Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Önder-Bilgiç
    1- çevrenizi soruşturmanız en mantıklısı, belki abdde kontağı olan biri çıkabilir.
    2- bu forumda aktif olursanız yardımcı olacak üyeler çıkabiliyor.
    3- sanal adres alıp oraya yönlendirebilirsiniz

• ⭐⭐

@Z-I, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

Dostlar tekrardan merhaba.
    Ben askeri lisede okudum. DS 260 formunu doldururken orada olan { Course of Study } yerine ne yazayım ?

Sizin bölümünüz ne olarak geçiyor? Sayısal sözel eşit ağırlık gibi bir şey mi yoksa meslek mi? Sayısal vb. ise academic yazabilirsiniz değilse bölümün adını yazın.

• ⭐⭐

@GÖKHAN-DUMAN, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

Herkese merhaba arkadaşlar.Kazanan arkadaşları tebrik ederim.Ben Green Card sonucumu görmek için ilgili seymeye girip bilgileri doldurduktan sonra ''The information entered is not valid.'' bu hatayı veriyor.Bütün bilgilerimi doğru girdiğime eminim hatta birkaç farklı yöntemlerlede denedim fakat sonuç alamadım.Hatta bir arkadaşımın confirmation number'ında da aynı hatayı veriyor.Bilgisi olan veya aynı sıkıntıyı yaşayan var mı?Yardımcı olursanız sevinirim.

Otomatik form doldurma mı yapıyorsunuz?
    O-0 1-l gibi benzer karakter ayrımlarına dikkat ediyor musunuz?

• Arkadaşlar merhaba. daha önce 1 kere J1 vizesi ile gidip geldim ve bana farklı sorular sordular galiba.
    Ve kimlik bilgileri hariç tarihler tam mı olmalı? çalıştığımız yerler vs?
    Bu sorulara nasıl cevaplar vermeliyim?
    1.do you seek to enter the united states for the purpose of performing skilled or unskilled labor but have not yet been certified by the secretary of labor?
    2.are you a former exhange visitor(J) who has not yet fulfilled the two-year foreign residence requirement?
    3.are you likely to become a public charge after you are admitted to the united states?

• image.png

Bu aşamada lise bilgilerimi mi girmeliyim yoksa hem ilkokuldan itibaren mi girmeliyim?

• ⭐⭐

@aytug-aykut, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhabalar bu “EU SON 8 YILIN DV LİSTESİ”nde current ibaresi tam olarak ne anlama geliyor acaba?

Şu başlığın ilk iletisini okuyun:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/5354/sayılarla-dv2023

Ayrıca sürecinizi imzanıza taşıyın lütfen.

https://bit.ly/3cIMFIw

• ⭐⭐

@denizdeniz, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

merhaba,
    eğitim kısmına 3 yazdım. lise, önlisans, lisans. ancak önlisans diplomam lisans yapmam nedeni ile yok. doğru mudur bu şekilde yapmam

Doğru.
    Lisans diploması veya öğrenci belgesi var ama değil mi?

• ⭐⭐

@pinkycsm, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

şöyle bir sorum daha olacak. ds260 formumu doldurdum daha yollamadım ama en son kısımda SSN le alakalı daha önce sen var mı diye soruyor şu an yok ama 1 ay sonra olacak çünkü teksasa çalışmaya gidiyorum (J1 visa) eğer yoksa size bir SSN sağlansın mı diyor evet diyorum mecbur ama mülakat vakti geldiğinde benim zaten SSN'im olmuş olacak. sizce ds 260 ı 1 ay sonra SSN imi aldığımda mı doldurayım, yoksa mülakat esnasında artık SSN'im var diyip bana yeni bir SSN sağlanmasını istememem bir sorun yaratır mı?

Ssn zaten yine aynı numara olacak, değişmez. O yüzden yeni de istemiş olsanız sorun değil. Siz formu güncel doğru bilgiyle doldurun.

• Dostlar ds260 o doldururken adresleri mahallesi yerine mah VS olarak doldurmaktaa bir sakınca varmı adres doldururken hata alıyorum ikinci satıra tasıyor birde illa basvuru yaparken girdiğimiz adresle aynımı girmeliyiz ondan mı reddediyor bilen varsa rica ediyorum

• ⭐⭐

@Berna-Colak, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

Arkadaşlar Merhaba çalıştığım yerlerden biri kapandı ben de adresi net hatırlamıyorum yakın bir yerinkini yazdım telefon da hatırlamıyorum ona da 009000000000 gibi bir şey yazdım sizce olur mu silmeli mi

Eğer önemli bir iş tecrübesi değilse sizin için, yazmanıza gerek yok.

• Sanırım çok büyük bir hata yaptım

Are you a health care worker seeking to perform such work in the United States buthave not yet received certification from the Commission on Graduates of ForeignNursing Schools or from an equivalent approved independent credentialingorganization?

bu soruyu abd de sağlık alanında çalışmak isiyorsun ancak gibi gibi kurumlarında belgem yok anlayıp yes deyip burda sağlık görevlerinde çalıştığımı ve o kurumlarda sertifikamın olmadığını söyledim

fakat ds260 açıklam belgesinde abd de o kurumlardan sertifika almadan sağlıkçı olarak çalışmak istiyorum olarak değinilmiş

red yermiyim?

• ⭐⭐

@pinkycsm, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

arkadaşlar selam, J1 Vizem var ve 1 ay sonra yani 8 haziranda teksasa çalışmaya gideceğim. gittiğimde SSN çıkartacağım. Ama ds260 formumu şimdi doldurduğum için SSN sorusuna ne cevap vermeliyim? SSN'in var mı sorusuna hayır diyorum ve ardından ''Do you ever want the Social Security Administration to issue a social Security Number and card?'' diyor. Buna da No diyeceğim fakat mülakat sırası geldiğinde ve benim artık bir SSN'im olduğunda formdaki SSN bilgisinin güncel olmaması bir sorun olur mu? yani benim bu bilgiyi SSN aldıktan sonra güncellemem mantıklı mı sizce şu an formumu hiç submit etmeyip beklesem abd de ssn gelmesini. Ya da bu ufak bir değişiklik midir? yani mülakat esnasında artık bir ssn'im olduğunu söylesem problem ederler mi etmezler mi? SSN konusunda ne yapacağımı bilemedim şimdiden cevap veren arkadaşlara teşekkürler.

Soruyu 1 kez sorun ve cevap bekleyin.
    Ayrıca sürecinizi imzanıza taşıyın lütfen!

https://bit.ly/3cIMFIw

• ⭐⭐

@selim06, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

Okul adında harf hatası yapmışız sizce problem olur mu ?

Sorun yok. Komple adı değişen okullar bile var 😅

• ⭐⭐

@barankngl, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

merhaba part time olarak çalışıtığım fakat sgkda kaydımın olmadğı işleri yazsam problem olur mu

Olmaz.

• Arkadaşlar Amerika adresi yazmadan safe yapmıyorum lütfen yardım edermisiniz

• ⭐⭐

@ONURSUNTER01, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhaba arkadaşlar.çalışma hayatımda kendi adıma açtığım ve yaklasık 3 ay süren bir işletmem olmuştu bunu belirtmem gerekirmi.başından beri takip ediyorum fakat yaz hiç yazılmadı yada ben görmedim.iyi akşamlar.

Yazmak istemiyorsanız ve şu an aktif değilse, yazmak zorunda değilsiniz.

• ⭐⭐⭐

Merhaba , daha o aşamaya var tabii ki ama merak ettiğim bir nokta bu sağlık muayenesi döneminde aşı kontrolü ve ona göre aşılama yaptıklarını biliyorum, malum ülkemizde bu tarz aşı raporlama internet ortamında yaş itibariylede geçmişe dönük bulamıyor. E devlet üzerinden baktım fakat hiçbir aşım yapılmamış gibi gözüküyor. Hatta ilkokul dönemini geçtim geçtiğimiz ekim ayında askerde vurulduğumuz tetanoz ve difteri aşısı bile çıkmıyor e devlette.Bunları geçmişe dönük bulup sunabileceğimiz bir yol var mı yoksa mecbur hepsini tekrardan olacak mıyız

• @gucarslan Hala üzerimizdeki heyecan/stres ve yoğunluktan gözümden kaçmış olabilir tabiki. Ben her sene kazanıp 3 ay durup sonra yok olanlardan değilim bunu öncelikle belirteyim. Forumu çok uzun zamandır takip ediyorum sadece yazmıyordum. Kızmanızı anlıyorum tabi araştırmadan yazan çok kişi var. Hata yaptığım belirtilmediğinden beklemedeydim ne hata yaptığıma bakıp düzelticem izninizle tabiki 🙂 teşekkür ederim kıymetli cevabınız için.

• Ds260 formunu doldururken ikamet adresimi şimdiki güncel şeklinde yazıyorum hata veriyor.
    Acaba çekilse katılırken kura çekilmeden önceki verdiğim farklı adresten yani rakam fsrklılığından dolayı olabilirmi

• Bu ileti silindi!

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

97

40.2k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |