Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@celica, içinde söyledi: Madem ki Greencard Olmuyor, B1/B2 deneme vakti

@dytmelek Insallah sureci ferah sorunsuz hizli atlatirsiniz melek abla bol sans

Çok teşekkürler amin 🙏🏻 önümüzde epey yol var ama 😅

• @dytmelek zaman her halukarda geciyo ablam 😆 bence simdiden oraya gittiginizde ne yapicaginiz filan planlayin 🍀

• Ben de 2 yıldır kazanamayan biri olarak çekiliş sonucundan sonra dil okulu ile f1 vize başvurusu yaptım. Vizeyi alabilirsem dil okulu, yüksek lisans vs. derken yasal statüyü kaybetmeden bir şekilde orada kalmayı planlıyorum. Biz hele bir yola çıkalım kervan yolda düzülür.

• @JessePinkman guncel fiyatlar ne kadar arastirma yaptiniz mi? kac paraya belge verdiler?

• @celica Ben New York LSI 6 aylık kurs ücreti 6000 dolar. Ön kayıt ücreti olarak 250 dolar ve vize ücreti olarak 160 dolar ödeme yaptım. Mülakattan 2 hafta önce i20 belgesi için 350 dolar SEVIS ödemesi yapacağım.

• @JessePinkman varlik dokumu istediler mi sadece kurs ucreti mi??

• @celica ilk aşamada sadece ön kayıt ücreti istediler. Hesap dökümünü mülakatta isteyecekler.

• Benim bir tanıdığıma görevli hiç greencard'a basvurdunuzmu diye sormuştu, ve evet yanıtını aldıktan sonra Turist vizesi vermemişti. Bu kişi genç bir arkadaştı. Muhtemelen sorulmadığı durumda sıkıntı olmayacaktır. Sorulsa dahi ama bence doğruyu söylemek en iyisi.

• @celica, içinde söyledi: Madem ki Greencard Olmuyor, B1/B2 deneme vakti

Cok iyi olmus konu takipteyiz abi gayet haklisin. Ben WAT'la gidecegim. Olmazsa bu plani uygulayacagim. Bu sure zarfinda DV2024 tutarsa ne ala...

Hadi hayırlısı olsun kardeşim, başladın mı çalışmalara, ne durumdasın yazılım konusunda hangi alanlara yönelmeyi düşünüyorsun? Kısa süreli GC depresyonu sürecimiz de konuşamadık kusura bakma (: belirlediğin, üzerine yoğunlaşmayı düşündüğün spesifik bir yazılım dili var mı

• @nicely Evet, Abd konsolosluklarında turist vizelerinde potansiyel olarak zaten bir göçmen muamelesi yapılıyor, bir de söylediğiniz gibi ek olarak GC başvurusu sorulduğunda bu potansiyel durum kısmen doğrulanıyor sanırım.

• @JessePinkman Hadi hayırlısı olsun dostum, ben de en geç 2 ay içerisinde bir aksiyon alacağım bakalım. Hazırlığa başladım 🙂

• @stardium problem yok est. "gelecege yatirim" icin ve kod okurken keyif verdigi icin Kotlin sectim seneler once. Tum emektar dinazorlar (kendileri diyor) Yazilimi bir kenera birakip Ingilizce ogren ilk olarak diyor. Bakalim Ing calisiyorum istikrar saglarsam ne ala (: Istanbuldan selamlar

• @stardium Evet ama belki turkiyede isi, evi vs mal varligi olan bir aile icin greencard durumu etkili olmayabilir belki deneyip gormeklazim

• ⭐⭐

@nicely bu dediğiniz olay ne zaman oldu ve görüşmeye dair biraz daha detay verir misiniz bu bahsettiğiniz arkadaşınızın profilini nasıldı vb?

• ⭐⭐

@stardium aslında tam olarak öyle değil GB başvurusu göçmenlik niyeti taşır ama uzun vadelidir ancak kişinin göçmenlik niyeti görüşme anında olmamalıdır akla gelebilecek herhangi bir anda değil yasa da görüşme sırasında olup olmadığına bakılacaktır yani turist vizesi ile gidip kalır misiniz değerlendirmesidir bu

• @dytmelek; haklısınız o kişilerden biri de bizzat benim. Hatta görevli sordu DV ye başvurmuşssun dedi evet dedim. Yine de verdi vizeyi. B1/B2 ye tüm görüşme detaylarını yazdım.

• @Gold-coast; o soru tam olarak şunu kastediyor: sizin adınıza birisi göçmenlik dosyası gönderdi mi? Bu da şöyle olabilir örneğin oradan birisi size sponsorluk denemiştir bu kardeş olur şirket olur vb. Green card göçmenlik başvurusu ancak o sorunun kapsamına girmez.

• @JessePinkman ücreti nasıl gönderdin okula? Bende o okula mail attım bilgi almak için 2 aylık kursları hakkında

• @Umutcum, içinde söyledi: Madem ki Greencard Olmuyor, B1/B2 deneme vakti

@JessePinkman ücreti nasıl gönderdin okula? Bende o okula mail attım bilgi almak için 2 aylık kursları hakkında

Ücreti vizeyi aldıktan sonra ödüyorsun vize öncesinde okula ön kayıt ücreti ödüyorsun. 250 dolar ön kayıt ücreti 160 dolar vize ücreti ödedim, mülakattan önce de 350 dolar sevis ücretini ödeyeceğim eğer onay alırsam geri kalan 5750 doları okula ödeyeceğim.

• GC bana da çıkmadı, dün turist vizesine başvurdum parasını yatırdım. Mayısa randevu alabildim, 1 yıl var daha... Herkes aynı şeyi düşünüyor sanırım. Randevu sayfasını takip etmeye başladım öne çekebilir miyim diye ama pek ümidim yok. Talep çok.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

90

40.2k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |