Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Görüşmeye giderken onay sayfası dısında talimatlar sayfalarınıda mı götürmeliyiz? İs yerinden aldığım dilekçe dışında farklı bir dilekçe yazmam gerekir mi?

• ⭐⭐⭐⭐

@stella talimatlar sayfası yanınızda olmalı mutlaka randevunuzu oradan kontrol ediyorlar. Başka dilekçeye falan da gerek yok. Bir deli ortaya bir taş attı kırk akıllı çıkaramıyoruz. Özelden ve danışanlarımdan herhalde 35 kişi falan yazmıştır bana. Tekrar söylemek istiyorum DİLEKÇEYE GEREK YOK. Zaten hiç bir evrağa bakmıyorlar. O dilekçe dedikleri sponsor yazısı...

• @denizci10 teşekkür ederim bilgi için

• Arkadaşlar merhaba, yeni üye oldum öncelikle bu güzel forum için herkese teşekkürler. Bir sorum olacaktı. Ben DS formumda kesin planınız var mı kısmına evet yazıp Ağustos 2023 tarihini işaretlemiştim. Ancak biliyorsunuz ki geçen ay bir sürü yer açıldı ve randevumu 2023'ten 2022'ye aldım ve geçen hafta vizem onaylandı. Ancak ben Kasım-Aralık 2022 gibi gitmeyi düşünüyorum çünkü California yaz aylarına göre çok daha ucuz kışın. Erkenden girmek istemem sınırda sorun yaratabilir mi bana? Geri gönderme işlemi vs. uygularlar mı? Şimdiden teşekkürler

• ⭐⭐⭐

Hayır sorun olmaz sonucunda turistik amaçla geliyorsunuz @tentacion

• @waterman çok teşekkürler. Peki dönüş biletini satın almak şart mı yoksa THY den ücretsiz rezervasyon şeklinde yapsam sorun olur mu? Sağolun cevap için.

• @tentacion Ben de öyle yapmayı düşünüyorum sorun olmaz dedi arkadaşlar ama ABD deki sınır görevlileri biraz ters oluyor genelde. Legal olarak sorun yok her zaman girebilirsiniz ama ters bir memura denk gelirsek diye korkuyorum ben de. Yine de ben de kış ayında gitmeyi düşünüyorum aynı nedenle. Keşke bunu yapmış olan biri yazsa da tecrübelerinden faydalansak

• ⭐⭐⭐⭐

@tentacion vize görüşmesinde uçak ve otel bilgisi hiç sorulmuyor hatta ve hatta konsolosluk sayfasında vize elinize geçmeden lütfen bilet almayın yazar.

• DS160 doldururken daha önce ABD vizesine başvurdunuz mu sorusuna Green card dahil mi? çünkü çeşitlilik vizesi diye geçiyor. teşekkürler

• @denizci10 hocam merhaba zaten vizeyi aldım da sınırdan geçişte problem yaşamamak açısından sormustum. İlk defa gireceğim biraz internetten araştırdım ama çok ters adamlarmış genelde cbp. O yüzden eksiklik yaşamamak adına sizlerin tecrübelerinden yararlanmak istedim

• @waterman, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

Hayır olmaz. Göçmenlik işlemleri ayrı göçmen olmayan vize işlemleri cok ayrı. Sorulursa mali yıl yetmedi turistik amaçla (veya nasıl bir amacla gidiyorsanız) amacınızı net şekilde belli edin. @Gigi08

o iş malesef öyle olmuyor. ds260 doldurmak göçmenlik isteğinizi deklare etmek oluyor. x den y den z den değil bizzat abd ankara elçiliğinde vize memuru olan hadi adını da vereyım josef'den bire bir duyduğum bilgi bu. açık açık bir süre turist ya da diğer göçmen olmayan vizeleri unutun demişti adam. arkadaşın adını yazarsanız nette görebilirsiniz. elçilik tanıtımlarında da görev almış daha evvel .

• ⭐⭐⭐

Yani tabi ki de göçmenlik isteğini göstermek her zaman bir eksi ancak mali yıl yetişmedikten sonra kişinin yapabileceği bişey kalmıyor. Türkiye ile güçleri bağlı olan birinin yeterli gayreti gösterip alabileceğini düşünüyorum ki forum içinde de GC kazananı olup göçmen olmayan vize alanı da görmüştüm. Yanlış hatırlamıyorsam sn @gucarslan beyde DV kazananı olup mali yıl bittiği için DV vizesini alamayıp göçmen olmayan vize almıştı. @DustyBlue

• ⭐⭐⭐⭐

@tentacion tamam o zaman kusura bakma ben yanlış anlamışım. Gümrükten girmek için gerekli dönüş bileti ve kalacak yer bilgisi. Memurun biri arkadaşımda kalacağım diyene ver numarasını deyip aramış mesela. Birisi de airbnb deki ev sahibini aramış. Ondan dikkatli olmakta fayda var. Loto her an çıkabilir

• ⭐⭐⭐⭐

@Ertan-Demir hayır diyoruz ona

• @denizci10 estağfirullah hocam yardımlarınız için teşekkürler. Hostel rezervasyonum var ancak dönüşü nereden yapacağıma karar vermedim. O yüzden ücretsiz THY rezervasyonu yapmayı düşünüyorum. Normal bilet gibi oluyor değil mi bir farkı yoktur herhalde

• @denizci10 -Have you ever been refused a U. S. Visa, or been refused admission to the United States, or withdrawn your application for admission at the port of entry?-
    hocam daha önce konsoloslukta vize alamayan biri evet mi hayır ı mı seçmeli?
    bu sadece alınmış bir vizenin iptal i mi bunu anlayamadım.teşekkürler
    (bu arada kaza geçirmişsiniz çok geçmiş olsun)

• ⭐⭐⭐⭐

@tentacion aynen öyle ama 24 saat geçerliliği var o rezervasyonun dikkatli olun.

• ⭐⭐⭐⭐

@Ertan-Demir öncelikle çok teşekkür ederim. Daha önce vize için başvurup red aldıysanız evet diğer durumlarda hayır diyeceksiniz.

• Daha önceden vizeden red almışsak yeni başvuruda ds160'da açıklama kısmına ne yazmalıyız?

• Merhaba arkadaşlar, forumda yeniyim.

Önümüzdeki hafta Bosna-Hersek'de B1 vize görüşmesine gireceğim. Bunun için yanımda ev tapusu,araç ruhsatı,banka hesap dökümü,adli sicil kaydı,bir dilekçe ve geri dönüşümü katnıtlayabileceğini düşündüğüm bazı diğer evrakları götüreceğim. Bu evraklar ingilizce olmalı mı yoksa Türkçe kabul edilir mi ? Eğer ingilizce olacaksa yeminli bir tercüman tarafından çevirilmiş noter tasdikli mi olmalı yoksa kendim ingilizceye çevirebilir miyim ?

Bilgili bir kişi yardımcı olursa çok sevinirim.

Benzer Başlıklar

• 5
  • 37
  • 5
  • 1539
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

98

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.4k

| | | |