Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@Volkan-Cam 5 yıl kuralı diye bir durum yok, yaşadıysanız almak zorundasınız.

• @gucarslan teşekkürler

• @gucarslan şimdiden alsam olurmu

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Volkan-Cam eğer o ülkeye bir daha girmeyecekseniz elbette alabilirsiniz.

• Herkese selamlar,
    Hala DS-260 formunu dolduramadım çünkü USA de yaşayan kimseyi tanımıyorum ve adres bulamıyorum. Virtual Address konusunda deneyimli bir arkadaş varsa yardımcı da olursa sevinirim. Teşekkürler.

• ⭐⭐⭐

@Sefer-Çavuş DS formunu doldurmanız için bu adresi bulma şartınız yok, vidyoyu izleyip yada pdfi indirip doldurursanız bu kısımlarda yapmanız gerekenler yazıyor zaten. Eğer ABDde bir adresiniz yok ise daha sonra belirteceğinizi o kısımlara yazıp formu doldurabilirsiniz daha fazla gecikmeden pdfi indirin oradan adım adım takip ederek doldurun DS formunuzu.Daha sonra virtual adres vs bir şekilde çözünce o bölümleri düzeltebileceksiniz

• Sevgili forum uyeleri. daha once bir kac soru sormustum ucretli danisman konusunda. Yakinim benim yardimimla sureci devam ettirmeye karar verdi. Ben de onlarin CN i imzaya tasidim. Kazanan kisinin kendisine ait iki dukkani var ancak formda sadece birini yazabiliyor. Ikinci dukkani da yazmak icin ikinci occupation olarak `Other" secip, diger dukkanin bilgilerini girdim. Sikinti olmaz diye umuyorum ama eminim siz daha iyi biliyorsunuzdur.
    Ikinci olarak da, sosyal medya hesaplari ile ilgili sadece URL lerini yazdim ki hesaplara kolayca ulasabilsinler ararken. Bu dogru mu acaba?
    Simdiden te;ekkurler. Herkese bol sans.

• @crazycells, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

@misty, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

Formu tamamladıktan sonra çıkan ''Notice of duty to register with u.s selective service system'' ile ilgili bir şey yapmak gerekiyor mu ?
    Temmuz 1997 doğumluyum 25 yaşından küçük sayılıyorum haliyle.

Bir de en sonra bir fotoğraf bölümü var sanırım o mülakata giderken götüreceğimiz fotoğraf mıdır ?

DS-1810 formunun ciktisini alip imzalamaniz gerekiyor ve mulakata goturmeniz gerekiyor. Witness kismini konsolos dolduracak. https://ceac.state.gov/IVAPP/IVApp/esign/DS-1810.pdf

Daha sonra ABD'ye girdikten sonraki 30 gun icinde SSS kaydi yaptirmalisiniz, ayrintili bilgiyi su baslikta bulabilirsiniz:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/157/amerika-da-askerlik-kaydi-selective-service-system/

( @EzgiLera )

Merhabalar, DV2022 talihlisi olarak süreci tamamlayıp ABD'ye geldim. Yaklaşık 3 haftadır ABD'de ikamet ediyorum. Hazirandaki mülakatımda belgeleri teslim ettiğimiz alanda bu kağıdı vermem gerekiyor mu dediğimde ona gerek yok dendi. Dolayısıyla dediğiniz şekilde konsolos da bir şey imzalamadı. Green card ile ABD'ye gelen bir tanıdığıma konuyu anlattığımda ABD'de USPS'e vermemiz gerektiğini söyledi ancak emin olmadığını çünkü 25 yaşından büyük iken ABD'ye geldiğini söyledi. Nitekim bugün USPS'e gidip, böyle bir kağıdım olduğunu ve işlem yaptırmak istediğimi söyledim. Kağıdı inceledikten sonra witness kısmını doldurup, imzlayıp kaşeledi ve bana geri verdi. Siz de böyle yazınca kafam karıştı şu an. SSN'ım, ID Card'ım falan geldi ve şu ana kadar da hiçbir yetkili benden ne böyle bir belge istedi ne de böyle bir mail geldi. Ne yapmam gerekir?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Mandorlino yaptığınız iki işlem de doğru, sorun olmaz.

• @Mandorlino
    Merhaba
    Formda dükkan bilgilerini nereye girdiniz
    Bildiğim kadarı ile mal varlığı diye bir kısım yok.
    Mal varlığı bilgisi olarak mı yoksa ikamet olarak mi girdiniz bu veriyi.
    Tşk

• @Emre-Kurtulmuş haklısınız videoyu izledim fakat sonradan GC gelirken sorun oluyor diye duydum. O yüzden şimdiden gireyim sonra bir de onunla uğraşmayım diye sormuştum. Cevap için teşekkürler. Yolunuz açık olsun..

• Merhabalar,
    DS 260 formunu doldurduğum dönemdeki iş yerimden ayrıldım ve farklı bir şirkette çalışmaya başlayacağım. Bu durumu DS 260 formunda güncellemeye ya da mülakata çağrıldığımız takdir de belirtmeye gerek var mı?

Doldurmuş olduğumuz formların durumunu kontrol etmek amaçlı Ceac sistemine giriş yaptım ve formlar isimlerin yanında yeşil renkle completed olarak görünüyor daha sonra herhangi bir işlem yapmadan sign out diyerek kapattım, bir problem teşkil eder mi?

Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Bbg21 merhaba,
    iş değişikliğini belirtmenize gerek yok. ayrıca sisteme girip kontrol etmenizde hiçbir sakınca yok, bu şekilde kontroller yapabilirsiniz.

• @Bbg21, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhabalar,
    DS 260 formunu doldurduğum dönemdeki iş yerimden ayrıldım ve farklı bir şirkette çalışmaya başlayacağım. Bu durumu DS 260 formunda güncellemeye ya da mülakata çağrıldığımız takdir de belirtmeye gerek var mı?

Doldurmuş olduğumuz formların durumunu kontrol etmek amaçlı Ceac sistemine giriş yaptım ve formlar isimlerin yanında yeşil renkle completed olarak görünüyor daha sonra herhangi bir işlem yapmadan sign out diyerek kapattım, bir problem teşkil eder mi?

Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim.

Merhaba, isimlerin yanında ki yeşil renk nedir aceba ? ben kendi dosyamda göremedim öyle bir ayrıntı, paylaşma şansınız varmı ?

• @gucarslan Tesekkurler cevabiniz icin.

• @Gökhan-Öz, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

@Mandorlino
    Merhaba
    Formda dükkan bilgilerini nereye girdiniz
    Bildiğim kadarı ile mal varlığı diye bir kısım yok.
    Mal varlığı bilgisi olarak mı yoksa ikamet olarak mi girdiniz bu veriyi.
    Tşk

Dukkanlardan birinin mulku uzerine, digerininki ise kira. Ama dukkanlara ait detaylar, mal varligini gostermek icin degil de, dukkanlarin varligini ve adreslerini beyan icin. Yoksa, iki evleri, uc dukkanlari var. Onlara dair bir beyanda bulunmadik. Gorusmede, ikinci dukkani neden beyan etmediniz sorusuna muhatap olmamak icin, meslekle ilgili sorularin bulundugu alanda ikinci dukkan bilgisini girdim.

• Merhaba arkadaşlar ds 260 ile ilgili bir sorum olacaktı. Askerlik kısmında position olarak ranker yazmam sorun yaratır mı ? Jandarma er olarak yapmıştım. Resimde göstermeye çalıştım.
    WhatsApp Image 2022-07-21 at 22.45.25.jpeg

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Koraycerah hiçbir sorun olmaz, yazabilirsiniz.

• @gucarslan Merhaba ben o kisma yanlislikla turkce karakter yazdim ERBAS olarak bir sorun olurmu

• @Erkan-Gürsoy Teşekkür ederim cevabınız için. Süreci imzama taşıyabildim sanırım?
    Bültende her ay çağrılacak talihliler Eylül ayında mı açıklanmaya başlayacak? Link paylaşabilir misiniz rica etsem?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

73

40.2k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |