Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@Orhan-Cabarov, içinde söyledi: Bankacılık Sistemi ve Banka Hesap Çeşitleri

@cnpist Teşekkür ederim. Bugün BOFA hesabı açtım. Bana 1000 dolarlık kart verdiler. Hesaptaki 1000 dolarımı bloke ederek. 7-10 güne elime ulaşacak.

Normal kredi kartı vermediler. Anladığım kadarıyla 6 ay sonra verecekler. Bu kartın ödemesi gelince, borcun tamamını ve zamanında ödemem gerekiyor dedi.

hayirli olsun 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@isik, içinde söyledi: Bankacılık Sistemi ve Banka Hesap Çeşitleri

Chase'den sapphire banking account açmaya çalışsam açabilir miyim sizce? Ayda en az 1-2 wire transfer geliyor hesabıma ama bu hesapta incoming wire transfer fee yokmuş. Bofada şimdiden wire transfer için $63 (3 international 1 domestic-imsi) harcadım o yüzden canımı yakıyor bu durum. Hesap aidatı $25 ama sırf bu zaten büyük ölçüde aidatı öder.

Sapphire Banking icin minimum 75.000 dolar hesapta olmali diye hatirliyorum; ama dediginiz gibi daha azi icin ucretli de olabilir...
    Ayrica aylik transfer limitlerini ve maksimum izin verilen transfer sayiyi da kontrol edin. Hatta ne kadar transfer yapacaginizi biliyorsaniz direkt bir subede sorun isterseniz. Size mantikli geliyorsa acabilirsiniz.

Bu banka hesaplarini subede actirmak, online'a kiyasla her zaman daha avantajli. 👍

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@uaa491, içinde söyledi: Bankacılık Sistemi ve Banka Hesap Çeşitleri

@ayvalik10 evet gördüm o iletiyi, benim sorumun cevabını karşılamadığı için ek olarak sordum. Benimkisi aslında biraz daha farklı bir soruydu. Adresten ziyade, SSN daha gelmeden hesap açılıp açılamadığını merak ediyorum.

Hem bankaya, hem subeye, hem de o sube calisanlarina bagli maalesef... Belgelerde eksik varsa reddedebilirler de...

Genelde ev adresi olan ve nerde calistigini gosterebilen kisiye hesap acmakta yardimci olacaklarini dusunuyorum...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@HockeyUmpire2, içinde söyledi: Bankacılık Sistemi ve Banka Hesap Çeşitleri

Arkadaslar ,hangi kredi kartini kullaniyorsunuz? Herhangi bir avantajini goruyormusunuz? American expressed basvurmayi planliyorum ama senelik cok yuksek ucret odemek istemiyorum.

Su basligi incelemenizi tavsiye ederim:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/4578/abd-ye-yeni-gelenler-icin-kredi-karti-tavsiyeleri

• Türkiye’de sattığım evin parasını abd hesabına aktardığımda bir sorun yaşarmıyım.40-50bin dolar. Birde bu para için vergi ödemem gerekiyor mu?

• @crazycells bence hesapta cok para varsa tek tarafli hesap kapatacaklarina ihtimal vermiyorum. Cunku bankalar parayi sever. Bankadan yuklu miktarda para cekilmesinden hoslanmazlar.

• Yasaklı

@crazycells Teşekkür ederim abi.

• Güncelleme: İkinci banka hesabını Nisan ayında Chase'den açtım. Online bir kaç defa denemiştim ancak olmamıştı. Şubeden randevu alıp gittim. İşlemlere başladık ve çalışan kişi daha önce 2 defa hesap açmaya çalıştığımı ve Greencard'ı olanların sadece şubeye gelip hesap açabileceklerini söyledi.

Ayrıca BofA'dan açtığım kredi kartının 5. ayında internet bankacılığından limit artış talebinde bulundum. 1000$ olan limitim 3600$'a yükseltildi.

Aralık ayında apple card'a başvurmuştum ancak yetersiz bilgi yüzünden sistem beni path to apple card'a aldı. 4 ay sonunda 1500$ limitli kartım onaylandı.

• Merhaba arkadaşlar binance gibi kripto para borsalarına para yatırmak için wire transfer (domestic outgoing) gerekiyor ama bankalar her transfer için yüksek komisyonlar alıyor(25$). Bildiğiniz Wire transferden ücret almayan banka var mı ?

• Santander Bankasi ndaki hesabimdan Coinbase deki hesabima para gonderirken herhangi bir ucret odemedim simdiye kadar. Transfer islemini Coinbase deki hesabimdan yapiyorum.

• @hasbelkader, içinde söyledi: Bankacılık Sistemi ve Banka Hesap Çeşitleri

Santander Bankasi ndaki hesabimdan Coinbase deki hesabima para gonderirken herhangi bir ucret odemedim simdiye kadar. Transfer islemini Coinbase deki hesabimdan yapiyorum.

ACH ile banka hesabınızı bağlayıp mı bakiye yüklüyorsunuz yoksa wire transfer yaparak mı ?

• @emreonline Coinbase deki hesabima login olup buradan banka hesabimi bagladim. Sanirim ACH dediginiz bu olmali.

• @hasbelkader, içinde söyledi: Bankacılık Sistemi ve Banka Hesap Çeşitleri

@emreonline Coinbase deki hesabima login olup buradan banka hesabimi bagladim. Sanirim ACH dediginiz bu olmali.

Evet, ACH ile bakiye ekleyince 10 gün boyunca o parayı çekemiyorsunuz. ( kripto veya banka hesabına)

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   Meco Meco 
  • ⭐⭐⭐⭐

merhaba. bir sorum olacaktı. bank of america dan hesap açtım hem saving ham de checking. para aktardım iki hesaba da. faiz olmadığı için paramın orada yatmasını istemiyorum. böyle fon olsun ya da ufak da olsa bir kazanç olacak bir hesap açmak istiyorum. bu konu da yardımcı olacak varsa çok sevinirim. şimdiden teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@denizci10 Ben Capital One 360 hesaplarını kullanıyorum. Ufak da olsa bir faiz getirisi oluyor. Hesap işletim ücreti olmaması da cabası.

• ⭐⭐⭐⭐

@knnrn cevabınız için çok teşekkür ederim ama benim hesabım ve param bofa da ondan sormuştum.

• @denizci10 bofa merrill lynch i satin almisti, hesabinizda belli bir miktardan yuksek para varsa merrill lynch hesabi acabilirsiniz bofa musterileri icin oldukca cazip, onlarin kendi yatirim danismanlari var ve sizi yatirimlar konusunda yonlendirebilirler.

• ⭐⭐⭐⭐

@Murat-Yılmaz teşekkürler. Denedim ama bir türlü beceremedim hesap açmayı hatta müşteri temsilcisine bağlanmayı. Keşke abd de iken yapsaydım dedim ama maalesef geç kaldık. Yanıtınız için teşekkürler.

• Merhaba, eşimle beraber Türkiye'de yaşamaktayız. Eşim amerikan vatandaşı ama herhangi bir kredi skoru yok. Bu sene turistik olarak Amerika da olacağız. Amerika'da iken Capital One secured karta basvurmayi düşünüyoruz, kredi skoru da yükselmesi için, yalnız şu an için adresimiz orada yok. Acaba digital posta adresi kullanarak kart alan var mı? Ya da kalacağımız otelin adresini kullansak problem olur mu ? Bir de yaklaşık olarak kaç gün içerisinde kart elimize ulaşıyor? 22 gün Amerika'da olacağız.

• @gkhn21 benim bildiğim adres kaydı olan resmi bir belge isteniyor, mesela utility bill gibi.
    benden adresi gösteren 2 belge istemişlerdi, wells fargo.

Benzer Başlıklar

• 3
  • 6
  • 6
  • 2
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

78

40.8k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.3k

| | | |