Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhabalar,
    Benim greencard'im 19 Subat 2020'de geldi. Kasim sonu gibi vatandaslik basvurusu icin evraklari gondermeyi dusunuyorum fakat greencard yenileme icin gonderdigim I-751'in sonucu hala gelmedi. Bu durumda vatandaslik basvurusu gondermek uygun mu yoksa beklemem mi gerekiyor?

@crazycells mutlaka biliyordur diye etiketliyorum:)

Tesekkurler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@aslimh, içinde söyledi: ABD Vatandaşlığı Başvuru Süreci (Naturalization)

Merhabalar,
    Benim greencard'im 19 Subat 2020'de geldi. Kasim sonu gibi vatandaslik basvurusu icin evraklari gondermeyi dusunuyorum fakat greencard yenileme icin gonderdigim I-751'in sonucu hala gelmedi. Bu durumda vatandaslik basvurusu gondermek uygun mu yoksa beklemem mi gerekiyor?

@crazycells mutlaka biliyordur diye etiketliyorum:)

Tesekkurler.

I-751 basvurusu sonrasinda size I-797 formu gondermediler mi? Green Card yerine gecen?

• @crazycells Evet, gonderdiler.

• @computerengineer ben de sizinle benzer durumdayim. Ailem icin sponsor olacagim. N400’u gonderdim, biyometrik randevum Kasim 18’de. Bildigim kadariyla aile sponsorlugu basvurusunu yemin toreninden sonra gonderebiliyoruz ama daha farkli bir bilgiye ulasirsaniz lutfen paylasin.

Merak ettigim baska bir konu da babamin esi ve 10 yasindaki kardesim de bu sponsorluktan faydalanbiliyor mu. Sponsorluk hakkimi oz anneme kullanacagim icin babamin esine dogrudan sponsor olamiyorum.

• Herkese merhabalar. Vatandaşlık başvurusu yaptığım sırada resimlerdeki gibi uyarı aldım. ABDden 1 yıl üzerinde çıkmış olanların doldurması gereken N-470 formunu additional evidence olarak yüklenmem istendi. 6 aydan uzun süre amerika dışına seyahatim olmadı. İlk iki yıl uzun seyahatler yaptım abd dışına fakat hiçbiri 180 günü geçmedi. Continuous ve physical presence şartlarını sağladığıma eminim. Benden neden bu form isteniyor. Daha önce başına gelen oldu mu? Teşekkür ederim.

Screen Shot 2022-11-07 at 4.55.35 PM.png

Screen Shot 2022-11-07 at 4.56.59 PM.png

• @Eren-Çelik-0, içinde söyledi: ABD Vatandaşlığı Başvuru Süreci (Naturalization)

Herkese merhabalar. Vatandaşlık başvurusu yaptığım sırada resimlerdeki gibi uyarı aldım. ABDden 1 yıl üzerinde çıkmış olanların doldurması gereken N-470 formunu additional evidence olarak yüklenmem istendi. 6 aydan uzun süre amerika dışına seyahatim olmadı. İlk iki yıl uzun seyahatler yaptım abd dışına fakat hiçbiri 180 günü geçmedi. Continuous ve physical presence şartlarını sağladığıma eminim. Benden neden bu form isteniyor. Daha önce başına gelen oldu mu? Teşekkür ederim.

Screen Shot 2022-11-07 at 4.55.35 PM.png

Screen Shot 2022-11-07 at 4.56.59 PM.png

Giriş çıkış tarihlerini yanlış girmiş olmalısınız. Doğru girdiğinize eminseniz o şekilde submit edebilirsiniz.

• Merhaba,

Vatandaslik yemin torenine ziyaretciler gelebiliyor mu artik? Bilgisi olan var mi acaba son zamanlarda yemin torenine katilmis olanlar varsa aramizda?

Tesekkurler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Eren-Çelik-0 Sisteme girdiğiniz tarihleri kontrol edin. Büyük ihtimalle gözünüzden kaçan bir şey var.

• @knnrn @Ryback Merhaba, tarihlerim doğru bir daha teyit ettim. maksimum 178 gün çıkmışım abdden. Bu form Additional evidence olarak istenmesine rağmen yüklemeyip başvuru yapsam sıkıntı olur mu sizce? Yapabileceğim başka bir şey yok sanırım çünkü.

• @Eren-Çelik-0, içinde söyledi: ABD Vatandaşlığı Başvuru Süreci (Naturalization)

@knnrn @Ryback Merhaba, tarihlerim doğru bir daha teyit ettim. maksimum 178 gün çıkmışım abdden. Bu form Additional evidence olarak istenmesine rağmen yüklemeyip başvuru yapsam sıkıntı olur mu sizce? Yapabileceğim başka bir şey yok sanırım çünkü.

Başlangıç tarihindemi bir hata yapıyosunuz acaba?Son 5 yılı buraya yazarmısınız? 2019 dan itibaren sürekli Amerika’dayım demişsiniz. 2017 dönemi için 180 günü aşan bir durum olması lazım. Düzelmezse bu şekilde göndericeksiniz mecburen.

• Merhaba. Esim ve ben surekli Amerikada bulunduk, lakin 2020 nin baslarinda esim yeni dogum yapmisti ve pandeminin de psikolojik etkisi ile Turkiye ye dondu ve 11 ay kaldi. Normalde bunun disinda ve hic yurt disina gitmedi bu sure zarfinda ve 2024 basinda vatandasliga basvuru hakkimiz var. Bu durumda esimin vatandaslik sureci kesin olarak sifirlandi mi yoksa hic bir sey olmamis gibi vatandasliga basvursun mu? Tax fillingleri hep beraber yaptik hep. Bunun disinda esim 30 aydan fazladir hep buradaydi. Tesekkurler...

• @Ryback abd dışı günlerim bu şekilde.
    Screen Shot 2022-11-08 at 2.01.19 PM.png
    Screen Shot 2022-11-08 at 2.01.06 PM.png

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Eren-Çelik-0 Sıkıntı görünmüyor. N-470 sistemde görünüyor olması sorun değil, muhtemelen tarihleri girerken 6 aydan uzun boşluk bıraktınız, sonra düzelttiniz, sistem otomatik olarak formu çıkardı.

• @Eren-Çelik-0 @knnrn Bey’in dediği gibi, bir sorun gözükmüyor. Başvurunuzu yapabilirsiniz o uyarıyı versede.

• Herkese merhaba, benim kalici yeşil kartım gelmeden vatandaşlık islemlerim başladı, mülakat icin tarih bekliyorum.
    Sizlere 2 sorum var:

1. Ilk esimden olan 15 yaşındaki çocuğumun ben vatandaş oldugumda direkt vatandaş olma hakki var mi? (Kendisi Amerika'ya hiç gelmedi.) Yoksa yeşil kart alıp, standart proseduru mu uygulaması gerekiyor? (5 yıl Amerika'da yasama, vs)

2. Yetişkin kardesimin yeşil kart alma hakki var mi?

Herkese şimdiden teşekkürler...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Redblue, içinde söyledi: ABD Vatandaşlığı Başvuru Süreci (Naturalization)

Herkese merhaba, benim kalici yeşil kartım gelmeden vatandaşlık islemlerim başladı, mülakat icin tarih bekliyorum.
    Sizlere 2 sorum var:

1. Ilk esimden olan 15 yaşındaki çocuğumun ben vatandaş oldugumda direkt vatandaş olma hakki var mi? (Kendisi Amerika'ya hiç gelmedi.) Yoksa yeşil kart alıp, standart proseduru mu uygulaması gerekiyor? (5 yıl Amerika'da yasama, vs)

2. Yetişkin kardesimin yeşil kart alma hakki var mi?

Herkese şimdiden teşekkürler...

1. Siz vatandaş olduğunuzda çocuğunuz için başvuru yapabilirsiniz. https://www.uscis.gov/citizenship/learn-about-citizenship/i-am-the-child-of-a-us-citizen

2. Evet, var. Ancak çok uzun sürüyor. https://yesilkartforum.com/forum/topic/1423/f4-vize-sureci-abd-vatandaslarinin-kardesleri?page=1

• @knnrn Cevabiniz icin çok teşekkürler.

• Merhaba arkadaşlar. Birşey danışacaktım. 2016 yılı aralık ayında abdye eğitim vizesi ile giriş yaptım. 2019 yılında ağustos da evlilik yaptım. Ancak pandemi sebebi ile green kart işlemlerim 1 sene ertelenmişti. 2021 ayı ağustos ayında direk 10 senelik green kart verildi tarafıma. Şuan hala evliliğimiz devam ediyor. Abd pasaportuna erken başvurma şansım var mıdır? Green kart olarak 3 senem dolmadı ancak evlilik de 3 seneyi geçirdiğim için merak etmiştim böyle birşey mümkün müdür diye. Teşekkür ederim

• merhaba arkadaslar, N-400 application i dolduruyordum , bir kismini doldurdum ama şöyle bir hata kodu alıyorum . "We were unable to retrieve your form" . internette arattırdım Uscis"in sayfasında bazen Boyle error oluyormus fakat ben kaç günlerdir bu sekilde uyarıya rastlıyorum . Nedenini bilen yada tecrübe eden arkadaslar var midir? Teşekkürler

• Arkadaşlar eşim ile bana aynı gün aynı saate interview vermişler. 4 yaşımdaki kızımızı da yanımızda getirebilir miyiz? İnterview yapan arkadaşlar orda sırada beklerken hiç başka çocuk gördünüz mü?

Benzer Başlıklar

• 10
  • 12
  • 13
  • 15
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

85

40.2k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |