Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@Paniccio, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

@gucarslan Selamlar,
    Adım adım yazayımda eksik birşey ifade etmeyim.
    DS260 formunu her bir aile üyesi için doldurup gönderdik.
    Sonrasında AA ile başlayan confirmation noyu kendi mail adresime yolladım.
    Sonrasında forumda şu iletiyi gördüm adımlarda;
    DS-260 formunu doldurup gonderdikten sonra KCC formlarinizi isleyecek ve siraniz gelince size bazi belgeleri gondermeniz icin talimat gonderecek. Bu emailin kopyasini asagidaki "Spoiler" kisminda bulabilirsiniz.

Bu kısmı sormuştum aslında KCC'den mail gelmesini mi bekleyeceğiz ?

Teşekkürler

DV2023 icin islemlerin nasil gerceklesecegi belli olmadigi icin bu basliklardan o bilgileri kaldirmistim, ama dediginiz aciklamayi ve email ornegini su konunun ilk iletisinde bulabilirsiniz:

https://yesilkartforum.com/forum/post/201419

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Buse-Esen, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

Sağlık raporu almaya gittiğimiz de aşı mı olacağız ? Küçükken olduğumuz aşıların maalesef e devlette gözükmüyor? Başka bir yolu yok mu acaba ? Teşekkürler şimdiden .

eger elinizde asi karti varsa goturebilirsiniz, eger asi karti yoksa yapmaniz gereken bir sey yok.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Buse-Esen, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

Sağlık raporu almaya gittiğimizde tek aşı başına 200 dolar mı ödeyeceğiz ? Geçmiş kayıtlar çıkmıyor aşı olduğumuza dair başka bir yolu var mı acaba yardımcı olur musunuz ?

asi fiyatlari asidan asiya degisiyor, ama dediginiz ust sinir... cogu asi bu kadar pahali degil, 20-50 dolar civarinda, bilginize...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ahmet_, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

@bogazici Evet AA diye başlayan bir numara aldım. Ama istersem edit'leyebilirim gibi duruyor da. Editlenebildiğini bilmiyordum.

gonderdiyseniz editleyemezsiniz, bilginize.

isterseniz adres bilgisini guncellemeye calisin, eger guncelleyemezseniz sorun yok demektir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@bogazici, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

@gucarslan @crazycells

Selamlar

Benim biraz karmasik bir sorum olacak. pasaportum suresinin bitmesine 2 ay kaldigi icin yeni pasaport basvurusu yaptim ve ancak 20 mayis tarihinde geldi.

1. sorum pasaport yenilemeden basvuruyu yapsam olurmuydu?

gecerli bir pasaport ile basvuru yapabilirsiniz.

1. sorum ise ds-260 formunu hizlica doldurup ayni gun gonderdim. AA ile baslayan confirmation numarasi aldim. Ertesi gun ise esimin daha once abd vizesi almis olmasina ragmen bilgilerini girmedigimi farkettim. Sonrasinda KCC ye email attim vize bilgilerini girmek icin. KCC den 10 gun sonra email geldi formu actirmak mi istiyorsunuz diye. Bende formu actirmak istedigimi yazdim. Sonrasinda KCC de bir email daha geldi. Bu ikinci emailde KCC nin ds 260 formunu hala almadigini yaziyordu. Ama ben gonderdigime dair confirmationim var. Tekrar ds-260 formuna baktim. Completed yaziyor. Bu durumda ne yapmaliyim? Forumda mulakat tarihi almadan cok onemli birsey olmadi mi ds260 formunuzu actirmayin yaziyordu. Bende daha fazla kurcalamayip bu haliyle birakayim mi yoksa KCC ye email atip elimde confirmation var, neden ulasmadi diye yazdiniz diye sorayami mi? Veya baska bir oneriniz var mi?

bu bilgileri daha sonra ekleyebilirsiniz, mulakat tarihi almadan formunuzu actirmanizi tavsiye etmem.

1. sorum acaba yanlis girdigim ve sonradan ds 260 formunu actirmak istedigim icin basvurum iptal olma durumu olmus olabilir mi? Bundan dolayi mi form ulasmadi diye email geldi acaba?

KCC'nin neden boyle bir cevap verdigini bilemiyorum ama siz formu gonderdiyseniz ve son sayfada barkodlu sayfayi gorduyseniz sorun yok demektir.

1. sorum case numaram 7 binlerde ve basvuruyu 20 mayista yaptim. Eger ds 260 gonderme tarihine gore mulakat belirlenirse, case numaramin active olma sansi nedir?

7000'ler er ya da gec aktive olacaktir. dosya numaralarinin yil boyunca bu sayinin altinda kalmasi oldukca garip ve surpriz bir durum olur.

Simdiden cok tesekkurler cevaplariniz icin.

• @crazycells
    DS-260 formu gonderim tarihine gore mulakat tarihi veriliyorsa benim CN 7000 olmasi birsey ifade eder mi?

Ister CN numarasi 100 olsun veya 40000 olsun, kim formu ilk once gondermisse ona mulakat tarihi verilmiyor mu? Eger boyle ise CN numarasinin hic bir onemi yok.

Bir turlu net bir sekilde anlayamadim bu durumu. Aciklarsaniz sevinirim. Tesekkurler

• @ahmet_ Formu gondermis olsaniz bile sayfalarda edit butonlari gozukuyor, ama pasif durumdalar. Isterseniz tiklamayi deneyin, form aktif olmayacaktir buyuk ihtimalle.

• Merhabalar. Umarım konuyu doğru yere açıyorumdur.

Konsolosluk bizden malımızı göstermemizi istediğinde ne kadarlık bir gösterim yapmak gerekiyor? Ek olarak sadece arabamın ruhsatını/ev tapusunu göstersem bu uygun mudur?

Bazı yerlerde okudum en az 15 bin dolar civarı para göstermek gerekiyormuş yoksa vizeniz reddediliyormuş gibi duyumlar aldım bunlar doğru mudur?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Cancan yolladığınız formda bir hata yoksa ilk fırsatta onaylanır.
    lütfen bu listede, isminizin karşısında bir açıklama varsa lütfen bakıp bilgi verin bana özelden.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Emre-Cakmakci DV kazananıysanız öncelikle lütfen sürecinizi imzanıza taşıyın.

mülakatta sahip olduğunuz bütün mal varlıklarınızı göstermeniz en doğrusu olacaktır.
    maddi durumunuzun az olması, hiçbir şekilde vize reddi anlamına gelmez.
    sadece maddi durumunuzu ve birikiminizi yükseltmeniz istenir hepsi bu.
    başka duyumlara değil, buradan aldığınız / alacağınız bilgilere yoğunlaşmanız en sağlıklısı olacaktır.

• @Emre-Kurtulmuş Teşekkür ederim, şu an için bekliyoruz diye anlıyorum. Peki bu süreçte evrakları toparlayalım mı yoksa bekleyelim mi?

• ⭐⭐⭐

Herkese Merhaba, bilindiği üzere unganlarda pcr zorunluluğu kalktı, bu durumda unganlar muaynesini mülakata kaç gün kala olmak mantıklı olur, diyelim ki mülakat çarşamba günü, unganlar muaynesini pazartesi alıp, sonuçları salı günü aldıktan sonra çarşamba gübü mülakata girebilir miyiz ? Geçen yıllarda nasıl olduğu konusunda araştırma yapıyorum ama yine de sormak istedim. Teşekkür ederim. Herkese bol şans.

• @crazycells Teşekkür ederim, şu an için bekleyeceğiz diye anlıyorum. Peki bu süreçte evrakları hazırlayalım mı yoksa bekleyelim mi?
    Bir de telegram grubuna katılmak istiyorum ne yapılmalı ? süreçle ilgili güncel bilgileri oradan paylaşıyorsunuz sanırım,
    Şimdiden teşekkürler..

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Erkan-Gürsoy tavsiyemiz, mülakat aldığınız gün hemen sağlık muayenesi için gün almanızdır. mülakatlar genelde 1 ay öncesinden dağıtıldığı için, sizin de mülakat aldığınız gün, en yakın tarihe hemen sağlık muayenesi için gün almanız en doğrusu olacaktır. 20-25 gün öncesi bile olabilir. bahsettiğiniz gibi 3 gün önce, sağlık muayenesini yetiştirmeniz mümkün olmaz, zaten yer de bulamazsınız.

çünkü ankara konsolosluğu, çevre ortadoğu ülkelerinden çok fazla göçmen vize talebi alan bir konsolosluk. bu yüzden de sağlık muayenesi için boş yer bulmanız çok da mümkün olmaz.

kısaca, bulduğunuz ilk güne randevu almalısınız.
    buna göre hareket etmenizi tavsiye ederim.

• ⭐⭐⭐

@gucarslan, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

@Erkan-Gürsoy tavsiyemiz, mülakat aldığınız gün hemen sağlık muayenesi için gün almanızdır. mülakatlar genelde 1 ay öncesinden dağıtıldığı için, sizin de mülakat aldığınız gün, en yakın tarihe hemen sağlık muayenesi için gün almanız en doğrusu olacaktır. 20-25 gün öncesi bile olabilir. bahsettiğiniz gibi 3 gün önce, sağlık muayenesini yetiştirmeniz mümkün olmaz, zaten yer de bulamazsınız.

çünkü ankara konsolosluğu, çevre ortadoğu ülkelerinden çok fazla göçmen vize talebi alan bir konsolosluk. bu yüzden de sağlık muayenesi için boş yer bulmanız çok da mümkün olmaz.

kısaca, bulduğunuz ilk güne randevu almalısınız.
    buna göre hareket etmenizi tavsiye ederim.

Değerli cevabınız için teşekkür ederim.

• Çok teşekkürler bilgiler için.

Bir şey dikkatimi çekti. DS 260 formunda

EXPIRATION DATE: 04/30/2022.

Yazıyor. Bunun anlamı nedir acaba? Eski formu mu doldurdum acaba? Tarihi çoktan geçmiş.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ahmet_ hiçbir anlamı yok, onu dikkate almayın.
    doldurduğunuz form bazı zamanlar güncelleme alır ve bir son tarih verilir.
    onu ifade eden bir tarih, sizin sürecinizle alakalı değil.

• merhaba, esim ve ben ayri ayri kazandik bu sene:) benim case numarasi 17 Bin, esimin 24 Bin, sizce basvuruyu ikisi uzerinden de mi yapmaliyiz yoksa sadece ben basvursam yeterlimidir?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cck80 kesinlikle ikiniz de yapmalısınız.
    hanginizin mülakatı önce gelirse, diğer süreç zaten devam etmez.
    şansınızı ikiye çıkartmak için tavsiyem ikiniz de ayrı başvuru formu doldurun.

• cok tesekkur ederim yorumunuz icin, ben de oyle dusunuyorum.

Benzer Başlıklar

• 2
  • 22
  • 4311
  • 296
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

80

40.6k
Kullanıcı

4.4k
Konu

423.4k

| | | |