Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@Şerife-Çınar oldukça şansılısınız 🙂
    ama bunda newark'tan giriş yapmanızın büyük etkisi olduğunu düşünüyorum, aynı durum jfk'de de var.
    gözünüz aydın tekrardan.. tavsiyem bir daha bu kadar riskli hareket etmeyin 🙂

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   crazycells crazycells 

• @gucarslan newarkta sorgulanan bir kisiyle konusmustum burdan tenha dedi sorgulanabilirsin tenhaydi da gittigimde ama ya amerika vatandas bolumunden gectigim icin mi acaba fazla ilgilenmek istemedi yada benim green cardimi yillar once Ben almadim arkamdan iki ay sonra fln gelen arkadasim getirdi cikisim gozukmemis midir acaba diye düşündüm

• @gucarslan bundan sonra ne yapmalıyım karar verme😊

• İlk girişimin ardından 6 ay geçmemesine rağmen Dallas Forth Worth de yarım saat sorgulandım 🙂 Yanında kalacağım arkadaşımın ismine, çalıştığı yere kadar not alındı. Yanımda koleksiyonunu yaptığım bir şeyleri getirip getirmediğim dahi soruldu. Hatta ve hatta Türkiye'deyken iş başvurusu yapıp yapmadığım, hangi kanallardan (linkedin, indeed, vs.) başvuru yaptığım dahi irdelendi. Şaka yollu da olsa "bunu bir turist vizesi gibi kullanırım mı diyorsun yani?" bile dendi 🙂 ... Her olasılığa hazır olmanız açısından belirtmek istedim. Selamlar.

• Merhabalar....
    Bilginiz var mıdır acaba 10 ay sonra giriş yapacağım Las Vegas havaalanindan girmek daha kolay olabilir mi diğer alternatifin ise Los Angeles LAX....önerisi olan varsa paylaşırsa çok sevinirim teşekkürler....

• Selamlar,
    Benim şöyle bir durumum var. Bilgisi veya tecrübesi olan birinden yanıt alabilirsem çok sevinirim
    2023 Şubat ayı gibi ilk girişimi yapıp işlemleri başlatmayı ve green cardı aldıp 6 ay sonra (2023 Eylül) temelli taşınmak üzere şu an yaşadığım yere geri dönüş yapmayı planlıyorum. Sorum tam da burda; Pasaportumun süresi Kasım 2023, yani green card´ı alıp döndüğümde bir sonraki US girişimden önce Pasportumu yenilemem gerekecek. Bu durumda hem eski hem yeni pasaportum ve green cardım ile giriş yapabilir miyim? Veya bu gibi durum için herhangi bir bildirimde bulunmalı mıyım?

• @Ceng, içinde söyledi: Green Card sahiplerinin ABD dışında Kalış Süreleri

Selamlar,
    Benim şöyle bir durumum var. Bilgisi veya tecrübesi olan birinden yanıt alabilirsem çok sevinirim
    2023 Şubat ayı gibi ilk girişimi yapıp işlemleri başlatmayı ve green cardı aldıp 6 ay sonra (2023 Eylül) temelli taşınmak üzere şu an yaşadığım yere geri dönüş yapmayı planlıyorum. Sorum tam da burda; Pasaportumun süresi Kasım 2023, yani green card´ı alıp döndüğümde bir sonraki US girişimden önce Pasportumu yenilemem gerekecek. Bu durumda hem eski hem yeni pasaportum ve green cardım ile giriş yapabilir miyim? Veya bu gibi durum için herhangi bir bildirimde bulunmalı mıyım?

@Ceng, içinde söyledi: Green Card sahiplerinin ABD dışında Kalış Süreleri

Selamlar,

Green Card’ı aldıktan sonra eski pasaporta ihtiyacınız yok. Yeni pasaportunuz ve Green Card’ınızla seyahat edebilirsiniz. Eski pasaportunuz, Green Card’ı almadan dönüp, 1 sene içerisinde eski pasaportunuzdaki vize ve giriş damgası ile giriş yapmak isteseydiniz gerekli olacaktı.

• Yanitiniz icin tesekkurler,
    Kafama takilan konu; Green Card ile Pasaportlar arasindaki eslesme durumu, Eger Green Card gecerli pasaporta baglaniyorsa yeni Pasaport + Green Card ile giriste sorun olusup olusmamasi. Sonucta Pasaport yenilendiginde numarasi da degisiyor. Verdiginiz yanita gore baglayici bir durumun soz konusu olmadigini anliyorum.

• @Ceng, içinde söyledi: Green Card sahiplerinin ABD dışında Kalış Süreleri

Yanitiniz icin tesekkurler,
    Kafama takilan konu; Green Card ile Pasaportlar arasindaki eslesme durumu, Eger Green Card gecerli pasaporta baglaniyorsa yeni Pasaport + Green Card ile giriste sorun olusup olusmamasi. Sonucta Pasaport yenilendiginde numarasi da degisiyor. Verdiginiz yanita gore baglayici bir durumun soz konusu olmadigini anliyorum.

Aynen. Pasaportla Green Card’ın bir bağlantısı yok.

• Merhabalar
    İki soru sormak istiyorum,
    Mesela Amerika’dan son çıkışımızın üstünden altı ay geçmeden geri döndük ve diyelim ki sınır polisi Amerika’da yerleşik olmadığımıza karar verdi ve greencardı geri aldı.sonrasında ne oluyor ilk uçakla geri mi gönderiyorlar?
    Bir de sormak istediğim bir soru daha var,internette arama yaptığımda görsellerde iki tip greencard görseli görüyorum biri tamamen yeşil tonlarda olan greencard diğeri daha renkli olan greencard bunların farkı nedir?

• @samet-tr, içinde söyledi: Green Card sahiplerinin ABD dışında Kalış Süreleri

Merhabalar
    İki soru sormak istiyorum,
    Mesela Amerika’dan son çıkışımızın üstünden altı ay geçmeden geri döndük ve diyelim ki sınır polisi Amerika’da yerleşik olmadığımıza karar verdi ve greencardı geri aldı.sonrasında ne oluyor ilk uçakla geri mi gönderiyorlar?
    Bir de sormak istediğim bir soru daha var,internette arama yaptığımda görsellerde iki tip greencard görseli görüyorum biri tamamen yeşil tonlarda olan greencard diğeri daha renkli olan greencard bunların farkı nedir?

Son cikisinizin uzerinden 6 ay gecmeden geri donerseniz sinir polisi boyle birsey yapmaz. 6 aydan fazla Abd disinda kalirsaniz oturumunuz tehlikeye girer. Green Card'a el konulsa da sizi ulkeye alip mahkemeye sevk etmeleri gerekir. Polisin sizin oturumunuzu iptal etme hakki yoktur. Sadece mahkeme sonucunda hakim oturumunuzu iptal edebilir. Bir yildan fazla Abd disinda kalirsaniz ise hersey olabilir. Eski tip ve yeni tip Green Card'larin renkleri degisiyor. Hepsi ayni.

• @Ceng Green Kart olduktan sonra pasaport olmasa bile giriş yapabilirsin. Pasaport şartı yok zaten

• @gucarslan bakalım büyük bir şans walla maşallahh 🍀 şanslar Amerika içinde de bulur beni inşallah 😊

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   achillesoag achillesoag 

• Merhaba Herkese,
    Ekim'de Eşim, 3 yaşında ki oğlum ve ben birlikte Amerika'ya giriş yaptık. Onlar 2 hafta kaldılar ve geri döndüler. Şuan SSN ve Green cardlarımız geldi. Ben bir işe girdim ve sigortalı olarak çalışıyorum.
    Burda ki hayat ve gelir koşullarını iyileştirene kadar ailem, Türkiye'de kalacak. En fazla ne kadar sürede giriş çıkış yapmaları gerekir, bilginiz varsa paylaşabilir misiniz? 6 aydan uzun, 1 yıldan kısa sürede örneğin 10 ay sonra olur mu?

• Merhabalar.
    İki soru sormak istiyorum. İlki üniversite öğrencisi Amerikada yaz tatili boyunca 3 ay kaldıktan sonra Türkiye'ye dönerse ve kalan 9 ayı Türkiye'de geçirirse ve bunu 4 sene boyunca yaparsa öğrenci belgesi ve transkript belgesini girişte gösterdiği halde greencard'ın alınması gibi bir durum olur mu? İkinci sorum ise Re-entry permit belgesi birden fazla kez alınabilir mi? Yani bu belgeyi 2 kez alıp 4 sene sonra üniversite bittikten sonra temelli olarak Amerika'ya yerleşmek mümkün mü?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@entropik merhaba. kural, green card sahiplerinin 6 aydan uzun süre abd dışında kalmaması üzerinedir. sizin durumunuzda, aile bireylerinden biri abd'deki hayat düzenini kurmak için abd'de kalıyor ve eş + çocuk bu düzen kurulana kadar abd dışında kalmak zorunda kalıyor. böyle durumlarda ilk bir yıl cpb görevlileri bu durumları iyi anlattığınızda ve kanıtlar gösterdiğinizde (kira sözleşmesi, işyerinden alınan bir kağıt, banka hesapları vb) tolerans gösteriyorlar. tavsiyem eşiniz giriş yaparken bu evrakları yanında bulundursun ve sorulduğunda beyan etsin. ve tabi, bu süreyi aşmasın ve tekrarlamamaya özen göstersin.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Hermitus bunu için yapmanız gereken re-entry permit almanızdır., diğer türlü green cardınızı turist vizesi gibi kullanamazsınız. ayrıca re-entry permit'ler uzatilamaz ama birden fazla kez basvuru yapabilirsiniz. halihazirda gecerli ve suresi dolmamis bir re-entry permitiniz varsa, yeni bir basvuru yapamazsiniz.

https://yesilkartforum.com/forum/topic/134/re-entry-permit-i-131-form-ve-i-327-belgesi/1002

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   gucarslan gucarslan 

• @gucarslan teşekkürler 👏👍

• @gucarslan Yani diyorsunuz ki yılda 3 ay gir çık yapmak yerine 2 kez re-entry permit alıp üniversiteyi bitirdikten sonra amerika'ya giriş yapayım. böyle bir şey mümkün mü? Dediğiniz konuya göre bu işlemleri amerikaya gidip yapmam lazım 2 senelik 1 izin bittikten sonra amerikaya gidip 2. izni mi almalıyım? Önceki Cevabınız için teşekkür ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Hermitus dediğim şey, çekilişi kazanıp eğer green card kazanırsanız bunu turist vizesi gibi kullanmamanız gerektiği. çünkü bu, göçmen vizelerin veriliş amacına ve kullanımına aykırıdır.

re-entry permiş başlığında işlemleri nasıl yapmanız gerektiği detaylıca anlatıldı, oradan süreci takip edebilirsiniz. dv çekilişinde bol şans..

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

95

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |