Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Selamlar,

KCC bizden evrak istediğinde diploma ve transkriptimizin orjinal versiyonunu mu istiyor illaki yoksa aslı gibidir damgalı apostilli noter onaylı fotokopileri de oluyor mu daha önce tecrübe eden olmuş muydu?

Teşekkürler 🙂

• ⭐⭐

@gucarslan hayır submit etmedim. eşim türk vatandaşı ve pasaportunda her iki soyismide yazıyor.

• Merhaba, DS260 formunu Submit ederken Case number hatası veriyor yoğunluktan mı yoksa başka bir sebebi var mıdır ? Cevaplanırız için teşekkür ederim.

• Merhaba, daha önce sorulmuştur ama bulamadım. Eşim kabin memuru, haftada 2-3 defa yurtdışına çıkıyor. Bu seyahat kısmını nasıl doldurmalıyız? Ya da doldurmaya gerek var mı?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@huseyincan uçuş görevlilileri için bu şekilde detayları girmenize gerek yok.
    eşinizin mesleğini yazdığınızda bunu zaten anlayacaklar.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cgty06 ilk olarak lütfen sürecinizi imzanıza taşıyın.
    cn'nizi yazarken sıfırları (0) yazmadan girin. 2023EU12345... gibi.

• @cgty06 CN girerken ortadaki 0 ları silerek girmeni gerekiyor "2023EUxxxx" gibi

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@achillesoag o zaman eşinizin kızlık soyisimini yazmalısınız ilgili kısma.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@BKeG meçhul.
    hükümet avukatları mahkeme kararına itiraz etti ve şuan dava temyizde.
    2023'ten önce sonuçlanması da mümkün değil ne yazık ki.

• @gucarslan inşallah kısa zamanda hak ettiğinizi alırsınız

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Tugce-0 orj. sağlamanızı tavsiye ederim.
    özellikle farklı ülkede gireceksiniz orj. diplomanızı almanızı ve traskriptinizi de bulundurmanızı tavsiye ederim.
    diploma orj. her zaman en önemli belge oldu diyebilirim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sezer123 kimse sizin maaşınızın nereden yattığını sorgulamayacak.
    bu şekilde kalabilir, bunun için değişiklik yapmanıza gerek yok.

• Merhaba biz 2023 talihlisiyiz ancak sıralamamız EU 272xx . Eşim hemşire biz aslında Green Card dan önce İngiltere'ye Tier2 olarak gitmeyi düşünüyorduk böyle bir imkanımız var. Geçtiği sınavların geçerlilik süresi 2023 Eylül le aynı zamana denk geliyor. İngiltere'ye gidip oraya mülakatı aldırmak bize avantaj sağlar sanırım yanlış araştırmadıysam. Ancak bu kez 2 ülkeyi 1 sene içerisinde geçiş yapmamız bizi maddiyat olarak çok zorlayabilir. Türkiye de bekleyip 27 k sıranın gelmesini beklemek mi yoksa şartları zorlayıp İngiltere üzerinden Amerika'ya geçmek mi daha avantajlı olur bizim için? Cevaplarınız için teşekkürler.

• @crazycells Ben bu bilgilere ulasmak icin gunlerdir birsuru avukat aradim, bu kadar net aciklayici bilgi verenine rastlamadim. Size nasil tesekkur edecegimi bilmiyorum, cok sagolun, varolun.

Gunlerdir hic abartmiyorum turk-yabanci 20 hukuk burosu aramisimdir, sayisiz sesli mesaj biraktim cogu donmedi. Hatta ABD'de universitenin imkaniyla 30 dk konsultasyon aldim sozde "immigration lawyer"dan, adam sorularima dogru duzgun cevap veremedi, yuvarlak konustu.

Sizin de dediginiz gibi bir tek Muslu hukuk burosundan avukat hanim ilgilendi. Ona sizin yazdiklarinizi da gosterip beraber bir yol cizecegiz. Deneyimlerimi de mutlaka detayli bir sekilde yazacagim ihtiyaci olanlara yol gostermesi icin.

Her sey icin cok tesekkur ederim.

• @crazycells Teşekkürler cevap için. Evet burdan emin olamadık. Ankara’da girmeye karar verdik. Kyrenia Trnc Turkey olarak submit ettim malesef. Eğer sorun olacağınız düşünüyorsanız randevu tarihi belli olduktan sonra açtırıp düzeltebilirim. Ama şunu belirtmek isterim bizim posta adresimiz bu şekilde yani siz bana mektup yollamak isteniz ve ülkeye Cyprus yazsanız bana asla ulaşmaz. Zaten kafamızı karıştıran birazda bu oldu.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@BKeG ilk olarak geçmiş yıllarda londra / ankara arasındaki istatistikleri kontrol etmelisiniz.

unutmayın ki, yasal oturumunuz olmadan başka bir ülkeye dosya transferi yapamazsınız.
    bu yüzden en doğru kararı siz vermelisiniz. dilerseniz ankara'da başlayıp, 1 ekim itibariyle verilecek muhtemel mülakatları kontrol ederek sonraki planlarınız yapabilirsiniz.

• @gucarslan teşekkürler ancak bu grafiği nasıl okumalıyız? Biraz karışık ilk kez inceliyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@BKeG hazırladığımız bu site, DV2021 ve DV2022 verilene göre konsolosluk bazlı mülakat sayılarını (bütün regionlara göre) görmenizi sağlar.

ilgili alanlardan konsoloslukların, hangi regionlara (EU, AS, AF, SA) kaç adet mülakat verdiğini inceleyip, ona göre performanslarını görebilrisiniz. buna göre de dosyanızı taşımak istediğiniz konsolosluğu seçebilirsiniz.

• @gucarslan çok çok teşekkürler

• @gucarslan amerika vizesini ve giris çıkışlarından biraz yazsak iyi olur ama degil mi?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

94

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.3k

| | | |