Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• DS processing şuan kaçlarda bilgisi olan var mı?

• @gucarslan Dediğiniz gibi akıl alır bir durum değil. Ülkesinde bulunduğu vatandaşlara öncelik vermiyor. Görünen Ankara konsolosluğu, Türkiye’deki vatandaşlar için hizmet vermeyi şu anlık ikinci plana atmış gibi.

Umarım kalan 58 günü EU için planlarlar ve toplu mülakat gelir. Ay olarak 3 ay kaldı görünsede, kalan gün sayısı çok düşük.

• Kalan 3 ayda toplam verilecek mülakat sayısı kac acaba 900 civarı mı?

• @gucarslan gerçekten çok üzücü bir durum. Asya bölgesine ait vizeler hangi ülke kazananları için acaba?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@emre34 bunu tam olarak bilemezsiniz çünkü; DS260 formunu doldurmuş ve sürece devam edecek talihli sayısını bilemezsiniz.

ama kabaca;
    seçilen talihli sayısı - mülakat alanlar = kalan mülakat sayısı

• @gucarslan secilen talihli sayısı kactir mulakat alan 432 yazmislardi bir onceki sayfada

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@emre34 2526 (aile bireyleri dahil)
    ortalama 1200 case demek bu da.

• @gucarslan tesekkurler

• Sayılara bakıldığında az çok birşeyler söylüyor. Mesela 11Binlerden 18 Kişiye mülakat vermiş Ankara, EU için. Foruma kayıtlı 23 kişi var, 10 kişi mülakat almış. Ankara'nın dağıttığı Mülakatın yaklaşık %55'ini Foruma kayıtlı kişiler almış.12binlerde bu oran % 57. 13binlerde % 47 ...
    Totalde Ankara'nın EU için dağıttığı 432 mülakatın 255'i Forum'a kayıtlı ( %59'u).
    Eğer Ankara, Forum'a kayıtlı olup mülakat almamış ve EU bölgesinde olan 468 kişiye de mülakat verecek olsa açıklaması gereken mülakat sayısı kaç olmalı (TEMMUZ-AĞUSTOS-EYLÜL)?
    Bir çok cevabı olabilir, bu cevaplardan bir tanesi ampirik hesapla (yukarıda ki verilere göre)=
    793 Mülakat...
    TEMMUZ - EU 264 MÜLAKAT
    AĞUSTOS - EU 264 MÜLAKAT
    EYLÜL - EU 265 MÜLAKAT
    HEPİMİZE İYİ BEKLEMELER - SABIR

• Son mülakat alan 44 kişinin hepsinin tarihi 2 Haziran mı? Öyle ise bir günde 44 kişi iyi bir rakam. İlerisi için umut veriyor en azından 🙂

• @entropik sizin ds 260 onaylimi mail attınız mı kcc ye

• @Stiff maalesef dediğiniz gibi oldu. Ön sıralarda mülakat akacak durumda iken şimdi hiç alamama riski ile karşı karşıyayız.
    Bahsettiğim onay kcc den evrak isteme, onlardan evraklarınız onaylandı maili alma değil. Sn. @smartcells bir dönem günlük 200 dosya onaylandığından ve dosya onayında gelinen cn dan bahseden paylaşımlar yapıyordu. O onaydan bahsediyorum. Ben Şubat ayında kcc ye durumumu sordum ve şöyle bir yanıt aldım.
    Thank you for your inquiry.

Your case number is now current for interview processing. Once the interview date has been scheduled,….

Maalesef sn @ayvalik10 sık sık durumumuza bakıyorum ve hala nvc halindeyiz mülakat almak bir yana 🙁

• Yurtdisina cikarsak turkiyeden tekrar ulkeye girince 10 gun gecmesi sarti devam ediyormu hala mulakat tarihinden once?
    Sunu dusunuyorum da: abd turist vizem var gitsem ama aos basvuru yapmasam sadece gezmek icin mail gelirse eger tr ye geri gelsem ancak mail bir ay onceden dagitiliyorya.. 1 hafta onceden gel mulakata demezler dimi? Yani 2 hafta onceden mulakata gel deseler bile sorun degil atlar gelirim ama bilemedim
    Bu surede yurtdisina ciksam durumumu riske atarmiyim?

• @gucarslan Selam biz 2 hazirana randevuyu aldik. Asil talihli babam, applicantlarda adam görünüyor. KCCden gelen mailde beneficiairies kisminda sadece annem ve Kardeşim gorunuyor. Fakat randevu doldurma kisminda beni de yazabildik ve randevu günü saati alabildim. Sistemde olmasaydım alamazdım değil mi? Ben anlamadım nasıl bir durum olduğunu
    Bu arada sizin durumunuzdaki gelişmeye de çok sevindiğimi belirtmek isterim

• @Kompüter Form onayları en son bildiğim 16K üzeri ama net rakam yok çünkü sanırım sistem yine değişti. Kcc konsoloslukların kapasitesini bildiğinden, gelecek olan mülakatlara göre onay veriyor. Çünkü farklı konsolosluklardan yüksek rakamlar form onayı alıyor.

Yani onaylar eskisi gibi günlük 200 olarak ilerlemiyor şimdilik.

Bu arada açılan bir dava bilgisi için Brit Simon’un yazdığı blog’a bakabilirsiniz. Onaylar hakkında biraz bilgi olabilir. Google translate ile çevirebilirsiniz.

• 26 bine gelene kadar 😞

• Yani aslında çıkması çokta birşey ifade etmiyor eğer sayı yukarda ise ben 26 bindeyim hala mail gelecekte sıra verecekler diğer Green kart açıklanacak bizde daha tık yok 😞hayır ilk defa hayatımda bu kadar sevindim ileriyi gördüm oda olmayacak ama bir umut hep ya Allah bismillah diyorum

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Mevlut-Yilmaz ilgili kural konsolosluğun sitesinden kaldırıldı, bilginize.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@dengel tebrikler öncelikle.
    peki DS260'da kendi adınız görünüyor mu, ilk olarak bunu kontrol edin lütfen.
    size mülakattan önce ankara konsolosluğundan bir mail gelecek, orada mülakata girecek aile bireylerinin listesi gelecek, orada olup olmadığınızı kontrol edin.
    adınız yoksa, [email protected] a mail atın lütfen ve durumu anlatın.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

88

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |