Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• merhaba, case no düşük ama formu biraz geç doldurmuştum siteye baktım mülakat tarihi verilmemiş, formu dolduran herkese mülakat tarihi veriliyor mu? bir sorun mu oldu acaba yoksa yakın zamanda verilir mi mülakat tarihi?

• Merhabalar,
    Öncelikle mülakat tarihi gelen arkadaşlara hayırlı olsun, benim birkaç sorum daha var;

1. DS260 doldurduğum tarihte pasaportların süresi bittiği için other travel documents işaretlemiştim, şimdi pasaportları yeniledim. Ayrıca formu doldurduğum tarihteki ikamet adresim de taşındığımız için değişti. Şimdi bu iki sebepten dolayı formu açtırmam gerekir mi acaba? Bazen formu açtırdıktan sonra siteye girilemediği yönünde yorumlar okuyorum, formu açtıktan sonra böyle bir sıkıntı yaşarmıyım zira Eylül ayında Kasm bülteni eğer açıklanacak olursa kesin olarak Kasım ayı için mülakat tarihi almış olacağım.
    2. DV çekilişi için ilk olarak form doldurduğumuzda çocuğun doğum yeri olarak şehir ismini yazmışım ama doğum yeri resmi kayıtlarda şehrin ilçesi yazıyor ( Ankara ve Çankaya) ds260 formunda city of birth kısmına Çankaya, State/province of Birth kısmına Ankara yazdım böylece düzeltmeye çalıştım, böyle bir durum sorun teşkil eder mi?
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@radyodepartmani DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Merhabalar, DS260 başvurumu henüz yapmadım. Bugün izinli olduğum için yapacaktım ancak ne Check Entry Status çalışıyor (Oracle hatası veriyor), ne de CEAC sitesi. Hatta Ceac'ta case number kısmına confirmation numaramı yazdığımda (Green card kazanmış olmama rağmen) "the case is invalid" cevabını alıyorum. Acaba çok mu geç kaldım başvurmak için yoksa iki sitede de hata mı var?

Evet, sitelerde sorun var maalesef. Yakin zamanda tamamen duzelecegini umuyoruz. Farkli web browser'lardan ara ara girmeyi deneyebilirsiniz. Henuz surec baslamadi bile o nedenle telaslanacak bir durum yok. DS260 formlarini en gec Aralik ayinda gondermenizi tavsiye ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@dreambig DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Dv-2019 talihleri rendevulariniz hayirli olur umarim. Tahminlerime gore bana ocak ayinda mulakat tarihi verirler. Mulakat tarihinden once mevcut turist vizem ile giris yaparsam sikinti yasarmiyim? 2 hafta kalacagim.

sorun olmaz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@dearosemary DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

merhaba, case no düşük ama formu biraz geç doldurmuştum siteye baktım mülakat tarihi verilmemiş, formu dolduran herkese mülakat tarihi veriliyor mu? bir sorun mu oldu acaba yoksa yakın zamanda verilir mi mülakat tarihi?

hayir, ilk iletiyi bir daha okumalisiniz:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/524/dv2019-2019-green-card-lotosu-asamalari/1

Hem numaraniz aktif olmali, hem formunuz islenip siraya sokulmus olmali. Ancak o durumda mulakat tarihi alabilirsiniz. Eger numaraniz aktif olduysa ve Ekim ayina mulakat tarihi almadiysaniz, Kasim ayini beklemelisiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sahin DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Merhabalar,
    Öncelikle mülakat tarihi gelen arkadaşlara hayırlı olsun, benim birkaç sorum daha var;

1. DS260 doldurduğum tarihte pasaportların süresi bittiği için other travel documents işaretlemiştim, şimdi pasaportları yeniledim. Ayrıca formu doldurduğum tarihteki ikamet adresim de taşındığımız için değişti. Şimdi bu iki sebepten dolayı formu açtırmam gerekir mi acaba? Bazen formu açtırdıktan sonra siteye girilemediği yönünde yorumlar okuyorum, formu açtıktan sonra böyle bir sıkıntı yaşarmıyım zira Eylül ayında Kasm bülteni eğer açıklanacak olursa kesin olarak Kasım ayı için mülakat tarihi almış olacağım.
    2. DV çekilişi için ilk olarak form doldurduğumuzda çocuğun doğum yeri olarak şehir ismini yazmışım ama doğum yeri resmi kayıtlarda şehrin ilçesi yazıyor ( Ankara ve Çankaya) ds260 formunda city of birth kısmına Çankaya, State/province of Birth kısmına Ankara yazdım böylece düzeltmeye çalıştım, böyle bir durum sorun teşkil eder mi?
    1. Gerek yok, mulakat oncesi konsolosluga yeni pasaportlarinizin numaralarini gondermeniz yeterli olacak.

2. Yazdiginiz sekilde dogru olmus, degistirmenize gerek yok.

• Herkese merhaba
    Bir sorum olacakti, bizim tercume ettirmemiz gereken bazi evraklarimiz olacak (Diger dillerden), tercume islemleri herhangi bir tercume burosu tarafindan yapilmasi yeterli mi, yoksa belli sertifika yada yetkili tercume burolarina mi yaptirmak gerekiyor.Konsolosluk her tercume burosunun yaptigi ceviriyikabul ediyormu.Yanitlarsaniz sevinirim.Tesekkurler

• @crazycells Mülakat öncesi derken E mail yada posta yolu ile mi yoksa mülakat günü belgeleri vererek mi. Mülakatımız Frankfurt konsolosluğunda olacak.

• Merhabalar,

Ds-260'taki "Mailing and Permanent Address Information" kısmına hangi adresi yazıyorsunuz arkadaşlar? Benim yanına gideceğim kimse bulunmuyor Amerika'da. Öylesine bir adres yazsak sorun olur mu?

• ⭐⭐⭐⭐

Arkadaşlar iy dilek mesajlarınız için çok teşekkürler. Girecek arkadaşlara şimdiden başarılar.

• ⭐⭐⭐⭐

@roccorocco DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@redsat2000 hayırlı olsun.Banada durumunuzu check edin diye CEAC dan mail geldi ancak şu an yine sisteme giriş hatası veriyor.
    sanada hayırlı olsun arkadaşım

• ⭐⭐⭐⭐

@crazycells Randevu için e-posta mesajını aldıktan sonra usvisa-info.com sitesinden online olarak başvuruya başlıyacağım.
    Seçenek olarak kaydetme pozisyonun ilk aşamasında

'' Ulusal Vize Merkezinden (NVC), Kentucky Konsolosluk Merkezinden (KCC), ya da Konsolosluk Bölümünden bir Konsolosluk görüşmesi randevu tarihi ve randevum için bu sitede kayıt yaptırma talimatı aldım.'' kısmını işaretleyerek mi başlıyoruz yoksa

'' Green kart çekilişi için randevu almam/kayıt olmam hakkında bir bildirim aldım.'' kısmını işaretlememiz lazım

• merhaba, merak ettiğim bir konu var. amerikaya gidip green cardı aldıktan sonra asıl green card talihlisi türkiyeye dönmeye karar verirse diğer aile bireylerinin amerikada kalmaya devam etmesi mümkün mü?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@uda4a DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Herkese merhaba
    Bir sorum olacakti, bizim tercume ettirmemiz gereken bazi evraklarimiz olacak (Diger dillerden), tercume islemleri herhangi bir tercume burosu tarafindan yapilmasi yeterli mi, yoksa belli sertifika yada yetkili tercume burolarina mi yaptirmak gerekiyor.Konsolosluk her tercume burosunun yaptigi ceviriyikabul ediyormu.Yanitlarsaniz sevinirim.Tesekkurler

Evet, herhangi bir yeminli tercumana yaptirabilirsiniz. Zaten belgede ceviri disinda lisans numarasi vs. de yaziyor olacak.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sahin DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@crazycells Mülakat öncesi derken E mail yada posta yolu ile mi yoksa mülakat günü belgeleri vererek mi. Mülakatımız Frankfurt konsolosluğunda olacak.

ok, o durumda simdiden degisiklik yapabilirsiniz. KCC'ye email gonderip formu actirabilirsiniz. Hemen 1 gunde degisikligi yapip gonderebilirsiniz. Su an DS260 formunu acabiliyor musunuz? Eger acabiliyorsaniz, bir sorun yasamamaniz lazim siteye girerken.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@radyodepartmani DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Merhabalar,

Ds-260'taki "Mailing and Permanent Address Information" kısmına hangi adresi yazıyorsunuz arkadaşlar? Benim yanına gideceğim kimse bulunmuyor Amerika'da. Öylesine bir adres yazsak sorun olur mu?

Hayir, rastgele bir adres yazamasiniz. Bu sizin Green Card'inizin gonderilecegi adres olacak. En gec mulakat zamanina kadar bir adres bulmaniz lazim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@redsat2000 DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@crazycells Randevu için e-posta mesajını aldıktan sonra usvisa-info.com sitesinden online olarak başvuruya başlıyacağım.
    Seçenek olarak kaydetme pozisyonun ilk aşamasında

'' Ulusal Vize Merkezinden (NVC), Kentucky Konsolosluk Merkezinden (KCC), ya da Konsolosluk Bölümünden bir Konsolosluk görüşmesi randevu tarihi ve randevum için bu sitede kayıt yaptırma talimatı aldım.'' kısmını işaretleyerek mi başlıyoruz yoksa

'' Green kart çekilişi için randevu almam/kayıt olmam hakkında bir bildirim aldım.'' kısmını işaretlememiz lazım

"cekilis" yazani secebilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@dearosemary DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

merhaba, merak ettiğim bir konu var. amerikaya gidip green cardı aldıktan sonra asıl green card talihlisi türkiyeye dönmeye karar verirse diğer aile bireylerinin amerikada kalmaya devam etmesi mümkün mü?

Green Card'lari aldiktan sonra herkes kendi yolunu cizebilir.

• Merhaba, DV-260 formunu hala doldurmadım. Zaten sıram 26xxx civarı. Doldurmak için bir son tarih var mıdır? Ben bulamadım çünkü.

• @bebebiskuvisi Merhaba, eğer herhangi bir mazeretiniz yoksa 2018 sonuna kadar formu doldurmuş olmanız öneriliyor.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

43

40.8k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.3k

| | | |