Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Sürpriz olmaz muhtemelen, çünkü twitterda travel state dept. hesabı 7 eylül de dv 2020 için kılavuzu gelecek haftalarda yayınlanacaklarını yazmış. Yani şu aralar yayınlayabilirler demekki.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@birumut DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

@aysegul ABD hiçbirşeyi şansa riske bırakmaz. bilgisayar ortamında yapılan bir kuranın uzun sürmesi şüphelendiriyor. demokratik herşeyi acık olan bir ülke bu kurayı yaptığında gözlemci gibi birşeyin katılımını sağlıyor mu ?

neden kuranin adil olmadigini dusunuyorsunuz?

• @crazycells sadece başvuru bitimi ile sonuc acıklanmasının arası çok uzun kura çekmek bukadar uzun olmaması gerekiyor.birde bu şekilde kura çekimleri neden bir platformda canlı yayınlanmıyor .kura ile çekiliyordur ama her katılan o kuraya dahil edilmiyordur düşüncesindeyim.

• @birumut peki her katılanı kuraya eklemiyorsa sizce nasıl eleme yapıyorlar verdiğimiz kısıtlı bilgiler ile

• @gözde başvurunun bitmesinden 5 -6 ay sonrasında acıklanıyor olmasına anlam veremediğim için böyle düşünüyorum .sadece bir düşünce .karşınızdaki ülke abd ve her türlü bilgiye ulaşabilme gücüne sahip olduğunu unutmamak gerekiyor.

• @birumut başvurudan 1 ay sonra açıklanması demek konsolosluk için ekstra iş yükü demek olurdu. Bir önceki senenin mülakatlarına yeni başlanmışken yeni kazananların mail ve telefon trafiği ile iş yüklerine yük eklerdi. Ayrıca evet karşımızdaki ülke ABD ama bizler ile ilgili her bilgiye ulaşıyor olamazlar örneğin Ahmet YILMAZ adında biri başvuru yaptı Türk vatandaşı bütün Ahmet YILMAZ isimli kişileri araştırdıklarını mı düşünüyorsunuz . İlla bir eleme yapacaklarsa bunu mülakatta zaten yaparlar emin olun .

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@birumut DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

@crazycells sadece başvuru bitimi ile sonuc acıklanmasının arası çok uzun kura çekmek bukadar uzun olmaması gerekiyor.birde bu şekilde kura çekimleri neden bir platformda canlı yayınlanmıyor .kura ile çekiliyordur ama her katılan o kuraya dahil edilmiyordur düşüncesindeyim.

Ne kadar sure olsa ikisi arasinda sizce daha dogru olurdu? Bir de o sure icerisinde hukumet baska hicbir is yapmayip sadece bu kura icin mi calismali sizce?

Ayrica basvuran 23 milyon kisinin hepsini tek tek inceleyip sadece sectiklerini kuraya aliyorlarsa, nasil bu kadar insan mulakatlarda red alabiliyor, ya da dosyasi ABD'ye gonderilip idari islemlere kaliyor? Bu insanlari neden daha once elemiyorlar. Bir de halihazirda ABD'de her yil green card basvurusu yapan 1-1.5 milyon civarinda farkli kategorilerden insanlarin bile background check'i yetismeyip surekli sistemde gecikmeler olurken, 23 milyon insani nasil 3-5 ayda tarayabiliyorlar?

Kura cekilirken butun ABD bu kuraya kilitlenmiyor 🙂 ABD'deki bir devlet dairesinin memurlari tarafindan yurutulen bir program bu sadece.
    Kura secimi sizin tahmin ettiginiz gibi "milli piyango" tarzinda yapilmiyor, bilgisayar tarafindan rastgele seciliyor. Dolayisiyla online olmasi ya da gozlemci olmasi ne kadar mantikli olur emin olamadim.

Ayrintili bilgi icin su konuyu inceleyebilirsiniz:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/275/sayılarla-green-card-lotosu-diversity-visa-sürecine-bakış

• @crazycells on numara açıklamıssın olayı 😃

• Sabırsızlıkla bekliyorum arkdaşlar Hepimiz için hayırlısı olsun . İşallah.

Ama yine deiyorum başvuru ücretli olmalı Hem en azından Usa hükümetine bir gelir hemde oylesine başvuran ve gitmeyenlere bir çeldirici olacaktır.

Tabi bu benım görüşüm

Başarılar.

• ⭐⭐⭐⭐

@serkanist DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

Sabırsızlıkla bekliyorum arkdaşlar Hepimiz için hayırlısı olsun . İşallah.

Ama yine deiyorum başvuru ücretli olmalı Hem en azından Usa hükümetine bir gelir hemde oylesine başvuran ve gitmeyenlere bir çeldirici olacaktır.

Tabi bu benım görüşüm

Başarılar.

@serkanist Ucret almasa da minimum 890 usd + ucak parası gidiyor. daha sonra orada iş bulana kadar sana para harcattırıyor. Anlayacağın Amerikalı akıllıdır vesselam Etin den sütünden faydalanır. Başarırsan ne ala başaramazsan satıp savurduğun bütün paraların ABD topraklarında kalır.

• @serkanist bende sizin ile aynı fikirdeyim bu konuda bir cayrıdırıcılık olmalı sembolik bir rakam bile yeterli olacaktır diye düşünüyorum

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@bowyerlee DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

@crazycells on numara açıklamıssın olayı 😃

eger adil veya rastgele bir secim olmadigina dair kanit olsaydi zaten bunu soylemekten cekinmezdim, ama henuz bunu isaret eden hicbir bilgi ya da veri gormedim.

• Merhabalar bir sorum olacak
    6 ay abd dısında kalma süresi kart elimize geçince yani türkiyede bütün işlemler bitince mi başlıyor? Yoksa direkt çıkar çıkmaz mı? Teşekkürler.

• Herkese selam,
    Geçen seneden aşina olduğum kişileri burada görmek bana mutluluk ve üzüntü gibi duyguları birarada hissetmeme sebep oldu.
    Öncelikle @heleniki nin ağbisine ivedi bir şekilde sıhhatine kavuşmasını dilerim. 🙏
    @reader kardeşim tahminin tutmadı bana bir yemek borçlusun 😁 bu arada bu sene GC için başvuru yapacağım fakat hiç umudum yok. Geçen sene yaşadığımız duyguları @hsndmn hemşehrim de çok güzel anlatmış.
    Burada beni affetsin ismini hatırlamadığım bir arkadaşın söylediği gibi b ve c şıklarını uygulamaya geçirdim ve bu ayın sonunda UK için turistik vize aldım ve AA için başvuru yapacağım inşallah.
    Burada hayalleri olan tüm arkadaşlarıma özellikle yeni başvuru yapanlara bana kızmasınlar ama GC çekilişine lütfen fazla bel bağlamayın çünkü çok az bir ihtimal çıkması %1 yazmış birisi benim bu oranın çok altında olacağıdır. Eğer çıkmazsa benim ve ailemin yaşadığı üzüntüyü sizde yaşamayın diye bunları yazıyorum.
    Yine bu forumu ve arkadaşlarımı takip edeceğim umarım herşey gönlünüzce olsun. Saygılar ve sevgiler..

• @birumut planlama denen bir şey var sonuçta. neden herkesi aynı ay mülakat için çağırmıyorlarsa aynı nedenle aylar sonra çekiliş sonucunu açıklıyorlar. bizim ruhumuzda pek olmayan bir şey, planlama, iş planı... hemen "CIA bizi izliyor" durumuna girmeye gerek yok 🙂

• Mecburen bu konuyu takip ediyorum artık. Yaktın bizi KCC. Selamlar herkese.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mert-ergül DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

Merhabalar bir sorum olacak
    6 ay abd dısında kalma süresi kart elimize geçince yani türkiyede bütün işlemler bitince mi başlıyor? Yoksa direkt çıkar çıkmaz mı? Teşekkürler.

ABD'den disari ciktiginizda basliyor:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/77/green-card-sahiplerinin-abd-dışında-kalış-süreleri

• Herkese selamlar.Şimdiden yerimizi alalım.Nasip olursa ilk başvurumuz olacak.Güzel başlangıçlar yapmak dileği ile.

• @redsat2000 Tabi öyle ama işte en azından bu işe para maddi manevi hazırlık yapmış kişileri varken sadece iş olsun die başvuran kişiler vardı bire bir biliyorum ve çıkarsada ne işim var usa diyecek adamlar.

En azından bu kategoride ki kişileri elemek adına bir vize ücreti dahi olsa , sanırım şuan 160 dolardı olsa. En azından bu işi biraz daha kolaylaştırı die düşünüyorum bizim adımıza . Tabi.

Böylece bu işe hazırlık yağmış belli bir bilgi düzeyine gelmiş ülkeyi araştırmış kişilerinde usa devletine katkısı olacaktır bu parayı veren kişi belli konulara hakimdir ve gittiğinde belli şeyleri bilir ve devletide zarara uğratmaz die düşünüyorum .

Devlet eğer çıkanlara yardım etmek isterse çıkmayanların ücreti vermez çıkalara ise yardım etmek isterse . vizeyi alanlara 160 dolarını öder. Geri. 🙂

Sanırım Herşeyi ben kendime göre yazdım ama devlet ve insan yararı bence bunu gerektirir die düşünüyorum .

Ama maalesef bu ücret olmayacak tabi.

Şimdiden başarılar arkdaşlar. 🙂

• Geçen sene ilk hafta başvuruda bulunanların başvuruları iptal edilip, yeniden başvuru yapması gerekmişti. Birçok kişi bundan haberdar olmadığı için de ikinci başvuruyu atlamıştı. Bu sene de aynısı olur diye demiyorum da, başvuru yaptıktan sonraki günlerde de, başvuru süresi tamamlanana kadar takipte kalmakta fayda var. Bir de bence başvuruyu son günlere bırakmamak gerekiyor.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

87

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |