Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @ggulduk Eline sağlık umarım geri dönüş sağlarlar.

• Güney Kore konsolosluğunu deneyen var mı arkadaşlar?
    Vize istemeyen güzel bir ülke. Biraz uzak ama gidilebilir.

• @Not_Born_Yesterday Hangi numaradan ulaşabildiniz bir cevap alabildiniz mi acaba?

• @ggulduk ben sadece eposta attım hiç olumlu sonuç alamadım. Arama yapmadım hiç.

• @ggulduk merhaba, liste için teşekkürler. Bu konsolosluklar için vize gerekmiyor fakat oturum veya vatandaşlık da sart değil mi?
    Bildiğim kadarıyla mülakatların ingilizce yapılması zorunlu.

• @yesilturk, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Güney Kore konsolosluğunu deneyen var mı arkadaşlar?
    Vize istemeyen güzel bir ülke. Biraz uzak ama gidilebilir.

Oturum izni nasıl alınacak peki ?

• Bu ileti silindi!

• Arkadaşlar merhaba.Dava ile ilgili soruların başlığı burası değil biliyorum lakin bilgi amaçlı soran arkadaşlar olmuştu onlar için bir kaç bir şeyler toparladım.Morrison avukatlık bürosunda çalışan Cemil Bey'in aktarımlarına göre ,

Curtis ile konustum, dava icin 2 seçenek var diyor:

1- Tek kisilik dava -7500$ peşin, hic indirim yapmiyor, en gec 1 ay icinde davayi acmis oluruz diyor. Biz davayi actiktan sonra en gec 60 gun icinde devlet cevap vermek zorunda, bu sure zarfinda umulur ki vize mualakti verirler diyor. Yani bugun dava acalim desen Curtis'e, eylul sonuna anca yetişir vize mulakati, cok zaman kalmamis. Tabi dava actin diye de kesin devlet mulakat tarihi verecek- hakim mülakat verin diyecek diye bisey yok. Ama şimdiye kadar cogu vizesini aldi tek kisilik dava acanlarin diyor Curtis. Ben kesinlikle katil yada katima diyemem, tamamen riskleri goz onunde tutup senin vermen gereken bir karar. Başka tek kisilik dava acmak isteyen insanlarda vardi hepsini birlestirelim fiyat düşer mi diye de sordum, olmaz oyle, ayri ayri, kisiye ozel olmasi gerekli dedi.

1. Belki çok istek olursa, cok katilimcili yeni bir dava açabiliriz diyor, ancak bu dava açılacaksa eylul ayi gibi yetişebilir, o vakitten sonra vize almaya yaramaz, sadece hakim vize rezerve edin diye karar verirse o zaman ise yarar diyor. DV2020-DV2021 halen rezerv karar bekliyor. Buda tek kisi icin 1500-2000$ civari olacak herhalde, onu yazmamis, Daha önceki davalar oyle idi.

Durum bu şekilde abi yani, çok riskli- kimse gir girmey diyemez, kendi vereceğin karar.

• @Güler-Özçelik Normalde gerekli evet ama bosnada olduğu gibi bazen bazı konsolosluklar oturum izni olmasa da orda mülakata girmenize izin verebiliyor, ingilizce konusunda doğal olarak ingilizce olmak zorunda

• Merhabalar bu ais kaydı nerden alınır PDF olarak teşekkürler

• Sayın @braveheart-34 Bilgilendirici yazınız için çok teşekkürler.

Fakat avukat arkadaşlardan net bilgi almak gerekiyor.

Bireysel davalarda çoğu kişi aldı demiş, bence almadı. Bu önemli bir istatistik, çoğu derken kaç kişi. Örneğin açılan toplam dava sayısı 40 diyelim, bunlardan kaçı aldı? Kaç tane daha dava açacak vs.

Dava açmış mülakat almış kişilerin CN’si yüksek mi, düşük mü? Bunlar şansa sırası gelmiş mülakat almış kişiler de olabilir.

Açıklanan bekleme listelerinde numaraları yüksek olup, gerilerde olanlar dava ile mülakat alabildi mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@gamefry o bilgileri avukatlar paylasmaz, ben paylaşayım;

1:22-cv-00464 numaralı Wismen v. Blinken davasi, montreal'de açıldı ve dismissed edildi.

peşine gelen ve yine curtis tarafından açılan bireysel mandamuslar;

*SEGAL et al v. BLINKEN et al- Status: dismissed haziran, 17

*AKHUNDOV et al v. BLINKEN et al- Status: hala pending

*YORK et al v. BLINKEN et al- Status: dismissed, haziran 28'de.

*SAIF v. BLINKEN et al- Status: hala pending

*TIURIAEV v. BLINKEN et al- Status: 1 temmuz 'da dismissed edildi.

*CHBADA et al v. BLINKEN et al- Status: 1 temmuz 'da dismissed edildi.

*KHAMRABAEVA et al v. BLINKEN et al- Status: hala pending

*ZAKHAROV et al v. BLINKEN et al- Status: hala pending

• Sayın @gamefry rica ederim.Güzel sorularınız ve değer kattığınız yorumlar için ben teşekkür ederim.Konu hakkında ilgili olan siz ve forumdaki diğer kıymetli arkadaşlarımın konuyla ilgili tüm sorularını aktarıp cevaplarını bulabileceğini umduğum Morrison avukatlık büro çalışanı Sayın Cemil Bey'in mail adresini aşağıda paylaşıyorum. Sorularınıza aldıgınız cevapları burada diğer arkadaşlarımın da faydalanması amacıyla paylaşabilirseniz çok makbule geçer.Tşkkr.

Cemil OVACIK : [email protected]

• Sayın @gucarslan Cevabınız için çok teşekkürler.

• @braveheart-34 ben teşekkür ederim.

• @gamefry Rica ederim.🙂

• @gamefry cortis veya çalışanları bana2-3 hafta önce şöyle cevap vermişlerdi...So far, we have been hired to file 45 of these for DV22 selectees. The first 8 have already resulted in interviews. We have about 15 that have been filed we are awaiting outcome, and 20 that we are preparing to file.

• Sayın @sanaldeniz teşekkürler hocam bilgi için.

• @gucarslan ben de doldurdum ancak alınmadım. Destek olma sansınız var mı acaba ? Çok teşekkürler simdiden

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

68

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.1k

| | | |