Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Green Card ile gelip ev kiralama hakkında öneriler...

• @ayvalik10 ekim/kasımın ilk haftası gibi gelmeyi düşünüyorum.. o yüzden ,; örneğin bir oda beğendim ve ödemelerini falan Turkiyeden yaptım diyelim bu sitelerde fishing oluyor mu? Ödemelerini de Türkiyeden yapacağım için ve /ve ya kiraladım diyelim biz vazgeçtik iptal ediyoruz derler mi? Ve minimum/maksimum süreleri var mıdır? Mesela ben 3 ila 6 ay diye düşünebilirim.. çevreyi de tanımak istediğim için 1 sene o bölgeye mahküm olmak istemem doğrusu..
    Çok soru sordum..simdiden cevap için tesekkurĺer..

• new jersey için cocuklu aileler için hangi bölgeleri önerirsiniz?

• Ve Florida için Boca raton haricinde?

• ⭐⭐⭐⭐

@Erman-demirkıran Glen Rock, Ridgewood, Oradell. Gözümle görüğüm için buraları rahatlıkla söyleyebiliyorum.

• ⭐⭐⭐⭐

@mexido ben west palm beach derim ama oraya gücünüz yeter mi orasını bilemem. Ya da west palm beach batısında wellington var orası da gayet güzel bir yer.

• @denizci10, içinde söyledi: Green Card ile gelip ev kiralama hakkında öneriler...

@mexido ben west palm beach derim ama oraya gücünüz yeter mi orasını bilemem. Ya da west palm beach batısında wellington var orası da gayet güzel bir yer.

Boca raton bile pahalı hcam dediğiniz yer daha pahalıdır ozaman. Jacksonville yada daytona beach sizce nasıl buraları çok duydum.

• ⭐⭐⭐⭐

@mexido iki yere de gitmedim. Ondan bişey diyemem maalesef.

• @denizci10, içinde söyledi: Green Card ile gelip ev kiralama hakkında öneriler...

@mexido iki yere de gitmedim. Ondan bişey diyemem maalesef.

Teşekkürler yine de hcam 😉

• merhabalar herkese 🙂 stresli gunlerden sonra bu guzel tecrubeleri yazmak sukur dolu hissettiriyor. ilk geldigimizde ev bulmanin en onemli unsur oldugunu biliyorduk. gelmeden zillow dan arastirma yapip grupta yer onerisi alsak da gelince daha iyi goruyor, deneyimliyor insan. cokca ev baktik zillow dan en son NJ de bir turk emlakcidan kiralik ev bulduk. Acikcasi fiyatlar cok yuksek, kendi onceliklerimize gore gonlumuze gore bulduk sukur. simdi bu satirlari yazarken ikea mobilyalarimizi bekliyoruz 🙂

• @starpt, içinde söyledi: Green Card ile gelip ev kiralama hakkında öneriler...

merhabalar herkese 🙂 stresli gunlerden sonra bu guzel tecrubeleri yazmak sukur dolu hissettiriyor. ilk geldigimizde ev bulmanin en onemli unsur oldugunu biliyorduk. gelmeden zillow dan arastirma yapip grupta yer onerisi alsak da gelince daha iyi goruyor, deneyimliyor insan. cokca ev baktik zillow dan en son NJ de bir turk emlakcidan kiralik ev bulduk. Acikcasi fiyatlar cok yuksek, kendi onceliklerimize gore gonlumuze gore bulduk sukur. simdi bu satirlari yazarken ikea mobilyalarimizi bekliyoruz 🙂

Ev kiralari ne kadar belirtmrmissiniz hcam?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@starpt günaydın aşağıdaki sayfanın ilk iletisinde dosyayı indirirsen oradaki sunum dosyasında ev ve diğer tüm ihtiyaçların için gerekli linkler mevcuttur

https://yesilkartforum.com/forum/topic/3022/kazandıktan-sonra-amerikada-ki-hayatınıza-kadar-herşeyin-toplanmış-hali?page=1

• @mexido tabi ki. oda sayisi ve eyalet burada kritik nokta. biz okul puani iyi yerlere baktik. o nedenle 2 odali yerler min 2250 ve ustu, tek odali yerler ise 1800 civarindaydi. ayrica co-signer ile kiralamak istedigimiz icin red edenler de oldu. bazen sorun sadece para da olmuyor

• @ayvalik10 tesekkur ederim

• Merhaba, biz New Jersey Ridgewood da yasamaya karar verdik ama ev kiralamak icin bildiginiz emlakci var mi acaba , yardimci olabilirmisiniz ,

• ⭐⭐⭐

@nalantutar Merhaba, zillow.com , trulia.com, apartments.com gibi sitelere baktınız mı ? Bir kontrol edin derim. En azından fikir edinirsiniz.

• @Ravana Hayırlı olsun. Evdeki her birey için ödeme her eyalette geçerli sanırım. Allah tan çocuk için de ücret almamışlar. 🙂

• @starpt, içinde söyledi: Green Card ile gelip ev kiralama hakkında öneriler...

merhabalar herkese 🙂 stresli gunlerden sonra bu guzel tecrubeleri yazmak sukur dolu hissettiriyor. ilk geldigimizde ev bulmanin en onemli unsur oldugunu biliyorduk. gelmeden zillow dan arastirma yapip grupta yer onerisi alsak da gelince daha iyi goruyor, deneyimliyor insan. cokca ev baktik zillow dan en son NJ de bir turk emlakcidan kiralik ev bulduk. Acikcasi fiyatlar cok yuksek, kendi onceliklerimize gore gonlumuze gore bulduk sukur. simdi bu satirlari yazarken ikea mobilyalarimizi bekliyoruz 🙂

Merhaba, öncelikle hayırlı olsun. Sizin de ev kiralama durumunuz @Ravana arkadaşın olayı gibi mi oldu ? Yoksa Türkiye deki gibi emlakçıya gidip S.A 3 aylık depozito verip ahanda şu evi kiraladım gibi mi ? 🙂

Bir de şöyle bir şey merak ediyorum, kısa süreli ev kiralama durumu da aynı şekilde oluyor ? (Tabii ki her eyalet için farklıdır)
    Ailem ile birlikte (iki çocuk) sadece 3 ay ya da 6 ay gibi kısa zaman geçici bir yerde kiralayıp daha sonra aldığım maaş çekleri ile istediğim başka bir evi rahatlıkla kiralayabilmek.

• @Programmer evet bakiyorum , ama sonuc almak icin herhalde oraya gidince ev kiralayabilecegiz

• ⭐⭐⭐

@nalantutar, içinde söyledi: Green Card ile gelip ev kiralama hakkında öneriler...

@Programmer evet bakiyorum , ama sonuc almak icin herhalde oraya gidince ev kiralayabilecegiz

Bence de kesinlikle öyle yapmalısınız. Sonuçta resimlerde güzel görünen bir ev gerçekte gördüğünüzde hoşunuza gitmeyebilir. Canlı canlı görüp kiralamak daha mantıklı olacaktır. Umarım mutlu olacağınız bir ev bulursunuz.

• @Programmer, içinde söyledi: Green Card ile gelip ev kiralama hakkında öneriler...

@nalantutar, içinde söyledi: Green Card ile gelip ev kiralama hakkında öneriler...

@Programmer evet bakiyorum , ama sonuc almak icin herhalde oraya gidince ev kiralayabilecegiz

Bence de kesinlikle öyle yapmalısınız. Sonuçta resimlerde güzel görünen bir ev gerçekte gördüğünüzde hoşunuza gitmeyebilir. Canlı canlı görüp kiralamak daha mantıklı olacaktır. Umarım mutlu olacağınız bir ev bulursunuz.

Tavsiyem, gidip gormeden, icini gezmeden ev kiralamayin! Genelde websitelerine koyduklari resimler veya videolar model ev veya daireye aittir. Dogal olarak model ev, cazibe olustursun diye, ozenilerek itina ile hazirlanmistir. Gercekte sizin kiralayacaginizin o kadar iyi olmama durumu yuksek ihtimaldir. Hayalkirikligi yasamamak icin gormeden, gezmeden ev veya apartment kiralama isine kalkismayin!

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

104

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |