra 1,5 saat sonra uçağımız kalkacak. Bildiğim kadarıyla transit yolcu vizesi istenmiyor fakat 1.5 saat süre için 4 yaşında kızım ile birlikte nasıl yetişeceğiz bilemiyorum, transit yolcular nasıl aktarma yapıyorlar, yine sıraya mı kontrole mi geçeceğiz bilemiyoruz. Fikri olan veya bu hatta uçan oldu mu acaba daha önce?

• @TUNCAHM Eger bagajla ugrasmayacaksaniz, yani vardiginiz ucaktan cikip direk obur ucusun gateine gidecekseniz, biraz hizli hareketle 1.5 saat yeterli olacaktir. Frankfurt havaalani oldukca duzenli bir alan. Defalarca uctum oradan. Zaten calisanlardan cok Turk de var. Yardim da isteyebilirsiniz. Onemli olan, Turkiye'den varan ucusun zamaninda inis yapmasi olacaktir. Layover suresi 2 saat olsa, daha rahat olurdu..

• Türkiye'den ABD ye direkt uçuşlar pahalı bende transit olarak gitmeyi planlıyorum eğer çıkarsa fakat bazı Youtube video çekenlerden duyduğum kadarı ile her ülkeden transit alamıyormuşuz.

• @MySea Çok tesekkurler. Biraz stresli olacak gibi. Buarada bizim uçuşun son iki gününe baktığımda hep 1,5 saat rotarlı kalkmıs.

• @CanAydın Evet Hocam, bende yeni öğrendiğim kadarıyla bağlantılı ucuslarda Almanya vize almıyormus.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@CanAydın elinde ABD oturum izni olduğu sürece hiçbir ülke transit vize istemez. AMA şu ayrımı unutmayın uçak biletin başlangıç TÜRKİYE bitiş ABD olacak. Bizim forumda da yapılan hatayı sakın yapmayın. Türkiye kalkış örnek ispanya BİTİŞ sonra İspanya kalkış Amerika iniş olursa evet transit vize ister. Havayolu ismi değişse de kardeş şirketler olduğu için bu uçuşlarda isim değişse de aynı uçakmış gibi işlemler görür. İstanbul paris Thy geldin sonra paris british airways amerikaya uçsan da sen hep Thy ile uçtun gözükür. Thy - Luftansa - British Airways hep bu uçaklar kardeştir.

• Vallahi benim uçuş hollanda aktarmali idi. Hollanda'nın transit vize kararı sonrasi ve VFS'nin çok ağır islem yaptığını ve insanlarin öğrendikten sonra oraya vereceğim parayı uçak biletime ekletip direkt uçuşa çevirdim.
    Göçmenler için değil de benim gibi gidenler için direkt kötü bir seçenek değil gibi geliyor bana...

• @ayvalik10 cok saglam ve yararli bir bilgi bu. Ekleme yapayim;
    Tr vatandaslarindan transit vize isteyen ulkeler Eger abd/kanada vizesi varsa istemiyor. Hatta Ve hatta avrupa aktarmali latin Amerika(sadece ornek destinasyon bu,afrikada olabilir mesela) uculacaksa Ve abd vizesi varsa(abdye girmenize gerek yok), yine istemiyor transit vize.

Lakin buradaki en onemli kural baglanti yapilacak ulkede tekrar check in yapmamanizdir. Skyscannerda bunu soyluyor ozellikle.
    Aktarma havaalaninda tekrar check in yapacaksaniz transit vize istemiyor cunku pasaporttan gececeksiniz.

Aradaki fark ince ama cok onemlidir. Her havayolu birlikte calismiyor.

Edit= oturum iznine gerek yok. B1 olmasi yeterli. Hatta c1d ile bile aktarma yapan arkadaslarim var

• @ayvalik10 aaa bunu bilmiyordum yani ben THY den Aktarmalı bir uçuş bile alsam bitiş ve başlangıç aynı ise Almaya üzerinden de aktarma ile gidebiliyorum. O zamab çok iyi fiyata yakalana bilir 3-4 ay sonraya bilet alırsan fiyatlar nerdeyse yarı yarıya düşüyor bazen. Bilgi teşekkürler, Tek ayarlamam gereken konu şuan vereceğim adres onun dışındakinler çözülebilecek düzeyde tek sıkıntı tanıdık olmaması onuda çözmeye çalışıyorum ama.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@CanAydın ayıp ayıp burada forumdasın tanıdık bulamadım diye yazı yazıyorsun. Biz aileyiz burada hangi eyalete gideceksen orada ki aile üyesine ulaşıp onlardan yardım istersin. Dediğimi denedin mi hiç ondan böyle pis - kaka kelimeler yazmazsın bir daha dimi 🙂

• Merhabalar bisey sormak istiyorum. Nisanda Bayramda Türkiyeye gitmeyi dusunuyorum. Direk ucuslar biraz pahali gorunuyor. Sanirim aktarma yapacagim. Yukarida bircok baslik var ama benim durumum Türkiyeden Amerikaya degilde Amerikadan Türkiyeye gidecegim icin biraz farkli. Farzedelim ki Almanya Ingiltere veya Hollandadan aktarma yapacagim transit vize durumu bana nasil calisir almak zorunda kalacak miyim? Green Cardliyim bu arada. Tecrubesini paylasabilen olursa cok sevinirim tesekkur ederim.

• @Maybeoneday abd vizesi varsa schengen için vize gerekmiyor norveç hariç.

• ⭐⭐

@Maybeoneday ABD`de kalici oturumunuz oldugu icin;

• ucuslarinizin ayni sirketten (yada beraber calisan sirket)
    • aktarmanizin 24 saati asmayacak sekilde

gibi sartlari sagliyorsaniz transit Schengen yada UK vizesi olmadan aktarmali ucabilirsiniz.

• @charon, içinde söyledi: ABD'ye uçak bileti (Hangi ulkeler transit vize gerektiriyor?)

@ayvalik10 cok saglam ve yararli bir bilgi bu. Ekleme yapayim;
    Tr vatandaslarindan transit vize isteyen ulkeler Eger abd/kanada vizesi varsa istemiyor. Hatta Ve hatta avrupa aktarmali latin Amerika(sadece ornek destinasyon bu,afrikada olabilir mesela) uculacaksa Ve abd vizesi varsa(abdye girmenize gerek yok), yine istemiyor transit vize.

Lakin buradaki en onemli kural baglanti yapilacak ulkede tekrar check in yapmamanizdir. Skyscannerda bunu soyluyor ozellikle.
    Aktarma havaalaninda tekrar check in yapacaksaniz transit vize istemiyor cunku pasaporttan gececeksiniz.

Edit= oturum iznine gerek yok. B1 olmasi yeterli. Hatta c1d ile bile aktarma yapan arkadaslarim var

Merhaba, bir şey sormak istiyorum, ben bunu anlamadım tam olarak. İlk cümlede bağlantı yapılacak ülkede check in yapılmaması gerek diyor, sonrakinde ise check in yapacaksanız transit vize istenmiyor denilmiş. İki cümle birbiriyle çelişiyor gibi. Check-in gerekli mi değil mi? Bunu ilk uçuşa binerken neye göre biliyorlar. İki uçuşun bağlantılı olup olmadığına göre mi?

Kendi durumumu da anlatayım. KLM ile İstanbul - New York uçuşum var Amsterdam aktarmalı. İlk uçuş KLxxx nolu bir uçuş ancak Pegasus operate ediyor. İkinci uçuşum KLM'nin kendi operate ettiği bir uçuş. Biletimi alırken de uçuşları ayrı ayrı değil, KLM'nin kendi sitesinden ve İstanbul-NewYork destinasyonu için tek bir trip seçerek aldım. Bilet alırken transit vize gerekip gerekmediği ile ilgili yönlendirdikleri hollanda devletine ait sitede transit vize muafiyetiyle ilgili bölümde geçerli USA vizesi olmak muafiyet sebebi olarak yazıldığı için de sorun olacağını düşünmedim.
    (Aşağıda)
    alt metni

Vizem B1/B2 vize. Şimdi kafam karıştı, transit vizeye ihtiyacım var mı, yok mu?

• ⭐⭐⭐⭐

@kızılcık-reçeli abd vizesi olanlar için transit vizeye ihtiyaç yok.

• @kızılcık-reçeli, içinde söyledi: ABD'ye uçak bileti (Hangi ulkeler transit vize gerektiriyor?)

@charon, içinde söyledi: ABD'ye uçak bileti (Hangi ulkeler transit vize gerektiriyor?)

@ayvalik10 cok saglam ve yararli bir bilgi bu. Ekleme yapayim;

Merhaba, bir şey sormak istiyorum, ben bunu anlamadım tam olarak. İlk cümlede bağlantı yapılacak ülkede check in yapılmaması gerek diyor, sonrakinde ise check in yapacaksanız transit vize istenmiyor denilmiş. İki cümle birbiriyle çelişiyor gibi. Check-in gerekli mi değil mi? Bunu ilk uçuşa binerken neye göre biliyorlar. İki uçuşun bağlantılı olup olmadığına göre mi?

Kendi durumumu da anlatayım. KLM ile İstanbul - New York uçuşum var Amsterdam aktarmalı. İlk uçuş KLxxx nolu bir uçuş ancak Pegasus operate ediyor. İkinci uçuşum KLM'nin kendi operate ettiği bir uçuş. Biletimi alırken de uçuşları ayrı ayrı değil, KLM'nin kendi sitesinden ve İstanbul-NewYork destinasyonu için tek bir trip seçerek aldım. Bilet alırken transit vize gerekip gerekmediği ile ilgili yönlendirdikleri hollanda devletine ait sitede transit vize muafiyetiyle ilgili bölümde geçerli USA vizesi olmak muafiyet sebebi olarak yazıldığı için de sorun olacağını düşünmedim.
    (Aşağıda)
    alt metni

Vizem B1/B2 vize. Şimdi kafam karıştı, transit vizeye ihtiyacım var mı, yok mu?

siz yine de uçuştan sonra paylaşır mısınız istenip istenmediğini? Bende genelde amsterdam aktarmalı gidiyordum çünkü. bu yaza doğru tekrar abd gitmeyi düşünüyorum. uçuş ne zamandı?

• @kızılcık-reçeli hocam aynı uçuşu gerçekleştirdim birkaç hafta önce.
    gidiş = istanbul - amsterdam -orlando
    dönüş = bogota - amsterdam - istanbul

istanbulda check in'i pegasus kontuarından yapiyorsun ve sana klm içinde boarding pass verecek. Lakin bu boarding pass amsterdamda geçmiyor. Amsterdama inip kapıya gittiğinde derdini anlatacaksın orada yeni boarding pass verecekler.

Kapıda(uçaktan inince hemen, pasaport kontrolü bankosu değil) ayrıca hollanda polisi pasaport kontrolü yapiyor, abd transit dedim sıkıntısız geçtim.

• @charon Selamlar,, bir kaç hafta içinde amsterdam aktarmalı uçacağım abd'ye, amsterdam'da aktarma süresi 14 saat geceyi geçireceğim orda aslında schengenim var ancak daha önce bulunduğum için amsterdam merkeze pek meraklı değilim, havalimanında küçük yataklı odalar var sanırım siteden baktığım kadarıyla ancak transfer bölümde de mevcut mu anlayamadım tam. Bu konuda deneyiminiz veya Scipol havalimanı ile ilgili dinlenme yemek vs önerileriniz varsa değerlendiririm. şimdiden çok teşekkürler 🙂

Benzer Başlıklar

• 97
  • 3
  • 2441
  • 9
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

121

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

419.9k

| | | |