Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @dogukan DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

@apostleoftruth mülakat yaklaşırken getirilmesi gereken belgeler ile ilgili ayrı bir mail mi atıyorlar yoksa ben mi bir şeyi kaçırıyorum? 😃

mail atıyorlar.Maili kabaca paylaşayım sakıncası yoksa

**Documents to bring with you (all applicants)

-Court Record(s) (Original and English translation with copy), If any applicant has been arrested, charged, convicted, or imprisoned in any country.

-Police Certificate (Original and English translation with copy), If any applicant has lived in any other foreign country for more than 12 months, where a police certificate is available (check link) OR was arrested for any reason, regardless of how long they lived there. Police certificates for Turkey must include the archive records check (Arsiv kayitli Adli Sicil Kaydi), but do not need to be translated. For Fiancée (K1) visa applicants, any applicant who has lived in any foreign country more than 6 months, where a police certificate is available (check link) OR was arrested for any reason, regardless of how long they lived there.

-Prior marriage documents (Original and English translation with copy), Marriage Certificate, Divorce Certificate and/or Death Certificate regarding your prior spouse(s), If applicable.

-Copy of co-sponsor’s U.S. passport or green card, Please bring the U.S. passport or green card copy of your sponsor(s) and/or household member(s), if you have a co-sponsor other than your petitioner.
    I-134, Affidavit of Support (Original), If you are a Diversity or Fiancée Visa applicant and you have a sponsor, then you should use I-134 Affidavit of Support form.
    I-864, Affidavit of Support (Photocopy), Not required for the Employment Based visa categories.

-Medical exam, All immigrant visa applicants are required to undergo a medical examination by a panel physician designated by the consular section. The validity of the medical exam will determine the visa validity, which will be the last day to enter the United States.

-PTT registration receipt, Each passport holder applying for a visa must register their passport pickup location with Turkish Post (PTT) before coming to the Embassy by using the provided link or calling +90-850 390 2884 (or 703-520-2490 from inside the United States). Failure to register your appointment at this web site will delay your entry at the Embassy gate on the day of your interview.

-Previous passport with valid U.S. nonimmigrant visa (Original), If applicable.

-Color photograph, 2 x 2 inches (51 x 51 mm) in size, printed on photo-quality paper, two per applicant.

Details for each applicant

Applicant 1: İsim Soyisim
    Status: Interview Scheduled;
    Interview Appointment: November 2017, 08:30
    Documents and/or Actions Required:

-High school or University Diploma (Original and English translation with copy).

-Bank statements, Should show account balance and transaction history for the previous six months. Personal bank statements OR original I-134 Affidavit of Support from a sponsor along with his/her 1040 Individual Income Tax returns and W2 forms and a copy of his/her U.S. passport or green card. If you are submitting a form I-134. If you are submitting a form I-134, please make a copy for each additional family member immigrating.

-Marriage Certificate (Original and English translation with copy).

-Diversity Visa application Fee, $330 U.S. dollars per applicant, please bring exact change. Please note that you can pay in TL. or U.S. dollars.

-Police Certificate, Turkey (Original), Required for all Turkish citizens or residents of Turkey. Must include archive records check (Arsiv kayitli Adli Sicil Kaydi).

-Birth Certificate, Turkey (Original), Nüfus kayit örnegi (Please note that all actions (divorce(s), marriage(s) and death(s)) must be listed on your NKO).**

• @Betfair39 evet ilk siz girdiğiniz için net hatırlıyorum. Biz 204'tük. Hatta çıkarken ikinizin de yüzünde gülücükler vardı 🙂 Hayırlısı olsun sizin de, umarım Amerika'da her şey dilediğiniz gibi olur.

• @zanny DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

@Betfair39 evet ilk siz girdiğiniz için net hatırlıyorum. Biz 204'tük. Hatta çıkarken ikinizin de yüzünde gülücükler vardı 🙂 Hayırlısı olsun sizin de, umarım Amerika'da her şey dilediğiniz gibi olur.

Teşekkürler 🙂 Valla çok kısa sürmüştü bizimkisi bayağ şok durumunda kalmıştık oraya girmeden önce insan kafasında binbir türlü şey kuruyor ne sorulur ne cevap veririm diye bayağ terleriz diye düşünmüştük ama 1 dakika bile sürmeyince aa bu kadarmı? nası yani olmuştuk.Eşim hala pasaportu alana kadar inanmam ben diyor 😃

• Merhabalar, bir kaç haftadır yazamıyorum ama AP'den geçti ve pasaportum içi dolu halde geldi. Şimdi ise yaşayacağım yeri bulma ve araştırma sıkıntısı yaşıyorum. Bir çok ilde tanıdıklarım var, en samimi olduğum Dayton-Ohio'da. Film, dizi sektöründe çalışıyordum burada ama gidince nerelerde bulabilirim tam bilmiyorum. Medya sektöründe çalışanlar varsa mesaj atarlarsa sevinirim!

• @thisisrandom DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

Merhabalar, bir kaç haftadır yazamıyorum ama AP'den geçti ve pasaportum içi dolu halde geldi. Şimdi ise yaşayacağım yeri bulma ve araştırma sıkıntısı yaşıyorum. Bir çok ilde tanıdıklarım var, en samimi olduğum Dayton-Ohio'da. Film, dizi sektöründe çalışıyordum burada ama gidince nerelerde bulabilirim tam bilmiyorum. Medya sektöründe çalışanlar varsa mesaj atarlarsa sevinirim!

Bende reklam sektöründe çalışıyorum kamera asistanlığı görüntü yönetmenliği direkt bu sektörde tanıştığım amerikalıların yanına gideceğim los angeles'a.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@dogukan evet, mulakat oncesi konsolosluk email gonderebiliyor, ama email her zaman gelmeyebilir. Dolayisiyle email almasaniz da sorun degil. Butun gerekli belgeleri bu konunun ilk post'undan okuyabilirsiniz, zaten email'de cok farkli bir bilgi yok. Bahsedilen belge konsoloslugun size uzattiginda 10 saniyede adinizi ve imzanizi atacaginiz daha once hazirlamaniza gerek olmayan bir belge. Bilginize.

• @crazycells
    USCIS dokumanları geldi merak ettiğim şey şuan ABD ye girmeden SSN alabilirmiyim USCIS ücretini ödersem? Aynı şekilde greencard basılma süreci başlarmı yoksa giriş yapmamız mı gerek illa basımın başlaması için?

• @betfair39 Hayır . Amerikaya giriş yaptıktan sonra Greencard ve SSN süreçleri başlıyor.

• Merhaba arkadaşlar Visa Bulletin January 2018 current olacak sayı tahmini yok mu zaman yaklaştı.Bir sürpriz yapıp 5000 arttırırlar mı? Ocak ayında hızlandırırlar mı acaba ? EU 11000 olabilir mi ? 🙂

• Realite: 9-10 bin civarında olur
    Hayllerim: 15-18 bin civarı

• Vallahi atmak isterim ama hiç kıyısından köşesinden bile tutturamıyorum.
    Neyse bir atış daha yapayım.
    9400 olsun bu sefer.

• ⭐⭐

8000-9000 aralığında olur benim tahminim. Eğer daha önceki yorumlar doğruysa zaten bu değer aralığı gayet iyi olur. Henüz daha boşlukların olduğu aylara gelineceğini tahmin etmiyorum. 10 binler oldukça iyimser olur.

• 7500 gibi devam eder. Maalesef.

• ben 9000 diyorum 🙂

• ⭐⭐

Bu saatten sonra 2000 artışın altına düşmez Sn @apostleoftruth . Çünkü mülakatlar başladı ve geri dönüşler alınıyor. Bir ayda 2000 case tüm eu daki konsoloslukların inceleyebileceğini sayıda bir dosya. Geçen ay 1500 artmasının nedeni bana göre DS260 larını geç dolduran ilk 6000 case no dan kaynaklanıyor.

• @arnblt geçen gün britsimon’un yazısını okudum. Trump yönetiminin tutumundan dolayı bu kadar yavaş artış oluyor demiş. Son olaylardan sonra iyice umudum kırıldığı için böyle diyorum. O yüzden bir değişiklik görmüyorum. Keşke 10.000 olsa. Hep beraber sevinsek burda.

• Merhaba arkadaşlar yine ben 🙂

Şimdi 8 Kasım Saat:09:00' da mülakatımız mevcut. Mali bilgiler olarak hesapta 17.000.-Euro , 10.000.- Usd, 2 ev tapusu ve bir araç göstereceğiz. Şimdi araç için kasko değerini gösteren rapor mevcut. Ancak evlerden biri için böyle bir ekspertiz raporu ya da emlakçıdan aldığımız bir yazı yok elimizde ( evet bunu nasıl atladık hala aklımız almıyor ). Neyse , olan oldu. Tapu üzerinde evin ilk alındığı tarihteki değer yazıyor. Bu yeterli olur mu ? Cevaplar için şimdiden teşekkürler..

• Merhaba bir sorum olcak. Ben ds260 ı doldururken greencard gonderilecek adresi boş bıraktım şimdi tekrar güncelleme yapmak istemiyorum sıra açısından. Adresi vize görüşmesi sırasında bildirsem sıkıntı olur mu böyle bir imkan var mı acaba

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crknms DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

Merhaba arkadaşlar yine ben 🙂

Şimdi 8 Kasım Saat:09:00' da mülakatımız mevcut. Mali bilgiler olarak hesapta 17.000.-Euro , 10.000.- Usd, 2 ev tapusu ve bir araç göstereceğiz. Şimdi araç için kasko değerini gösteren rapor mevcut. Ancak evlerden biri için böyle bir ekspertiz raporu ya da emlakçıdan aldığımız bir yazı yok elimizde ( evet bunu nasıl atladık hala aklımız almıyor ). Neyse , olan oldu. Tapu üzerinde evin ilk alındığı tarihteki değer yazıyor. Bu yeterli olur mu ? Cevaplar için şimdiden teşekkürler..

3 kisiydiniz degil mi? Bence ev disindaki kaynaklari da yeterli bulacaklardir, o nedenle bir sorun olacagini zannetmiyorum. Diyelim ki yeterli olmadi, o zaman zaten mulakat sonrasi o belgeleri de gonderebilirsiniz, o nedenle telas edecek bir durum yok.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@karapapak DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

Merhaba bir sorum olcak. Ben ds260 ı doldururken greencard gonderilecek adresi boş bıraktım şimdi tekrar güncelleme yapmak istemiyorum sıra açısından. Adresi vize görüşmesi sırasında bildirsem sıkıntı olur mu böyle bir imkan var mı acaba

Mulakat tarihiniz aciklandiktan sonra, ya da mulakat sirasinda da guncelleme yapabilirsiniz.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

111

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.4k

| | | |