Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐

@deebee Aramıza hoşgeldiniz hayırlı olsun.

• +Tarih 6 Eylül 2022 ailemin, arkadaşlarımın gözyaşları eşliğinde biraz içi buruk, hayatının değişeceği için heyecanlı bir şekilde geldim İzmir Adnan Menderes Havaalanı’na. Yaklaşık 2 ay öncesinden Lufthansa’dan 540 dolara aldığım İzmir-Münih-Charlotte(North Carolina) istikametine hareket etmeye hazırdım. Tüm günün yorgunluğu ve üstüne gece 4 te bindiğim için sızmış kalmıştım yol boyunca. Yanlış hatırlamıyorsam çikolata ve su ikram ettiler ve saat Almanya saati ile 6 civarı iniş yaptım. Uçuşum bağlı uçuş olduğu ve biletimi İzmir’de verdikleri için tekrar işlem yapmama gerek kalmadı. Girişte polisin olduğu yere gittim ve sabah huysuzluğu mu yoksa kendisinin aksi bir insan olmasından mıdır bilmem oldukça kaba bir şekilde bana
    -Senin burada ne işin var, Almanya vizen yok

• Amerika vizem var 7 saat sonra uçuşum var onun için geldim
      -Almanya için ayrı vize alman gerekti
    • Gelmeden önce Lufthansa’yı aradım ve bana eğer Amerikan vizeniz varsa, Almanya’dan direkt ABD’ye uçacaksanız 24 saat Almanya havalimanlarını kullanabilirsiniz dediler
      Peki diyip birilerini aradı yine anlamadığım bir şekilde hararetli hararetli biriyle konuştu
      -Uçuşun ne zaman
      +7 saat sonra Lufthansa 1 gün boyunca kalabileceğimi söyledi
      -Anladım anladım, buradan girmezsin burası artık Almanya sınırı oluyor gidip şuradan girebilirsin dedi Çeşitli cihazlardan kontrol edilip dış hatlara girdim.
      Aileme haber vermek için wifi’ye ihtiyaç duydum ve bir türlü bağlanamadım. Baktım kara kaş kara göz bir abla çalışıyor kesin Türk’tür diyip Türkçe bilip bilmediğini sordum ve yardım istedim. Sağolsun abla yardımcı oldu. Bu arada havaalanının pek çok yerinde Türk arkadaşlar vardı ve hep yardımcı oluyorlardı o yüzden çekinmeden gelebilirsiniz. Gel zaman git zaman 7 saat bitti uçak 1 saat rötar yaptı ve sonunda bindim Munih-Charlotte uçağına. Oldukça konforluydu yemekler ismini bilmediğim sebze yemekleriydi genelde. İnmeden önce bir form doldurttular bazılarını anlayamadım. Yan tarafımda oturan Ukraynalı abilerle kafa kafa verip anlamaya çalıştık. Anlamadıklarımızı diğer yanımızda olan Avusturya’lı abiye sorduk o da bunlara no demezseniz zaten içeri almazlar dedi ve güldü. Sonrasında indik Charlotte’a. İlk başlarda nemli ve anlam veremediğim bir koku ile karşılaştım, sonraki zamanlarda alıştım tabi. Uçaktan inip greencardlılar ve vatandaşlar bölümünden giriş yaptım belgelerimi ve pasaportumu verdim. Kadın “ woow Turkey” dedi, yanındaki adam adamım çok yorgun görünüyorsun dedi. Kadında çok uzak yerden geliyor çok doğal dedi. Valizlerimi aldım, bir memura yönlendirdiler, şu odaya geç bekle çağıracaz dediler ve çağırdılar. Sonrasında hoşgeldin greencardı sana postalıyacağız diyip şu kapıdan çıkabilirsin dediler. O kapıdan çıkınca Polis abla sen neden buradan çıktın vs dedi. Durumu anlattım. Türk olduğumu görünce siz Arapça mı konuşuyordunuz dedi. O günden beri bizim Arap olmadığımza ikna etmeye çalışıyorum herkesi 😊. Aile dostum karşıladı ve bir süre onda kaldım.
      Giriş yaptıktan sonra 17 gün oldu ssn gelmedi. SSA’ya gittim bu durumun göçmen vizelerinde çok olduğunu başvurunu tamamlanmamış gibi gözüktüğünü tekrar başvuru yapmam gerektiğini söylediler. Giriş yaptıktan 21 gün sonra greencard, 27 gün sonra ssn geldi. 14 günü doldurduğunuz an SSA ya gidip boşa zaman kaybetmemenizi öneririm. İlk aylardaki deneyimlerimi başka bir başlık altında yazağım. Herkese başarılar, başta adminler olmak üzere herkese çok teşekkürler…

• +Tarih 6 Eylül 2022 ailemin, arkadaşlarımın gözyaşları eşliğinde biraz içi buruk, hayatının değişeceği için heyecanlı bir şekilde geldim İzmir Adnan Menderes Havaalanı’na. Yaklaşık 2 ay öncesinden Lufthansa’dan 540 dolara aldığım İzmir-Münih-Charlotte(North Carolina) istikametine hareket etmeye hazırdım. Tüm günün yorgunluğu ve üstüne gece 4 te bindiğim için sızmış kalmıştım yol boyunca. Yanlış hatırlamıyorsam çikolata ve su ikram ettiler ve saat Almanya saati ile 6 civarı iniş yaptım. Uçuşum bağlı uçuş olduğu ve biletimi İzmir’de verdikleri için tekrar işlem yapmama gerek kalmadı. Girişte polisin olduğu yere gittim ve sabah huysuzluğu mu yoksa kendisinin aksi bir insan olmasından mıdır bilmem oldukça kaba bir şekilde bana
    -Senin burada ne işin var, Almanya vizen yok

• Amerika vizem var 7 saat sonra uçuşum var onun için geldim
      -Almanya için ayrı vize alman gerekti
    • Gelmeden önce Lufthansa’yı aradım ve bana eğer Amerikan vizeniz varsa, Almanya’dan direkt ABD’ye uçacaksanız 24 saat Almanya havalimanlarını kullanabilirsiniz dediler
      Peki diyip birilerini aradı yine anlamadığım bir şekilde hararetli hararetli biriyle konuştu
      -Uçuşun ne zaman
      +7 saat sonra Lufthansa 1 gün boyunca kalabileceğimi söyledi
      -Anladım anladım, buradan girmezsin burası artık Almanya sınırı oluyor gidip şuradan girebilirsin dedi Çeşitli cihazlardan kontrol edilip dış hatlara girdim.
      Aileme haber vermek için wifi’ye ihtiyaç duydum ve bir türlü bağlanamadım. Baktım kara kaş kara göz bir abla çalışıyor kesin Türk’tür diyip Türkçe bilip bilmediğini sordum ve yardım istedim. Sağolsun abla yardımcı oldu. Bu arada havaalanının pek çok yerinde Türk arkadaşlar vardı ve hep yardımcı oluyorlardı o yüzden çekinmeden gelebilirsiniz. Gel zaman git zaman 7 saat bitti uçak 1 saat rötar yaptı ve sonunda bindim Munih-Charlotte uçağına. Oldukça konforluydu yemekler ismini bilmediğim sebze yemekleriydi genelde. İnmeden önce bir form doldurttular bazılarını anlayamadım. Yan tarafımda oturan Ukraynalı abilerle kafa kafa verip anlamaya çalıştık. Anlamadıklarımızı diğer yanımızda olan Avusturya’lı abiye sorduk o da bunlara no demezseniz zaten içeri almazlar dedi ve güldü. Sonrasında indik Charlotte’a. İlk başlarda nemli ve anlam veremediğim bir koku ile karşılaştım, sonraki zamanlarda alıştım tabi. Uçaktan inip greencardlılar ve vatandaşlar bölümünden giriş yaptım belgelerimi ve pasaportumu verdim. Kadın “ woow Turkey” dedi, yanındaki adam adamım çok yorgun görünüyorsun dedi. Kadında çok uzak yerden geliyor çok doğal dedi. Valizlerimi aldım, bir memura yönlendirdiler, şu odaya geç bekle çağıracaz dediler ve çağırdılar. Sonrasında hoşgeldin greencardı sana postalıyacağız diyip şu kapıdan çıkabilirsin dediler. O kapıdan çıkınca Polis abla sen neden buradan çıktın vs dedi. Durumu anlattım. Türk olduğumu görünce siz Arapça mı konuşuyordunuz dedi. O günden beri bizim Arap olmadığımza ikna etmeye çalışıyorum herkesi 😊. Aile dostum karşıladı ve bir süre onda kaldım.
      Giriş yaptıktan sonra 17 gün oldu ssn gelmedi. SSA’ya gittim bu durumun göçmen vizelerinde çok olduğunu başvurunu tamamlanmamış gibi gözüktüğünü tekrar başvuru yapmam gerektiğini söylediler. Giriş yaptıktan 21 gün sonra greencard, 27 gün sonra ssn geldi. 14 günü doldurduğunuz an SSA ya gidip boşa zaman kaybetmemenizi öneririm. İlk aylardaki deneyimlerimi başka bir başlık altında yazağım. Herkese başarılar, başta adminler olmak üzere herkese çok teşekkürler…
  • ⭐⭐⭐

@erco Tebrikler. Yeni hayatınızda mutluluklar. Şans sizinle olsun.

• ⭐⭐⭐

@erco Geçmiş olsun ilk adımı atmışsınız, umarım herşey gönlünüzce olur.
    Bir arkadaşım NC Charlotte’ta 1,5 yıl kadar yaşamış çok sevmiş, hem doğasını, hem iklimini hem de yaşam şartlarını. Onunla konuştuğumdan beri ben de Charlotte’ı araştırıyorum, mesajınız da tam üstüne geldi, deneyimlerinizi merakla bekliyorum ve kolaylıklar diliyorum 👍🏻

• Bir şey sormak isterim. Ben ABD vizesini aldım ancak röntgen CD sinin bir kenarı yırtıldı bu ABD ye girdiğimde problem olur mu? Elimdeki kapalı sarı zarfta herhangi bir problem yok. Teşekkürler

• @Celal-Kaan-Sanlar Herhangi bir sorun olacagini sanmiyorum. Bize giriste hicbir sekilde asi karti veya CD sorulmadi, hatta gumrukteki gorevliye bunlara bakmak ister misiniz diye sorunca ben doktor degilim ki diye sakalastik bile 🙂

• @Celal-Kaan-Sanlar, içinde söyledi: Göçmen Vize ile ABD'ye ilk giriş

Bir şey sormak isterim. Ben ABD vizesini aldım ancak röntgen CD sinin bir kenarı yırtıldı bu ABD ye girdiğimde problem olur mu? Elimdeki kapalı sarı zarfta herhangi bir problem yok. Teşekkürler

Sorun olmaz.

• ⭐⭐⭐

@Celal-Kaan-Sanlar, içinde söyledi: Göçmen Vize ile ABD'ye ilk giriş

Bir şey sormak isterim. Ben ABD vizesini aldım ancak röntgen CD sinin bir kenarı yırtıldı bu ABD ye girdiğimde problem olur mu? Elimdeki kapalı sarı zarfta herhangi bir problem yok. Teşekkürler

Arkadaşlar giriş yapmışlar gördüğüm kadarı ile imzalarından benden daha deneyimli tabiki ama o cd yi verdiklerine göre bir noktada işinize yarayacaktır. tavsiyem giriş yapmadan önce unganlara bu konuyu danışın belki yenisini basıp verirler aklınızda hiç soru işareti kalmaz.

• @Celal-Kaan-Sanlar Cd ile işleri yok onu almıyorlar.

• Herkes için hayırlı olması dileğiyle bol şanslar. Merak ettiğim bir konu var Amerika'daki görevli ile muhatap olan talihlilerin hepsi ingilizce biliyor mu ? İletileri okurken okuduklarımda denk gelmedim çünkü. Bilmeyen talihliler nasıl bir süreç geçiriyor anlaşabilmek için?

• ⭐⭐⭐

@mukeya kendinizi ifade edebilecek derecede ingilizce bilmeniz iyi olacaktır. En azından karşınızdaki size adresinizi değiştirmek istiyor musunuz vs gibi basit bir kaç soru yönelttiğinde cevap verebilecek seviyede olmanız daha iyi olur. Greencard girişinde genelde yapmazlar ama olurda sorgu için odaya alırlarsa kendinizi ifade edebilecek derecede ingilizceniz olması daha iyi olur.

Kimse sizden akıcı bir şekilde, grammer kurallarına uygun kusursuz ingilizce beklemez zaten böyle bir ihtiyacınız yok, kaldı ki eğer böyle bir yurtdışına yerleşme planı olanlar için söylüyorum sadece sizin özelinizde değil en azından iletişim kurabilecek kadar o dili öğrenmeniz en iyisi olacaktır. Aksi halde bu şansı elde ettiğinizde yeni bir ülkeye yerleşip adapte olmaya çalışırken birde iletişim zorluğu yaşarsanız bu sizin için sürecinizi daha zorlu bir hale sokacaktır (bu kısım tamamen kişisel yorumumdur)

• @Emre-Kurtulmuş teşekkürler. Tabiki kendimizi geliştirmemiz bizim yararınıza olacaktır. Hiç ingilizce bilmeyen bir kişide telefondan çeviri ile de işlerini hallede bilir diye düşünüyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mukeya sonuçlar mayısta açıklanıyor. numaran 100 altında ise ekim - kasım gibi mülakat olacak. Sağlık raporundan sonra da 6 ay daha vaktin var girmek için kısacası 10 - 11 ay varken gitmene hiç mi öğrenemezsin. Biz tembeliz böyle söyleyin. Bu arada numaran büyüdükçe mülakat tarihi daha da ileri zamanda olacak ozaman daha da vaktin olacak öğrenmek için ondan bunu çok büyük bir sorun gibi yazmayın sadece niyetiniz olsun öğrenmeye şu anda teknoloji çağında öğrenmemek imkansız.

• ⭐⭐⭐

@ayvalik10, içinde söyledi: Göçmen Vize ile ABD'ye ilk giriş

@mukeya sonuçlar mayısta açıklanıyor. numaran 100 altında ise ekim - kasım gibi mülakat olacak. Sağlık raporundan sonra da 6 ay daha vaktin var girmek için kısacası 10 - 11 ay varken gitmene hiç mi öğrenemezsin. Biz tembeliz böyle söyleyin. Bu arada numaran büyüdükçe mülakat tarihi daha da ileri zamanda olacak ozaman daha da vaktin olacak öğrenmek için ondan bunu çok büyük bir sorun gibi yazmayın sadece niyetiniz olsun öğrenmeye şu anda teknoloji çağında öğrenmemek imkansız.

abi artık öyle bir duruma geldi ki ingilizce hadi gc çıkmadı burda kaldın düzgün bir iş bulabilmek içinde gerekli , bunu GC dan ziyade insanların kendilerine yatırımı gibi düşünmesi lazım artık.

• @srhnkskn Teşekkür ederim bilgi için 🙂

• @boraozc Teşekkür ederim cevabınız için 🙂

• Teşekkür ederim değerli bilgileriniz için. Umarım herkesin hayali gerçek olur kısa zamanda.

• Merhabalar, dv ile ilk girişimizi Dallas Havalimanından yaptık. Girerken görevli diğer ülke vatandaşları kısmına yönlendirdi. Oradaki polis göçmen vize mi dedi, evet dedik. Polis pasaportları kontrol ederken teyit almak için fotoğraf, sarı zarf ve park izlerimizi alacaksınız sanırım dedim. Sarı zarfı aldı, fotoğrafa gerek yok üstündeki kağıtta var, bazen içine de koyuyorlar dedi. Ardından kendi kamerası ile bebek dahil hepimizin fotoğrafını çekti ve sonra iç kısım ofislere geçtik. Başka bir polis adımı seslendi girer girmez. Orada tekrar sordum, parmak izlerini alacak mısınız dedim. Hayır almayacağım dedi polis. Pasaportları kontrol edip damgaları vurdu. Sarı zarfları açmadan arkasındaki dosya cebine diğer sarı zarfların üstüne attı. Pasaportları verdi, tamamlandı diye sordum. Evet çıkışa gidebilirsiniz dedi. Valizlerin hiç biri açılmamış jelatinli duruyordu, aldık ve çıktık. Özetle; parmak izi alınmadı, üzerimizdeki para sorulmadı, nereye gideceksiniz adres değiştirecek misiniz sorusu gelmedi, valizler açılmamıştı.

• Merhaba 27 ekim 2022 Amerika'ya ilk giriş tecrübemi aktarmak istiyorum.

26 ekim 15.30 Erzincan dan yaklaşık 2 saatlik uçuş ile İstanbul havaalanına
    İniş yaptım. İlk defa IGA ya geldim aşırı büyük ve güzeldi. Uçaktan indikten
    Sonra el bagajim ile transit yolcu yolunu takip ederek ilerledim sonra pasaport
    Kontrolüne geldim. Memur öndeki kameraya bakmamı söyledi ve pasaportu mu aldı
    2 dakika içinde geri verip içeri geçebileceğimi söyledi.
    İçeri girdim ve çok kalabalıktı. Etrafta her türlü mağazayı mağazayı görebilirsiniz
    Ve içeride neredeyse her şeyin birimi Euro cinsinden di yani sadece simit sarayında
    Türk lirası ibaresini gördüm.
    Neyse içeriyi baya bı gezdim ve fiyatlar olduğundan epeyce bir pahalıydı
    İhtiyaçlarınızı gelmeden Eğer alabiliyorsaniz dışarıdan alın kesinlikle havaalanından almanızı
    Tavsiye etmem.
    Uçuşuma 14 saat vardı. Ve kendime uyuyacak yer bulmaya çalıştım başta bulamadim
    Daha sonra sleepod diye kapsülleri keşfettim. İçine girip yatabiliyorsunuz fakat saatlik 11 Euro olduğu için vazgeçtim. Onun yerine biraz daha gezince ücretsiz uzanabileceginiz yerler varmış orayı buldum. Tarif ediyorum: havaalanı içinde LC yi bulduktan sonra hemen LC nin ilerisinde asansörler var o asansörlere gelmeden sağa dönün bir güvenlik kapısı göreceksiniz o güvenliğin karşısında bekleme alanları var. Prizlerde mevcut ( türk priz girişleri de var yabancı da )
    Burada 14 saat uyumaya çalıştım ama kesinlikle ve kesinlikle sesten gürültüden uyuyamadım.
    Uçuş için G kapısına gittim yürüyen merdivenlerden aşağı iniyorsunuz
    Burada uzunca bir kuyruğa girdim ve sıra bana geldiğinde bir beyfendi pasaportumu aldı
    Green card ile gideceğimi söyledim daha sonra sarı zarfin bende olduğunu da belirttim.
    Sarı zarfa bakmak istedi ve yanında getirdiğim kabin bagajımı kimin hazırladığını sordu. Eşim hazırladı dedim ve içinde ne olduğunu biliyor musunuz dedi evet dedim. Çıkardım ve sarı zarfin üstünde gelen beyaz kağıttaki bilgilere baktı
    Bizim için sadece bu önemli dedi ve geçtim. Arkasında 2 beyfendi stand arkasında duruyordu ve pasaportumla biletimi verdim tekrardan. Bana gideceğim adresi sordular bende şuan ezbere bilmiyorum bulmam zaman alabilir çok önemli mı dedim. Adres olmadan geçiremeyiz dediler. Ve adresi bulup verdim. Daha sonra güvenlikten geçmek için sıraya girdim ve sıra bana geldiğinde ceketimi çıkardım çantamı açıp gözlerine tek tek bakıp incelediler ve bende arandiktan sonra beklemek için koltuğa geçtim. 1 saat sonra falan
    Uçuğa alım başladı ve yerime geçtim.
    THY ücret ikram ve ilgi alaka çok iyiydi çok memnun kaldım. Personelleri de çok cana yakındı.

10 saatlik uçuşun ardından New York JFK havaalnına iniş yaptım çok eski bir havaalanıydı. Uçak kapı açtıktan sonra koridorda önünüze iki yol çıkıyor birisi Amerikan vatandaşları diğeri diğer yol ben diğer yoldan gittim baya büyükçe bir sıra vardı 200 kişi falan bekliyorduk bir tane görevli sıranın ortasında birini arıyormuş gibi tek tek pasaportlara bakıyordu. Sonra benim pasaportuma baktı ve seni bekliyordum eşin nerede dedi bende sonra gelecek dedim ve tekrar sordu yalnız mısın. Evet dedim beni sıranın ortasından alıp en öndeki işlemi bekleterek öne aldı ve
    Sarı zarfı pasaport kontrolundeki memuruna verdim. Sarı zarfı açtı ve inceledi sonra bir kaç bir şey sordu tam hatırlamıyorum. İngilizcem iyi değil dedim çok fazla sormasın diye. Oda benimde ingilizcem iyi değil boşver dedi ve gülümsedi. Bu beni alan görevli tekrar beni takip et dedi ve farklı bir odaya girdik burada bekleyen 10 kişi falan daha vardı. Sorgu odası gibi bir yere çağırdı içeri girdim sandalyeye oturdum. Bana Türkiye'deki amcalar gibi telefonunu çıkar dedi. Anlamadım 😂 tekrar telefonunu çıkar dedi çıkardım kilidini aç dedi açtım ve telefonu kendisine verdim. Facebook, instgram ve mail adreslerime girip isimlerini PC ye not aldı sanırım bir kaç yere daha girdi de yansimadan göremedim. Sonra az önce geldiğimiz odaya geri döndük burada otur ve bekle dedi. Beklemeye başladım 4 5 tane stand ve polis memuru burada sıra sıra bekleyenleri çağırıp sorular soruyordu herkes Amerikan dizilerinden fırlamış gibiydi. Konuşmalar, kıyafetler vs. Şaşkın şaşkın etrafa bakıyordum. Sonra az önceki görevli odadan çıkıp ismimi seslendi tekrar aynı oraya gittik. Bana sorular sormaya başladı
    Türkiye'de nerede yaşıyorsun , ne iş yapiyorsun , okurken nasıl evini gecindiriyorsun, evinize başka yerden para giriyor mu, eşin calisiyor mu, ailen yardım ediyor mu şeklinde tamamen para üzerine bir ton soru sordu. Mülakatta daha fazla maddi kaynak istemişlerdi sanırım onunla alakalı. Sonra nerede çalışıyorsun vs derken soruların ardı arkası kesilmiyor baya baya sorguya cekiliyorsunuz. Sonra kalktı ve benimle gel dedi başka.bir oraya gittik burada başka polislerde vardı. Büyük bir masa ve sandalye vardı. Otur dedi oturdum içeri gidip kağıt kalem aldı. Ve bana nerede kalacaksın dedi adresi söyledim kağıda yaz dedi. Bana yazdırıyor bu arada. İşte evde kimler yaşıyor onların cep numaraları isim soy isimleri, Türkiye'deki abim ablamın annemin vs isimleri onların adresleri numaraları. Çalıştığım yerleri vs hepsini beyaz bir A4 sayfasına yazdırdı. Sonra tekrar ve tekrar eşin nerede diye sordu tekrardan 3 ay sonra gelecek ben düzen kurunca dedim. Yeni bir soru daha geliyor derken bir anda My friend welcome to United States dedi ve ayağa kalkıp elimi sıktı. Sonra gidip bagajlarını al şans seninle olsun dedi. Gittim bagajlarımi alırken bir tanesinin kaybolduğunu farkettim. Hemen karşıda bu işlerle ilgilenen görevliler var onlara bilgi verdim buldular.
    Sonunda havaalanından dışarı çıktım ve sonunda rahat bir nefes alıp başardım dedim 🙂

Dışarı çıktıktan sonra jet blue den Tennessee eyaletine uçak bileti almak için havaalanı kapı önlerinde ücretsiz otobüsler var. Jet blue 5. Terminaldeymis. Bu otobüslerle önce 7. Terminale gidiyoruz sonra 7. Terminale geldikten sonra en üst kata çıkmamız lazım. Çıktıktan sonra en üst kattan trene biniyoruz 5. İstasyona geldiğinde anons veriyor hemen anlıyorsunuz. 5. İstasyonda indikten sonra asansörle sanırım 1 kat üste çıkmanız lazım burada uzun ama epeyce uzun bir koridor gidiyoruz. Koridor sonunda yürüyen merdivenlerden aşağı indigimizde biraz ileride jet blue uçak bileti satış noktası var oradan biletimi aldım 6 saatte orada bekledim oturacak bir yer yoktu fakat dışarıda banklar vardı.
    Anladığım kadarıyla uçak altına verilen bagaj başına da 30 dolar ekstra ücret kesiyorlar aklınızda bulunsun. Uçuş saatine yakın güvenlikten geçerken ayakkabılarımızı da çıkartmamızı istediler. Son güvenlik kontrolünü de geçtikten sonra açlıktan ve yorgunluktan bayılmadan çok zor bır şekilde kendimi 1 saat rötarlı uçağa atabildim.. indiğimde herhangi bir paspaort kontörlü güvenlik kontrolü vs geçmedim direkt taksiye gittim.

Çok zor ve aşırı derecede yorucu bir deneyim oldu. İndiğimde geri dönmek istiyorum ne işim var burada diye kendi kendime baya üzüldüm çok berbat hissettim fakat 3 4 güne bu his yavaş yavaş yok olmaya başladı şuan 1. Haftam alışma sürecini aşıyorum 🙂

Ssn olmadığı için banka hesabı vs hic bir şey açamadım.
    Türkiye'den getirdiğim telefona buradan aldığım hat uymadı ve buradaki 2 arkadaşımın da telefonlarına hatlar uyuşmadı.

Not: Bu arada bugün SSN geldi green card Dan haber yok. 1 hafta sürdü gelmesi onunda bilgisini vereyim. Türkiye'den getirdigim telefonum da tuhaf bir şekilde 1 hafta sonra AT&T hattımı birden tanıdı ve sorunsuz bir şekilde kullanıyorum.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

99

40.6k
Kullanıcı

4.4k
Konu

423.8k

| | | |