Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@redsat2000 DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

@crazycells
    Gecmiş dönemlerde türkçe belgelerin geçerli olduğu maillerde kırmızı puntoda ifade edilmiş.
    '' Please note that English translations are not required for the documents in Turkish. Please bring the original and one copy for each applicant.'' tabiri bu sene yok . Ayrıca maile İran ve diğer bazı ülkelre ile ilgili eklemeler Eklemeler yapılmıştır.
    Email açısından problem şahsıma ait istediği belgelerden bazı evrakları orjinal -kopya ve tercüme ile istemesi.
    Büyükelçilik talimatı açık ve net . Ben yinede emin olmak için Büyüklelçilikten yanıt istemekteyim. O zaman herşey açıklık kazanır. Sizin dediğiniz gibi gider isek ilk baştaki ben dahil bir çok kişi için radikal hata yaparız. AP durumuna düşeriz.

Merak etmeyin, ilk post'taki yonlendirme ve tavsiyeleri takip ettiginiz surece bir problem yasamazsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐

@crazycells DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

@redsat2000 DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

@crazycells
    Bir önceki maile istinaden Büyüklelçiliğe aşağıdaki şekilde mail attım umarım cevap kısa sürede gelir

qte

Sayın Yetkili , Bugün US Ankara Büyükelçiliği' nden ''Your immigrant visa appointment'' mailiniz ulaştı. İstenen belgelerde 2018 yılındaki mailden farklı olarak bazı dökümanların orjinal kopya ile birlikte ingilizce tercümesi istenmektedir. ''Türkçe belgeler için İngilizce çevirilerin gerekli olmadığı '' durumu halen geçerli mi yoksa değişiklik mi oldu? Bilgi verirseniz sevinirim. Saygılarımla

unqte

dili turkce olan belgeler icin tercume yaptirmaniza gerek yok, konsoloslugun gonderdigi butun bilgiler ve uyarilar guncel ya da denildigi kadar kati olmayabiliyor. Bu dediginiz ayrinti yillardir ayni sekilde duruyor. Bu konunun ilk post'unda guncel bilgileri bulabilirsiniz.

Size gelen email yerine konudaki bilgileri takip etmenizi tavsiye ederim.

@crazycells Büyükelçilikten Türkçe belgeler ile ilgili soruma istinaden cevap geldi aktarıyorum.

qte
    Sayin Kilinc,

Turk makamlarindan alinan resmi belgeler icin Ingilizce tercume gerekmemektedir.

Saygilar, Go

unqte

• @kivooo DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

@freelander benim profilime girin üç nokta var tıklayın sohbete başla derseniz bana ulaşır mesajınız 🙂

Ben yazdım şimdiden teşekkür ederim 🙂

• Merhabalar, vize görüşmesine Frankfurt konsolosluğunda gireceğimi daha önce belirtmiştim. Konunun başında sn @crazycells in detaylıca açıkladığı bilgilerde, görüşme tarihi aldıktan sonra Ais kaydı yapılması gerektiği yazıyor. Anacak ais e girdiğimde Avrupa bölgesindeki ülkelerde Almanya nın ismi yok, Türkiye yi seçtiğimde de TÜRKİYE’deki ABD Büyükelçiliği’nin Resmi Göçmen Vizesi destek sitesindesiniz yazıyor, ayrıca Frankfurt konsolosluğunun sitesini incelediğimde ais kaydına rastlayamadım. Tam emin değilim ama anladığım kadarıyla pasaportları ev adresine gönderiyor konsolosluk. Bu ayın sonunda görüşme tarihim netleştiğinde nasıl bir yol izlemem gerekiyor acaba?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sahin DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

Merhabalar, vize görüşmesine Frankfurt konsolosluğunda gireceğimi daha önce belirtmiştim. Konunun başında sn @crazycells in detaylıca açıkladığı bilgilerde, görüşme tarihi aldıktan sonra Ais kaydı yapılması gerektiği yazıyor. Anacak ais e girdiğimde Avrupa bölgesindeki ülkelerde Almanya nın ismi yok, Türkiye yi seçtiğimde de TÜRKİYE’deki ABD Büyükelçiliği’nin Resmi Göçmen Vizesi destek sitesindesiniz yazıyor, ayrıca Frankfurt konsolosluğunun sitesini incelediğimde ais kaydına rastlayamadım. Tam emin değilim ama anladığım kadarıyla pasaportları ev adresine gönderiyor konsolosluk. Bu ayın sonunda görüşme tarihim netleştiğinde nasıl bir yol izlemem gerekiyor acaba?

Siz AIS'e kayit yapmayacaksiniz.

Sureci asagidaki iki siteden takip etmelisiniz, bu konudaki bilgiler size ancak genel anlamda yardimci olur, ama ayrintili olarak ne yapmaniz gerektigini su sitelerden okumalisiniz:

Eger pasaportun posta kaydini once yapmazsaniz dert degil, demektir ki posta adresini Frankfurt konsoloslugu'nda gittiginizde vereceksiniz.

• ⭐⭐

@sahin bey bence konsolusluğa mail atıp durumunuzu anlatın derim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@yapay-zeka DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

@sahin bey bence konsolusluğa mail atıp durumunuzu anlatın derim

konsolosluk zaten sitesinde ne yapilmasi gerektigini yazmis sayin @yapay-zeka . Konsoloslugun "yapin" demedigi bir sey icin konsolosluga email atmak gereksiz olur.

• @crazycells teşekkürler, evet ben de bu linkleri takip etmeye çalışıyorum, kafam karışmıştı biraz şimdi netleşti.

• @yapay-zeka tavsiyeniz için teşekkürler, konsoloslukla iletişime geçmek için henüz erken diye düşünüyorum. Görüşme tarihi belli olduktan sonra anlamadığım bir konu olursa mail atarım

• ⭐⭐⭐⭐

Arkadaşlar iyi geceler,

Sağlık kontrolü için dün (Cuma) Ankara'ya gittim. Ayağımın tozu ile güncel durumları veya gideceklere referans olması için bazı izlenimlerimi aktarmak istiyorum.
    Dün sabah 0700 -0805 uçağı ile Sabiha gökçen den Ankara Esenboğa'a vardım. Shuttle ile Sabah trafiği kaynaklı olarak 1 saat 15 dk da Kızılay 'a vardım. Randevum 1005 deolması nedeniyle aceleye mahal bir durum olmadı. Kızılay'da taksi ile Kuğulu parka ulaştım. Kuğulu parkın yanında bulunan Dost kitap evinin bulunduğu binanın 4 katında ilk başvurumu yaptım. Öncelikle pasaport ve konsolosluğun gönderdiği randevu mektubunu istediler . Fotoğraf götürmek gerekmiyor, onun yerine bilgisayar kamerası ile sabah mahmurluk fotografınızı çekiyorlar. Pasaport ile birlikte doldurdukları resimli bir sayfalık bir çıktıyı size teslim ediyorlar. Bu arada bu bilgisayar çıktısında mevcut 4 imza hanesinden 1. sine imzanızı alıyorlar. Bu aşama tamamlandıktan sonra, 3 kattaki laboratuvara gönderiyorlar. Önce elinizdeki evrak ile pasaportunuzu girişteki ön büroya teslim ediyorsunuz. Çağrılana kadar beklemeye başlıyorsunuz. Diğer konsolosluk göçmen işlerini de burası yapıyor. Bundan dolayı bayağı kalabalık. Çağrıldıktan sonra 117.5 usd dolar veya türk parası olarak ödüyorsunuz. Önce kan alınıyor, daha sonra idrar vermek üzere size kan tüpüyle iştirakli bir test kiti veriliyor. Bu tip kiti ilk defa gördüm. İdrar verdikten sonra bu kitin kapağın kapatıyorsunuz ve kapakta kan tüpünü yerleştirip bastıyorsunuz. Böylece kan tüpü ile idrar kutusu iştirakli olarak bir reaksiyon başlıyor. Bu kiti belirttikleri yere bırakıyorsunuz. Daha sonra ciğer rontgeniniz çekiliyor. Her bir test için öncelikle o forma imza attırıyorlar toplam 4 imza atıyorsunuz. Daha sonra tekrar 4 kata doktorun bulunduğu ön büroya çıkıyorsunuz. Bir saat dışarı çıkabilceğimi saat tam 1100 de doktorun muayene edeceğini söylediler. Muayenede öncelikle boy ve kilo ölçümü yapıyorlar . Daha sonra ameliyat elbisesi gibi disposible bir giysi verdiler. Kilot hariç tum giysilerin oradaki resimdeki talimata göre çıkarmamı istediler. Doktor geldikten sonra , aşı kağıdım olup olmadığını, sigara ,uyuşturucu,alkol, önemli ameliyatlar,psikolojik sorular ,cinsel hastalıklar , alkollu araba kullanma, kullanılan ilaç, uzak gözlük ,dövme ,yara izi olup olmadığı gibi sorular sordu. Bu arada konuşma ve muayene esnasında toplam 3 aşı oldum. Dikkatimi çeken doktorun bilgisayarı konsolosluktaki sistem ile online çalışıyor.Eski pasaporttakiler dahil gittiğim bir çok ülkeyi gördüğünü ve diğer bilgilerin bazılarını incelediğini farkettim .Bayağı ülkeye gitmişsin gibi bir espiri de oldu. Ne maksatla gittiğimi nerede yaşayacağıma ait sorularda oldu. Doktor bu kısımları bilgisayara not etti. Anladığım kadarıyla mülakat esasında ilk burada başlıyor. Ayrıca her iki kattada her yerde aşırı kamera var. Konsolosluktan izleme yapıldığı kesin. Benim yaş nedeniyle 3 aşının olduğunu sanıyorum. Toplam olarak 280 usd doktor muayenesi ve aşıya ödeme yaptım. İşim saat 1200 civarı tamamlandı. Ön büro Cumartesi 1200 kadar herhangi bir arama yapmadığı taktirde sağlık ile ilgili formalite tamamlanmış olacak . herhangi bir şey varsa Ankaraya gitmek durumunda kalıyormuşusuz. Sarı zarfı mülakat gününden bir gün önce Ankara geleceğim için o gün alacağım. 117.5 +280 usd toplam ödeme yapıldı. Şimdilik benden bu kadar.

• Günaydınlar herkese,
    7 Eylül de DS260 formunu resubmit etmiştim, 1 gün açık kalmıştı. Açıklanan cut off rakamlarına göre Kasım ayında mülakat tarihi almam lazım ama Eylül ayı içinde formu göndermiş olmam herhangi bir gecikmeye veya görüşmenin Aralık ayına sarkmasına sebep olur mu.
    (Ne farkeder kardeşim Aralık ayı olsa ne olur 1 sene bekleyecek olanlar var veya hiç sıra gelmeyecek olanlar diye içinden geçirenler olabilir ama biz de case numaramıza göre planlar yaptık, 2018 rakamlarına göre Ekim ayında görüşmeye giderim diye tahmin ederken Ekim rakamı 2000 açıklanınca az bir rakamla Ekim kaçtı. Şimdi Kasımı bekliyoruz:)

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sahin DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

Günaydınlar herkese,
    7 Eylül de DS260 formunu resubmit etmiştim, 1 gün açık kalmıştı. Açıklanan cut off rakamlarına göre Kasım ayında mülakat tarihi almam lazım ama Eylül ayı içinde formu göndermiş olmam herhangi bir gecikmeye veya görüşmenin Aralık ayına sarkmasına sebep olur mu.
    (Ne farkeder kardeşim Aralık ayı olsa ne olur 1 sene bekleyecek olanlar var veya hiç sıra gelmeyecek olanlar diye içinden geçirenler olabilir ama biz de case numaramıza göre planlar yaptık, 2018 rakamlarına göre Ekim ayında görüşmeye giderim diye tahmin ederken Ekim rakamı 2000 açıklanınca az bir rakamla Ekim kaçtı. Şimdi Kasımı bekliyoruz:)

buyuk ihtimal sorun olmaz, ama olabilir de 🙂 bugunlerde mulakat tarihleri aciklanmaya baslanir, siz de ona gore ogrenirsiniz 🙂

• @redsat2000 DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

Arkadaşlar iyi geceler,

Sağlık kontrolü için dün (Cuma) Ankara'ya gittim. Ayağımın tozu ile güncel durumları veya gideceklere referans olması için bazı izlenimlerimi aktarmak istiyorum.
    Dün sabah 0700 -0805 uçağı ile Sabiha gökçen den Ankara Esenboğa'a vardım. Shuttle ile Sabah trafiği kaynaklı olarak 1 saat 15 dk da Kızılay 'a vardım. Randevum 1005 deolması nedeniyle aceleye mahal bir durum olmadı. Kızılay'da taksi ile Kuğulu parka ulaştım. Kuğulu parkın yanında bulunan Dost kitap evinin bulunduğu binanın 4 katında ilk başvurumu yaptım. Öncelikle pasaport ve konsolosluğun gönderdiği randevu mektubunu istediler . Fotoğraf götürmek gerekmiyor, onun yerine bilgisayar kamerası ile sabah mahmurluk fotografınızı çekiyorlar. Pasaport ile birlikte doldurdukları resimli bir sayfalık bir çıktıyı size teslim ediyorlar. Bu arada bu bilgisayar çıktısında mevcut 4 imza hanesinden 1. sine imzanızı alıyorlar. Bu aşama tamamlandıktan sonra, 3 kattaki laboratuvara gönderiyorlar. Önce elinizdeki evrak ile pasaportunuzu girişteki ön büroya teslim ediyorsunuz. Çağrılana kadar beklemeye başlıyorsunuz. Diğer konsolosluk göçmen işlerini de burası yapıyor. Bundan dolayı bayağı kalabalık. Çağrıldıktan sonra 117.5 usd dolar veya türk parası olarak ödüyorsunuz. Önce kan alınıyor, daha sonra idrar vermek üzere size kan tüpüyle iştirakli bir test kiti veriliyor. Bu tip kiti ilk defa gördüm. İdrar verdikten sonra bu kitin kapağın kapatıyorsunuz ve kapakta kan tüpünü yerleştirip bastıyorsunuz. Böylece kan tüpü ile idrar kutusu iştirakli olarak bir reaksiyon başlıyor. Bu kiti belirttikleri yere bırakıyorsunuz. Daha sonra ciğer rontgeniniz çekiliyor. Her bir test için öncelikle o forma imza attırıyorlar toplam 4 imza atıyorsunuz. Daha sonra tekrar 4 kata doktorun bulunduğu ön büroya çıkıyorsunuz. Bir saat dışarı çıkabilceğimi saat tam 1100 de doktorun muayene edeceğini söylediler. Muayenede öncelikle boy ve kilo ölçümü yapıyorlar . Daha sonra ameliyat elbisesi gibi disposible bir giysi verdiler. Kilot hariç tum giysilerin oradaki resimdeki talimata göre çıkarmamı istediler. Doktor geldikten sonra , aşı kağıdım olup olmadığını, sigara ,uyuşturucu,alkol, önemli ameliyatlar,psikolojik sorular ,cinsel hastalıklar , alkollu araba kullanma, kullanılan ilaç, uzak gözlük ,dövme ,yara izi olup olmadığı gibi sorular sordu. Bu arada konuşma ve muayene esnasında toplam 3 aşı oldum. Dikkatimi çeken doktorun bilgisayarı konsolosluktaki sistem ile online çalışıyor.Eski pasaporttakiler dahil gittiğim bir çok ülkeyi gördüğünü ve diğer bilgilerin bazılarını incelediğini farkettim .Bayağı ülkeye gitmişsin gibi bir espiri de oldu. Ne maksatla gittiğimi nerede yaşayacağıma ait sorularda oldu. Doktor bu kısımları bilgisayara not etti. Anladığım kadarıyla mülakat esasında ilk burada başlıyor. Ayrıca her iki kattada her yerde aşırı kamera var. Konsolosluktan izleme yapıldığı kesin. Benim yaş nedeniyle 3 aşının olduğunu sanıyorum. Toplam olarak 280 usd doktor muayenesi ve aşıya ödeme yaptım. İşim saat 1200 civarı tamamlandı. Ön büro Cumartesi 1200 kadar herhangi bir arama yapmadığı taktirde sağlık ile ilgili formalite tamamlanmış olacak . herhangi bir şey varsa Ankaraya gitmek durumunda kalıyormuşusuz. Sarı zarfı mülakat gününden bir gün önce Ankara geleceğim için o gün alacağım. 117.5 +280 usd toplam ödeme yapıldı. Şimdilik benden bu kadar.

Sn Redsat2000
    Verdiginiz bilgiler icin tesekkurler, insan bu surec icinde aklina takilan sorulara bu sekilde yanit bulabilmesi sevindirici.Bizi etkileyebilecek bir durum soz konusu olacagini dusunmuyorum ama yuzeysel de olsa psikolojik sorular dan kasit nedir.YAnitlayabilirseniz sevinirim.Tesekkurler

• ⭐⭐⭐⭐

@uda4a Psikolojik sorular, hiç depresyon geçirdiniz mi, kendinizi veya başkasını öldürme gibi bir hissiniz ve teşebbüsünüz oldu mu , alkollü araba kullandınız mı ve alkol içme ile ilgili sıklık arttı mı, uyuşturucu hiç kullandınız mı veya bunu içmeye sebep olan bir teşebbüs oldu mu, agrasif misiniz bunu dışarıya yansıtma dereceniz nedir gibi konularda oldu. Bu soruların temel kastı , özellikle amerikada silah kullanıma bağlı olarak okul baskınları , seri katil vakaları ve olay çıkarma derecenizi anlama hakkında rutin sorular

• @redsat2000 DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

@uda4a Psikolojik sorular, hiç depresyon geçirdiniz mi, kendinizi veya başkasını öldürme gibi bir hissiniz ve teşebbüsünüz oldu mu , alkollü araba kullandınız mı ve alkol içme ile ilgili sıklık arttı mı, uyuşturucu hiç kullandınız mı veya bunu içmeye sebep olan bir teşebbüs oldu mu, agrasif misiniz bunu dışarıya yansıtma dereceniz nedir gibi konularda oldu. Bu soruların temel kastı , özellikle amerikada silah kullanıma bağlı olarak okul baskınları , seri katil vakaları ve olay çıkarma derecenizi anlama hakkında rutin sorular

Tesekkur ederim yanitiniz icin

• Arkadaşlar, gösterilmesi gereken hesap hakkında şöyle yazmışlar resmi yazıda

"Başvuranın güncel banka hesap bakiyesini, hesabın açılış tarihini, son oniki ay içerisinde para
    yatırma ve çekme miktarlarını ve yıl içerisindeki ortalamasını gösteren, bankanın kıdemli bir
    yetkilisi tarafından verilen beyan. (Yakın tarihlerde olağandışı fazla miktarda para yatırılmış
    ise bununla ilgili açıklama verilmelidir);"

Hesabın sadece bakiyesini değil, hesap hareketlerini de gösterecek şekilde bir belge olması. Sonradan para yatırma oldu ise (ki benim gibi genelde öyle olur) görüşmede izah edilmesi istenmiş.

Mülakata gidenler nasıl bir belge götürdüler ?
    Hesap hareketlerini gösterir belge götürdüler mi ?
    Mülakata yakın yatan yüksek miktarlı parayı sordular mı ?
    4 kişilik aile için ne kadar gösterdiniz?
    Parayı az bulurlarsa ne diyorlar ? böyle olan var mı ?(hesaba biraz daha para yatırın mı ?)

Ev ve araba gösterenler tutar ını göstermek için birşey yaptılar mı ?

Linki :

• @necatiarslan bu yeni bir uygulamamı yoksa var alan bir uygulama ama konsolosluk irdelemiyormuydu.

• ⭐⭐⭐⭐

@Necatiarslan Ben 4 ekim 2018 tarihinde mülakata gideceğim. Çalıştığım Banka'dan Büyük elçiliğe hitaben bütün hesapların gözüktüğü genel döküm ve bu hesaplara ait ayrı ayrı 12 aylık hesap hareketleri olan ayrıntılı dökümü hazırladım.
    En son anda olan büyük miktarlı bankaya hesap girişi yapmadım.
    asıl başvuru sahibinin olduğu 1 kişilik 15000 usd civarında, asıl başvuru sahibi haricinde her bir kişi için 5000 usd olacak şekilde bir paradan bahsediliyor. Ancak buna ilişkin bir talimat yok .
    Ben yine de bu değere yakın parayı tl olarak hesapta tutuyorum.
    Daha önce giden arkadaşlarıma sordum ve ayrıca talimata ait para hesapları haricinde tapu veya araba gibi ek mali kaynaklar ilgili herhangi bir istekte bulunulmamış.
    Olası herhangi bir soruya karşı bir kanıt olması veya süpriz duruma düşmemek için yanıma tapu orjinali ve yetkili bir gayrı menkul danışmanından büyük elçiliğe hitaben satış ve aylık kira bedelini bildiren expertiz raporu aldım.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@necatiarslan Bizim hesabımızda 600 TL nakit para vardı. Ancak evimizin tapusu, arabanın ruhsatı, bireysel emeklilik hesaplarımızın dökümleri gibi şeyler gösterdik.
    Evin tapusu için bir emlakçıdan evin tahmini satış ve kira bedelini gösteren belge aldık.
    Arabanın değerini şuradan aldığımız çıktı ile gösterdik: https://www.tsb.org.tr/kasko-deger-listesi.aspx?pageID=631

Bizim vize aldığımız dönemde dolar 2.5 lira civarında olduğu için bir sıkıntı yaşamamıştık.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@necatiarslan DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

Arkadaşlar, gösterilmesi gereken hesap hakkında şöyle yazmışlar resmi yazıda

"Başvuranın güncel banka hesap bakiyesini, hesabın açılış tarihini, son oniki ay içerisinde para
    yatırma ve çekme miktarlarını ve yıl içerisindeki ortalamasını gösteren, bankanın kıdemli bir
    yetkilisi tarafından verilen beyan. (Yakın tarihlerde olağandışı fazla miktarda para yatırılmış
    ise bununla ilgili açıklama verilmelidir);"

Hesabın sadece bakiyesini değil, hesap hareketlerini de gösterecek şekilde bir belge olması. Sonradan para yatırma oldu ise (ki benim gibi genelde öyle olur) görüşmede izah edilmesi istenmiş.

Mülakata gidenler nasıl bir belge götürdüler ?
    Hesap hareketlerini gösterir belge götürdüler mi ?
    Mülakata yakın yatan yüksek miktarlı parayı sordular mı ?
    4 kişilik aile için ne kadar gösterdiniz?
    Parayı az bulurlarsa ne diyorlar ? böyle olan var mı ?(hesaba biraz daha para yatırın mı ?)

Ev ve araba gösterenler tutar ını göstermek için birşey yaptılar mı ?

Linki :

Dedikleri sekilde goturmeniz en ideali olur. ama birkac aylik hesap dokumunu de kabul ediliyorlar, yeni acilmis hesabi da kabul ediyorlar. Ayrica mulakata yakin para girislerini de cok dert etmiyorlar.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

84

40.2k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |