Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @ebrupolat mesleğiniz nedir? Is aramaya ne zaman başladınız?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Nur-Ertas DV talihlisiyseniz lütfen sürecinizi imzanıza taşıyın.

• @AYSY33 teşekkürler, ben 2 sayfa gönderdim ama o iki sayfa bir bütün şeklinde zaten.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

🚨 AIS KAYDI İLE ALAKALI ÖNEMLİ DETAY 🚨

mülakat maili aldığınızda çoğu zaman ais kaydiniz için dosyanız mülakat için hazır değil uyarısı alırsınız. bu durum, mülakatınıza 1 hafta kalan halen aynıysa;

bu durumda yapmanız gereken aşağıdaki şekilde mail göndermektedir ⤵

e-mail adresi: [email protected]

mail konusu: 2021EU000XXXXX - Case Number Not Ready to Schedule

Case number not ready to schedule

name-surname: .....
    date of birth: .....
    case number: .....

• Evet arkadaşlar bugün itibari ile vize basılı pasaportumu ve meşhur sarı zarfı teslim aldım. 9 mart tarihinde girdiğim mülakatta ap'ye kaldım ve sürecim daha yeni tamamlandı. 10.45 mülakatım için saat 9.50 gibi kaktüs kafeye gittim ve forumdan tanıştığım birkaç arkadaş ile konuştuk. Sagolsunlar heyecanımı atmam için cok iyi geldi konuşmak. 10.25 gibi hemen kaktüs kafenin karşısındaki kapının önünde sıraya girdik. İçerisi bosaldikca sırayla alıyorlardı. Güvenlik kontrolünde kimlik veya pasaport ile kontrol yapılarak x-ray e aldılar. Daha sonrasında içeri giriste pasaport kaydı ve sıra numarası verdiler. İlk numaram yandığı zaman pasaportu ve sıra numarasi yazan kağıdı teslim edip vize ödemesini yaptım. Bu aşamada pasaport ve sıra numarasi onlarda kaldığı icin numarayı unutmamam gerektiğini söylediler. çok gecmeden ikinci kez numaram yandi ve yan taraftaki kısımdan evraklarımı teslim ettim. İngilizce bilip bilmediğimi sordular ve mülakatı ingilizce yaptım. Ortalama 15 dakika sonra üçüncü ve son kez numaram yandı. Parmak izim alındı ve sağ elimi kaldırarak tamamen doğruyu söyleyeceğimi dair yemin ettim. Bana "ne iş yapıyorsun?,orada ne iş yapacaksın?,orada tanıdığın var mı?" Vs. Gibi soruları sorduktan sonra her şey tamam ama ekstra olarak bir evrak daha tamamlamanızı istiyorum diyerek sponsor sebebi ile ap ye kaldım. Pasaportum teslim edildi ve sponsor bulup evrakları teslim etmem konusunda şans diledi konsolos hanımefendi. Daha sonrasında 2-3 haftalık bir zamanda bir aile yakınımız bu konuda yardımcı oldu ve belgeleri teslim aldim. Bu belgeleri (I-134 formu, w2 formu ve abd pasaportu fotokopisi veya greencard fotokopisi) gönderdigim haftanın son günü bir telefon aldım ve ptt kaydı oluşturup pasaportumu gondermemi söylediler. Aynı gün hızlıca pasaportu gönderdim ve ortalama 3 iş gününde ceacta issued yazısını gördüm, üstümden bir ağırlık kalkmıştı sanki anlatamam. Ortalama 5 hafta süren ap sürecimin sonu güzel bir şekilde sonuçlandı. Umarım bu senenin talihlilerinden bu duyguyu yaşamayan kalmaz. Bu sürecin başlangıcından beri yanımda olan arkadaşlarıma, adminlere ve elinden geldiğince bilgi yardımı yapan herkese sonsuz teşekkür etmek istiyorum. Herkese yeni hayatında güzellikler ve bol şans diliyorum.

• @ertosavage Merhaba. Peki sizce evraklarla gösterdiğiniz maddi durumunuzu yetersiz gördüğü için mi sponsor istedi?

• @Utopya bilgi verilmedi. Sadece istediklerini söylediler sebep ne bilmiyorum.

• Herkese merhabalar,
    Size kisaca mulakat deneyimi anlatmak istedim. Biz mulakata Bishkek'te (Kyrgyzstan) girdik. Ankara'nın yabancılara ilişkin durumu ne olacak derken Ekimde Bishkek'e taşındık. Şubat ayında Nisan ayına mülakat tarihi verdiler. Bıshkekte süreç farklıdır. Eksik aşıları ya devlet hastanelerinden yada özel klinikten tamamlanabilir. Biz daha mülakat tarihi belli olmadan Aralık ayında aşılarımızı tamamladık. Elçiliğin 2 anlaşmalı hastanesi var; onlar mülakat tarihi belli olduktan sonra kalan muayeneleri yapıyorlar. Biz ise 3 hafta öncesi sağlık muayenemizi yaptırdık. Dosyalar direk elçiliğe gidiyor. Elimize sadece aşılar tamamlandığına dair form ve röntgen verdiler.
    Mülakat 01.04.22 deydi. X ray kontrolü yapıldıktan sonra içeriye girdik. 1. banko ödeme, 2. banko evraklar , 3.banko mülakat için gittik.
    Sorular:

1. Nereye gideceksiniz?
    2. Ne zmn tanıştınız?
    3. Ne zmn evlendiniz?
    4. Ne iş yapacaksınız?
    5. Neden Amerika?

Konsolos çok sakin ve güleryüzlüydü. Sorlulara cevap verdikten sonra vizeniz onaylandı dedi. Bu kelimeyi duymak çok heyecan vericiydi. İsteyen herkese bu duyguları yaşamayı Allah nasip etsin. Bütün sorularımıza detayla ve sabırla cevap veren @crazycells ve @gucarslan sonsuz teşekkürlerimizi sunarız.

• @mechta22 merhaba. Neden Amerika sorusuna nasil bir cevap verdiginizi cidden merak ediyorum? Cevaplarsaniz sevinirim.

• @ertosavage gozun aydin olsun Erto. Cok sevindik adina. Oralarda bir yerde bulusmak dilegii ile 🖐

• ⭐⭐⭐

@ertosavage Hayırlı olsun yeni hayatınızda başarılar dilerim.

• ⭐⭐⭐

@mechta22 Hayırlı uğurlu olsun. Amerika'da yeni hayatınızda başarılar dilerim.

• @mstktlb iş olanakların fazla olması diye cevap verdim.

• @Programmer çok teşekkürler

• Merhaba,

12.10.2022 de Tr den Finlandiyaya geri döndugum gun KCC maili aldim. Turkiyede hazirlanmasi gereken evraklar yuzunden nerdeyse vazgecmistim. Sonra KCC proseduru degistirdi. Evrak istemeden direk daha önce belirtilen buyukelcilige interview tarihi verme dönemi basladi. Ve 24.02.2022 de KCC den tekrar interview tarihi iceren mail gelince, bu sirada tam TR tatilime dekkelmisti. Hemen butun evraklari hazirladim. 23.3.2022 de Helsinkiye döndum. 31.3.2022 de saglik muayenesi ne girdim. Raporun hazirlanmasi 12 gun surdu ve 660 euro ödedim. Okudugum kadariyla TR de cok daha hizli ve ucuz. Gelelim 14 nisan gunune, Helsinki Amerika Buyukelciligine vardim. in cin top oynuyor. Arkadaslar iceriye el cantasi, sigara, kalem, telefon hic bir sey sokmuyorlar. Helsinkide guvenlik numarali fis karsiliginda esyalarinizi sakliyor. Dedim ya, in cin top oynuyor. ilk benim numaram yandi. Butun evraklarin orginallerini ve cevirilerini aldilar. Geriye dönuk son 1 yilin hesap dökumanini aldilar. Arabanin ruhsati yada evin tapusunu almak istemedi. Vize ucretini kartla ödedim ve beni bekleme salonuna gönderdi. Arkadaslar kesinlikle 330 dolari nakit olarak göturun. Bankam EURUSD kurundan 330 dolarlik islemi bana 350 dolara maaletti 🙂 Sonra tekrar numaram yandi. Hic kimse fince mi ingilizce mi görusme yapacagimi sormadi. Direk amerikali bir elcilik personeli ile basladim. Sag el kadirma -dogrulari söyleme yemini ve Amerikada nereye gidecegimi, Neden o eyaleti sectigimi, tanidigimin olup olmadigini, o kisiyi nerden tanidigimi, Universite diplomasindaki meslegi yapip yapmadigimi, Amerikada hazir bir isimin olup olmadigi, Ne is yapmayi planladigimi ve Su an ne isle ugrastigimi sordu. Ardindan, " At the moment we have a problem on system, I cant approve your visa now but everything is okay and I intend to give you the visa" dedi. 1-2 hafta icinde verdigim evraklarin orjinalleri ve pasaportumun oldugu kargoyu alacagimi söylerek, beni gönderdiler.
    Ilk giris yerim muhtemelen Houston olacak

Herkese bol sans diliyorum.
    Kara

• @clubhasankara tebrikler ... Türkiye'de yaşamak her yönden şanssızlık gibi sanki... CN2XXXX gibi yüksek numaralı olup da başka ülkede diye mülakata gidenleri gördükçe...

• @Utopya; o şanssızlığı kırmak için doğru yoldayız demektir bu aynı zamanda 🙂

• Tesekkur ederim. CS NO Not_Born_Yesterday ile cok yakin. Sizlere halan interview tarihi cikmamis olmasi cok uzucu. Bu durumun arkasinda fin vatandasligimin etkisi olup olmadigini bilemiyorum. Bana interview tarihi 24 subat2022 de, nerdeyse 2 ay öncesinden bildirildi. Insallah sizlere kisa zamanda olumlu haber gelir..

• Öncelikle herkese iyi geceler vizesini alan herkesi tebrik ediyorum benim bir sorum olacak Amerika'da tanıdığınız varmı gibi bir soru soruluyor sanırım mülakat'da Amerika'da tanıdığımız yok ise ne olacak mesela benim yok.

• @clubhasankara; fin vatandaşlığından ziyade, yol geçen hanına dönmemiş bir ülkede mülakat beklemekten kaynaklı bir avantaj sizinkisi. Büyükelçilik lütfederse bulunduğu ülkenin vatandaşlarını da mülakata davet edebiliyor.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

52

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.0k

| | | |