Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Mevlut-Yilmaz Bende de turist vizesi var. Yani her an gözümü karartıp, aosa başvuru için gidebilirim.

• @sanaldeniz o zaman temmuza kadar turkiyede bekleyip mail gelmezse mi giderim diyorsu abd ye?
    Yani en kotu abd den alma sansimiz var.. cok kisi var burdada mail bekleyen ne bilim, mulakat yagdirmalari lazim herhalde bizimde alabilmemiz icin, burda halledip gidenilseydik hayirlisiyla🙏 Allah yardimcimiz olsun umarim bekleyen herkes alir:)

• @gucarslan yani temmuz ayi icerisinde turkiyede bekleyip mail alamazsak abd de alma sansimiz hala var? Peki surec neden boyle aklim almiyor yani 22 kisi nedir yani, ne yapmak istiyorlar anlamis degilim diger konsolosluklar calisiyor cn ye gore bu ankara neden boyle, benim gibi bircok kisi magdur..
    Tahmininiz nedir cn 16K olan biriyim ama ds260 formunu gec gonderdigim icin alamama durumum varmi mulakat ankarada?
    Yani sunu anlamiyorum bulten aciklanio 27K diye ben 16K ama formu gec gonderdik diye cagirmama ihtimalleri var yani? Beklemek gercekten zor ya, herkese sabirlar diliyorum…

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Mevlut-Yilmaz merhaba,

yani temmuz ayi icerisinde turkiyede bekleyip mail alamazsak abd de alma sansimiz hala var?

bu ciddi bir risk elbette. bu kadar kısa sürede AOS sonuçlanan bir dosya bilmiyorum, olmasının da çok mümkün olduğunu zannetmiyorum.

kalan kısım için de yapabilecek bir yorum bulamıyorum ne yazık ki çünkü; son iki yıldır yaşanan aksaklıkların üzerine bir de KCC süreci + mülakat verme algoritması eklendiğinde durum tamamen onların insafı olacaktır.

• @gucarslan sabirla beklemeye devam:) kismetse olacak.. herkese sabir diliyorum
    🤚

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Mevlut-Yilmaz 30 eylül 2022 tarihine kadar vaktiniz var 1 ekimden itibaren dv2023 mülakatları başlayacak. geçmiş dönemlere bakarsanız 28 eylül de bile mülakata giren var ondan dolayı karamsar bir hale girmeyiniz.

• @ayvalik10 dogru diyorsunuz umudumuz var tabiikide ancak beklemek zor:)

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Mevlut-Yilmaz zaten bu green kartın en pis en berbat kafayı sıyıracak kısmı bekleme kısmı taaa 1990 yıllarından beri kurallar aynı geçerli. Eskiden posta ile kazanan kişiler öğrenirdi .Daha sonra sende onlara geri gönderirdin. Ondan bu bekleme zamanı var çok daha detaylı @mysea sizlere anlatır.

• @sanaldeniz merhaba, Excel listesindeki sıralama sadece var sayımlardan biri. Örneğin biz Excel de 170’lerdeyiz fakat ds gönderim sıralamasına bakarsak önümüzde 205 kişi var. Sadece Excel de. Yani vize mülakatı bu hızla giderse en başlarda olduğumuzu zannederken mülakat alamama ihtimalini yaşıyoruz şu an.

• Selamlar, dosya onayları ne hızda ilerliyor. Yada ilerliyor mu bilgisi olan var mı?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Güler-Özçelik artık dosyalar onaylanma olayı kalktı sizler hemen dvprogram.state.gov sitesine bakar mısınız. Mülakat tarihi verilmesi gerekiyor. Evrakları artık direk konsolosluğa götüreceksiniz.

• @sanaldeniz AOS'a başvurduğunuzda Türkiye'de mülakat tarihi alma hakkınız kayboluyor mu? Kaybolmuyorsa CN'niz 25bin ve Ds'niz geç gitmiş ve hazır turist vizeniz var... maliyet/zarar/risk hesabı yapın...Hangi ülkeden mülakat tarihi erken gelirse ona gidin... bilemiyorum ama Temmuz ayı sizin koşullarınızda beklenmez bence... iyice bi araştırın.

• @Utopya Sorduğunuz sorunun cevabını bilmiyorum. İlk ds260 gönderim tarihini esas alırlarsa sıra gelme ihtimali var. Ayrıca aos aile fertleri de düşünüldüğünde baya bir maliyetli.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Utopya AOS dosyanızı USCIS'e verdiğinizde ve başvuru ücretiniz tahsil edilirse artık cp (consular processing) yapamaz ve ankara'da mülakata giremezsiniz.

• @entropik sistem çok iyiydi 🙂 evet evet aldım darısı alamayanların başına. Umarım hepimiz vizelerimizi alırız. Herkesin hayali gerçek olur:)

• @Güler-Özçelik DS-260'ı Mayıs'ta göndermiş olsaydınız muhtemelen şimdiye mülakat almış olacaktınız. Maalesef böyle bir ters köşemiz oldu. Şu an Mayıs'ta formu gönderenlere mülakat dağıttılar. Bir sonraki toplu mülakatta (böyle bir şey olursa 😞 ) size de mülakat geleceğini tahmin ediyorum.

Dosya onayı kalktığı için KCC'ye mülakat beklediğinizi belirten bir mail atabilirsiniz. Kesinlikle içeriğinde DS-260 geçmesin, aksi halde formu açabiliyorlar.

• Merhaba,

Ungan'ın evrak listesinde belirttiği şu ifadeyi iyi anlayamadım? Bir kağıda doğum tarihini mi yazıp vereceğim öylece yoksa doğum belgesinden vb. mi bahsediliyor? yardımcı olabilirseniz sevinirim. Teşekkürler
    "If you are a mother, bring the birth dates for each child in US Calendar format (mm/dd/yyyy)"

• Geçen dağıtılan mülakat sayısı belli oldu. EU, AS, AF ve OC toplamda Ankara 250 adet mülakat vermiş. Ankaradan son olarak mülakat almış en düşük EU case no EU4326, en yüksek EU case no EU18469. EU için son toplam mülakat sayısı 44.

image.jpeg

• Ankara in transit olanları sistem üzerinden üzerine almış. Bu siteden https://savediversityvisa.org/dv2022allconsulates/ Ankaranın durumuna baktığımızda, Haziran ayını asyalılarla doldurmuş. Ankaranın işlem gören, görmüş olan cn sayısı AVRUPA İÇİN şu anda 273+36+123=432, ASYA İÇİN 104+123+289=516. Mayıs Haziran ayında Asya Cn lerine yüklenen Ankara, muhtemelen temmuzda Avrupa için toplu bir mülakat verecek gibi...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@gamefry bu da ankara'nın eu için tutumunu çok acık şekilde gösteriyor ne yazık ki.
    toplamda 250 mülakatın 44'ünü eu verip kalan, 206 mülakatı as, af, oc'ye vermek kabul edilebilir bi' şey değil.

ayrıca, "ankara haziran için başka mülakat verir mi?" sorusuna da cevap bulmuş olduk.
    250 slot, bir ay için ciddi bir rakam, başka mülakat beklemek hayali olacaktır.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

100

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.3k

| | | |