DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhaba yeniden.

Öncelikle içten yardımlarınız için teşekkürler. İşle alakalı bir sorum olacak. Mevcut çalıştığım iş yerinde 4,5 senedir çalışmaktayım. Onun öncesinde kısa süreli iş deneyimlerim oldu. Okul zamanı ve sonrasında sezonluk işler. Yaklaşık 10 farklı iş yerinde. Bunları yazmayı düşünmüyorum. Mülakatta kurcalarlar mı acaba. Sorun olur mu?

Teşekkürler.

• Merhabalar,DS 260 formunu dolduruyorum,aşılarla ilgili kısımda ;çocuklarım 6 buçuk yaşında aşı kartları var,tüm aşılarını yaptırdım(özel aşılar da dahil) ama bu aşıların AMERİKA kanunlarına uygunluğunu bilmiyorum.O yüzden hayır yazıp açıklama kısmına kendimize yazdığımızın aynısını yazdım,şimdi yok konsoloslukta göstereceğiz diye. Ama benim elimde gösterebileceğim aşı kartı var,acaba evet aşı kartımız var ama yeterli mi değil mi bilmiyorum mu yazsam,hangisi daha doğru olur?

• Bu ileti silindi!

• Arkadaşlar merhaba. Ben geçen sene makine mühendisliği bölümünden mezun oldum. Bir iş tecrübemde olmadı. DS260 formunda Amerikada hangi mesleği yapmak istiyorsun sorusunda, Formlarda okuduğum kadarıyla Türkiyedeki diplomalar amerikada geçerli olmuyormuş. Ben şıklarda mühendis olarak mı işaretliyeyim, veya başka bir şıkkımı işaretliyeyim. Bilemedim. Ayrıca şuan açıktan 2. üniversite okuyorum

• Arkadaşlar bir sorum daha olucak. Daha önce çalıştığınız işyerlerinin isimlerini yazın. Sorusunda 2010 yılında lise öğrencisiyken sigortam başlasın diye bir yerde 4 ay çalışmış gibi gözüküyorum. Bunu yazmalımıyım.

• Teşekkür ederim @crazycells , üniversite mezunuyum. Ön koşulu bu şekilde sağlıyorum. Özel bir durum için bir sorum var mesaj atacağım. Zaman ayırırsanız çok sevinirim. . Site geneli üzerinden yardımlarınız, ilginiz, hızınız muhteşem. Bunca insanın hayatını kolaylaştırdığınız gibi sizin de hayatınızın çok çok kolay olmasını dilerim...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@kundekari DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Merhaba yeniden.

Öncelikle içten yardımlarınız için teşekkürler. İşle alakalı bir sorum olacak. Mevcut çalıştığım iş yerinde 4,5 senedir çalışmaktayım. Onun öncesinde kısa süreli iş deneyimlerim oldu. Okul zamanı ve sonrasında sezonluk işler. Yaklaşık 10 farklı iş yerinde. Bunları yazmayı düşünmüyorum. Mülakatta kurcalarlar mı acaba. Sorun olur mu?

Teşekkürler.

Yok sorun olmaz. Dediginiz sekilde uzun sureli isleri yazabilirsiniz. Cok kisa sureli calistiginiz ve gelecekte yapmak istediginiz islerle ilgili olmayan kisimlari yazmasaniz da olur.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@fireandwater DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Merhabalar,DS 260 formunu dolduruyorum,aşılarla ilgili kısımda ;çocuklarım 6 buçuk yaşında aşı kartları var,tüm aşılarını yaptırdım(özel aşılar da dahil) ama bu aşıların AMERİKA kanunlarına uygunluğunu bilmiyorum.O yüzden hayır yazıp açıklama kısmına kendimize yazdığımızın aynısını yazdım,şimdi yok konsoloslukta göstereceğiz diye. Ama benim elimde gösterebileceğim aşı kartı var,acaba evet aşı kartımız var ama yeterli mi değil mi bilmiyorum mu yazsam,hangisi daha doğru olur?

ilk aciklama yeterli.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@katre DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Arkadaşlar merhaba. Ben geçen sene makine mühendisliği bölümünden mezun oldum. Bir iş tecrübemde olmadı. DS260 formunda Amerikada hangi mesleği yapmak istiyorsun sorusunda, Formlarda okuduğum kadarıyla Türkiyedeki diplomalar amerikada geçerli olmuyormuş. Ben şıklarda mühendis olarak mı işaretliyeyim, veya başka bir şıkkımı işaretliyeyim. Bilemedim. Ayrıca şuan açıktan 2. üniversite okuyorum

Eger muhendislik yapmak istiyorsaniz, o sekilde yazmalisiniz. Diplomaniz her yerde gecerli, siz o okulu okudunuz ve diplomayi aldiniz. Sadece bazi durumlarda istedikleri formata getirmeniz lazim yani denkligini almaniz lazim. Dogru bilgi icin forumdaki ilgili konulari okumanizi tavsiye ederim.
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/364/türkiyeden-alınan-diploma-denkliği-ve-yapılabilecek-iş

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Arkadaşlar bir sorum daha olucak. Daha önce çalıştığınız işyerlerinin isimlerini yazın. Sorusunda 2010 yılında lise öğrencisiyken sigortam başlasın diye bir yerde 4 ay çalışmış gibi gözüküyorum. Bunu yazmalımıyım.

Eger gerekli oldugunu dusunuyorsaniz yazabilirsiniz. "gozukuyorum" demissiniz, eger orada gercekten calismadiysaniz yazmaniza gerek yok. Formdaki sorulara ne yazip yazmayacaginiza siz karar vereceksiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sbayraktar DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Teşekkür ederim @crazycells , üniversite mezunuyum. Ön koşulu bu şekilde sağlıyorum. Özel bir durum için bir sorum var mesaj atacağım. Zaman ayırırsanız çok sevinirim. . Site geneli üzerinden yardımlarınız, ilginiz, hızınız muhteşem. Bunca insanın hayatını kolaylaştırdığınız gibi sizin de hayatınızın çok çok kolay olmasını dilerim...

Tabii. Ozelden atabilirsiniz ama 3-4 gun bekleyebilirsiniz cevap icin 🙂 ; okunmamis ya da cevaplanmayi bekleyen 10'dan fazla mesaj var su anda. Vakit buldukca sirayla cevapliyorum.

• Sayın @crazycells çok teşekkür ederim. "Gözüküyor" dememdeki neden sigorta girişim olsun diye bir işyerine kayıt edildim. işyerine hiç gitmedim. 4 ay sonrada çıkışım verildi.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Sayın @crazycells çok teşekkür ederim. "Gözüküyor" dememdeki neden sigorta girişim olsun diye bir işyerine kayıt edildim. işyerine hiç gitmedim. 4 ay sonrada çıkışım verildi.

Yok anladim zaten 🙂 Turkiye'de cok olan bir uygulama bu. Gercekten calismadiginiz yerleri yazmaniza gerek yok.

• @crazycells çok teşekkür ederim,iyi günler

• Selamlar,

Öncelikle böyle bir oluşum için teşekkür etmek istiyorum,

2 tane sorum olacaktı DS260 ile ilgili.
    a. Profesyonel is hayatinda ( freelance, ve proje bazli is yapiyorum) ismimin kisaltilmis halini ve soyad olararakta baba ismi kullaniyorum, kisa ve akilda kalici olmasi icin.
    Simdi forumda ''Have you ever used other names ( alias etc,) '' kisminda bunlari belirtmem gerekir mi?

b. Calisma hayatim boyunca full time bir sirkette calismadim, proje bazli ve freelance calistim hep bunlari belirtebilecegim bir alan yok, mecbur tecrubesiz olarak mi girecegim?

Cok tesekkurler ederim simdiden.

• Sayın @crazycells çok teşekkür ederim. Çok sağolun

• @amanilyasovich DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Selamlar,

Öncelikle böyle bir oluşum için teşekkür etmek istiyorum,

2 tane sorum olacaktı DS260 ile ilgili.
    a. Profesyonel is hayatinda ( freelance, ve proje bazli is yapiyorum) ismimin kisaltilmis halini ve soyad olararakta baba ismi kullaniyorum, kisa ve akilda kalici olmasi icin.
    Simdi forumda ''Have you ever used other names ( alias etc,) '' kisminda bunlari belirtmem gerekir mi?

b. Calisma hayatim boyunca full time bir sirkette calismadim, proje bazli ve freelance calistim hep bunlari belirtebilecegim bir alan yok, mecbur tecrubesiz olarak mi girecegim?

Cok tesekkurler ederim simdiden.

1-Adınız yasal olarak bir yerde geçmiyor ise eklemanize gerek yok yani pasaportta yazan ya da yazacak olan isimlerinizi kullanın sadece.
    2-Bu kısımda other seçeneği ya da serbest çalışma olarak isretlesenizde olur. Ya da varsa diplomaniz ne üzerine ise onu yazabilirsiniz.

• merhabalar üniversite mezunuyum okuduğum okul sayısını 2 yapmam gerekiyor peki add another diyerek lise mezuniyet bilgilerinide girmem gerekli mi

• @biber evet lise bilgilerini de yazıyoruz foruma.

• @fireandwater DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@biber evet lise bilgilerini de yazıyoruz foruma.

teşekkürler.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

178

41.8k
Kullanıcı

4.4k
Konu

430.9k

| | | |