Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Yuksel-Celik eşim J1 dı. Vizesi onaylandı. Benim J2 16 Mayıs’tan itibaren bekliyorum. Güncelleme de yok. Cvp da yok maalesef. İdari işlemde J türü vizeye öncelik verilir filan demişlerdi ama bilemiyorum tabii.. keşke randevu önceliği gibi idari işlemde de öncelik verseler 😞

• @yilmazz ben 2015 te de aynı vize türünde yine idari işleme kalmıştım. Süreç iki ay sürmüştü. Çalışma takvimim 1 Ağustos ta başlıyor. Email attım ancak rutin cevaplar alıyorum. Hayırlısı olur inşallah

• @Yuksel-Celik genelde bir kere idari işleme kalan yine kalıyor deniliyordu. Demek doğruymuş.. aynı doğrultuda ikincinin daha kısa sürede sonuçlandığı da söyleniyor. umarım sizinki de en kısa sürede sonuçlanır. Sonuçlandığında buraya yazarsanız çok memnun olurum Yüksel Bey. Hakkınızda hayırlısı olsun

• Merhabalar. 1 mart 2022 de gayet güzel geçen mulakatimiz sonunda Vize davanız ABD Göçmenlik ve Vatandaşlık Yasası'nın 221(g) Bölümü uyarınca idari işlem gerekmektedir diyerek bize ap kağıdını verdiler. 20 günde asıl talihli olan eşimin vizesini print ettiler. Bu bizi mutlu etti.Arkasinin geleceğini düşündük ama 150 gün geçti hala ap deyiz. Sayın @gucarslan @crazycells 221(g) bölümü 15 yaşındaki çocuğun tüm ülkelerde geçerli herhangi bir cezai ehliyeti olmamasina rağmen (yanlis anlasilma olmasin herhangi bir cocuk sucu gibi bir sey de yoktur ve adli sicilde temizdir. Ayni zamanda teniste millilik belgesi de var.)bildiğiniz gibi benimle beraber 15 yaşındaki kızımın da ap süreci devam ediyor. Bu konuda abd vatandaşlık yasalarında 18 yaşın altina da ap uygulanabilir durumu var mıdır? Bu durumu sorma veya itiraz etme hakkımız varmıdır? Şimdiden teşekkür ederim.

• @AYSY33 siz ap ye kaldığınız için çocuğunuzun vizesi beklemededir diye tahmin ediyorum. En azindan bizim turist vizesinde oyle oldu. Sizin ap sonunlaninca ikinizinde vizesi verilecektir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@AYSY33 merhaba. durum tamamen sizin AP süreciniz ile alakalı, çocuğunuzun durumu ile alakalı bir konu olduğunu / olacağını düşünmüyorum. sizin süreciniz bittiğinde kızınızın da süreci bitecek ve bu şekilde vizenizi alacaksınız. biliyorum çok sıkıntılı ve sancılı geçiyor ama şuan sabırla beklemek dışında yapabileceğiniz başka bir şey yok.

inanıyorum ki yasal süre içinde AP süreciniz olumlu şekilde sonuçlanacaktır.

• @gucarslan yasal süreden kastınız nedir? Böyle bir süre varsa ne kadar acaba?

• ⭐⭐⭐

Yasal sürenden kasıt mali yıl AP sürecinin ne kadar süreceği maalesef belirsiz ve bu konuda bilgi alabileceğiniz bi yerde yok @yilmazz

• @waterman anladım.. cevabınız İçin çok teşekkür ederim. Sanırım ben böylesi bir zaman diliminde yapılabilecek bir şey olmadığı fikrini kabullenemiyorum. O yüzden de illa ki bir şeyler yapılabilmeli diyorum. parmak izimiz, sosyal medya hesaplarımız, kardeşlerimiz vs bütün bilgilerimiz var ve bekle babam bekle.. gerçekten insani değil! Bürokrasi yavaşlığından diyorlar. Bir tuşla herşeyin yapılabildiği bir dönemde buna da inanmak güç.. neyse hayırlısı olsun ne deyim..

• ⭐⭐⭐

Cok kafaya takmamaya sabretmeye çalışın. Ne kadar bi süre oldu? Eylül ayının sonuna kadar süreniz var muhakkak biter diye düşünüyorum. Gönlünüzü ferah tutun :)@yilmazz

• @yilmazz dv için yasal süre 30 Eylül .

• @waterman cevabınız ve moral desteğiniz için çok teşekkür ederim. bizim vize türümüz J2.. yani zaten 1 yıllığına verecekler. 16 Mayıs’tan itibaren bekliyorum ben. Eşim (J1) ve çocuklarımın ki hemen onaylandı. Hatta burs sebebiyle eşim gitmek zorunda kaldı. Bu durum yani aile bütünlüğünün bozulması hem çocuklar hem de bizi derinden etkiledi açıkcası. Çocukların okul kayıtlarını bile yenilememiştik. Güya orada okula gideceklerdi. Çocuk gözüyle de büyük hayal kırıklığı aslında ama kimin umurunda tabii.. umarım ben dahil herkesin ki en kısa sürede sonuçlanır 🙏🏻

• ⭐⭐⭐

Düşük bi şansta olsa konsolosluğa bi mail atın aile bütünlüğünün bozulduğunu kızınızın eğitiminin aksadıgını varsa kanıtları ile gönderin belki süreci hızlandırabilecekleri bizim bilmediğimiz gizli bi yolu vardır 🤷♂@yilmazz

• @waterman attım hem de çok dokunaklı yazdım inanın 🙂 eşim de ordan yazdı benzer türde. Üniversite aracılığıyla da gönderdi ama verilen cvp; konsolosluğumuzun işlemin gerekliliği veya hızlandırılması noktasında bir yaptırımı yoktur! Nasıl olmuyor hala anlamıyorum. Türk kafası heralde benimkisi :)) belki de asıl başvuru sahibini onayladık gönderdik. Ailesi de aman beklesin diyorlardır. :))

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@yilmazz dv sürecinde yasal süre (mali yıl) 30 eylül tarihidir.
    konsolosluk genelde dv için bu süre zarfında talihlilerin süreçlerini bitirmeye çalışır.
    diğer türlü 30 eylül sonrası dv vizesi yasal olarak basılamaz, herhangi bir mahkeme kararı yoksa.

• @gucarslan mahkeme kararindan kasit nedir ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@dolcederya forumda da detaylarını verdiğimiz DV2020 ve DV2021 davaları.
    bu davalarda yargıç mehta, DV2020 için 9095 DV2021 için de 7400'e yakın vize rezerv etti.
    davalar şuan temyizde ama sonuçlandığında bu vizeler basılacak.
    dv tarihinde bir ilk olacak..

• @gucarslan Siz bu rezervin içindemisiniz?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Serkan-Ertan-0 evet, eski jacobvbiden, yeni-konsolide goodluckvbiden davasında isimli davacı olarak rezerv vize bekliyorum.

• @gucarslan Umarım lehinize sonuçlanır. Her şey gönlünüzce olsun.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

89

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |