DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Arkadaşlar ds-260 formumu tamamlayıp gönderdim ama konuştuğum bütün arkadaşlarıma ''can you speak an/or read languages other then your native language'' sorusu sorulmuş fakat formumu 100 kere kontrol etmeme rağmen bana öyle bir soru asla ama asla sorulmadı. patlayıcı, nükleer vs silah kullanıp kullanmadığım dahi sorulmadı. sebebini öğrenebilir miyim çok merak ediyorum.

• ⭐⭐

@Melih-Gömeç, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

arkadaşlar ilk başvurumda posta kodu yıllardır kullandığımız kodu girmiştim ama ppt sorgu ekranında başka bir posta kodu çıkıyor ds formunda bu kodlamı devam edeyim yoksa ptt sorgusunda çıkan posta kodunu mu yazayım ? hakkınızı helal edin sizi bunaltıyoruz.
    @crazycells @gucarslan @Muhtaradana

Yeni kodu yazabilirsiniz. Eskisini yazsanız da sorun olmaz.

• ⭐⭐

@Guney1112, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

DS260 formunun doldurulması gereken bir zaman var mı bunun bir süresi var mı acaba yani hemen mi doldurmak zorundayız beni nasıl etkiler.

30 Eylül 2023'ten önce doldurmuş ve vizenizi almış olmalısınız.
    Ancak, geçen sene erken dolduranlar avantaj elde ettiler. Bu sene de öyle olacak mı bilemiyoruz. O yüzden erken doldurmanın zararı olmaz ama faydası olabilir.

az önce sisteme giriş yapıp doldurayım dedim "your request cannot be processed at this time." diye birşey geldi bunun nedenini bilen var mı acaba rica etsem cevaplarmısınız teşekkür ederim.

Yoğunluk kaynaklı.

Sürecinizi imzanıza taşıyın lütfen.
    https://bit.ly/3cIMFIw

• Başvurusu onaylanan herkesi tebrik ederim. Ben de 2023 tahlillerinden biriyim. Bir kaç sorum olucaktı;

1. Pasaportumun süresinin bitmesine az zaman kalmıştı yeniledim. Şimdi sisteme eski pasaportumu mu yoksa gelicek olan yeni pasaportumun bilgilerini mi girmeliyim ne yapmam gerekli
    2. Yenilenicek olan pasaportumun 1 ay sonra elime ulaşacağına söylediler. Bu bir ay çok fazla zaman kaybı gibi geldi bana. Formu doldurmak için pasaportumun gelmesini beklemek mantıklı bir karar mı ? Bana bu konularda tavsiye ya da yapmam gereken bir yol söyleyebilirseniz çok sevinirim 😇
  • ⭐⭐

@Emre-Varilci, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

Tekrardan Merhaba, 2 sorum var.
    1-) İlk çekiliş formunu doldururken İstanbul yerine İzmir yazmışım, bu bana sıkıntı yaratır mı?
    2-) Ds-260 formunu doldururken hala devam eden üniversite eğitimimi yazmalı mıyım?

1- Sorun olmaz. Ülke doğru olsun yeter 😅

2- Evet yazın. Mezuniyet tarihine önceki günün tarihini yazın.

• DS260'ta şu soruya nasıl cevap verdiniz? "Do you have documentation to establish that you have received vaccinations in accordance with U.S. law?" Ben COVID aşılarımdan dolayı "yes" demeyi düşünüyorum. Siz ne dersiniz?

• ⭐⭐

Tekrardan Merhaba, 2 sorum var.
    1-) İlk çekiliş formunu doldururken İstanbul yerine İzmir yazmışım, bu bana sıkıntı yaratır mı?
    2-) Ds-260 formunu doldururken hala devam eden üniversite eğitimimi yazmalı mıyım?

3-) Sadece sigortalı işleri mi mi yazmalıyım?

4-) Günü birlik sigorta giriş çıkışlarım var DS-260 formuna doldurmalı mıyım?

Emek ve zahmetleriniz için hem teşekkür ederim hem özür dilerim. 🙂

3- Size faydası olacağını düşündüğünüz iş tecrübelerinizi ya da sadece uzun dönem olanları yazabilirsiniz.

4- Sigorta evrağı vermeyeceksiniz. Yalnızca gerçekten çalıştıklarınızı yazın.

• ⭐⭐

@yigitberberoglu, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

Arkadaşlar bişey sormak istiyorum ; ds260 formunu doldururken Travel Documents kısmında pasaport bilgilerine pasaportumu uzatma başvurusu yaptığım için ve elime daha ulaşmadığı için "Other Documents" olarak doldurup gönderdim.

Ancak bugün ptt den mail geldi pasaportumun yollandığına dair sizce KKC'ye mail atıp case'imi açtırıp pasaport bilgilerimi güncellemeli miyim ? Yoksa görüşmeye çağırdıklarında pasaportumu götürmem yeterli olur mu ?

Bilgi verirseniz sevinirim.

Evrak talebinde eski ve yeni pasaportu gönderirsiniz. Ya da direkt mülakata götürürsünüz.

• Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐

@berkayatalay, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhabalar, greencard çekilişi eşime çıktı. DS260 dolduracağız. Hem Eşim hem benim hemde 7 aylık oğlumuz adına. Ancak şöyle bir durum var. 7 aylık oğlumuzun pasaportu bulunmamaktadır. Formu geciktirmemek adına nasıl bir yol izlemeliyiz. Bildiğim kadarıyla onunda pasaport bilgilerini isteyecekler

Other travel documents işaretleyerek doldurun formu. Evrak talebi geldiğinde oğlunuz için de pasaport hazır olsun.

• ⭐⭐

@Selcann, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

Arkadaşlar ds-260 formunu sabah doldurdum ve kontrol edip submit ettim ama biraz önce tekrar kontrol ederken oldukça saçma bir hata yaptığımı farkettim. Primary occupation kısmını iş tecrübeleri kısmıyla karıştırdığım için NOT EMPLOYED olarak işaretlemişim ama aslında mimarım 🙂 okul bilgilerinde mezun olduğum okul ve bölüm yazıyor ama yine de formu düzeltmek için mail atmalı mıyım sizce?

Gerekli değil, mülakatta kendinizi anlatırsınız 🙂

• @pinkycsm Herkese aynı sorular gelmeyebiliyor. Siz formdakileri cevapladayısanız yeterli. Ayrıca sürecinizi imzaya taşırsanız güzel olur.

• arkadaşlar selam,
    Formu şuan kolay doldurabilirsiniz diye umuyorum ben komple ailemi doldurup şimdi gönderebildim. bilginize...
    Tekrardan tüm talihlilere başarılar umarım hepimiz mülakata katılıp 6 aylık vizeyi alırız 🙂

• ⭐⭐

@emreaydıner, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

Öncelikle 16 yaşından sonra kalınan adresler sorusu için tam net bir tarih bilmiyorum adresim için. Yakın bir tarih yazmam sorun olur mu? Veya tarih bilgisini herhangi bir yerden öğrenbilir miyim?

E-devletten bakabilir, yakın bir adres de yazabilirsiniz.

İkinci sorum ise sosyal medya hesapları kısmında cevapları nasıl yazmam gerek? link olarak mı yoksa sadece kullanıcı adları yeterli mi?

Yazdıklarında sizi bulacakları unique bir şey olsun. Kullanıcı adı da olabilir, link de.

• @MuratA covid aşılarından başka aşılar da var. https://www.doctorun.com/tr/asilar burdan bakabilirsiniz.

• ⭐⭐

@Mr-Yavuz, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

Herkese tekrar merhaba ;
    Formu doldurdum ancak şöyle bir durumla karşı karşıya kaldım. Daha öncesinde oturduğum adresten taşınma tarihimi 2 ay yanlış yazmışım. Bu konuda hehrnagi bir hassasiyet gösterilir mi, formu tekrar açtırmam gerekir mi?

Teşekkürler

Yurtdışı adres değilse sorun olmaz.

• @Tahsin-Sav imzanızı da değiştirebilirseniz güzel olur o zaman Tahsin bey 🙂

• @EzgiLera teşekkür ederim 🙃

• DS-260 formunu dolduruyorum ancak kaydetme kısmında hata veriyor başka bu durumla karşılaşan var mı

• @tokbeyzaa süresinin bitmesine az kalanı girin. mülakata davet edildiğinizde hem eskisini hem yenisini götüreceksiniz

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

65

42.1k
Kullanıcı

4.4k
Konu

432.2k

| | | |