Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhaba Arkadaşlar,

Yoğun Türk göçü nedeniyle Türkiye'nin DV Lottery'den çıkarılacağı söylentisi var. Bu konuda bilgisi olan var mı?

• ⭐⭐⭐

@MuratA böyle bir şey olsa bile söylentisi kulağımıza geleceğini çok sanmıyorum direk haberini öğreniriz kaldı ki DVden çıkarma kadar bir kaçak durumu olduğunu da sanmıyorum henüz. Ama böyle devam ederse ilerleyen süreçte ülke bazlı kota azalması yaparlarsa şaşırmam

• ⭐⭐

@MuratA Böyle bir durum olsa ilk önce ülke kazanan sayısını azaltarak ilerlemeleri olur sanıyorum ilk hamleleri fakat 23 kazanan sayısı 22 yılından fazla.

• @masewu
    Bu haberi nerden okudunuz acaba

• @MuratA Merhaba, bir ülkenin DV Lottery' e katılamaması için son 5 yılda o ülkeden 50.000' den fazla göçmenin Amerika'ya giriş yapmış olması gerekiyor diye biliyorum. Aşağıdaki linkte yer alan dosyasının ilk sayfasını okuyabilirisiniz :

• @Darwin merhaba ilk sayfayı kontrol ediniz işlemleri yaptıysanız en kısa sürede dahil edilirsiniz.

• Selamlar herkese,

DS-260 formunu doldururken, en son bolumde mulakat icin lokasyon secmemi istenilen bolumde 'Istanbul, TURKEY' secenegi mevcuttu ve bende benim icin daha kolay olmasi acisindan Istanbul u sectim fakat sonradan ogrendim ki Yesil kart gorusmeleri sadece Ankara'da gerceklesiyormus. Yani acikcasi komigime gitti madem sadece Ankara'da gerceklesiyor neden Istanbul secenegi var 🙂

Sorum, bu konuda bir sikinti yasanir mi? Lutfen sadece bilgi sahibi olanlar aciklarsa sevinirim. Bilgi sahibi olmayanlar gereksiz varsayimlar yapmayiniz..

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@KERTMEYENKELE peki sorularınızı sadece iphone kullananlar mı cevaplayabilir, yoksa adroid kullananlar da cevaplayabilir mi?

sorularınızda sürekli bilgisi olanlar cevaplasın diyorsuz da o yüzden soruyorum.

• @gucarslan selam, iphone veya android farketmez tabii ki, bulundugum durum varsayimdan istinade bilgi veya tecrube gerektirdigi icin oyle belirttim 🙂 ilginize tesekkurler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@KERTMEYENKELE burasının bir forum olduğunu ve yazdığınız her iletinin herkes tarafından göründüğünü ve cevaplanabilir olduğunu unutmayın.
    sorularınızı sadece belirli bir zümrenin cevaplamasını talep edemezsiniz. bu forum kültürüne de, kurallarına da aykırıdır.
    forumda kalıcı olmak ve sorularınızın cevaplanmasını istiyorsanız öncelikle forum kurallarını okuyun.

• @MuratA DV Lottery'den çıkartılabilecek olsa dahi bu yılın sürecini etkileyeceğini sanmıyorum. Olsa Olsa DV-2024'te olur.

• Herkese merhaba, bugün resmi olarak evlendik. Sisteme giriş yaptım ve "add applicant" seçtim. Eşim seçerek, isim soyisim doğum tarihi yeri vb. doldurdum. Eklemek için butona tıkladığımda mesaj geldi ve "işleminizi yapıyoruz, 60 dk ya kadar sürebilir. lütfen sisteme geri dönüp ds260 ı yeni eklediğiniz kişi için de doldurun" yazdı. Bugün evlendiğimiz için resmi olarak sisteme düşmemiş olabilir mi? Herkese çıkan bir bildirim mi? Sizce doldurmak için biraz daha bekleyeyim mi? şimdiden teşekkürler

• Merhabalar, kcc den mail tahmini ne zaman gelir bilen var mı?

• @Maku mülakat tarihinizden 1.5 ay önce.

• Merhabalar bana Gren card çıktığını şimdi öğrendim dv260 formunu doldurmak için sürem bitti mi?

• @Kemal-K hayır

• ⭐⭐

@Maku Merhaba öncelikle lütfen Sürecinizi İmzanıza Taşıyın Henüz KCC Tarafından mail alan yok. DV22 süreci gibi ilerlemeye devam ederse evrak için mail gelmeden işlemler devam edecek gibi duruyor.

• ⭐⭐

@Kemal-K Merhaba öncelikle lütfen Sürecinizi İmzanıza Taşıyın DS 260 formunu doldurmak için mali yıl bitene kadar süreniz var fakat tavsiyemiz en erken sürede doldurmanız. Ayrıca DV23 Excel ve telegram grubuna katılmak için Bu Form'u Doldurabilirsiniz

• @gucarslan bunları daha öncede okumuştum
    Ama net bir cevap yok.benim danışman son 5 yıl için
    Geçerli bir kural diyor.bu durumu netleştiremedim

• @Volkan-Cam Geçmişte yaşanılan ülkelerden police certificate alırken, belirttiğiniz 5 yıl diye bir şartı ilk defa duydum ve doğru olmadığını düşünüyorum. Aşağıdaki linkte gerekli açıklamayı görebilirsiniz.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

104

40.6k
Kullanıcı

4.4k
Konu

423.1k

| | | |