Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @gucarslan Bekleme listesini ismimi kaydettim, bakalım dedikleri gibi bir şey olursa davaya katılmış olacağım, aksi olursa şu anki durumdan daha kötü bir şey olmayacak. Selamlar.

• Merhabalar mülakata giderken götürülecek hesap dökümünu acaba kaç gün önceden alabilir

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@özlemavci mümkün olan en güncel şekilde almaya çalışın.
    10-20 gün arası uygun olacaktır.

• @Programmer tesekkur ederim. Evet takip edemedim maalesef, mail gelecek de evrak istenilecek diye bekliyordum. Evrak maili iptal edildiyse evrak yollamiyor muyuz yoksa direk evraklari gondermemiz mi gerekiyordu?

• @haşim-aktoprak geçmiş olsun Haşim Bey. Siz de bizim gibi yeniden GC kazanma ihtimali şu an mülakat alma ihtimalinden çok daha yüksek olan gruba katılmış oldunuz maalesef.

Evrak gönderimi tamamen kalktı. Ancak dağıtımları evrak gönderme, evrak onaylamaya göre yaptılar uzun bir süre. Son dağıtımda da tamamen fantastik bir dağıtım yaparak düşük numaralı arkadaşları atladılar. Süreci hiç takip etmeyip alan da oldu, gece gündüz düşünüp alamayan da oldu.

• @gucarslan çok teşekkürler

• ⭐⭐⭐

@haşim-aktoprak Evrak isteme olayı yok şimdilik. DV2023 kazananlarından da istemediler. @Stiff arkadaşımızın dediği gibi saçma sapan ve gerçekten fantastik bir yıl oldu. Artık yeni başvuru ve kazanma ihtimalini düşünmekten başka yol kalmadı.

• @Programmer tesekkurler

• ⭐⭐⭐⭐

Arkadaşlar bir arkadaşım dv2022 yi 18bin lerde kazanmış son durum hakkında bilgisi yok galiba randevu verilmiyor artık. Son durum nedir acaba? Söylerseniz sevinirim. Teşekkürler

• ⭐⭐⭐

@denizci10 Son ağıtımdan sonra bir daha eylül için mülakat verilmedi. Pek umut kalmadı. Arkadaşınızın DS-260 submit tarihi nedir acaba ?
    Dosyasını başka ülkelerdeki konsolosluklara taşıyabilenler oldu, vazgeçenler oldu (1-2 kişi de olsa), düşük CN'ye sahip olduğu halde (3K, 4K gibi) mülakat alamayanlar da oldu maalesef.
    Aslında arkadaşınız foruma üye olsaydı iyi olurdu. Çevrenizde böyle kazananları foruma teşvik ederseniz istatistik bilgi açısından iyi olurdu.

• Green Card çekilişini kazanıp üstüne düşük sıralamalar geliyor. Ama mülakata giremiyorsun. İnsan kahrolur

• @mehmet090 belki doğru konu başlığı değil ama zaten son sayfaları buranın 🙂 Sürekli forumda ağlayıp sızlamak da istemiyorum açıkçası. Kimi çok umursamıyor, kimi söylediğinizden çok daha fazla kahroluyor. Geçen sene @Orhan-Cabarov 'u hatırlıyorum, bu süreçte çok hassastı. Son dakika golüyle mülakatını ve vizesini aldı. Bizim pek öyle bir şansımız da yok gözüküyor. Şans içinde şans gerektiren bir süreç oldu.

• Sizin yaşadığınız durumu yaşayan birisi mesela ben yaşasam, yaşanılan tahribatın etkisinden uzun süre kalkamazdım. Dediğiniz gibi bazıları daha hassas çünkü belki de tek çareleri, umutları

• @mehmet090 birkaç aydır terapiye gidiyorum zaten. Hayatıma devam edemiyorum. Öyle bir süreç ki; gece 5'te tuvalete kalktığınızda bile aklınızda "mülakat alır mıyım?" sorusu oluyor. Başınızı yastığa koyduğunuzda düşünmediğiniz tek bir an yok. Normal ya da iyi bir gün geçirdiğinizde bazen çok önemi yokmuş gibi hissettiriyor. Ama 15 ay çok uzun bir süre. Kendinizle başbaşa kaldığınızda her zaman aklınızda bu konu oluyor. İşin çelişkili tarafı ise; formu geç doldurduğum için pişman değilim. Sonuçta erken doldurmak zorunda değildim. Numaram ortalardaydı ve süreç Ekim'de başlıyordu. Süreci bilmeyen ve bilenleri dinleyen biri için Temmuz gayet iyi bir zamandı.

• Kaderin önüne geçilmiyor mu demek lazım bilmiyorum bu durumda çok üzücü hatta travma desek abartmış olmayız. 2024 sizin yılınız olur umarım

• ⭐⭐⭐

@Stiff Ben kafamda sildim. 30 Eylül'e kadar da kalan kırıntıları silerim. Edindiğim tecrübe neyi yapıp yapmayacağım üzerine oldu. Hayır gördüğünüzde şer , şer gördüğünüzde de hayır vardır.

• ⭐⭐⭐⭐

@Programmer yeni tanıştık açıkçası arkadaşımın arkadaşı. Ben abd tursit vizesinden bahsederken dedi. İçim içimi yedi ama maalesef elden bişey gelmiyor. Neyse sağlık olsun. Peki en son vize alanlar hangi numaralar?

• ⭐⭐⭐

@denizci10 Karışık bir durum. 2K-7K arasını tamamen atladılar. 2K altı ve 7K üzeri tamamen fantastik bir şekilde 20K 'lar dahil olmak üzere karışık kuruşuk bir şekilde mülakat verildi.
    Birde milletteki rahatlığa bakar mısınız. Biz burada sıyırmak üzereydik. Adamın süreçten haberi yok.

• ⭐⭐⭐⭐

@Programmer aynen öyle hocam. Benim için dv2022 8 mayıs ta bitti ondan dolayı haberim yok ama adam kazanmış umurunda değil. Genelde de böyle insanlara çıkıyor işte.

• @denizci10 26K aldı. 27K bir kişi dosyasını başka ülkeye taşıdı mulakat aldi.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

44

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.2k

| | | |