Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhabalar,

Nisan ayında 15 - 18.04.2022 (googledan baktım) paskalya tatili var. Süreç Mart ayı gibi olursa, tüm mülakatlar paskalyadan önce olabilir. bu durumda; ilk iki hafta yoğun bir mülakat programı tahmin ediyorum ama randevu maillerinin haftaya gelmesi lazım ki, doktor işlemleri halledilebilsin.

• @bareco Nisan ayı için artık mülakat gelmeyeceğini düşünüyorum. Umarım yanılırım. Gözler Mayıs ayında fakat mayıs ayı içerisinde de tatil bol.

Elçilik sayfasına göre Mayıs tatil günleri;

Emek ve Dayanışma Günü
    Cumartesi, Mayıs 01

Ramazan Bayramı / 1-4 Mayıs 2022 (1 Mayıs 13:00'dan itibaren)
    1 Mayıs Pazar günü 13:00'dan itibaren

Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı
    Çarşamba, Mayıs 19

Anma Günü
    Pazartesi, Mayıs 31

Kaynak: https://tr.usembassy.gov/tr/holiday-calendar-tr/

• DV2022 için Türkiye'den kaç kişi başvurmuş halen bilmiyoruz değil mi

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@çapa_12k bu veriler yayınlanmıyor, sadece kazanan kişi bilgisi yayınlanıyor.
    dv talihlisiyseniz sürecinizi imzanıza taşıyın.

• @gucarslan Merhaba bilgi için teşekkürler.

imzamı güncelledim. Yalnız kafama takılan bir şey var. Bu güne kadar her yıl Türkiyeden kaç kişinin başvurduğu yazıyordu. DV2021'e kadar yayınlandı hatta ama bir tek bu yılı vermediler onu anlamadım

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@çapa_12k bu veriler son 5 yıldır yayınlanmıyor. DV2021'de de yayınlanmadı..
    bahsettiğiniz sanırım kaç kişinin kazandığı verisi, o zaten yayınlanıyor.
    bu sene de yayınlandı zaten..

• 13.04.22 tarihi itibariyle DV-2022 Excel verilerine göre;

Kazanan 761 Kişinin,
    %49'i İlk başvuruda kazandı.
    %19'u İkinci başvuruda kazandı.
    %14'ü Üçüncü başvuruda kazandı.

Kazanan 761 Kişinin,
    %60'u 1 kişi sayıda vize alacak (çoğunlukla bekar)
    %24'ü 3 kişi ve üzeri sayıda vize alacak (aile + çocuklu)
    %16'si 2 kişi sayıda vize alacak (aile)

Kazanan 761 Kişinin,
    %23'ü şuana kadar vizesi onaylandı. (kalan süre 6 ay)
    %0,07'i red yedi.

Kazanan 761 Kişinin,
    %43'ü İstanbul'da yaşıyor.
    %9'u Ankara'da yaşıyor.
    %8'i İzmir'de yaşıyor.

Daha önce paylaşıldıysa affola.
    En çok merak ettiğim 2 şey
    1.kazananların kayıtlı kütüğe oranı
    2.kazananların doğum yerine oranı
    🙂

• ⭐⭐⭐

@beceke merak ettiğiniz iki verininde bir etkisi yok, büyük ihtimalle kayıtlı kütük derken ikametgahını kastettiğinizi düşünerek yine İstanbul çıkması olasıdır sonuçta nüfus yoğunluğunun fazla olduğu yer ayrıca gelen başvurularında büyük çoğunluğunun İstanbul olduğunu düşünürsek kazanma oranıda yüksek olması muhtemel

• @gucarslan
    Greencard bulten verileri ilgili olarak anladigim: Misal mayis ayinda yapilacak mulakat gorusmelerini bulten seklinde acikliyorlar onceki aydan

Simdi nisan ve mayis ayi bulteni aciklandi greencardlar icin eu bolgesinde mulakat vermeyecek anladigim cunku bos gorunuyor . Yani mayis ayi sonuna kadar sadece subatta yayinlanan toplu mulakatlar verilecek . Mayis ayi sonuna kadar baska bir gelisme olmaz artik degil mi ?

Haziran ayi sureci nasil gececek bilmek icin haziran ayi bulteninin aciklanmasini yani mayis ayi sonunu mu bekleyecegiz ?

Bir de Zaten diger sayfada form ds260 isleme hizinin gunluk ortalama 100 adet oldugu su an 13100 lerde oldugunu belirtmissiniz dolayisiyla benim case numberim 16 binlerde yani bu hizarda benim forma islenme sirasi 40 gun sonra gelir . Dolayisiyla bu 40 gun icinde current olmama ragmen ve toplu mulalat verilse dahi herhalukarda bana daha mulakat sirasi verilmez daha galiba dogru mu acaba ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@UzakyolSurucu

Simdi nisan ve mayis ayi bulteni aciklandi greencardlar icin eu bolgesinde mulakat vermeyecek anladigim cunku bos gorunuyor . Yani mayis ayi sonuna kadar sadece subatta yayinlanan toplu mulakatlar verilecek . Mayis ayi sonuna kadar baska bir gelisme olmaz artik degil mi ?

tamam ama zaten önceki bülten 27,000 olarak açıklandığı için bültenin bir anlamı kaldığını düşünmüyorum. zaten avrupa bölgesinde bu yıl ki en yüksek cn 27300'lerde. hal böyle olunca şuan bütün caseler zaten, bültende cut-off içinde ve mülakat alabilir durumda. artık bültenin takip edilmesi bile gereksiz. nisan mülakatları ankara için AS regiona verildi, bu yüzden EU bölgesinden kazananlara nisan mülakatları beklemek yanlış olur. mayıs mülakatları için de nisan ayının ilk haftasını beklemek en doğrusu.

Haziran ayi sureci nasil gececek bilmek icin haziran ayi bulteninin aciklanmasini yani mayis ayi sonunu mu bekleyecegiz ?

dediğim gibi artık bülten beklemenize gerek yok.

Bir de Zaten diger sayfada form ds260 isleme hizinin gunluk ortalama 100 adet oldugu su an 13100 lerde oldugunu belirtmissiniz dolayisiyla benim case numberim 16 binlerde yani bu hizarda benim forma islenme sirasi 40 gun sonra gelir . Dolayisiyla bu 40 gun icinde current olmama ragmen ve toplu mulalat verilse dahi herhalukarda bana daha mulakat sirasi verilmez daha galiba dogru mu acaba ?

bunu net olarak bilmek mümkün değil.
    ama deneyimlerimize göre formunuz işlenmeden mülakat almanız pek mümükn değil.

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   funnelweb funnelweb 

• Mülakat alacaklarımızın sıralama tahmini yada hesabı;

image.png
    af0ef90d-6b55-49b2-98cf-5a11b1a8e9b2-image.png

• Herkese merhaba,
    2022 talih durum tablosunu incelediniz mi? Bişey farkettim paylaşmak isterim.
    Konsolosluk veya KCC, bu son mülakatı nasıl dağıtmış, ona bir cevap olabilir.
    İlgilenenler için;
    Mülakatı tamamlamayan ve içersinden hiç mülakat almamış grupları baz almış. bu baz aldıklarına koydukları 2. kuralda 10 kişiyi tamamlamamış olacak, sayı grubu.
    Örneğin;

1)6xxx (6binler)'de bir öncekinde 9 kişi mülakat almış, ve bu kurala göre 1 kişi bu sayı grubundan mülakat almış.
    2)7xxx (7binler)'de bir öncekinde 11 kişi mülakat almış totalde o sebeple burada ki CN'ları pas geçmiş.
    3)8xxx (8binler)'de bir öncekinde 14 kişi mülakat almış totalde o sebeple burada ki CN'ları pas geçmiş.
    4)9xxx (9binler)'de bir öncekinde 10 kişi mülakat almış totalde o sebeple burada ki CN'ları pas geçmiş.
    5)10xxx (10binler)'de bir öncekinde 9 kişi mülakat almış ve bu kurala göre 1 kişi bu sayı grubundan mülakat almış.
    6)11xxx (11binler)'de bir öncekinde 9 kişi mülakat almış ve bu kurala göre 1 kişi bu sayı grubundan mülakat almış.
    7)12xxx (12binler)'de bir öncekinde 10 kişi mülakat almış totalde o sebeple burada ki CN'ları pas geçmiş.
    8)13xxx (11binler)'de bir öncekinde 5 kişi mülakat almış ve bu kurala göre 5 kişi bu sayı grubundan mülakat almış (excellde 4 görülüyor- 1 kişi girmemiş olabilir)
    9)14xxx (11binler)'de bir öncekinde 0 kişi mülakat almış ve bu kurala göre 10 kişi bu sayı grubundan mülakat almış.
    10)15xxx (11binler)'de bir öncekinde 0 kişi mülakat almış ve bu kurala göre 5 kişi bu sayı grubundan mülakat almış (Muhtemelen Ankaranın istediği dosya sayısından dolayı 5te kalmış)

• Merhabalar Sayın@entropik ;

referans aldğınız excele kayıt olmayan onlarca aday olabilir sanırım, bu istatistik yorumunuza Sayın @gucarslan 'ın yorumunu merak ediyorum. Saygılarımla

• @bareco Dediğinize katılıyorum, olabilir bencede.
    Bu sebeple ben de @gucarslan yorumunu merak ediyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@bareco & @entropik ilgili hesap için her zaman dediğimiz formülü kullanmak gerek;
    exceldeki kişi sayısı x 2 (yani excel dışında, çekilişi kazanmış kişiler)

ancak bu şekilde %80 oranında bir doğrulup payı olan hesaba ulaşabilirsiniz.

• @entropik Bu şekilde karmaşık bir durum yok Mayıs mülakat dağıtımında. Önceki dağıtımda formunu Mayıs 2021'de gönderenlere mülakat verip kalan slotları en baştan başlayarak doldurdular. Bu mülakat dağıtımında ise formunu 3 Haziran 2021'e kadar göndermiş olanları baz alarak en ufak numaradan başlayarak düşük sayıda mülakat verdiler ve son mülakat 157xx'de bitti. Bu pattern'e uymayan yalnızca VEGA(Tmboy) var ki o da Türkiye değil Türkmenistan kontenjanından kazandığı için.

NOT: Neden Mayıs 2021, 3 Haziran 2021 olarak değişti derseniz; 3 Haziran 2021 tarihine kadar, gönderim tarihine göre onay verdiler. Ardından, onay için gönderim tarihini değil CN numarasını baz almaya karar verdiler.
    Dolayısıyla formunu 3 Haziran'da gönderen 27xxx numaralı kişi onaylıyken, 4 Haziran'da gönderen 27xxx numaralı kişi bütün numaraların sırayla onaylanıp sıranın onay için kendisine gelmesini bekleyecek.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

haziran vize bülteni açıklandı.
    EU bölgesi bu bültenle birlikte current oldu.

• Güzel haber için teşekkürler...

• @gucarslan merhabalar, CURRENT olması tüm CN numaralarını aktif olması anlamına geliyor sanırım.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Tongel evet.

Benzer Başlıklar

• 36
  • 72
  • 73
  • 296
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

136

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.1k

| | | |