Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@SemihPehlivan yalnız burada sizi yanıltan ve hesabınızı biraz olsun saptıracak sürece devam oranı ve caseler arası boşluklardır.
    her sene biliyoruz ki kazanmış olsa dahi sürece devam etmeyen ve etse dahi mlakat aşamasında vazgeçenler olıuyor ve bu yine olacak.
    bu hesaplamaları, 1 ocak sonrası yaparsak çok daha verimli olacaktır.
    ceac'daki veriyi çekip dünyadaki bütün caseleri incelediğimizde bunu daha net göreceğiz.

ocak'ın ilk haftası veriyi web sitemizden paylaşıp, detayları sayılarla dv2023 başlığına aktaracağız.

• Slmlar herkese mülakat maili geldikten sonra tarih aralığı nedir tam olarak yani mail gelmesiyle görüşme arasındaki mesafe?şimdiden teşekkürler

• Öncelikle kolay gelsin.06 ocak tarihimizde mülakat randevumuza gideceğiz.unganlardan sağlık randevumu 15 gün önvesine aldım. Merak ettiğim konu şu. Acaba sağlık için kaç gün gerekli?bir günde biter mi?

• ⭐⭐

@cemalerhan Eğer bir sorun çıkmaz ise bir gün sonraya evraklarınızı teslim alabilirsiniz. Sorun olması halinde gerekli açıklamayı kendileri yapacaktır zaten.

• @achillesoag, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

@cemalerhan Eğer bir sorun çıkmaz ise bir gün sonraya evraklarınızı teslim alabilirsiniz. Sorun olması halinde gerekli açıklamayı kendileri yapacaktır zaten.

Teşekkür ederim. Peki oraya giderken yanımızda birşey götürecek miyiz?

• arkadaşlar bir sorum var 13 ocak 2023 için mülakat maili aldık ds260 formunu kontrol ederken evlilik tarihimizde hata olduğunu farkettim 27.08.2018 evlilik tarihimiz ancak eşimin formunda tarih doğru ancak asıl talihli benim formumda ise 22.09.2018 yazmışız bu durum için ds260 ı açtırmam gerekiyormu.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sedat3459 hayır gerek yok.
    mülakttan önce verak teslim ederken durumu görevliye aktarın, kendisi bu değişikliği dilerse yapar ama çok önemsiz bir durum bu, gerek duymayacaktır muhtemelen.

• @gucarslan cevabınız için teşekkür ederim çok saolun.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@uraz-mert 1 ile 1,5 ay arası değişir ama; genelde 1 ay olarak düşünebilirsiniz.

• 4 dağıtım geçti ve ne yazık ki Ankara 3 dağıtım yapabildi.

Yavaş yavaş sürecin ortasına geliyoruz. İyi ihtimalde bile %40'ımız mülakat alamayacak.

Bu sayıyı dosya taşıyarak düşürme şansımız var. Potansiyel dosya taşıyacak (taşımayı düşünen) arkadaşlarla toplanabilirsek yardımlaşabiliriz diye düşünüyorum.

Böyle bir grup oluşturma veya başlık altında toplanma fikrine sıcak bakan var mı?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ahmet_ neden bu kadar olumusz bir hava içindesiniz?
    %40'ın mülakat alamayacağı, bir umutla mülakat bekleyenler için çok da sağlıklı bir söylem değil bu.
    evet, her şey toz pempe değil bunu biliyoruz ancak; öldük bittik bir hava da yok.

ayrıca bahsettiğiniz bütün konuları bu başlıkta konuşabilirsiniz, bunun için bir grup ya da başlık açılmasına gerek yok.

• @gucarslan Bir noktada son şansımızı deneyeceğimizi düşünüyorum. Bazı küçük ada ülkeleri kabul edebiliyor dosyayı ama mesela insanlar çekiniyor gitmeye. Belki yanına bir yoldaş olursa gitmek daha kolay olabilir.

%40 belki 45 alamayacak. Yani bunu olumsuzluk için söylemiyorum. İstatistiklere bakıyorum sadece. Buna hazır olmak belki üzüntüyü azaltacak belki de aksiyon almamızı sağlayacaktır.

Bu başlık altında konuşmamızda sıkıntı yoksa daha iyi, teşekkür ediyorum. Maksadım bu konuda haberleşelim, yardımlaşalım.

• ⭐⭐

@ahmet_
    İyi düşünelim iyi olsun. Ayrıca sürecin ortası değil daha başı sayılır. Gelecek yıl Eylül sonuna kadar mülakat alma şansı var.
    @gucarslan beye katılıyorum olumsuz bakmayalım lütfen.
    Ben 2023 talihlilerinin hepsinin mülakata kavuşacağını düşünüyorum ve öyle hissediyorum.

• ⭐⭐⭐

@makerdige Sorularınıza sağlıklı cevap alabilmeniz için sürecinizi imzanıza taşıyınız lütfen.

Olumsuz bir etkisi yok dosyanızın işlenip işlenmediğini öğrenmiş olursunuz mail atarsanız

• @ahmet_ yaklaşık bir aydır buradayım.hayat için iyi bir şans green card. Ama biraz fazla abartılmıyor mu.Bazı katılımcılar sanki hayat bundan ibaretmiş psikilojisiyle yazıyor. Altı üstü amerika. Sadace tahmin bizimkisi ne olacağı belirsiz bir süreç. Biraz rahatlayın bence. Bende bazen soru soruyorum. Yöneticiler gayet net ve rahatlatıcı cevaplar veriyorlar.

• ⭐⭐⭐

@volkan62, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

@ahmet_ yaklaşık bir aydır buradayım.hayat için iyi bir şans green card. Ama biraz fazla abartılmıyor mu.Bazı katılımcılar sanki hayat bundan ibaretmiş psikilojisiyle yazıyor. Altı üstü amerika. Sadace tahmin bizimkisi ne olacağı belirsiz bir süreç. Biraz rahatlayın bence. Bende bazen soru soruyorum. Yöneticiler gayet net ve rahatlatıcı cevaplar veriyorlar.

herkesin standartları yada ortamı yaşadığı çevre aynı olmayabilir, insanlar burdaki haksızlıktan burdaki adetletsizlikten alım gücümden şikayetçi , burda bakış açısı kişiden kişiye çok değişir.

• @volkan62 Yani konuyu uzatmak istemem ama ne alakası var benim yazdıklarımla.

Ben, burada şansını düşük görüp, ilerleyen aylarda dosya taşımayı düşünenlerle beraber hareket edelim dedim.

Birisi olumlu dönüş aldığı yeri bildirir, aynı tarihte mülakat alanlar beraber hareket eder, otel masrafını düşürür vs. Hepsi bu.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

126

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |