Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @barış-koç Tamamen konsolosluk görevlisinin insiyatifinde bir durum. Son kararı onlar vereceklerdir.

• Merhabalar, iki sorum olacaktı, yanıtlayabilirseniz sevinirim.

1-) Mülakatta istedikleri evraklardan olan polis belgesini (yurtdışında olduğumdan dolayı) alamadığım taktirde bu nasıl bi sıkıntı yaratır bana. (Irak tayım ve Bağdat epey karışık şu sıralar, mülakat zamanı geldiğinde ve Irak'ta ki olaylar devam ederse ve gidemezsem-gidip alamazsam)

2-) Eşim Iraklı ve benimle birlikte Ankara'daki ABD konsolosluğunda mülakata gelecek, daha T.C vatandaşı değil (diye biliyorum) ve Ankara'daki ABD konsolosluğu onun için başka bir ülke konsolosluğu sonuçta. Ankara dan mülakata girmek için herhangi bir talepte bulunmamız gerekiyor mu? ''Bize gelebilirsin'' diye bir yanıt almamıza gerek var mı? (2. sorumda bilgi eksikliği olabilir affedin) Teşekkürler.

• ⭐⭐⭐

Merhabalar,
    Öncelikle adli sicil kaydını alamazsanız eksik evrak olarak sisteme girerler. Vizeniz onaylansa bile eksik evrakı göndermeden vize pasaportunuza basılmaz. 2.soru için çok spesifik bilgi sahibi değilim bilenler cevap vericektir. @sararkaya

• Merhabalar 2023 kazanınıyım ama telegram grubunda yokum yardımcı olabilir misiniz

• ⭐⭐⭐

@tanriverdi35 Hayırlı olsun, bu konunun ilk sayfasında gucarslan beyin iletisinde doldurmanız gereken bir form var onu doldurdunuz mu? telegrama katılmak için o formu dolduruyorsunuz ardından bir kaç gün sonra gruba alınmış olursunuz.

Bu arada sürecinizide imzanıza taşımayı unutmayınız tekrar hayırlı olsun

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ken3Ds ilk izleyeceğiniz yol sürecinizi imzanıza taşımak
    taşıdığınız sorularınıza daha net cevap vereceğim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@KERTMEYENKELE eğer bu şekilde cbp görevlilerine de açıklayıp abd'ye giriş yapabileceğinize inanıyorsanız iyi yolculuklar dilerim.
    ama DS260 doldurduğunuz için sınırda olası bir sorguya hazırlıklı olmanızı tavsiye ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sararkaya merhaba,

1- sizden beklene bunu almaya çalıştığınızı bir şekilde konsolosluğa açıklamanız. evet bahsettiğiniz ülkeden almak oldukça zor ama bir şekilde bunun için uğraştığınızı (mail, ziyaret vs.) kanıt altına almaya gayret gösterin.

2- herhangi bir talepte bulunmanıza gerek yok, sizinde birlikte mülakata girebilir.
    ancak; eşinizin doğum belgesi, polis belgesi vb. belgeleri kesinlikle temin etmeniz gerek. bunu lütfen göz önünde bulundurun.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@tanriverdi35 bu başlığın 3. iletisini okuyun lütfen.

• Merhaba,

Yukarıda bahsi geçen polis belgesi tam olarak nedir? Adli sicil belgesi gibi bir şey mi?
    İkinci olarak benim de eşim yabancı, Bosna vatandaşı ve şu an kendi memleketinde. Türkiye'de evlendik, green card benim adıma çıktı. Her şey normal ilerlerse mart-nisan gibi çağrılacağız sanırım mülakata. Şu an hazır orada iken toplamamız gereken evrakları almasını tavsiye eder misiniz? Son 6 ayda alınmış olması gerekli gibi bir durum var mı? (Muhtemel kışın tekrar gidecek)
    Son olarak, mülakatta istenecek belgeleri (hem kendim, hem eşim için) bulabileceğim bir link var mı forumda?
    Çok Teşekkürler.

• @gucarslan Anladim, ilginize tesekkurler

• Merhaba,
    2023 için bu ay itibari ile mail beklentiniz var mı?
    Ağustosta mülakat için mail beklemeye başlamak doğru olur mu sizce?

• @Astek4912-0 yanlış olur. Ekimde dağıtılmasını beklemek daha doğru

• Merhaba,
    2023EU0001xxxx
    case numaram
    formu ancak şimdi doldurabildim. En son onay sayfasında KCC case numarasını girin kısmında yazdığımda sürekli hata alıyorum.
    Sorun nedir anlayamadım. Bir türlü formu imzalayamıyorum. Yardımcı olur musunuz?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@kazzaz cn'nizdeki sıfırları yazmadan girin o kısma.
    o şekilde kabul edecektir.

• Bu ileti silindi!

• Evet aynen söylediğiniz gibi sıfırları atınca imzala işlemi tamamlandı.
    Bu imza sayfasından sonra çıkan diğer sayfada yapılacak başka işlem var mı?
    Ayrıca şu anda yazıcı yanımda olmadığı için print edemiyorum.
    Sonra bu sayfaya girip print alma imkanı oluyor mu?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@kazzaz son sayfadaki confirmation page'i mailinize gönderin, lazım olacak.
    AA ile başlayan bir barkod olacak.

• Mailime nasıl gönderiyorum e-mail confirmation kısmından mı?

• Sayın @gucarslan başından beri sorduğum tüm sorularıma ivedilikle cevap verdiğiniz için teşekkür ederim.
    Formun başından itibaren çok yardımcı oldunuz.
    İyi çalışmalar dilerim.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

110

40.6k
Kullanıcı

4.4k
Konu

423.4k

| | | |