Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@fbazer her ne kadar konsolosluk sayfasinda oyle belirtmese de, vukuatli kayit ornegini daha once e-devletten alan arkadaslar sorun yasamadilar. En azindan hickimse foruma, bu belgeleri tekrardan hazirlamamiz gerekti diye bir donuste bulunmadi, direkt vizeleri aldilar. Bilginize.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@road2america hayir, anne ya da babaya gerek yok, eger evliyseniz esiniz ve cocuklarinizin olmasi yeterli.

• Herkese merhaba, ben halihazırda universite okumaktayım. Mülakat günü için transkripti mi kapalı zarf olarak mı almalıyım? Bazı arkadaşlar kapalı zarf falan demişler ancak kapalı zarf olarak alırsam, fotokopisini nasıl çekeceğim? Bir de lise mezuniyetimden kalma transkriptim var fakat lise diplomam üniversitede, lise transkriptimi de mülakata götüreceğim onun da kapalı zarf olması gerekiyor mu? teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@boss fotokopisini cekmenize gerek yok, universiteden alacaginiz kapali zarf transcript tek basina yeterlidir. Bu durumda lise diplomaniza ya da lise transcriptinize gerek duymayacaklardir.

• @crazycells Çok teşekkürler eğitim belgesi için, öğrenci işlerinden "kapalı zarf transkript" istemek yeterliymiş o zaman. Sağ olun.

• @road2america bizim aldığımız belgede anne baba bilgisi yoktu

• @crazycells Mülakatım 5 aralık, asıl talihli eşim. Kendi üzerime olan hesap dökümünü kasım 2-3 gibi alsam sıkıntı olur mu?

• @schadow sıkıntı olmaz. Aslında kendi üzerinizde kalması da sıkıntı yaratmaz. Tabi yine sizin tercihiniz.

• @smesut DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

@schadow sıkıntı olmaz. Aslında kendi üzerinizde kalması da sıkıntı yaratmaz. Tabi yine sizin tercihiniz.

Teşekkürler 13.000 dolar + araba ruhsatı ile gidicem sanırım 2 yetişkin 1 çocuk için

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@schadow buyuk ihtimal sikinti olmaz, tabii buna konsolos karar verir ama 1 ay benim kafamdaki sinir idi 🙂 siz de o sinirdasiniz... Konsolosun daha guncel bir hesap dokumu isteme ihtimali var, bilginize. Tabii, bu bir soruna neden olmaz.

• Banka hesabındaki paranın dökümünü ne kadar geriye dönük istiyorlar acaba yoksa birinden iki günlük bulunup konulmasını engelleyecek bir durum var mı acaba @crazycells
    misal daha önce schenghen için 3 aylık döküm istemişlerdi benden.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@gkhanfeez gecmis 12 aylik isteniyor. Ama o kadar gostermeyince de sorun cikarmiyorlar.

• @gkhanfeez ben dediginiz gibi birinden emanet para alıp yeni bi hesap acıp onun ekstresini aldım. bir sorun olmadı

• yarın mülakata girecek arkadaşlara bol şans ve başarılar!! 🙂
    güzel haberlerinizi ve deneyim notlarınızı bekliyoruz 🙂

• Herkese iyi şanslar...

Mülakattan yeni geldik.

Normalde ''Nüfus Kayıt Örneği'' orjinalinin sadece ana başvuru sahibi için olduğunu düşünüyordum fakat bugünkü mülakatın 1. görüşmesinde oradaki bayan ana başvuru sahibinin yanı sıra eşimin de orjinaline yani kırmızı damgalıya ihtiyacı olduğunu söyledi. Resmi konsolosluk sitesinde böyle bir yazı olmadığını söylesek de kabul etmedi. Devamında da görüşmeleri bitirdik. Ben vizemi aldım ama eşim idari işlem sürecine girdi. Nüfus kayıt örneği ile mi ilgili? Açıkçası hiçbir fikrim yok. Bilgi vermediler.

• Hayırlı olsun umarım herşey istediğiniz gibi olur

• @zanny ben bi ara bahsetmiştim böyle birşey istendiğini duyuyorum acaba doğru mu diye fakat sadece asıl başvuru sahibi için yeterli denmişti bu tecrübe ile de maalesef test etmiş olduk. Ben 7 kasımdaki mülakatım için zaten koymuştum dosyama. Ne olur ne olmaz olabilecek tüm belgeleri koymak lazım. Bunu da bir yere not edelim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Sayin @zanny , konsolos gerekli gorurse orada yazmayan herhangi bir belgeyi isteyebilir 🙂 Bunu yapmiyorlar; ama boyle bir durum var demek istiyorum sadece 🙂 Maalesef resmi sitede bunu yazmiyor demeniz sonucsuz kalir, dosyanizin onaylayip onaylanmayacagina karar verecek kisi konsolos ve dosyanizin iyiligi icin en mantiklisi konsolosun istedigi belgeleri istedigi sekilde hazirlayip onlara gondermek.

Sadece o belgeden dolayi kalip kalmadigini kestirmek guc, ama zaten vize alabilecek biriyseniz bence telas etmenize gerek yok. Buyuk ihtimal eksik belgeyi tamamladiktan sonra dosyaniz hizlica onaylanacaktir. Bol sans.

• Teşekkürler arkadaşlar. Bekleyip göreceğiz artık. İnşallah fikirlerini değiştirip bana da AP süreci yaşatmazlar.

@crazycells tahmin ediyorum herhangi bir belge isteyebileceklerini dediğiniz gibi. Benim tahminim sadece o nüfus kayıt örneği olsaydı hemen orada talebi yaparlardı? Yoksa orada çok kolaylıkla bilgisini verebilecekleri bir belge için bile AP sürecini başlatıyorlar mı?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@zanny aslinda AP farkli surecleri tanimliyor. Konsolos mulakat sonrasi her turlu isleme idari islem diyor, fakat biz genelde islemlerin konsoloslukta yapilmayip dosyanin NVC'ye gittigi ve uzun suren surece AP diyoruz 🙂 oyle bir tanim karmasasi cikiyor. Her AP'yi ayni kefeye koymayin yani 🙂 Sizinki konsoloslukta yapilip kisa sureceklerden.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

95

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |