Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @madmizah, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@oznyldrm GC Pozitif (+) olarak okudum bi an. Güzel tabir aslında. Çıkarsa öyle dicem 7 Mayıs 19:01'de. GC Pozitif 😆

Yeşilkart foruma hayırlı olsun o zaman. Yeni kelimemiz "GC (+) pozitif". 🙂

• ⭐⭐

Son 8 gün. Önceden günde 1 sayfa falan mesaj gelirdi artık zaman daraldıkça günde 5 sayfaya çıkmış. Çekiliş günü saat 7'ye kadar 50, 7'den sonra da 50 olmak üzere 100 sayfayı görürüz sanırım.

• Merhaba , misal greencard’ın bana çıktığını varsayıyorum arkadaşlar ds 260 formundaki önceki isler bölümünde bir sorum olucak
    Benim peder beni ilk sigortali is olarak baskasinin yaninda calisiyor gösterdi baslangic icin calismadim bile orada ancak sgk dökümüne baktigim zaman meslek adı kısmında “Diğer imalat Ve İlgili işçiler (elle)” yazıyor sizce bunu ingilizceye cevirip “Other manufacturing and related works” mu yazmaliyim ? İşin aslı duşakabin işleri ama sgk da yazan mi onemli yoksa ne yazmalıyım bilemedim.

Konuyu buraya yazdığım icin üzgünüm ds 260 konusu kilitli gözüküyor simdiden yetkililer kusura bakmasın anlayisiniz icin teşekkürler.

• @uzaysan Bir gelenek olarak açıklanma saatinde forum ve Green Card kontrol ekranı aynı anda çökecek bir de bu var. Her sene aynı durum 🙂

• ⭐⭐

@Asil-0, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Merhaba , misal greencard’ın bana çıktığını varsayıyorum arkadaşlar ds 260 formundaki önceki isler bölümünde bir sorum olucak
    Benim peder beni ilk sigortali is olarak baskasinin yaninda calisiyor gösterdi baslangic icin calismadim bile orada ancak sgk dökümüne baktigim zaman meslek adı kısmında “Diğer imalat Ve İlgili işçiler (elle)” yazıyor sizce bunu ingilizceye cevirip “Other manufacturing and related works” mu yazmaliyim ? İşin aslı duşakabin işleri ama sgk da yazan mi onemli yoksa ne yazmalıyım bilemedim.

Konuyu buraya yazdığım icin üzgünüm ds 260 konusu kilitli gözüküyor simdiden yetkililer kusura bakmasın anlayisiniz icin teşekkürler.

Elle üretim craft production diye geçiyor.

• ⭐⭐

@this-time89, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@uzaysan Bir gelenek olarak açıklanma saatinde forum ve Green Card kontrol ekranı aynı anda çökecek bir de bu var. Her sene aynı durum 🙂

Bir saat sonra bakarız ya. 180 gün bekledik 1 saat etki etmez.

• @this-time89, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@uzaysan Bir gelenek olarak açıklanma saatinde forum ve Green Card kontrol ekranı aynı anda çökecek bir de bu var. Her sene aynı durum 🙂

Bu sene ilk başvurum o ortamı heyecanla bekliyorum, sonuç odası da olacaktır forumda değil mi?

• @uzaysan, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

1 saat sonra bakılabilir oluyor mu sanki o gün çok zor olurmuş gibi geliyor. Peki özellikle hangi tarayıcıdan bakmayı önerirsiniz?

• ⭐⭐

@dytmelek, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Bu sene ilk başvurum o ortamı heyecanla bekliyorum, sonuç odası da olacaktır forumda değil mi?

Geçmiş konulara bakınca sonuçlarda bu konuda tartışılmış hep. Ama kazananlara kazananlar odası açılıyor.

• @dytmelek Sanırım oluyor ve hemen mülakat ya da diğer gereksinimler için yeni odalar açılıyor o sene ile ilgili.

• @this-time89, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@dytmelek Sanırım oluyor ve hemen mülakat ya da diğer gereksinimler için yeni odalar açılıyor o sene ile ilgili.

O odalarda yazacak durumda oluruz umarım 🙏🏻😬

• ⭐⭐

@dytmelek, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@uzaysan, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

1 saat sonra bakılabilir oluyor mu sanki o gün çok zor olurmuş gibi geliyor. Peki özellikle hangi tarayıcıdan bakmayı önerirsiniz?

Tarayıcının pek önemi yok. Güncel bir tarayıcı ise sıkıntı olmaz. Sorun yoğunluktan kaynaklanıyor zaten. Hemen bakmak istiyorsanız tekrar tekrar denemeniz gerekli.

• @uzaysan hiç sorma ya, bazen yetişemiyorum okumaya

• @uzaysan teşekkür ederim bilgilendirmeniz için Bir de mulakatta memur amerikada yapmak istediginiz meslegi sordugu zaman Delivery diye cevap versek eksi olarak yansiyabilir mi malum tr de vasifsiz gözüküyorum oyle doktor mühendis degilim orada da ilk etapta yapabilecegim isi soylemem uygun olur mu tabi ki yine 15k vs. para gosterecegim ancak restoran acmak istiyorum abd de hesap dokumlerime bakip bu paranin yeterli olmayacagini sorabilir, düşünebilir ihtimalina karsilik sordum.

• @ayvalik10, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@dytmelek her sohbet için forumda başlık var. İlgisi olmayan bir konuşmayı yanlış başlıkta yazarsanız evet müdahale ederim. Sizden rica ediyorum bu konuşmanın yeri 2023 sohbet odası değil sayılarla 2022 odasıdır. Linki de aşağıya bırakıyorum.

Burada insanlar hayallerini yazıyordu. Birlikte ne yapacaklarını yazıyorlardı şimdi kimse yazmıyor 15 sayfa geri gidin oradaki sohbeti okuyun sonra son 5 sayfada ki sohbeti okuyun insanların şevki kaçtı.

https://yesilkartforum.com/forum/topic/4402/sayılarla-dv2022/264?page=14

Kusura bakmayın ama burası sohbet odası. Sırf bu mantık yüzünden birkaç kişi ve siz "bu oda bu konuların yeri değil" diyerek çıkış yaptığınız için yılların "Bekleme Odası" ismi sağ olsun forum yetkilisi arkadaşlar tarafından değişti ve "Sohbet Odası" oldu sırf siz muhalefet etmeyin, şikayet etmeyin diye ama görüyorum ki siz hala aynı noktadasınız. Üstelik üslubunuz da çok yanlış.
    Eminim ki bu odada bahsettiğiniz konulardan daha çok sizin bu tavrınız insanların şevkini kaçırıyordur.
    Yardımcı olmak niyetinizi anlayabiliyorum ancak bir şeyleri söyleme şekliniz ve henüz zamanı değil diye kontrol altında tutma dürtünüz bu iyi niyetinizi gölgeliyor.

Hangi konu olursa olsun insanları azarlayarak giriş yapıyorsunuz ve bu çok irite edici bir durum. Üstelik daha da kötüsü artık alıştık diye kimse sizin bu tavrınıza bir şey demiyor/diyemiyor. Daha önce defalarca uyarılmış olmanıza rağmen devam ediyorsunuz.

Herkes topluca görüş belirtiyor muhabbet ediyor ve hayallerini de yazmaya devam ediyor. "Sohbet" ediyoruz anlayacağınız, katılırsınız katılmazsınız sizin bileceğiniz iş ancak lütfen insanlara böyle davranmayın. Ne söylediğiniz kadar nasıl söylediğiniz de önemlidir.

Bu yazıyla rahatsızlık verdiğim forum sakinlerinden de özür diliyorum ayrıca.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Asil-0 her işi yazacaksın diye bir şey yok sonuçta senin sgk dökümanını istemeyecekler ondan hiç sorun etme bunu

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@TughanTug

bu yazı cevap olmuştur dimi

uu.jpg

• @ayvalik10, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@TughanTug

bu yazı cevap olmuştur dimi

uu.jpg

Evet, ama bana değil size cevap oldu. Forumda yazılacak konu ilgili bölüme yazılacak denmiş. Burası sohbet odası biz de sohbet ediyoruz. Kısa bir süre devam edecek sohbet için her konu değiştiğinde farklı odaya gidilmez. O odalara tamamen o konulardaki sorular ve cevaplar için gidilir. Neden? Çünkü orası sohbet odası değil, soru cevap ve bilgi odaları,sohbetle meşgul edilirse bilgiler ve sorular arkalarda kalır.
    Sohbet odası burası. Tekrar ediyorum, burası bir sohbet odası.

Sohbetin ne olduğuna dair de ben size bir ekran görüntüsü bırakayım, cevap olur 🙂

Sohbet.PNG

.

Farkındaysanız örnekte de "hararetli bir sohbet" örneği verilmiş. Denk gelmiş diyelim. 🙂
    Kısacası biz sohbet içerisindeyiz, hasbihale katılmıyorsanız insanları tersleyip gölge de etmeyiniz. Teşekkürler.

.

• ⭐⭐

Merhaba forum ailem,
    Bugün günlerden Sacramento (California)

71yAsHOyzrL.AC_SY355.jpg

Sacramento, Amerika Birleşik Devletleri’nin Kaliforniya eyaletinin başkentidir. Şehir, Sacramento Nehri ve Amerikan Nehri’nin kavşak noktasında, Kaliforniya’nın Central Vadisi üzerinde kuruludur. Köklü bir kültür ve ekonomi kenti olan Sacramento, aynı zamanda eyalet hükümetine ev sahipliği yapar. 2002 yılında Sacramento, TIME dergisi tarafından Amerika Birleşik Devletleri’nin kültürel bütünleşmeyi en iyi sağlatan kenti olarak gösterilmiştir.
    Kent, İsviçre göçmeni olan John Sutter, oğlu John Sutter Jr. ve James W. Marshall tarafından kurulmuştur. Kentin hızlı gelişiminin göz önüne serildiği Sutter's Fort, 1839 yılında John Sutter tarafından kurulmuştur. “California Gold Rush” (Altına Hücum) olarak bilinen dönemde eyalet genelindeki dönüşüm Sacramento’yu da büyük ölçüde etkilemiş; kent, demiryolları, posta arabaları, ırmak botları, telgraf merkezleri sayesinde hızlı bir değişim ve gelişim göstermiştir.
    1848 – 1855 arasında yaşanan bu dönem, James W. Marshall’ın Coloma’daki Sutter’s Mill’de altın bulmasıyla başlamış, bu keşifin duyulmasıyla birlikte 300.000’den fazla insan Kaliforniya’ya akın etmiştir. California Gold Rush sebebiyle Sacramento, bölgenin önemli bir ticari ve kültürel merkezi haline gelmiştir
    images (2).jpeg
    Sacramento; Amerika Birleşik Devletleri’nin Kaliforniya eyaletinde, Sacramento Nehri ve Amerikan Nehri’nin kavşak noktasında konumlanır.

images (1).jpeg
    Sacramento kentinde akdeniz iklimi etkilidir. Sıcak ve kurak yazların, ılık kışların yaşandığı kentte en fazla yağış kış aylarında görülür. Yılın en sıcak ayı olan temmuzda ortalama hava sıcaklığı 25 derece; en soğuk ay ocakta ise 7 – 8 derecedir. Sacramento’ya gitmek için en uygun zaman sıcaklıkların çok yüksek olmadığı Nisan, Mayıs, Haziran ve Eylül, Ekim, Kasım aylarıdır.
    images.jpeg
    Sacramento Festivaller:
    Capitol Beer Fest: Mart
    Sacramento Music Festival: Mayıs
    Sacramento Jazz Jubilee: Mayıs
    Cinco de Mayo Festival: Mayıs
    Sacramento Pride Festival and Parade: Haziran
    Banana Festival: Ağustos
    Curtis Fest: Ağustos
    Wanderlust Festival: Temmuz
    Sacramento Gold Rush Days: Eylül
    TBD Fest: Eylül
    California Brewers Festival: Eylül
    One Love One Heart Reggae Music Festival: Eylül
    Aloha Festival: Ekim
    Aftershock: Ekim
    Moderno Italiano Festival: Ekim

• ⭐⭐

@oznyldrm, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Yeşilkart foruma hayırlı olsun o zaman. Yeni kelimemiz "GC (+) pozitif". 🙂

İnşallah herkes GC (+) pozitif çıkar geçen sene forumda sanırım 24 kişi pozitif çıkmıştı. Bu senede pozitif olmaya adayım 👍

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

117

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |