Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @crazycells mülakat öncesi formda değişiklik yapılabiliyor mu ?

• Bu ileti silindi!

• Maalesef bende annemin kızlık soyadını değil şimdiki soyadını girmişim ds 260 formunuda onaylamıştım , formu tekrar açmaları için nasıl bir mail atmam gerek, teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@tahmet bu sorunun cevabını başlıkta defaatle cevaplamıştık.
    bu konu için formu açtırmanıza gerek yok, mülakatta bildirebilirsiniz.

• Selamlar herkese iyi forumlar ds260 formunu gönderip daha sonrasında incelerken yerel dilde adımı yazdığım sırada i harfi çıkmamış bastığım halde bu genel olarak böyle mi yoksa büyük i harfi basılıyor mu?

Sıkıntı yaratırmı formu yeniden açtırmam gerekir mi?Screen Shot 2022-05-12 at 15.07.34.png

ismim EREN, ÇELİK

• Merhaba, Lise diploma notumu maalesef bilmiyorum. Diplomam da kayıp. Liseye müracaat ettim, 1 hafta içerisinde tasdikname hazırlayacaklar ancak ds260 formunu da bir an önce göndermek istiyorum. 2008 öncesi mezun olduğum için E-devlet'te çıkmıyor. İlçe Milli Eğitim de Liseye yönlendiriyor.

Diploma notu yazan yere "do not know" yazsam olur mu? Diploma zaten mülakatta ibraz edilecek diye biliyorum.

Diğer sorum ise mülakat sırassında üniversite diploması yerine e-devletten aldığım mezuniyet belgesi geçerli olur mu?

Teşekkürler şimdiden

• Son bir sorum olacak. "Course of Study" kısmına Üniversite için ne yazmam gerekiyor? (Bilgisayar Mühendisliği örencisiyim)

• ⭐⭐⭐

@emreaydıner, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

Son bir sorum olacak. "Course of Study" kısmına Üniversite için ne yazmam gerekiyor? (Bilgisayar Mühendisliği örencisiyim)

Okuduğunuz bölüm yazılıyor

• @Erkan-Gürsoy İngilizce olarak mı Türkçe olarak mı peki?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Emine-gökkaya neden sürecinizi imzanıza taşımamakta ısrar ediyorsunuz?
    ve sahip olduğunuz bir vizeyi hiç sahip olmamış gibi konsolosluğa yalan beyanda bulunmak istiyorsunuz?

• ⭐⭐

@gucarslan Abi merhaba. 12. başvurunuz sonucunda mı kazandınız siz greencardı

• ⭐⭐⭐

@svcnmrsn, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

@Erkan-Gürsoy Bilgi için çok teşekkür ederim. Peki önceden çalışılan yerler alanına sgk dökümünde gözüken ama artık Türkiye pazarından çekilmiş bir firmayı da yazmamız gerekiyor mu? Bir avm'de olan yabancı menşeili mağazaydı.{adres telefon bilgisi istenildiği için tereddüt ettim}

Bilginiz varsa tabi 🙂

Uzun süreli ve sizin için önemli ise yazın demişlerdi diye biliyorum, bende daha önce çalıştığım ama kapanan yeri yazdım az değil 7 sene sonuçta, sizin sürenizi bilmiyorum tabi.

• ⭐⭐⭐

@emreaydıner, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

@Erkan-Gürsoy İngilizce olarak mı Türkçe olarak mı peki?

Biz İngilizce yazdık okul isimleri ve bölümleri

• ⭐⭐

@Muharrem1963, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

@crazycells, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

@Muharrem1963, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

Eğitim bölümünde bir sıkıntı yaşadım yardımcı olur musunuz? Katıldığımız eğitim kurumları olarak Lise ve Üniversite olarak 2 seçtim. Lise tamam ama üniversiteyi ekledikten sonra aktif okuduğum için diploma tarihine ne yazmam gerekiyor? O bölüme üniversite de eklemem lazım mı?

no diploma yet diye yazin ve bitis tarihini dunun tarihi olarak girin...

None yet diye yazıyordu da sitenin ds formu pdf'inde ikisi de aynı değil mi? Sıkıntı olmaz hocam.

Aynı. Önemli olan henüz diploma sahibi olmadığınızı belirtmeniz. Sorun olmaz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Atlantis00 evet ama vizemi alamadım.

• @crazycells benim eşim talihli , mal varlığını benim üzerimden göstersek sorun olur mu yoksa illa talihli kişinin mal varlığında mı gözükmeli

• ⭐⭐

@bhdrergvn, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

@crazycells, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

@Önder-Bilgiç, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

ds260 formunu doldururken istenen permanent adress kısmında abd adresi istiyor.

bu videoda boş bırakın ya da "xxx 000 aaa" gibi doldurun deniyor ama bu bir sorun olur mu? Ayrıca videoda vizeye kadar bir adres edinin diyor ama oraya gitmeden nasıl adres bildirebilirim ki? Önce abdye gidip kalacak yer ayarladıktan sonra adres bildirimi yapabilirim bu durumda ne yapmam gerekir?

ABD adresi bulamazsaniz vize alamazsiniz, bilginize.

Peki herhangi bir adres sallasak ne olur ? Örnek olarak zillow gibi sitelerden bir evin adresini versek ? Nasıl olsa amerikaya gidince GC 'ın geleceği adresi tekrar vermemiz gerekiyor. Ds260 formuna yazdığımız adresin pek bir önemi kalmıyor sanki.

Sakın öyle bir şey yapmayın. Greencardınızı alamazsınız. Yanlış anlamışsınız, Amerika'ya gidince vermeyeceksiniz bu adresi, mülakatta vereceksiniz.
    Şimdilik PDF'te belirtildiği gibi boş geçin ama mülakatta tanıdığınız birinin güvenilir adresini verin. Eğer bulamazsanız Horizon'dan adres hizmeti satın alabilirsiniz.
    Ne olursa olsun adres sallamayın!

• @cankorkmaz hocam bende aynı sorunla karşılaştım dün yenilettim bugün kargoya verdiler .. 199u araman gerekiyor ve aciliyeti bildir senin için çok daha iyi olur

• ⭐⭐

@ysr, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

Kendi ikamet adresimi yazarken mahalle ve apartman numara ismi yazmışım sokak ismini yazmamışım bu bit sorun olur mu. Ve askerlik durumumu güncellerken bunuda düzeltebilir miyim ?

Formu submit ettiniz mi?
    Adres için de askerlik için de şu an form açtırmanıza gerek yok.

Sürecinizi imzanıza taşıyın lütfen!

https://bit.ly/3cIMFIw

• ⭐⭐

@ako, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

merhaba işlemin son aşaması olan elektronik imza kısmındayım 'Click the button below to electronically sign your application:' diyor fakat butona tıklayınca hiçbir şeey olmuyor üstteki bilgilerde hata da vermiyor nedenini bilen var mı acaba

Bahsedilen formu açıp okuyun. Buton aktif olacak.

Ayrıca sürecinizi imzanıza taşıyın lütfen!

https://bit.ly/3cIMFIw

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

70

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.1k

| | | |