Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @gucarslan J1 vizesi ile gelmistim daha sonrasinda vize degisikligi icin basvuruda bulunmadim ve uzun suredir statu disinda bulunuyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Jack-Fox bu durum illa ki vize mülakatınızda karşınıza çıkacaktır.
    hukuksal bir destek almanızı tavsiye ederim.

• Tesekkurler.

• Herkese merhabalar,

Benim soyle bir sorum olacakti: Simdi malumunuz, benim CN ve DS gonderme tarihi kombinasyonum, beni epey olumsuzluga itiyor ve umudumu kaybediyorum. 30 Eylul'e Green Card vizemin artik yetismeyecegini varsayarak, bu bana ilerde yapacagim Turist Vizesi veya baska tur bir Amerika vize basvurusunda sikinti cikarir mi, bunu ogrenmek istiyorum. Sonucta, sen gocmen olmaya niyetliymissin, DS formu bile gondermissin zamaninda zaten ohohoh falan denir mi ki 🙂 Var mi hic bu durumda olup, duydugunuz, turist vizesi alan sonradan?

• Merhabalar bir sorum olacaktı;
    dosya transferi durumunda maddi yeterliliği gösteren bankadaki birikimimizi Türkiye'deki bankamızdan aldığımız hesap hareketleriyle göstermek mümkün müdür acaba ? Gerekirse ilgili evrak ve imza sirküsünün ingilizce çevirisiyle mülakata girebilir miyiz yoksa ilgili ülkedeki bir bankada mı olmalı para ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Mysterio 30 eylül sonrası başvurularınızda eski DS260 formlarınızın bir anlamı yok.
    şahsen 30 eylül sonrası farklı bir ABD vizesi aldım, hiç sorun olmadı bu konu.
    ama elbette farklı bir durumdan vize alamama durumunuz olabilir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Effeking TR'deki hesabınızdaki parayı yeminli tercüme ettirerek gösterebilirsiniz.

• teşekkürler @gucarslan 🤞🏼

• @gucarslan anladim, cok tesekkurler 👍

• Merhabalar;
    Önceki yıllara bakıldığında, mülakat alma ihtimalimiz düşük mü?

• @Mysterio O karamsar ruh hali bende de var, umarım hepimize mülakat maili yakında gelir.

• Arkadaşlar mülakatları bugun bıraz analız etme sansım oldu.Sayıca kaba olarak şoyle soyleyeyım Subat ayında 130 mart ayında 170 mulakat vize görüşmesi yapılmış.Nısanda hıc yapılmamış.Suana kadar 300 kusur vıze gorusmesı gerceklestı.Bu demek oluyorkı y bazında 22 ıs gunu dusunerek gunde ortalam 7-8 kısı mulakata cagrılabılıyor.Bu yıl kazanan sayısı 2000 kişi var desek bence bunlardan en fazla %40 - 50 si mulakata cagırılır.1000 kısıyı cok gecebılecegını dusunmuyorum eylul 30 son.Benım kafama takılan su case numberı yuksek olan arkadaslar yanlıs anlamasın da bu senemı sadece ılk gonderen tarıhe gore mulakatlar verılmeye basladı normalde case number a gore mı verılıyordu bılen varsa lutfen yazsın belkı tekrardan o senaryoya gerı donerse kcc bı sansım vcar demektır.

• @braveheart-34 bu forumun 1 . Sayfasındaki exceldenmi yaptınız bu analizi. Çünkü sadece mart ayında verilen mülakat sayısı 319 diye paylaşılmıştı yanlış hatirlamiyorsam.

• Arkadaşlar bütün reel analizler gün gün şu adresten takip edebilirsiniz."https://savediversityvisa.org/dv2022-daily-visa-statistics/" ve "https://savediversityvisa.org/dv2022allconsulates/"

• @braveheart-34 merhaba, bu yil TR'den kazanan sayısı belli zaten ve bu rakam 2526. Ancak, bu rakam kazanan Case Number değil de vize sayısını gösteriyor. Daha önceden bu durum ile ilgili bir çalışma yapılmışti ve kazanan Case Number sayısınin 1400 civarı olduğu tahmin ediliyor.

• @İBRAHİM 13600 let icin email gelmedi halen

• @datanist Merhaba.Son bir kaç yıldır galiba yanlış olmasın ama forumlarda vs okudugum kadarıyla GreenCard talihli sayısı vs paylaşılmıyor.Ben kabaca vir varsayım yaptım farazi bi şekilde 2000 kadar olabildiğini düşünüyorum dedim.Bunun dışında söylemeye calıstıgım şey varsayım uzerınden devam edecegm 2000 sayısı baz alındıgında kiminin yuksek case number kiminin düşük bu bir şans olarak görülürken gecen yıllarda neden bu yıl case numbera göre gidilmedi veyahut ben mi yanlış biliyorum KCC ye ds260 formunu şlk gönderenler mi önce cagrıldı gecmış yıllarda.Bir de su var hadi diyelim ki KCCye ds260 formunu ilk gönderenlere erken mulakat tarihi verildi peki neden ilk 3000 case number içerisinde ds260 formunu baya baya gec gonderen ınsanlara mulakat tarıhı verıldı boyle bır sacmalık olur mu yanı hangı standarda gore sen mulakat verıyosun bunun bı acıklaması olması ya case numbera gore olur ya da dosya gonderım tarıhı olur fakat dedıgım gıbı ılk 3000 cok kafa karıstırıcı.Bence bunun uzerıne ayrı bır dava hemen acılmalı ve desteklenmelı.

• @gucarslan onaymailnereye geliyor nerden bakma gerek 13600 ler icin mail gelmedi agustos ds260 gonderdim

• @Oscar size gelmedimi email Ben 13600 gelmedi current nerden bakiyorum

• @braveheart-34 ben bu listeyi cozemedim ank Ankara konsolosluk ne zaman yapilmis istatistik.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

93

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |