Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

@charon resmi açıklama olarak konsolosluk görevlisinin geçmiş deneyimlerden gördüğümüz kadarıyla evet gittiğiniz ülke sorun oluyor o sebeple red aldınız demesi gayet resmi ve tartışmaya açık bir şey değil. Bir avukata da danışabilirsiniz bu konuyu Muslu hukuk bölümüne sorabilirsiniz Almanya'da vize görüşmesine giren birine Suriye'ye gitttiniz mi diye soruldu sorulmasının nedeni sizce ne olabilir gitmediği halde?

• ⭐⭐

@charon her ülkenin şartları farklıdır ve konsolosluğun tavrı örneğin İsrail'e de vize var ama onay oranı çok yüksektir bu red ve onay oranı o ülkede ki profillerin geri dönüş oranı ile orantılıdır Karadağ da bu kadar red oranı varsa giden dönmüyordur ancak bizim ülkede giren kişilerin dediklerine göre çoğunluk aldı red alan 2-3 kişiydi deniliyor yani siz Karadağ da ki vize görüşmelerine bakarak ha o zaman her yerde aynı tavır var diyemezsiniz Karadağ da red oranı yüzde 58 bizde yüzde 17 arada çok büyük fark var İsrail'de 6.5 red oranı her ülkenin şartları farklı olduğu gibi konsolusluk tavrı da faklı.

• @LordBolton Evet Bana son sorusu o oldu.

• Arkadaşlar belki saçma bir soru ama bu değişikliliğin güncel pasaport ile ABDye girişte bir sorun olur mu?

• ⭐⭐⭐

Bugun telegram grubunda okudum, pandemide evlenen bir çift balayına gidemedik hayalimiz amerika demiş ve vize almış. Daha önce yurt dışı çıkışı yok. Bunu ben bile akıl ediyorum oraya yerleşeceklerini ama konsolosluk vize vermiş. Yani o bu şu örnekler üzerinden çıkarım yapıyoruz elimizde değil ama gerçekten şans olduğunu düşünüyorum. Şuan ben 2. Schengenim için başvuru günü aldım 7 ülke giriş çıkış yaptık 8. yunanistanı denedim. Onu bile alıp alamayacağımı bilmiyorum. Hadi aldık diyelim 9. Olarak amerika bana bugun kötü günüm red diye yüzüme bile bakmadan 10 saniyede gönderirse.. bu da olabilir olmaması için dua ediyorum çünkü 7-8 aydır bekliyorum bu mülakatı. Para iade şansı varsa şimdiden 2. Bi tarih bile almayı düşünüyorum o derece takmış durumdayım ama o gün gelmeden bunu bilemeyeceğim ve o günde tamamen şans olacağına inanıyorum.

• ⭐⭐⭐

@batuhancirak ah batuhan keşke annenle bi avrupa gir çık yapsaydınz yada annenle beraber amerikaya başvursaydınız hani anne yetişkin yanında ne bileyim ya aşırı üzüldüm bide lise 3üm diyosun liseyi bırakıp amerikaya göçmez bu lisesini bitirir diye de mi düşünmediler nasıl red hala şaşıyorum.
    İnsanlar ağlar çok doğal ki bende olumsuz olursa ağlayabilirim sinirden çünkü aylardır bekliyorum ve bir memurun 2 dudağı arasında hayallerim gerçekten kahrolurum 🥺

Gökçe hanım bugn 2 red üstüne memurla tartışan birisinin vize aldığını söyledi instagramda gerçekten tek umudum o, bence sende çok gençsin bir kere daha dene şansını ona ulaş sana yardımcı olur 🙏🏼 Sen smdiden başvuru günü alıp sıraya gir maluum aylar sonra görüşme 🥺🥺🥺

• ⭐⭐

@ahsenaydgdu cok ilginç memurla tartışıp nasıl onay alabiliyor biraz daha bilgi verir misiniz

• ⭐⭐

@ahsenaydgdu cok ilginç memurla tartışıp nasıl onay alabiliyor biraz daha bilgi verir misiniz

• Arkadaslar ds160 formunu tamamlamadan vize randevusu alabilir miyiz acaba ? Birqn once randevuyu alip ds 160 i yavas yavas doldursak birkac gunde sorun olur mu?

• Bu ileti silindi!

• @Slcn ds160 formunun ilk sayfasını doldurup kaydedin. Sonra form numarası ile randevunuzu alabilirsiniz. Formu da 30 gün içinde tamamlamanız gerekiyor.

• @kingablu ÜCRET ÖDEMEDEN SAYFA AÇILMIYOR AMA? YA DA SEYAHAT ŞİRKETİ YANLIŞ MI BİLGİ VERDİ BANA?

• ⭐⭐⭐

@LordBolton bende instagram snaplerde paylamış orda gördüm, detay bilgim yok kişiyle alakalı sadece amerikauzmanı instagramda paylaşmıştı dün gece

• randevuların öne alınması ile ilgili bir duyumunuz var mı acaba

• O kisi memurla tartisip vize almadi,onceki basvurusunda memurla tartismis Ve red almis

• DS160'ın ilk sayfasını yazdırmamız mı gerekiyor? Renkli mi olacak?

• @ahsenaydgdu ikisininde memur olduğunu düşün, verirmisin vize ?

• @ahsenaydgdu Tartışma yaşadığında olan şeyi size söyleyeyim. Güvenlik geliyor sizi alıp götürüyor. En fazla giderken bağırıp çağırmıştır. Ben vize aldığım vakit birisi öyle bağırıp çağırmaya başladı 3 saniye geçmeden. 2 tane siyahi arkadaş koluna girdi bağıran kişinin kapıya götürdüler.

• ⭐⭐⭐

@Umutcum ilk çiftin seyahat niyetine inanmadım açıkcası ama ben kendime seyahat geçmişleri ekliyorum ama yinede son karar onlarda inanmazsalar bi kaç tane daha schengen ekler yine denerim

• ⭐⭐⭐

@ob16222 🫢🫢🫢🫢🫢 ay nasıl kötü bi durum

Benzer Başlıklar

• 13
  • 3
  • 5
  • 22
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

82

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |