Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @dnzbb sorun değil ben de randevu alırken istanbul'da boş yer bulmuştum ama ödemeyi ankara diye yapmıştım. Sonuç olarak İstanbul'da girdim vize mülakatına ve bir sorun olmadı. Siz başvurunuzdaki ds 160 confirmation number'ı düşünüyorsunuz tahmihim. Ben de o numara nolacak acaba diyordum yeni form doldurup gittim ve bir sıkıntı çıkmadı tekrar ödeme yapmanıza gerek yok. Yeni ds 160 doldurup gidebilirsiniz.

• ⭐⭐⭐

@dnzbb O number değisiyo zaten bzmde simdi formu guncellicez degıscek ona takılmayın.. mulakata 1 sene var zaten herkes degısıklık yapıyor

• @dnzbb ödemeniz yanmayacak merak etmeyin. İsterseniz yeni bir form doldurun isterseniz mevcut formunuzla istanbul da mülakata girin , ikisi de aynı şey olacak sizin için. Çalışanlar zaten biliyor Ankaradan turist vizesi verilmediğini. Telaş yapmanızı gerektirecek birşey yok. Sisteme girip randevuyu yeniden ayarla olan seçeneğe tıklayıp istanbulu seçin randevunuzu alın. Bekleme süresi çok uzun olduğu için bir an önce randevunuzu alınız.

• merhaba arkadaşlar, b1/b2 vize başvurusu yaptım ekim 2023e randevu verdi. Yer açılırsa geriye çekmeyi düşünüyorum. Kaç kez değişiklik yapma hakkımız var acaba?

• @Esef 5 defa olması lazım sistemde yer alıyor olması gerekiyor.

• sistemde bulamadım ama bazı danışmanlık sitelerinde 3 yazıyor bazılarında 5 emin olamadım net bilgiye nerden ulaşabiliriz yada sistemde tam olarak nerede yazıyor?

• @Esef haziran randevusu açık bir kontrol edin isterseniz

• @Esef Konsolosluğun sık sorulan sorular kısmında bir bilgi bulamadım fakat hatırladığım kadarıyla yeniden randevu aldığınızda haklarınızı söylüyordu veya almadan önce. 5 diye hatırlıyorum ben

• @Esef 3 hocam. 3. defadan sonra değiştirmek isterseniz izin vermiyor. Eğer geçerli farklı bir sebebiniz olursa 3.defadan sonra acil vize talebine başvurabilirsiniz. Temmuz Ayı açık şuan geri çekebilirsiniz.

• ⭐⭐⭐

@Esef bende 10 diye biliyorum bütün girdiğim vize gruplarında öyle dediler 9. dan sonra izin vermiyormus

• Yasaklı

Temmuz ve agustos ta acik gunler var.

• Mulakattan kac gun sonra pasapartu gonderiyorlar genelde bilen var mi?

• @dnzbb aynı sorun bende de vardı. İstanbul konsolosluğa mail attım. cevapları şu şekilde oldu;
    Basvurunuz sirasinda ibraz edeceginiz Ankara secilerek tamamlanmis barkodlu DS160 formunun, Istanbul ABD Baskonsoloslugu tarafindan transfer edebilmesi teknik olarak mumkundur. Lutfen DS160 formunuzun barkodlu konfirmasyon sayfasini randevu gunu yaniniza bulundurunuz.

• Merhaba,

Ben geçtiğimiz hafta ds160 formu doldurdum. Randevuları eylül - ekim 2023 gibi veriliyor diye ds160'ı doldururken otel konaklamasını ekim 2023'e almıştım. Ds160'da kalacak yer belirtmek adına oteli göstermek için.

Dün ise 24 temmuz 2023'e randevu aldım. Ds160 formunda verdiğim tüm bilgiler doğru sadece otel konaklama tarihini mülakat gitmeden önce değiştirmek isterim. Yeniden ds160 formu doldursam konsolosluğa bu gerekçeyi söyleyip elden yeni formu teslim etsem red yer miyim? Çünkü randevuya yeni ds160 confirmation number ekleyemiyoruz. Sorun olabilir diye düşündüm.

• @prowl randevudan 3 5 gün önce güncel bilgiler ile yeni ds 160 doldurup götürün. Elinizdeki confirmation number'a göre işlem yapacaklar.

• Vize onayından sonra ortalama kaç gün içerisinde gönderiyorlar?

• @ea83 bir hafta içinde.

• @mqkerqkermwer, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

Mulakattan kac gun sonra pasapartu gonderiyorlar genelde bilen var mi?

Pazartesi randevum vardi. Çarşamba geldi.

• Merhaba, B1/B2 vize görüşmemiş olacak bu ay. 2 yasında oğlumla birlikte görüşmeye gidebilir miyiz? Oğlum için vize başvurusu yapmayacağız, sadece yanımızda olacak, bırakacak kimsemiz olmadığı için.

• 2022 ye randevusunu çekebilen var mı acaba yakın zaman da ? yada yeni slot açtılar mı 2022 için

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

102

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |