Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Orhan-Cabarov, içinde söyledi: Amerika'da Ehliyet Almak

20 Nisan'da New York şehrinde direksiyom sınavına girip 70 puanla(tam sınırda) geçip ehliyeti aldım çok şükür. 🙂

10 yıldır araba kullanıyorum ama burada sürüş testinde biraz saçmaladım. Kalacağımı düşünüyordum ama geçtim.

Merhaba,

Peki direksiyon sınavı öncesinde herhangi zorunlu kursa katılmanız talep edilmedi mi?

• @ayvalik10 Araç kendi aracınız mı yoksa sınav merkezinin mi?

• Tennessy bölgesi için ehliyet konusunu forumda bulamadım. Bu bölgede ehliyet durumu nasıl oluyor ?

• Texas icin ehliyet almak isteyenlere umarim bir faydasi olur.

• @TUNCAHM New York'ta 5 saatlik online kurs var onu satın alıp izliyorsun. İzlediğin slaytlardan sorular soruyorlar onları geçip direksiyon sınavına girmeye hak kazanıyorsun.

Direksiyon sınavı dersi için kurs soruyorsan gerek yok ama sen istersen ders alıp öğrenebilirsin.

• edit....

• @Hayrettin-Yavuz ikisinde de vize suren kadar gecerlilik olmasi lazim. driver's license alman daha mantikli olacaktir diye dusunuyorum.

• edit.....

• Florida için driving testte dikkat edilmesi gerekenler neler?
    Yazılı sınavı geçtim
    Şimdi arabayla olan teste giricem
    Dikkat edilmesi gereken püf detaylar nedir

• @orcunorcun1881
    Bu kanalın videolarını izleyerek geçtim.

Hatta 3 - 4 hata yapmama rağmen geçtim. Eski postlarda özet geçmiştim sınavım ile alakalı. --> *** Çok kolay almıştım, umarım siz de kolay alırsınız.

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   cesurcaner cesurcaner 

• @Hayrettin-Yavuz benim yazma hatam olmus eger zaten driver's licence almaya hak kazanabilirsen verecekleri dokumanin adi "real id license" olarak geciyor sag ustte yildiz oluyor. tum haklari tek kartta topluyorlar gibi 🙂

• @cesurcaner Caner çok teşekkür ederim.Okudum mesajını da.İlk seferde geçmem lazım.Florida da her yer overbook.İkinciye kalmamam lazım
    İnşallah anlarım telefondan onların dediğini
    Bazen çok hızlı geliyor Amerikalıların konuşması anlayamıyorum.
    Eşimin konuşmasını anlıyorum çok rahat
    Onun yanımda olması bir avantaj olur

• @orcunorcun1881 Yani üzerinden yaklaşık bi 7 8 ay geçti sanırım. Şimdi covid kuralları da biraz rahatladı. Değişmiş olabilir ama o zamanlar öyleydi. Belki şimdi de o kurallar rahat geldiyse devam ediyorlardır umarım 😃 Başarılar. Bu arada dip not yanındaki insanı konuşmasına izin vermiyorlar. 😃

• Merhabalar arkadaşlara bilgi vermek için yazıyorum
    Dün Floridada road teste girdim ve geçtim
    Eşimin yanımda olmasına izin vermediler
    Telefonla bağlanmadılar
    Direkt examiner arabaya geldi
    Çok kötü davrandılar hem işlemler sırasında hem de test esnasında
    Eşim kavga edecekti nerdeyse.Irkçılığı iliklerime kadar hissettim

Sınava girecek arkadaşlar çok da hafife almasın derim
    Çatır çatır bıraktılar önümdeki insanları

Ben geçtim inşallah da bir daha yolum düşmez dmv ye

@cesurcaner
    Bilgiler için çok teşekkür ederim

Benim ehliyetin tepesinde TEMPORARY yazıyor
    Exp 04/13/2024 yazıyor.

Bunun anlamı nedir ?
    Umarım 2024 te tekrar bu sınavlara girmek zorunda kalmam

• @orcunorcun1881 Enteresan bana da bir o kadar iyi davranmışlardı. Kadın gülerek 3 yanlış yaptın dedi dedim sinyal verdim ya yok ben görmedim. Peki dedim kusura bakmayın, merak etme geçtin dedi güldü. Benimkinde 2030 yılı exp. Hangi county de girdin acaba?

• @MySea diyelimki bir eyaletin ehliyetini, daha sonrada cdl ini aldık, sonra başka eyalete taşındık bütün ehliyet sınavlarına baştan bir dahami girecegiz

• @sanaldeniz Sinava girmiyorsunuz, address proof ve goz testi ile yeni eyaletin ehliyetini aliyorsunuz.

• @MySea teşekkürler

• @cesurcaner Yazılı sınava Palm beach gardensta girdim ordakiler çok iyi ve kibardı
    Hiçbir sorun yaşamadım orda

Road teste ise Westlake de girdim orası da Palm Beach Countye bağlı ama berbattı
    Hem çok bekledik
    Hem de tutumları çok kötüydü

Sanırım 2 sene sonra yenilemek gerekecek
    Ben öyle anladım
    Umarım tekrar sınava girmek durumunda kalmayız

• @orcunorcun1881 ben de ilk yazılıma palm beach gardensta girdim. Delray'de de sınava girdim. Road teste royal palm beachte girdim. Çok güzel geçti dediğim gibi. Westlake'i de bilmiyordum royal palm beach in dibiyimiş 😃

Benzer Başlıklar

• 19
  • 3
  • 8
  • 2736
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

98

40.2k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |