Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @datanist Yanlış yazımımdan dolayı düzelttiğiniz için teşekkürler, evet Abudhabi olacaktı, Iran kazananlarının ankaradan aldıkları mülakat kadar, mülakat veren bir konsolosluk Abudhabi. DV23 te case numberı 4500 olup mülakat alanı görünce ankaradan iyi çalıştığı kanısına vardım daha doğrusu, bakalım ilerleyen zamanlarda ankara ne gibi bir performans sergileyecek

• Selamlar, daha önce dosya taşıma ile ilgili sormuştum. Sonra Hollanda'daki konsolosluğa mail attım. Herhangi bir cevap gelmedi, sadece mail attığım anda otomatik yanıt gelmişti. Otomatik yanıtta yeterli kaynakları olmadıkları için dosya taşıma yapmadıkları falan yazıyordu. Acaba diyorum Belçika'ya mail atıp şansımı denesem mi? @gucarslan ve tecrübeli arkadaşlar ne dersiniz?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@felemez eğer imkanınız varsa elbette deneyebilirsiniz.

• ⭐⭐⭐

@tohma31 Olumsuzda olsa geri dönüş yapıyorlar. Konu başlığına Case Number bilgisini eklediniz mi ?

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   Erkan Gürsoy Erkan Gürsoy 

• Arkadaşlar merhaba şuan hangi numaralarda çalışıyorlar? 35k sıralamara yeşilkart alabilir miyiz sizce?

• ⭐⭐⭐

@mertsay07 Merhaba, ilk önce süreci imzanıza taşıyın sonrasında sorularınıza net cevaplar alabilirsiniz.

• Bu ayki mülakat mailleri gelmedi demi daha. Geldi de biz mi boşa bekliyoruz acaba?

• @gucarslan Belgrad konsolosluğuna mail atarken doğum tarihimi ay.gün.yıl olarak mı yazmalıyım?

• ⭐⭐⭐

@burcugulsn Evet amerikan takvime uygun formatta yazmalısınız

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@burcugulsn buna çok takılmayın, January 1 1980 olarak yazın aynı kapıya çıkar.

• Merhaba,
    Forumda yada bu başlık altında kesin sorulmuştur . Ama üşengeçlik edip buradan soruyorum. "DS-260 formunu kendiniz ve Green Card alacak aile fertleriniz icin ayri ayri doldurmaniz gerekiyor." denilmiş başlığın altındaki ilk açıklamada. Bunu tam olarak anlamadım. Örnekleştirmek gerekirse, Ben 3 kişilik bir ailenin üyesiyim. Ben kazandım Çekilişi. Benim case number ile DS 260 linkine giriş yapılarak form çıkıyor. Ve buradaki aşamalar bittikten sonra yani submit(sign) ettikten sonra yine yeni bir sayfa acılarak aynı case numarasıyla eşim ve çocuğum da mı bilgilerini girmeli. yani 3 kişilik bir aile için toplamda 3 kez submit aşamasına mı gelinmeli ?

Videolarda sadece kazanan kişinin case numarasıyla formu doldurduğu ve submit(sign) ettiği görülüyor.

• Selam herkese,
    uzun zamandır forumu takip ediyorum fakat tam olarak anlayamadığım durum şu bu sene submit tarihine göre mi yoksa case number'a göre mi dağıtılıyor.
    ve geçmiş senelerin istatisklerine göre bir tarih tahmini yapmak ne kadar doğru olur?

cevaplayan herkese çok teşekküler

• @erennlk Mülakatlar form (dosya) durumu AV statüsüne girme sırasına göre dağıtılıyor. Doğal olarak erken form gönderen current olduğunda bu statüye geç gönderenlerden önce giriyor.

• ⭐⭐

@erennlk Merhaba submit tarihi DV23 içinde önemli gibi duruyor ilk dağıtılan mülakatlara bakınca. 4. tip mail alıp AV listesine bir kere girdikten sonra bu listedeki sıralamanız artık değişmez. Bu listeye giriş sırasına göre mülakat alırsınız. Buna FIFO deniyor (First In First Out). Bu arada excel listesinde olmadığınızı gördüm Buradan Form doldurarak katılabilirsiniz.

• Submit 31 mayıs, yaklaşık 3 haftadır Mail tipim hala 2.tip. Bu demek oluyorki hala mayıs ayındaki dosya işlemeler tamamlanmamış.

• ⭐⭐⭐

@ricikli Kendi formunuzu gördüğünüz ekranda diğer aile fertlerinin formları da çıkıyor olması lazım. Onlar içinde ayrı ayrı form dolduracaksınız

• @tohma31
    30.05 cufoff içindekiler epey oldu 4.tip aldılar. Tam hatırlamıyorum ama 10 günden fazla oldu.

Birinin vize isteği de 4. Cufoff içindekileri öncelikli işliyor olabilirler.

• @tohma31 tahminim 16-17 mayıs öncesi ve sonrası 3. Mülakatlarda açıkca belli olur.

• Herkese iyi akşamlar. Aralık ayı için mailler geldimi? Lütfen bilen yazsın.teşekkürler

• @cemalerhan gelmedi

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

48

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.0k

| | | |