Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Ismail-Peynirci bu şekilde rahatlatılmaya ihtiyacım var çok teşekkür ederim:) ben ds260 ı doldurdum sadece beklemem mi gerekiyor şu an? Mesela bazıları durumlarını kontrol ediyor okuduğum kadarıyla nasıl nereden yapılıyor bu bilginiz var mı? Your case is currently at kcc diyor bu kısım mı kontrol ettikleri yer?

• Az once [email protected] den bir email geldi.

You have received this email notification to inform you that you have updates available at https://dvprogram.state.gov/ESC. Please log in using your confirmation number from your original application to complete further processing.

Fakat emailde belirtilen linki tikliyorum herhangi bir guncelleme olmadigini farkettim. Acaba gozden kacirdigim birsey mi var. Ya da teyit edecegim farkli bir site mi var.

• @mstktlb Mülakat maili bu. En alta baktınız mı? Orada mülakat saati yazıyor olması gerekli.

• @berke1998, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

ÖNEMLİ DUYURU:

Az önce CN'si 25XXX, submit tarihi de 9 Ağustos olan bir arkadaşımız, KCC'ye dosya durumunu sorduğunda şaşırtıcı bir şekilde, 4. mail dediğimiz; "Your case is now current for interview processing." cevabını aldı.

Haziran itibariyle DS-260 submit eden ve dosya numarası 119XX-27XXX arasında olan herkes KCC'ye dosya durumları hakkında mail atabilir mi?

Bana cevap geldi ve maalesef “ Your forms have been received and are currently processing.”

• @gamefry evet baktim halen eskisi gibi yaziyior. sadece dosyami Cec ten kontrol ettim in transit olmus

• @mstktlb mülakat yeriniz Ankara mı yoksa farklı bir konsolosluk mu ?

• suan itibari ile mulakat tarihim belli oldu. 09 mayis saat 09 da mulakata girecegim. Mulakat emaili almak herkese nasip olur insallah

• @mstktlb Hayırlı uğurlu olsun..

• @mstktlb Hayırlı olsun. Kolaylıklar diliyorum şimdiden. Darısı mülakat bekleyen bizlerin başına.

• @mstktlb hayırlı olsun, tebrikler.
    Mülakat yeriniz Ankara değil o zaman?

• Kanada galiba.

• Evet mulakat yerim Montreal Kanada

• ⭐⭐⭐

Herkese merhabalar. KCC'ye daha önce iki mail atmıştım ve gelen mailler şu şekildeydi :

Your forms have been received and are currently processing. Allow several weeks for processing. Interviews are scheduled numerically based on case numbers that have completed processing. Once the Kentucky Consular Center has finished processing your DS-260, you will receive an email from the Kentucky Consular Center giving you instructions to complete in order for your case to continue processing.

Son attığım maile gelen cevap ise :

Your case number is now current for interview processing. Once the interview date has been scheduled, you will receive notification via email to check https://dvprogram.state.gov. If you need to make changes to your DS-260 you should contact the consular section where you will be interviewed, or bring the information about your changes to your interview appointment. Because your case is ready to be scheduled, KCC can no longer unlock your application.

Sevinsek mi acaba ?

• @Programmer Evet son aşamaya gelmişsiniz artık mülakat bekleyeceksiniz ✌🏻

• Ben de mail attım ama şöyle bi cevap geldi:

Thank you for your inquiry.

Interviews for the DV 2022 program will begin in October 2021 and will conclude on September 30, 2022. KCC cannot provide information as to when an interview date may become available for your case. Interviews are scheduled numerically according to assigned case numbers which have completed processing. The Department of State designates how many interviews will be scheduled each month according to visa availability. You may refer to the visa bulletin at travel.state.gov for the list of current numbers. This information is updated on the 15th day of each month thereafter.

Yanlış bir şey mi yaptım acaba. Bana mail adresini, başlığı ve hatta mail içeriğini tam olarak yazabilir misiniz? Muhtemelen bir yerde bi hata yaptım.

• Merhaba, Covid-19 sebebiyle yurt dışından gelip Ankara'da mülakata girecek olanların, mülakat tarihinden en az 10 gün önce Türkiye'ye girmiş olmasına dair bir karar vardı, hatta aşağıdaki linkte bu uyarı halen duruyor;

Ankara elçiliğine bu bilgiyi teyit için e-mail gönderdim ve bu kuralın kalktığını belittiler bu sabah, bilginize.

Ekran Alıntısı.JPG

• @computerengineer tarih kısmına önce ay/gün/yıl şeklinde yazın. türkçe karakter kullanmayın,mailin konu kısmına cn yazın örn.
    name surname
    cn 2022eu000...
    ay/gün/yıl
    interview?

• @gamefry Ben DS260 formumu Mayıs'ta göndermiştim. Sonra açtırıp Eylül'de gönderdim. İkinci gönderiş tarihi baz alınıyor deniliyor ama KCC'ye 2 defa mail attım ve mülakata hazırsınız deniyor.

• @hakan939 Mail adresi şu dimi?
    [email protected]

Konu başlığına sadece CN nosu, içeriğe de hiç Dear Sir Madam bile yazmadan

cn 2022eu000...
    ay/gün/yıl
    interview?

mi yazacam 🙂 tuhaf olmuyor mu öyle biraz?

Tarih derken bu arada? DS260 submit tarihi mi?

• @sadıkkurtoglu dostum aile üyelerinin de ds260 formunu açtımışmıydın acaba. Çünkü ben de senin durumundayım ama banim maillerime, "bir kaç hafta içerisinde dosyanız işlenecek" gibi cevaplar aldım. Aile bireylerinden birinin formunda revize yapmadıysan, aile bireylerindeki submit tarihini esas alabilirler diye düşünüyorum...

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

82

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |