Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@myildirimoguz Yeni hayatınızda mutluluklar.Şans sizinle olsun.

• ⭐⭐⭐

@yesilturk Yeni hayatınızda mutluluklar.Şans sizinle olsun.

• Vizen hayirli ugurlu olsun sevgili @Onder , Amerika'daki hayatinda bol sans ve mutluluklar, ayagina tas degmesin. Surec boyunca olan destegin icin ben tesekkur ederim sahsen.

ABD'de muazzam fotograflar cekecegine yuzde yuz eminim, takipteyiz 🙂

• Merhaba;
    4 Ağustos mülakatım ile ilgili bilgileri paylaşmak isterim.
    Öncelikle @gucarslan beye tüm özverileri için canıgönülden teşekkür ederim.
    Bazı firmaların akrabalarından bile para alarak verdiği danışmanlığı kendisi karşılıksız , kendi emeğiyle herkese yetmeye çalışarak yapıyor.
    Allah ondan razı olsun.Bizden fazla kendisi hakediyor.
    Öncelikle küçük kızımız güvenlik görevlisi ve ilk sıra alma aşamasında baya güldürdü ortamı 🙂
    Mülakatımız 9:45 ti içeri girip sıra almamız 10:00 ı buldu.
    Numara ilk yandığında parayı ödedik.Kişi başı 330 Usd.Bu aşama 3 dk fln sürdü.
    Ardından evrak teslimi.O da 10 dk fln sonra yandı.
    Görevli hepsini sırayla istedi ilettik.
    Eşim diplomasını kaybetmişti asıl talihli oydu.Aü den diploma nüshası istedik 10 günde gelmişti.Birebir aynısı sadece duplicate copy ibaresi vardı.Tek korkumuz oydu.
    Çocuğumuz için benim nüfus orneğinden iki tane verdik.Görüşmeyi ingilizce yapmak istermisiniz diye sordu sanırım kalabalıktan dolayı olabilir.Türkçe yapmak istediğimizi söyledik tamam dedi.
    Evrak tesliminden sonra saate baktığımda 10:55 flndı.
    Beklerken içerdeki kişi sayısı baya azalmıştı.Son 4-5 case kalmıştır sanırım.
    Ardından 5 numaralı bankoda numaramız yandı 11:55 ti saat.
    Orjinal evraklarımızı geri verdi.Benim abd vizesi olan pasaportumu önünde tutuyordu.
    Görüşme çok süremdi 3-4 dk fln geçti.
    Tr de ne iş yapıyorsunuz, orda nereye gideceksiniz.ne iş yapacaksınız.
    Ardından ingilizce sorsam cvp verebilirmisin dedi eşime.1-2 soru da öyle sordu.Hangi alanda çalışmak istiyorsunuz fln.
    Tebrikler yeni hayatınızda başarılar vizeniz onaylandı 5 iş günü içerisinde ptt ile göndereceğiz dedi.
    Bu vizeye artık ihtiyacınız yok deyip iptal etti.Çıktığımızda 12:05'ti hala şaşkındık.Tüm stres tüm heyecan yerini mutluluğa bırakmıştı.
    Darısı tüm herkesin başına tüm bekleyenlerin dileyenlerin isteyenlerin başına.
    Sevgiler, .....

• ⭐⭐

@yesilturk hayatinizda bol sanslar

• ⭐⭐⭐

@mirach39 Hayırlı uğurlu olsun. Darısı bizlere olsun.

• ⭐⭐⭐

@mirach39 Yeni hayatınızda mutluluklar.Şans sizinle olsun.

• 4 Ağustos 2022 Mülakat Deneyimi’miz

09:15’teki mülakatımız için 08:45’te mekandaydık.
    Bizden önce gelmiş olan 5 arkadaş daha vardı, bir beyfendi çocuğumuz olduğu için kendi sırasını bize verdi; kendisine tekrardan birkez daha teşekkür ederim.

İçeriye 5’er kişi olarak alıyorlar. Gerekli kontrollerden sonra içeri girdiğinizde pasaportlarınızı alıyorlar ve bir sıra numarası ile geri veriliyor. Ve sonrasında numaranızın yanmasını bekliyorsunuz. Her ne kadar soğukkanlı olmaya çalışsakta, heyecan her dakika artıyordu bizim için; tüm evraklarınız tam olsa da “acaba bir sorun olacak mı?” endişesiyle zaman bir türlü geçmedi.

Konsoloslukta duvarda saat olduğunu çıkarken gördüm; o yüzden ne yazık ki tam olarak zaman veremeyeceğim.

Numaramız ilk yandığında vize ücretini ödedik.

Yaklaşık 40 dakika sonra evrakların teslimi için ikinci kez numaramız yandı ve bizden bekleneni yaparak; görevlinin tek tek istediği dökümanlarımızı teslim ettik. Son olarak “Mülakatı İngilizce mi Türkçe mi yapmak istiyorsunuz?” sorusuna hızlıca “İngilizce” cevabını verdik.

Saat 11:15 civarıydı sanırım ki kısa süren bir tecrübeydi.

Son kez numaramız tekrardan yandı ve Asyalı hanımefendi’nin bulunduğu bankoya doğru çocuğu yerden paket alırcasına kucaklayıp heyecanla ilerledik.

• (Biz) Hello, morning 🙂
      —Merhaba. Günaydın?

Mülakat Türkçe başladı. Biz eşimle şaşırdık ancak o şekilde devam ettik.

Asıl talihli olan eşime;

—Nereye gideceksiniz?
    -Tanıdığınız var mı?
    -Ne iş yapıyorsunuz?
    -Ne iş yapmayı planlıyorsunuz?

soruları soruldu.

Son soruya Türkçe cevap verdikten sonra, “İngilizce konuşabiliyor musunuz?” diye sordu.

Eşim “Evet?” diye cevap verdi.

Bizim için mülakat; çok dengesiz ve şizofrenik ilerliyordu.

Ve sonra aynı soruyu ingilizce tekrardan sordu.

Daha sonra kendisiyle göz göze geldik ve eşinize son bir sorum olacak; “İngilizce biliyor musunuz?” dedi.

“Sure?” dedim.

“Raporunuzda, geçmişte ehliyetinize el konulduğu gözüküyor, bu gerçekleştiğinde kaç yaşındaydınız?” dedi.

O esnada göğsüme bir ağrı saplandı, sanırım yine son anda herşey elimden kayıp gidecek diye düşündüm.

“Aaa.. Hmm… I was 21 years old? “ dedim ve bize geri uzatacağı pasaportları beklerken tekrar,

Audio => Language => Turkish
    Subtitles => Off

seçeneğini seçip;

“Herşey harika gözüküyor, vizenizi onaylıyorum” dedi.

“We are appreciate” dedim, baktı ve gülümsedi.

Ve hızlıca oradan uzaklaştık…

• ⭐⭐⭐

@kronos Yeni hayatınızda mutluluklar.Şans sizinle olsun.

• @Erkan-Gürsoy

İyi dilekleriniz için çok teşekkür ederim 👍🏻

• ⭐⭐⭐

@kronos Hayırlı olsun. Son cümleye çok güldüm. "ve hızlıca oradan uzaklaştık". Geri çağırıp olmadı derler falan 😁

• @Programmer Evet hocam , utanmasam koşacaktım otele kadar :))

• Herkese merhaba,

Dün 09:45 mülakatım için 09:15 gibi sıraya girdim ve yaklaşık 15 dakika sonra güvenlik 5'erli gruplar halinde içeri almaya başladı. Güvenlikten geçtikten sonra sıra numaramı aldım ve tahminimce 35-40 dakika gibi bekledim. Bende süreç biraz farklı ilerledi, ilk numaram yandığında evrak teslimi yaptım. Sırayla istenen evrakları teslim ettim, İngilizce konuşup konuşamayacağımı sordu 12 numaralı bankodaki hanımefendi, ben de yapabilirim dedim ve ödeme yapmadığımı belirttim. Ödeme için sıra numaramın atlandığını fark ettiler, evrak tesliminden sonra ödememi yaptım ve ödemeden 15 dakika sonra mülakat için numaram yandı.

3 numaralı bankodaki mülakatım başladı, önce yemin ettim, sonrasında üniversite diplomamı göstererek bu ne diploması diye sordu görevli. Üniversite diploması dedim, bölümümü sordu, matematik mezunuyum dedim. OK diyerek bilgisayara notlarını girmeye başladı. Sonrasında nereye gideceğimi ve gideceğim şehre neden gideceğimi sordu. Cevaplarımı not aldı. Ne iş yapmayı planladığımı ve Türkiye'de ne iş yaptığımı sordu, yine cevaplarımı bilgisayara girdi.

Burada özellikle belirtmek istediğim bir nokta var, ben mülakat tecrübelerini okurken pek göremediğim için bu bölümü özellikle yazmak istiyorum, belki yazılmıştır ama gözümden kaçmıştır bilmiyorum, kendi işimi yaptığım için şirketime ait banka hesap dökümünü tamamen TL olacak şekilde götürüp götüremeyeceğim konusunda soru işaretlerim vardı çünkü TL'den dolara geçici bile olsa geçmek istemiyordum, dolar göstermemek problem olabilir mi diye düşünüyordum ancak tamamen TL olacak şekilde banka hesap dökümü beyan ettim ve imza sirkülerimi, 2021 yılı ve 2022 1. dönem vergi beyannamelerimi yanımda bulundurdum. Banka hesap dökümümü teslim ettikten sonra şirketin tek ortağı olduğumu gösteren evrakları istemediler. Buna ilave olarak da şirket araçlarının ruhsatlarını ve 2 farklı sigorta şirketinden kasko değerlerini gösteren bilgileri ruhsat fotokopilerine iliştirdim ve teslim ettim. Kendi işini yapıp görüşmeye gidecek kişiler için bu bilgileri buraya bırakıyorum. 🙂

Son olarak pasaportumdaki USA turist vizemi iptal etti ve tebrikler vizeniz onaylandı, pasaportunuzu 5 gün içinde göndereceğiz diyerek görüşmeyi bitirdik.

Forumu yaklaşık 1.5 senedir okuyorum, hiç direkt iletişimimiz olmasa da gayretlerinden dolayı başta @gucarslan'a, sonrasında da bilgi paylaşan herkese çok teşekkür ediyorum, umarım herkes hayaline kavuşur.

• ⭐⭐⭐

@rodriguezjr Yeni hayatınızda mutluluklar.Şans sizinle olsun.

• @Emrey34, içinde söyledi: DV2022 Mülakat Deneyimleri

@Megatron hayırlı uğurlu olsun birde üzülüyordunuz 17k üstündeyse sevinmeyin VS diye yazınızı hatırlıyorum 😃 hayat her zaman böyle şansla gülsün size simdi bizde 23talihlileri olarak heyecan telaşla mülakat alabilsekde gitsek diye sabırla bekliyoruz sevgiler yeni hayatınızda başarılar 🙂

Megatron hayatında mutluluklar dilerim. İnşallah şu karamsarlığını bir kenara bırakırarak yenersin. İnşallah herşey gönlünce olur. Gönlünce olmayanlara da inşallah "Bu ALLAHIN imtihanıdır, başım gözüm üstüne" dersin. Allah yolunu açık etsin. İnşallah youtupta "gittim ama pişmanım" "iyi ki döndüm ama dönmek hata mıydı" "döndüm ama pişmanım" gibi videolarını izlemem... Özetle kal sağlıcakla...

• @Erkan-Gürsoy Teşekkürler

• ⭐⭐⭐

@sanaldeniz Nasipten öte yol yoktur. Hayırlısı olsun.
    Madem bu yola çıktık, bizlere düşen nedir, bir bakalım. Diyeceklerimi yapanlara lafım yok tabi. Kendi hayatımdan yola çıkarak şunları söylemek istiyorum.
    Birincisi ciddi bir şekilde ingilizce çalışmak. Enaz B2 seviyesinde olmak gerekiyor. İletişim kurabilmek çok önemlidir. Örnek youtube'ta Florida'daki polisin durduğu Türk arkadaşı izlemişsinizdir. Kendisini ifade edebilseydi tutuklanmayacaktı belki de.
    ikincisi mesleğinizde kendinizi geliştirmeniz ve bu işin Amerika'da nasıl yürüdüğü hakkında araştırma yapıp varsa eksiklerinizi tamamlamak gerekiyor. Ayrıca mesleğiniz ile ilgili teknik terimleri de gitmeden öğrenmekte fayda. Karşıya işinize ne kadar hakim olduğunuzu gösterirseniz o kadar da değeriniz olur. Bu konuda bir örnek vermek gerekirse biri aynı sınıfta okuduğum iki arkadaşımın ikisi de Amerika'dan teklif aldı. Hem de ikişer defa. Firmalar GC için sponsor olacaklarını bile belirttiler. Ama ikisinin de ingilizce seviyesi sıfır olduğundan bu fırsatları kaçırdılar. (İkisi de yazılımcı)
    Meslek konusu biraz daha önemli. Bazı meslek grupları IELTS veya TOEFL gibi sınavlardan belli bir puan almanızı gerektirir. Mesela sağlık sektöründe eğitimli iseniz bu sınavları geçmeniz gerekiyor. Ayrıca denklik işlemlerini de yapmanız gerekiyor. Özellikle ebe, hemşire, fizyoterapist ve klinik laboratuvar teknikerliği mezunuysanız aracı şirketler ile iş bulup gidebilirsiniz.
    Yazılımcı arkadaşlar da bu konuda şanslı. Alanınızda iyiyseniz ve dil yeterliliği de varsa biliyorsunuz ki kapılar sonuna kadar açıktır.
    Tabi bu demek değil ki diğer meslekler boşta kalacak. Öğrenci olarak gidip şirketlerin kapısını zorlayarak iş bulanlar var.
    Anlatmak istediğim imkanlar dahilinde şansınızı zorlayın arkadaşlar. Kendinize alternatif yollar bulmaya çalışın. Tabi ki bunlar kolay işler değil. Masraflı olacak, meşakkatli olacak, yeri gelecek acıtacak belki. Ama vazgeçmek yok.

• Herkese merhaba,
    Yeşil kart forumun süreç boyunca sağladığı destek nedeni ile Tirandaki süreç tecrübemi buraya koymayı kendime bir borç bildim ve umuyorum Tiranda ve diğer konsolosluklarda mülakata girecek olanlara faydası dokunur.
    Durumumuz az önce issued’a döndü.
    Sürecin kolay anlatımı açısından 3 başlıkta toparlıyorum

Mülakat öncesi:
    Arnavutluk’ta mülakat için evrak hazırlama süreci Türkiye’dekinden biraz farklı olarak evraklarınızı DHL aracılığıyla mülakattan en az 2 hafta önce olacak şekilde postalamanız gerekiyor. Bunun yanında, police certificate, yani deshmie penaltiteti postaneden ABD konsolosluğuna gidecek şekilde mülakatı aldığınız tarihten hemen sonra talep etmeniz gerekiyor. Bu evrak hiç sizin elinize geçmeden doğrudan konsolosluğa gönderilecek. Sağlık kontrolü için 2 adet yetkili sağlık kuruluşundan mülakat tarihinden 3 hafta önce olacak şekilde online randevu talebinde bulunacaksınız. Sağlık muayenesi ile ilgili tecrübemi daha önce paylaşmıştım o sebeple tekrar o kısma girmiyorum. Tiran konsolosluğunda lise diplomasına çok önem veriliyor, dolayısıyla Uni diploması olsa bile lise diplomasını da apostilletip dosyanıza koymalısınız. İlave olarak edevlet ten Uni transkriptimide çıktı alıp dosyama koymuştum. 4 kişilik bir aileyiz ve hepimizin çifte vatandaşlığı bulunuyor. Bu sebeple hem Türkiye’den hem Arnavutluk’tan evrak almamız sanırım biraz daha kolay oldu. Doğum belgelerimizi e-Albania’dan, ilave olarak benim için Türkiye’den formula-A aldık. Türkiye’de eşimin 9 ay kalması sebebi ile e-devletten ingilizce QR kodlu adli sicil kaydı alıp apostillettik. Evlilik belgemizi Arnavutluk makamlarından aldık(6 dilde). Askerlik belgesini hem tr’den alıp noter tasdikli tercümesini apostilletmiştim, bunun yanında arnavutluktanda askerlik durum kağıdını postane aracılığıyla almıştım. Ayrıca Ankara konsolosluğundan farklı olarak, maddi yeterlilik maalesef banka hesabınızdaki parayı göstererek yapılamıyor. Yapan olduysa da duymadım. bunun yerine ABD'de yaşayan bi green card sahibinin yada Abd vatandaşının size sponsor olması gerekiyor. Biz sponsorluk için gerekli belgelerin orjinallerini de dosyamıza koyup 2 hafta önceden konsolosluğa postaladık. Biraz karışık gibi görünüyor fakat aşağıda Tirana konsolosluğunun nasıl bir dosya hazırlamamız gerektiği ile ilgili eki üzerinden de daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bunun yanında vize görüşmesine uygun olarak yarı resmi kıyafet hazırlığımızı 2 gün önceden yaptık, ve eksiklerimizi buna uygun olarak tamamladık.

Mülakat süreci:
    Sabah 9:00 da ki randevumuza, sabah kahvemizi birlikte içtikten sonra, Özgen abimiz bizi yarım saat önce kapıda olacak şekilde getirdi. Çocukların küçük olması sebebi ile görevli sıcak kanlı bir şekilde beklemeden içeri girmemizi sağladı. Bekleme odasına girdik ve enteresan soğuk bir atmosfer vardı. Klimanın altına oturduğumu fark ettim ama yer değiştirmeme rağmen halen soğuktu. Çocuk seslerinden ve onları sakinleştirmeye çalışan ebeveynlerinden başka bir hareketlilik olmuyordu. Neyse aile isimleri anons edilmeye başlanmıştı. Bizi de saat tam 9 da anons ettiler ve pasaportlarımızı teslim ettik, memur benim pasaportumu verdi ve vezneye ödeme yapmamı istedi. $330x4 lük ödememi vezneye yaptım, makbuz ile pasaportumu 3 numaradaki memura geri verdim. Memur bekleme salonunda bir sonraki anons için beklememizi söyledi. Ve o soğuk bekleme salonuna geri gittik. Zaman ilerledikçe çocuklar ile beklemekte oldukça zorlaşmaya başlamıştı. Mülakat tecrübelerinde okuduğumuz sevinçten ağlayanlar, sarılıp bir birini öpenler bu konsoloslukta yoktu. Bunun yerine tuhaf bir kaygı havası insanlarda hakimdi. Çocuklar bahçeye çıkmak istiyorlar, bir yandan anonsları takip etmeye çalışıyoruz, saniyeleri saydığımı çok iyi hatırlıyorum. Neyse saat 10:30 gibi soy ismimiz anons edildi ve 6 numaralı gişeye yönlendirildik. Eşim küçük kızımı alıp gişeye hızlıca gitti fakat ben bahçede o sırada kendine arkadaş bulup oynayan büyük kızımı görüşmeye götürebilmek için uğraşıyordum. “Kızım gitmemiz lazım” diyorum, “babacım neden gidicez, biraz daha oynamak istiyorum” diyor. Sabır ve sakinlik ile yürütmem gereken süreci yaklaşık bir dakika görevliyi bekletmek suretiyle tamamladım. Ve koridorun sonunda beni bekleyen memurun yanına giderken kendimi Dr. Hannibal Lecter ile görüşmeye giden ajan Sterling gibi hissediyordum. Nedense o koridor bana öyle kasvetli gelmişti. Neyse o atmosferden çıkmam memurun bana ismimi sorması ile bi nebze yok olmuştu. Çünkü Hannibal’da doktor ajanın ismini kendisine söylemişti. Neyse biraz fazla geyik oldu sanırım kusura bakmayın. Memur diplomalarımı camekanın önüne koymuş vaziyette benim ile arnavutça görüşme yapmaya başladı. Konuşmalarını anlasam da ingilizce mülakatın benim için daha konforlu olacağını ifade ettim. Bunun üzerine en üst mezuniyet durumumu ve branşımı sordu. Ardından neden Arnavutluk pasaportu ile başvurduğumu sordu. Kendisine açık bi şekilde kazanma şansımı arttırmak istediğim için AL passport ile başvurduğumu söyledim. Başvuruyu benim mi yoksa aracı kuruluş mu yaptığını, çoklu başvuru yapıp yapmadığımı, T.C. pasaportum ile başvuru yapıp yapmadığımı sordu. Ds-260 formunu kimin doldurduğunu sordu. Ben cevaplarken bilgisayarına notlarını aldı. Verdiğimi bilgilerin doğruluğu için yemin etmemi istedi. Eşimden de arnavutça olarak yemin aldı. Ardından benim adıma bir kağıt doldurmaya başladığında bir şeylerin tam olarak iyi gitmediğini fark ettim. Bu 221g refusal letter idi, ve AP kutucuğu işaretli bi şekilde pasaportlarımız bize geri verdi. email ile bize talimat vereceklerini söyledi ve pasaportlar ile oradan çıkarken ne olduğunu tam olarak anlamaya çalışan bizler(her ne kadar her tür senaryoya kendimi hazırlamış olmaya çalışmış olsam da) bi taraftan etraftan gelen meraklı sorulara sakinlik ile cevap vermeye çalışarak orada sukünetimi korumuştum. Aslında AP %50 beklediğim bir durumdu, çünkü Türkiye bağlantılı evraklarımızın olması, pasaport ve chargeability konusundaki çekincelerim beni buna hazırlamıştı.

Mülakat sonrası:
    Moral bozukluğu ile eve giderken sayın Gücarslan AP sürecinde pasaportlarımızın bize verilmesinin normal olduğunu, ilave bilgi taleplerine karşı hazırlıklı olmamız gerektiğini söyledi. Yeniden bir bekleme süreci ve belirsizliğin içine girmiştik. Neyseki mülakattan 1 gün sonra pasaportlarımız bizden istendi. DHL ile pasaportları ve 221g kağıdığını barcod lu AIS çıktılarıyla birlikte konsolosluğa postaladık. Bundan sonra süreç CEAC’da aşağıdaki şekilde ilerledi.
    refused(21/07/22),
    Ready( 28/07, 01/08, 03/08/22),
    AP(04/08/22),
    issued(05/08/22)
    Yüksek dosya numarası ile süreci sürdürmek gerçekten oldukça zordu. Fakat ben sürecimi olumlu sonuçlanacağına gerçekten çok inandım. Her tür olumsuzluğa rağmen. Bu süreçte sağladığı şeffaf, güncel ve açık bilgi paylaşımı nedeniyle yeşil kart foruma, mimarlarına, dinamikleri çalıştıran sayın gücarslan ve değerli kullanıcılara çok teşekkür ederim. Bu sürecin ilk ve somut en büyük kazançlarından birisi tabiki büyüğüm, abim, dostum Özgen abiyi tanıştırması. Kendisinin de süreçte desteği büyük oldu.
    Kazandığımı öğrendiğimde 11/05/2021 tarihiydi ve almanyaya göç etme planı üzerinde almanca kursunda derste idim. Bacanağım mesajla sonucumu bildirmişti. O tarihte almanya benim için daha iyi bir seçenek olarak düşünüyordum ve green card sürecine çok sıcak bakmıyordum.
    Sürecin benim açımdan birkaç kırılma noktası vardı,
    Süreç ile ilgili hiç bir bilgi sahibi değilken(yani yeşilkart forumu tanımadan önce), CN’min düşük olduğunu zannederek youtube’da izlediğim bir videodaki "bir an önce ds-260 larınızı submit et" cümlesini DV-22 süreci içerisinde ciddiye almış olmamdı. Ds-260 nasıl doldurulacağını araştırmaya başladığımda kendimi yeşilkart forumda buldum. Formlarda eksik kalan kısım küçük kızımı pasaportu idi ve hızlı prosedürde Arnavutluk pasaportunu iki gün içinde çıkarttık ve 17 mayısta formlarımızı submit ettik. 2. Kırılma noktası 5 ekimde evrak talebi emailini almamız ve formumuzun işlenmesi idi. Çünkü korkum reopen email’inin daha önce gelmesiydi. Neyseki formumuz işlendikten sonra açıldığı için ds submit önceliğimizi kaybetmemiş olduk. 3. Kırılma noktamız başvurumuzu Arnavutluk kontenjanı üzerinden yapmış olmamızın hatalı olduğu, büyük ihtimal refused olacağımız idi ama, bu dönemde sayın crazycell ve smartcell in şansımızı denememiz konusunda desteği, noyan bey’in fam daki ilgili maddeyi paylaşması bizi sürece yeniden bağladı. Çok uzattım. Ama 15 aylık bi süreç daha da kısa anlatılamazdı. Yazdıklarımın ileride Tirana da veya başka konsolosluklarda mülakat alacaklara da ışık tutması dileklerimle, oldukça zorlu bu sürecin herkesin hayallerine kavuşmasını ümit ediyorum
    Yeşilkart forum ailesine sevgilerimi iletiyorum

• @Ege35 gözünüz aydın. Bol şans dilerim size ve ailenize 🙏🏻

• @Ege35 tebrikler.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

70

40.6k
Kullanıcı

4.4k
Konu

423.7k

| | | |