DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐

@Mehmet-Ali-ASOĞLU birazdan mesaj gelir PTT'den

• ⭐⭐⭐⭐

@Türker-0 hem formunuz hem de formdaki fotoğrafınız zaten geçerliliğini yitirdiğinden mecburen yeni fotoğrafınızla yeni bir form doldurmak durumundasınız. Formunuzu doldurduktan sonra karşınıza çıkan confirmation page den çıktı alıp gittiğiniz takdirde yeni formunuz üzerinden sorular sorulacak size. Sakın ola ki yeni bir randevu alma çabasına girmeyin.

• ⭐⭐⭐⭐

@Sahin-0 onaylanmış vizeniz. Issued olunca kargoya verilecektir.

• Ben şimdi denemek için başvurdum diyelim varsayalım red aldım. Bir sonra ki vizeye ne zaman başvuru yaparsam sağlıklı olur?

• @denizci10 Teşekkür ederim bilgi için 🙏🤗

• @denizci10 yani şimdi yeni bir ds-160 formu doldurucam ve vize görüşmesinde yanıma alıp vize memuruna bu yeni ds-160 formum gibi bir şey mi diyeceğim ?

• ⭐⭐⭐⭐

@Türker-0 evet aynen öyle yapacaksınız.

• Cahilliğime verin pek bilmediğimden soruyorum. Vize görüşmesinde yanımda götüreceğim şeyler ds-160 formunun hem eski hem yenisin onay ve talimatlar sayfası, banka hesap dökümü, pasaportum ve 2 adet biyometrik 5x5 cm fotoğraftır dimi ? ve bunları posta yoluyla değil bizzat kendim elden teslicem edeceğim değil mi ?

Ayrıca bir sorum daha var buna cevap verebilir misiniz bilmiyorum ama bir tahmin yürütseniz deneyimlerinize göre , 18 yaşındayım(üniversiteye hazırlanıyorum mezuna kaldım) yeşil pasaportum var aileden dolayı, 5 yıl içinde almanya ve bulgaristana gittim(yaklaşık 1 hafta önce),vizeye sadece ben başvurdum annem, babam ve abim gelmiyor. Halamın yanında kalacağım ve 3 tane evin tapusunu götüreceğim. Benim durumuma benzer durumda birisinin red veya onay alıp almadığını biliyor musunuz ? Dünyayı gezmek en büyük hayalim ve eğer Amerika vizesi onaylanmazsa benim için büyük hayal kırıklığı olur. Cevaplayamazsanız da canınız sağolsun en azından evraklarda eksiğim olup olmadığını ve neler yapmam gerektiğini söyleseniz benim için yine çok faydası olur ilk defa vize mülakatına gireceğim. Teşekkürler

• Merhabalar,
    Annem ve babam için DS160 formunda Türkiye adreslerini doldururken ilçe kısımlarını province/ state kısmına yazdım.Sıkıntı yaratacacak bir durum mu? Eğer öyle ise tekrar yeni bir form ile başlayacağım. Bunun ile ilgili tecrübesi olan var mı ? Herkese Los Angeles tan selamlar ..

• @Sahin-0 evet onaylamişlar vizenizi tebrikler

• ⭐⭐⭐

@Türker-0 eski dosyayı götürmenize gerek yok ama içiniz rahat etsin diyorsanız götürebilirsiniz bi problem olmaz sadece yeni ds160 ile karıştırmayın yeterli.

Belgelerin çoğuna bakmazlar 3 tapu sizin üzerinize miydi? Çünkü bu da 18 yaşında olup daha yeni mezuna kalmış biri icin cok tuhaf olabilir aileniz üzerindeyse götürmenize bile gerek yok diyebilirim tercih sizin. Ds160 doldururken ABD ıcındeyken bütün masrafları siz kendiniz mi karşılayacağınızı yazmıştınız?

Halanızın yanınızda kalmanız gayet makul gözüküyor asıl soru halanız ABD’ye nasıl yerleşti? Yasal yollarla mı gitti? Yabancı çoğu kaynakta gördüğüm üzere önceden ülkeye turist vizesi ile girip aos yolu ile göçmenlik alan cogu kişinin yakın aile üyeleri maalesef olumsuz sonuçlarla karşılaşabiliyor bilginize. Hele ki iltica ettiyse durum cok daha karısabiliyor.

Giriş çıkışlarınız tabi ki de ülkeye karşı bağlılığınızı ülkeye geri döneceginizi kanıtlayan belgeler ancak yeşil pasaporta sahip olduğunuz icin bu ülkelere vizesiz olarak girebildiğinizi memurda biliyor bu durum aleyhinize de olabilir olmayabilirde.. 18 yaşında olup mezuna kalan birinin tekrardan Türkiye’ye döneceği konsolosun kafasında soru işareti yaratabilir. Neden ABD’yi ziyaret etmek istiyorsunuz sorusuna cevabınız nedir? Turistik amaçla gittiğinizin farkındayım ama konsolosluk soruları genelde söyle oluyor ve bunlara iyi cevaplar vermeniz gerekir.

ABD’ye neden gitmek istiyorsunuz?
    ABD’de nereye gidiceksiniz?

• @waterman Öncelikle 3 tapu benim üzerime değil tabi ki ailemin üzerinde. Masrafları kendimin karşılayacağını yazdım ama halamın da yardımı olacak tabiki de fakat bunu yazmak için yer olmadığından yazamadım. Halam zamanında bir vize türü sayesinde oraya gitmişti ve sonrasında oraya yerleşti. Yani kaçak yollarla oraya gitmedi veya kaçak yaşamadı yaklaşık 30 yıldır orada sadece yazları Türkiye'ye geliyor. Yeşil pasaportun aleyhime olacağını düşünmemiştim aksine çoğu kişi yardımı dokunacağını söylemişti. Liseden yeni mezun oldum fakat istediğim yer tutmadığından tekrar hazırlanıyordum yani sadece 1 kere mezuna kaldım. Vize başvuru formunda Amerika'yı ağustosta ziyaret edeceğimi söylemiştim fakat şimdi tarihi geçtiği için aklımda bir fikir daha var Manhattan'a yılbaşı için gitmeyi düşünüyorum ama asıl plan yazın new york ve new jersey'i gezmek oluyor. Herhangi bir tavsiyeniz var mıdır ?

• ⭐⭐⭐

@Türker-0 anlıyorum. Yani öneri olarak sürekli Türkiye’ye su yüzden dönmem gerekiyor,Türkiye’de şunu yapacağım gibi cümlelerle kendinizi ifade edin. Sonucunuzu merakla bekliyorum bol şans

• @waterman Bana sormadığı taktirde yine de açıklamam gerekir mi ? Çünkü öyle yaparsam sanki onu kandırmaya çalışıyormuşum gibi oluyor ve yanlış anlaşılmasını istemem. Önceki konulara gelirsek.. Bir kaç güne yeni fotoğraf çektirip yeni bir form dolduracağım ve onun onay sayfasının çıktısını alacağım, tek yapmam gereken budur değil mi ? Ve eğer zamanınız var ise acaba gerekli olan belgelerin hepsini yazar mısınız? İnternette görüyorum ama birinde çok fazla belge yazmış birinde çok az o yüzden size de sormak istedim. Mülakatta dikkat etmem gereken konular nelerdir bilen varsa yardımı çok güzel olur. Biraz saçma bir soru olabilir fakat dürüst olun benim gibi birisine vize cevabınız ne olurdu ? Daha önce bir sürü kişiye sordum yine kimileri çok rahat alırsın merak etme derken kimileri imkanı yok vermezler kimseye vize vermiyorlar bu zamanlarda dediler. Teşekkürler yine cevabınız için.

• ⭐⭐⭐

@Türker-0 yok tabi ki size sorulan sorulara sadece cevap verin ama size soru sorduklarında Türkiye’ye geri döneceğinizin sinyallerini verin örneğin;

‘’ Neden ABD’ye gitmek istiyorsun?

Üniversite sınavına hazırlanıyorum , halamın yanına 2 haftalığına tatile ve onları görmeye gidiyorum. ‘’

Sadece bu cümle bile cok yapıcı ve karşı tarafı ikna etmeye yönelik başlangıçlar. Konsolosun sormadıgı sorulara da cevap vermek araya sıkıştırmak tabi ki yanlış olur. Benim turist vizem yok belgeler için bişey diyemeyeceğim çünkü baktıklarını cok görmedim. Mali yeterlilik belgelerinin yeterli olacağını düşünüyorum ama bende bilmiyorum maalesef. %50 - %50dir her zaman oran bazen hiç bir soru sormadan da veriliyor bazen sorulan sorulardan tatmin olupta veriyorlar herşey sizin 1 dakika süren mülakatta göstereceğiniz ikna kabiliyetinize bağlı.

• ⭐⭐⭐⭐

@tuan kafanızda soru işareti olacağına yeniden form doldurun derim. Çünkü mutlaka başka yanlışlıklar da yapmışsınızdır. Onları da düzeltmiş olursunuz.

• @waterman Tamamdır, teşekkürler yardımınız için iyi akşamlar.

• ⭐⭐⭐⭐

@Türker-0 kusura bakmayın ama niyetim sizi üzmek veya hayallerinizi kırmak değil ama büyük ölçüde ret alma ihtimaliniz var. Bunu demem için bir çok sebebim var ama asıl sebebim büyük ihtimalle formu yanlış doldrumuş olma ihtimaliniz. Çünkü sorduğunuz sorulardan bunu rahatlıkla anlayabiliyorum. İnşallah vizenizi alırsınız da haksız çıkarım. Güzel haberlerinizi bekliyor olacağız. Kolay gelsin.

• @denizci10 Bu konuda yardımcı olabilir misiniz ? Fotoğraftan dolayı formu tekrardan doldurmamı istemiştiniz, bunu yaparken hata yaptığım yerleri de düzeltebilir miyim ? Ve red yeme sebeplerimden bazılarını söyleyebilir misiniz yanlışımı anlayabilmek için. Teşekkürler şimdiden . İnşallah herkesin vizesi olumlu sonuçlanır.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

88

41.4k
Kullanıcı

4.4k
Konu

429.4k

| | | |